Chińczycy stworzyli Laser który może pisać w powietrzu

Naukowcy z Hongtuo Joint Laboratory w Wuhan w Chinach wynaleźli coś, co brzmi jak tajemnicze, ale fascynujące pióro laserowe, które może pisać w powietrzu. Niesamowita technologia, która teoretycznie może być wstępem do technologii hologramów w stylu "Gwiezdnych Wojen".

Zobacz jak wygląda zdjęcie z teleskopu Jamesa Webba na tle wszechświata

Pierwsze zdjęcie z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba samo w sobie jest już wystarczająco inspirujące - ale kiedy oddalimy kadr, to wtedy mamy do czynienia z czymś wręcz oszałamiającym.

Górnicy kryptowalut zaprzestają wydobycia w trosce o mieszkańców

Górnicy krypto w końcu podjęli w tym tygodniu co najmniej jedną świadomą ekologicznie decyzję, kiedy tymczasowo zamknęli działalność, aby uniknąć przeciążenia sieci elektrycznej w stanie Teksas w USA.

SCAM na opiniach Google. Nie zapłacisz, to dostaniesz negatywne opinie Google

The New York Times donosi, że przestępcy szantażują różne restauracje, nawet te z gwiazdkami Michellin prosząc o cyfrowe karty podarunkowe w zamian za nie wystawienie negatywnych opinii na Google. Nie prześlesz karty podarunkowej - dostaniesz masę negatywnych opinii z jedną gwiazdką.

Liczba ludzi na świecie niedługo przekroczy barierę 8 miliardów

Organizacja Narodów Zjednoczonych szacuje, że populacja świata może osiągnąć poziom ośmiu miliardów już w połowie listopada, a Indie zastąpią Chiny jako najludniejszy kraj świata w 2023 r. - co jest znaczącym punktem zwrotnym w historii i przyszłości ludzkości.

Eksplozja rakiety SpaceX podczas rutynowego testu - jest nagranie!

Prototyp Booster 7 SpaceX podczas dzisiejszego rutynowego zamienił się prawie w kulę ognia, co może sygnalizować spore niepowodzenie - choć, szczerze mówiąc, wciąż wiele nie wiemy o tym incydencie.

Inwestorzy spodziewają się kolejnych spadków wartości Bitcoina

Jak donosi donosi Bloomberg, okropny rok Bitcoina wkrótce może jeszcze bardziej się pogorszyć. W przeprowadzonej ankiecie aż 60 procent inwestorów, spodziewa się, że wartość kryptowaluty spadnie do zaledwie 10 000 USD.

Rodzice pozywają TikTok po tragediach z Blackout Challenge

Pozew został złożony przez rodziców dwojga dzieci - dziewczynek w wieku 8 i 9 lat. Rodzicie, twierdzą, że ich dzieci uzależniły się od TikToka i były karmione ciągłym strumieniem pozornie nieszkodliwych filmów z wyzwaniami, które przekonały je do udziału, a następnie zmarły po bardzo niebezpieczniej próbie zaciemnienia. Wyzwanie Blackout zachęca użytkowników TikTok do publikowania filmów, w których duszą się, dopóki nie stracą przytomności (sic!)

Elon Musk oficjalnie rezygnuje z zakupu Twittera

BBC donosi, że dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, oficjalnie próbuje wycofać się ze swojej oferty zakupu Twittera za 44 miliardy dolarów. Oznacza to, że albo będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości 1 miliarda dolarów, zgodnie z umową, albo zostanie pozwany do sądu przez Twittera.

Mistrzostwa Świata w Katarze i sztuczna inteligencja w roli sędziego

FIFA ujawniła, że na zbliżających się Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze wdroży złożony system wykrywania spalonych. Technologia wspomagająca, która będzie uwzględniać w czasie rzeczywistym oszałamiającą liczbę danych. Kilkanaście strategicznie rozmieszczonych kamer połączonych ze sztuczną inteligencją nieprzerwanie będzie zbierać dane z 29 określonych punktów na ciałach graczy, podczas gdy czujnik, który znajduje się w środku piłki, przekazywać będzie dokładną lokalizację około 500 razy na sekundę.

YouTube oznaczył horror jako film przeznaczony dla dzieci

YouTube po raz kolejny źle dobrał swoje programy dla dzieci po tym, jak określił horror typu found footage jako "przeznaczony dla dzieci" i nie pozwolił twórcy ręcznie zmienić błędnej oceny.

