Coraz bliżej do oficjalnej premiery Windows Phone 8.1. Dotychczas pojawiało się wiele spekulacji co do daty ukazania się systemu, teraz jednak indyjska filia Microsoftu przerwała ciszę.

Indyjski oddział Microsoftu przekazał na Twitterze, że proces aktualizacji do Windows Phone 8.1 powinien rozpocząć się już w przeciągu pierwszych dwóch tygodni lipca. To oznacza, że od uaktualnienia dzieli nas prawdopodobnie kilka(naście) dni. Jest to najpóźniejsza data i całkiem możliwe, że proces ruszy szybciej.

Windows Phone ma oferować jeszcze jedną funkcję. Jak ujawnia Windows Power User, aktualizacja umożliwi tworzenie folderów z kafelków na ekranie startowym. Przypominać ma to nieco foldery, znane z Androida i iOS. Odbywać ma się to poprzez przesuwanie jednego kafelka na drugi. Funkcja ta umożliwi w końcu uporządkowanie ekranu głównego poprzez grupowanie podobnych kafelków. Źródłem owych doniesień ma być wyciekła dokumentacja, ujawniająca, w jaki sposób tworzyć foldery oraz dodawać i usuwać z nich aplikacje.