Popularny serwis Wykop.pl doczekał się właśnie przejęcia. Portal skupiający około 5 milionów użytkowników przeszedł w ręce Grupy Allegro.

Serwis Wykop.pl, należący dotychczas do funduszu inwestycyjnego Gravest przeszedł niedawno w ręce Grupy Allegro. Co może się zmienić w działaniu jednego z najpopularniejszych serwisów social news w Polsce? Dziś wiemy, że niewiele.

Grupa Allegro ma w swoim portfolio takie serwisy jak chociażby Agito.pl, Allegro.pl, otoMoto.pl, Tablica.pl czy chociażby Ceneo.pl. Teraz do zaszczytnego grona dołączył także Wykop.pl. Firma będzie działać jako spółka niezależna.

W Wykopie nie zmieni się zbyt wiele. Wiadomo, że Grupa Allegro nie planuje żadnych cięć etatów, ani zmian na najwyższych stanowiskach. Dotychczasowy kierunek rozwoju Wykopu musiał satysfakcjonować nowych właścicieli, więc dyrektorem wciąż pozostanie Michał Białek. Zmianie nie ulegnie również profil treści publikowanych na łamach serwisu. Ciekawe tylko jak społeczność Wykopu zareaguje na zmianę właściciela i zapewnienia obydwu stron, że "wszystko zostaje po staremu".

[Artur Motyka]