Natrętne reklamy ekranie blokady smatfonów?

Platforma Google na smartfony z Androidem może wkrótce zostać zalana reklamami bezpośrednio na ekranie blokady - całe szczęście, że póki co w tylko USA. Według TechCrunch, spółka indyjskiej firmy reklamowej inMobi Group o nazwie Glance prowadzi rozmowy z amerykańskimi operatorami w sprawie wprowadzenia na rynek kilku modeli smartfonów, które mogą wyświetlać reklamy na ekranie blokady.

Sky Cruise - nieistniejący podniebny hotel napędzany energią jądrową

Czy to olbrzymi ptak? Nie! To coś w rodzaju samolotu. Samolotu, który de facto nie istnieje, ale jest to co prawda bardzo fajny pomysł o nazwie Sky Cruise czyli fantastyczny hotel podniebny napędzany energią jądrową. Czy w przyszłości czekają nas podróże takimi samolotami, statkami? Zobaczcie wideo!

Naukowcy obawiają się, że NASA sprowadzi na Ziemię zabójcze patogeny

Eksploracja Marsa jest dla międzynarodowej społeczności kosmicznej istotnym celem, a organizacje na całym świecie - zwłaszcza Chiny i USA - mają na celu pozyskiwanie próbek marsjańskich do badań w laboratoriach w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Niektórzy naukowcy nie są zachwyceni takimi misjami pozyskiwania skał, donosi Scientific American.

Procesory Intel Core Raptor Lake z obsługą pamięci DDR4

Nadchodzące procesory Intel Core serii Raptor Lake będą obsługiwać zarówno standardy pamięci DDR4 jak i DDR5. Portal videocardz zdobył rzekomo informację na temat płyt głównych ASrock, które potwierdzają te założenia. Lista płyt głównych ASrock wymienia 12 modeli Z790 i H770 w których znajdziemy warianty z obsługą pamięci DDR4. Obsługa zarówno DDR4 jak i DDR5 w przypadku nadchodzących procesorów Intela będzie pstryczkiem w nos dla AMD, bo jak wiadomo platforma AM5 i procesory Ryzen 7000 będą obsługiwać tylko standard pamięci DDR5.

Mieszkańcy straszą, że będą strzelać do dronów dostawczych Amazon Prime Air

Amazon ogłosił na początku miesiąca, że ​​uruchomi swoją długo oczekiwaną usługę dostarczania dronami Prime Air w Lockeford w Kalifornii. Dla wielu mieszkańców tego miasteczka było to wielkie zaskoczenie, a wielu mieszańców posunęło się nawet do stwierdzenia, że ​​będą strzelać do niechcianych dronów dostawczych Amazona.

Podkręcanie procesorów Intel Core Alder Lake non-K na B660?

Według przecieku z Twittera od Chi11eddog, MSI już wkrótce prawdopodobnie wypuści wyczekiwaną przez wielu entuzjastów overclockingu płytę główną MSI MAG B660M Mortar Max dla procesorów Intel Alder Lake. Najbardziej intersującą rzeczą w tej płycie głównej, jest zewnętrzny generator BCLK, który umożliwi solidne podkręcanie BCLK na płycie głównej B660. Co również warte zaznaczenia, płyta główna według przecieku ma obsługiwać PCIe 5.0 oraz pamięci DDR4.

Meta ujawnia prototypy gogli VR

Butterscotch, Starburst, Holocake 2 i Mirror Lake to nazwy najnowszych gogli wirtualnej rzeczywistości zaprezentowanych przez Meta Reality Labs. Jak twierdzi Meta, są to urządzenia które reprezentują ruch w kierunku wirtualnego doświadczenia, które będzie nie do odróżnienia od rzeczywistości

Pierwsze testy wydajności procesora Apple M2. Czego możemy się spodziewać?

Pierwsze systemy MacBook Air i MacBook Pro firmy Apple oparte na procesorach nowej generacji M2 mają zostać wydane lipcu, ale pierwsze wyniki testów już są. Opublikowane wyniki testów Apple M2 pokazują, że nowy procesor wykazuje 10% wzrost wydajności w przypadku pracy jednowątkowej i 16% w przypadku pracy wielowątkowej. Większy wzrost wydajności możemy zaobserwowaćw przypadku GPU, bo mowa tutaj aż o 67 procentowym wzroście wydajności.

