Podczas konferencji Sony na targach E3 pojawiła się dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy konsoli PlayStation 4. Już wkrótce ma się na niej pojawić aplikacja YouTube.

Sony w końcu ogłosiło, że PlayStation 4 zostanie zintegrowany z serwisem YouTube i zainteresowani gracze będą mogli wrzucać swoją rozgrywkę na ten serwis. Dodatkowo aplikacja pozwoli nam również na przeglądanie zawartości udostępnionej przez naszych znajomych.

Dzięki takiemu posunięciu, gracze nie tylko otrzymają możliwość przeglądania filmików, tak jak można to czynić na konsoli PS3. YouTube ma współpracować z przyciskiem SHARE na padzie Dualshock 4. Za jego pośrednictwem będzie można podzielić się nagranymi przez nas filmikami z gry bezpośrednio z poziomu konsoli, co z pewnością sprawi duże ułatwienie tym, którzy publikują własne rozgrywki w sieci.

Od 31 lipca testy usługi PlayStation Now na PlayStation 4 przechodzą na nowy poziom i będą otwarte dla wszystkich graczy. Aktualnie ta innowacyjna zabawka jest dostępna wyłącznie dla mieszkańców Ameryki Północnej.