Funkcja Smart Summon Tesli została oficjalnie użyta ponad milion razy. Tesla właśnie zakończyła kwartalne spotkanie dotyczące zysków, a jednym z aspektów, o których mówiła firma, była niedawno wprowadzona funkcja Smart Summon dla pojazdów Tesli.

Smart Summon umożliwia właścicielom Tesli "przywołać" samochód zaparkowany nieopodal, a następnie poprowadzić go do właściciela. Właściciele Tesli używali tej funkcji w różnych miejscach, takich jak parkingi, stacje ładowania lub po prostu w domu przy wyjeździe z garażu. Z tej funkcji można korzystać z maksymalnej odległości 60m i dopóki właściciel znajduje się w polu widzenia pojazdu.

Niektórzy użytkownicy doświadczyli bardzo intensywnych doznań związanych z tą funkcją, ale tak jak podczas robienia omletu, musisz po drodze rozbić kilka jaj. Podsumowując, funkcja Smart Summon okazała się dużym sukcesem dla Tesli. Raport kwartalny wykazał, że ta funkcja była używana "ponad milion razy" od czasu jej premiery w połowie września. Tesla potwierdza również, że "Nasze podejście do uczenia się sieci neuronowej pozwala nam na dalsze iteracje i ulepszanie funkcjonalności w miarę upływu czasu".