Czy sekta religijna opanowała Google?

Wygląda na to, że zatrudnienie w Google może być całkiem łatwe - o ile jesteś członkiem niezwykłej grupy religijnej w Kalifornii, która wierzy, że większość ludzi żyje w stanie "budzącego się snu". New York Times donosi, że grupa o nazwie Bractwa Przyjaciół, którą jeden z reporterów tej opowieści określił jako "sektę religijną przypominającą kult", zyskała władzę w gigancie technologicznym

LUMI - nowy najpotężniejszy superkomputer w Europie

LUMI jest pierwszym superkomputerem przedeksaskalowym wspólnego przedsięwzięcia EuroHPC i jest obecnie najpotężniejszym superkomputerem w Europie. Zainaugurowany w poniedziałek 13 czerwca 2022 roku w fińskim mieście Kajaani, LUMI oferuje europejskim naukowcom światowej klasy narzędzie do zrozumienia skomplikowanych zjawisk, takich jak zmiana klimatu.

Wielki krach na rynku kryptowalut - wstrzymane wypłaty!

Największa na świecie giełda kryptograficzna musiała wstrzymać wypłaty bitcoinów, gdy drugi raz w 2022 roku kurs waluty gwałtownie spadły. Zaczęły się ogromne naloty na banki, w których konsumenci próbują wypłacić pieniądze w obliczu niewypłacalności instytucjonalnej lub załamania gospodarczego.

Premiera NVIDIA GeForce RTX 4000 przesunięta? W tle zalegające układy RTX 3000?

W ostatnich dniach znacznie nasiliły się plotki, a może i nieco więcej niż same plotki w kwestii daty premiery nowych układów NVIDIA RTX serii 4000 oraz GTX 1630. NVIDIA planowała wypuścić kartę graficzną GTX 1630 w przyszłym tygodniu, ale kilka dni temu firma zaktualizowała datę embarga na ten model. Według źródeł o które opiera się videocardz, NVIDIA wysłała pismo do partnerów z nową datą embarga wymienioną jako "do ustalenia".

Pracownicy Tesli Shanghai mogą opuścić fabrykę po raz pierwszy od tygodni

Bloomberg donosi, że po miesiącach uwięzienia pracowników w fabryce Tesli Giga Shanghai z powodu środków blokujących COVID-19, producent samochodów w końcu pozwala pracownikom wrócić do domu. Według źródła pracownicy spali w prowizorycznych mieszkaniach, ale z końcem piątkowych zmian wreszcie mogli opuścić fabrykę.

Fabryka Foxconn padła ofiarą ataku ransomware

Producent elektroniki Foxconn potwierdził, że jedna z jego fabryk w Meksyku padła ofiarą cyberprzestępców. Fabryka zlokalizowana w Tijuanie, krytycznym centrum dostaw dla Stanów Zjednoczonych, jest szantażowana przez grupę hakerów. Do ataku na fabrykę Foxconn przyznała się grupa o nazwie Lockbit 2.0. LockBit 2.0 to grupa hakerów specjalizujący się w atakach typu ransomware wymierzonych w korporacje oraz firmy.

Intel Core Raptor Lake benchmark. Pierwsze przecieki wydajności

Procesory Intel Core Raptor Lake13 generacji mają zostać wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, ale w sieci już pokazały się pierwsze przecieki związane z wydajnością tych układów. Wydajność próbki Raptor Lake pokazała się w UserBenchmark. Póki co, procesor Raptor Lake jest około 20% szybszy w porównaniu do istniejących flagowych produktów AMD i Intela na konsumenckich podstawkach LGA1700 oraz AM4.

Jak zapewnić sobie najwyższy poziom cyberbezpieczeństwa w 2022

Zapewnienie sobie najwyższego poziomu cyberbezpieczeństwa w 2022 roku jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W obliczu nowych kar za naruszenia danych bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla przetrwania przedsiębiorstw. Wyzwania związane z pandemią i wynikające z niej przejście na model pracy hybrydowej dały kierownikom działów bezpieczeństwa wiele do myślenia - muszą oni dostosować zasady i protokoły do nowego środowiska.

