7 maja Wirtualna Polska udostępniła swoją mobilną wersję. Serwis dostępny pod adresem mobi.wp.pl przystosowany jest do telefonów komórkowych oraz urządzeniach mobilnych, takich jak: MDA czy PDA.

Serwis umożliwia korzystanie z poczty oraz swobodny dostęp do informacji portalu bez potrzeby używania komputera podłączonego do sieci. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z niego w niemalże dowolnym miejscu i czasie. Zgodnie z obowiązującym ostatnio wzorem projekt został udostępniony użytkownikom w wersji Beta.

Na mobi.wp.pl można odbierać i wysyłać pocztę, w serwisie Wiadomości przeczytać o najnowszych wydarzeniach z kraju i świata, sprawdzić biznes informacje z sekcji Gospodarka lub nowości ze świata sportu w dziale Sport.

Poza tym w wersji mobi dostępne są takie serwisy jak:

Film ? prezentujący wiadomości o filmach i aktorach,
Muzyka ? czyli newsy dotyczące muzyki i jej wykonawców,
Kobieta ? artykuły z oferowanego przez WP serwisu dla kobiet,
Facet ? zamieszczający teksty skierowane głównie do mężczyzn.

Na mobilnej wersji WP można też skorzystać z kilkunastu darmowych słowników, sprawdzić 70 polskojęzycznych programów telewizyjnych i 167 stacji zagranicznych prezentowanych w dziale Program TV, czy przejrzeć tygodniowy repertuar kin w serwisie Kina.

Dla przebywających "w terenie" szczególnie przydatny może okazać się serwis Pogoda przedstawiający czterodniową prognozę pogody dla 245 miejscowości w Polsce.

Dodatkowo, użytkownicy mobi.wp.pl, mają do dyspozycji sekcję komercyjną: Gadżety, z której można pobrać gry, dzwonki, tapety czy animacje do telefonów komórkowych. Znaleźć można tam również dział Erotyka oferujący zdjęcia, materiały wideo i erotyczne gry przeznaczone tylko dla dorosłych. Jako, że cała sekcja zawiera materiały płatne za każdym razem trzeba wyrazić zgodę na ich pobranie. Opłaty można uiścić na dwa sposoby: wysyłając SMS lub obciążając należnością swój rachunek telefoniczny.

Korzystanie z serwisu mobi.wp.pl poza częścią komercyjną jest darmowe, Wirtualna Polska nie pobiera za nie żadnych opłat. Koszty użytkowania, to opłaty związane z dostępem do Internetu, pobierane przez operatora telefonii komórkowej. Cennik zależy od określonych przez operatorów taryf.

mobi.wp.pl

[Hanna Laskowska]