Społeczność FearLess Cheat Engine majstruje przy Doom Eternal w funkcjach, które obejmują między innymi ponowne wdrożenie pistoletu, umożliwianie poleceń konsoli, a nawet granie w grę jako strzelanka z perspektywy trzeciej osoby.


Nie jesteśmy pewni, dlaczego ktoś miałby tęsknic za pistoletem, ponieważ był on całkiem bezużyteczny w DOOM (2016), ale jeśli chcesz przynajmniej mieć do niego dostęp, to przywrócenie go umożliwi Ci oprogramowanie Cheat Engine. Nie pasuje on jednak do nowego systemu walki, który wymaga zabijania demonów, aby utrzymać w pełni twoje zdrowie, piły łańcuchowej w celu uzupełnienia amunicji i używania miotacza ognia, aby uzyskać dodatkowe punkty pancerza. Pistolet ma nieograniczoną amunicję, więc tak naprawdę nie pasuje do modelu walki.

Oczywiście nie jest to coś, z czego gracze mają korzystać, a kamera nie została umieszczona w miejscu, w którym znajdowałaby się w strzelance z perspektywy trzeciej osoby, ale oczywiście jest to tylko gra z fajną dodatkową opcją dla tych, którzy wolą widoki zza pleców bohatera.