Chińscy naukowcy planują jak zniszczyć satelity Starlink SpaceX

Jak donosi South China Morning Post, Chińscy naukowcy, w tym kilku związanych z przemysłem obronnym kraju, badają sposoby wyłączenia lub nawet zniszczenia satelitów Starlink SpaceX, jeśli kiedykolwiek okażą się one zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Chińska społeczność wojskowa coraz częściej postrzega infrastrukturę orbitalną SpaceX jako potencjalne zagrożenie.

Volkswagen chce wyprzedzić Teslę w produkcji aut elektrycznych

Volkswagen może wkrótce zostać nowym liderem jeśli chodzi o sprzedaż pojazdów elektrycznych. Podczas wywiadu z CNBC na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos w Szwajcarii, dyrektor generalny Volkswagena Herbert Diess powiedział, że gdy tylko firma wyjdzie z problemów z globalnym łańcuchem dostaw, Volkswagen za 3 lata stanie się największym producentem pojazdów elektrycznych na świecie, pozostawiając Teslę w tyle.

Tesla podobno izoluje tysiące pracowników w swojej fabryce w Szanghaju

Tesla podobno izoluje tysiące pracowników w swojej fabryce w Szanghaju w Chinach w starym obozie wojskowym, aby upewnić się, że nie są zarażeni COVID-19. Producent samochodów elektrycznych staje się coraz bardziej zdesperowany, aby przywrócić produkcję na właściwe tory w obliczu chińskich prób stłumienia wszelkich nowych przypadków COVID w ramach kontrowersyjnej strategii COVID Zero.

Oglądaj na żywo przemówienie Lisy Su na Computex 2022 - Ryzen 7000, AM5

Dyrektor generalna AMD, Lisa Su wygłosi lada moment przemówienie na Computex 2022. Najprawdopodobniej AMD podzieli się nowymi szczegółami na temat swoich nowych procesorów Ryzen 7000 Raphael, które wkrótce będą walczyć o miejsce na naszej liście najlepszych procesorów do gier i nie tylko. Przed nowymi procesorami Ryzen 7000 niebawem stanie kolejne wyzwanie, czyli walka z procesorami Intela serii Raptor Lake. Być może też właśnie dzięki temu, procesory Ryzen 7000 zaoferują w chwili obecnej imponujący wzrost wydajności.

Automatyczne podkręcanie pamięci RAM od AMD

Firma AMD złożyła patent na program, który ma automatycznie podkręcać pamięć operacyjną. Aplikacja może automatycznie testować przetaktowane moduły pamięci pod kątem stabilności i przechowywać profile przetaktowania pamięci unikalne dla konkretnego systemu.

Japonia zatwierdziła zrzut radioaktywnej wody z Fukushimy do Pacyfiku

Jak donosi Associated Press, Japońskie organy regulacyjne właśnie dały elektrowni jądrowej Fukushima zielone światło na wypuszczenie około 1,4 miliona litrów oczyszczonych ścieków radioaktywnych do Pacyfiku. Chociaż według regulatora, zagrożenia dla środowiska są minimalne, w wodzie wciąż jest dużo trytu, potencjalnie rakotwórczego produktu ubocznego, który może zagrażać zdrowiu ekosystemów wodnych oraz sąsiednich społeczności w krajach sąsiadujących.

Opłacalność zakupu kart graficznych AMD w porównaniu do NVIDIA

Franka Azor, główny architekt rozwiązań gamingowych i marketingu AMD, udostępnił na Twitterze listę procesorów graficznych AMD z serii RX 6000 w porównaniu z kartami Nvidia z serii RTX 3000. Lista ta przedstawia porównanie opłacalności zakupu kart graficznych, oczywiście przedstawiając przy tym produkty AMD w znacznie lepszym świetle.

AMD FSR 2.0 na zintegrowanych układach graficznych Intela!

W technologii upscalingu FidelityFX Super Resolution (FSR) od AMD w wersji 2.0, która w końcu zaczęła pojawiać się w grach pod koniec ubiegłego tygodnia, najważniejsze jest to, że jakość przeskalowanego obrazu jest o wiele lepszy niż miało to miejsce w FSR w wersji 1.0. Oczywiście FSR w wersji 2.0 jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami procesorów graficznych, w tym nie tylko AMD, ale także starszymi procesorami graficznymi GeForce, które nie są kompatybilne z DLSS.

Premiera kart graficznych NVIDIA RTX 4000 już wkrótce?

