Windows 10 będzie darmowy dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 - oficjalnie potwierdził Microsoft.

Podczas dzisiejszej konferencji Microsoft zapewnił, że z Windows 10 będą mogły skorzystać wszystkie sprzęty pracujące pod kontrolą wymienionych systemów, zaczynając od telefonów komórkowych, przez tablety, a kończąc na laptopach i komputerach. Użytkownicy będą mieli dokładnie rok, aby dokonać aktualizacji i jeśli zmieszczą się w tym terminie, nie będą ponosić z tego tytułu żadnych kosztów.

Jedynym warunkiem uzyskania darmowej aktualizacji ma być skorzystanie z niej w ciągu roku od premiery Windows 10. Później najprawdopodobniej nie obejdzie się od uszczuplenia nieco swojego portfela. Według wstępnych deklaracji, wszystkie urządzenia będą otrzymywać aktualizacje tak długo, jak długo będą one wspierane przez producentów. Przedstawiciel firmy z Redmond uważa, że dzięki temu przedłuży to żywotność wielu urządzeń, dzięki czemu deweloperzy będą w stanie dostarczać na nie więcej programów.

Gigant chce w ten sposób walczyć z fragmentacją swojego OS-u, a tym samym nie dopuścić do sytuacji takiej, jak z "nieśmiertelnym" Windows Xp, który to po kilkunastu latach obecności na rynku nadal cieszył się dużą popularnością.