Jak donosi Tom's Hardware, na podstawie tweetów od najczęściej niezawodnego przeciekacza, ​​seria kart graficznych NVIDIA RTX 4000 na architekturze Lovelace zacznie się pojawiać na rynku już na początku trzeciego kwartału tego roku. Według Kopite7kimi premiera nowych układów nastąpi do "połowy lipca". Ponieważ w połowie lipca nie zaplanowano żadnego dużego wydarzenia związanego z grami ani technologią PC, NVIDIA będzie musiała zorganizować własne specjalne wydarzenie związane z premierą nowej serii kart graficznych.

AM4 vs AM5. Czas na aktualizację AMD!

Na targach CES 2022 AMD zrobiło sporo hałasu, zapowiadając zarówno procesory Ryzen 6000 (do laptopów) i Ryzen 7000 dla komputerów stacjonarnych z nowym gniazdem AM5. Podstawka AM5 będzie używać LGA zamiast PGA, podobnie jak Intel. Jakie są różnice między PGA i LGA?

Co oznacza LHR w kartach graficznych RTX od NVIDIA?

LHR to rodzaj zabezpieczenia w kartach graficznych, którego celem jest wyeliminowanie możliwości wykorzystania karty graficznej do wydobywania kryptowalut. NVidia wprowadziła technologię Lite Hash Rate (LHR), która miała poprawić sytuację z dostępnością oraz cenami kart graficznych. Technologia ta polega na nałożeniu ograniczenia na wydajność wydobycia kryptowalut na wybrane modele kart graficznych.

Strony internetowe zbierają dane z formularzy online przed przesłaniem

Zapisując się do newslettera, bądź przy dokonywaniu rezerwacji hotelu lub płaceniu online, zapewne wychodzisz z założenia, że dopóki nie klikniesz "Akceptuj - Wyślij - Potwierdź", to nic się nie dzieje, i wprowadzane przez Ciebie dane w formularzu nigdzie nie zostaną przesłane. Niby tak powinno być - ale niestety tak nie jest. Według nowych badań zaskakująca liczba witryn zbiera niektóre lub wszystkie Twoje dane wpisane w formularzu online jeszcze przed Twoim potwierdzeniem przesłania.

poprzednia12345następnaNa górę
Youtube ProLine.plDołącz do nas na FACEBOOKObserwój Nas na TwitterDołącz do Nas

Darmowy Newsletter

Newsletter Logo ProLine.plKomputery, Laptopy, Netbooki. Newsy na Twoją skrzynkę E-mail.
Więcej
ProLine.pl Facebook

Najczęściej kupowane

Pokaż więcej produktówNotebooki, Laptopy

Laptop Asus E510KA-BR149W 15,6" N6000 256GB-SSD 8GB Win11 HomeLaptop Asus E510KA-BR149W 15,6 N6000 256GB-SSD 8GB Win11 Home

Pokaż więcej produktówKarty graficzne

Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 LHR (GV-N3060EAGLE OC-12GD 2.0)Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 LHR (GV-N3060EAGLE OC-12GD 2.0)

Pokaż więcej produktówPłyty główne

Płyta główna Gigabyte B550 GAMING X V2 AM4Płyta główna Gigabyte B550 GAMING X V2 AM4

Pokaż więcej produktówDyski twarde

Dysk Lexar SSD NM620 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3 LNM620X001T-RNNNGDysk Lexar SSD NM620 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3 LNM620X001T-RNNNG

Pokaż więcej produktówPamięci RAM

Pamięć Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3600 Non-ECC CL17 KF436C17BBK2/16Pamięć Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3600 Non-ECC CL17 KF436C17BBK2 16

Pokaż więcej produktówObudowy komputerowe

SilentiumPC Armis AR1 (SPC173)SilentiumPC Armis AR1 (SPC173)

Pokaż więcej produktówZasilacze komputerowe

Zasilacz Seasonic CORE GM-650 Gold 650W (SSR-650LM)Zasilacz Seasonic CORE GM-650 Gold 650W (SSR-650LM)

Pokaż więcej produktówOprogramowanie

Bitdefender Family Pack 2022 15 stan/1 rokBitdefender Family Pack 2022 15 stan 1 rok

Pokaż więcej produktówNapędy optyczne...

LiteOn nagrywarka zewnętrzna ES1 USB Ultra-Slim CzarnaLiteOn nagrywarka zewnętrzna ES1 USB Ultra-Slim Czarna
Copyright © 2002-2023 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.