Czy lepiej kupić zewnętrzny dysk twardy czy dysk SSD?

Potrzeby archiwizowania i przechowywania danych są obecne od samego początku istnienia komputerów. Z biegiem czasu zmieniały się środki umożliwiające ich realizację, począwszy od dyskietek i dysków CD, aż po zewnętrzne dyski twarde, pamięci flash USB i inne współczesne zewnętrzne, przenośne urządzenia pamięci. W trakcie tej ewolucji nieustannie dążono do uzyskania bardziej kompaktowego produktu o większej pojemności, szybszym transferze danych i jeszcze większej niezawodności.

Informacje, z którymi warto się zapoznać przed zakupem karty pamięci

Zakup karty pamięci wiąże się z wyborem jednego spośród wielu produktów o różnych typach i rozmiarach. I tak jak większość ludzi, pewnie zadajesz sobie pytanie "Co to wszystko znaczy?".

Wykorzystaj możliwości standardu USB 3.2 Gen2

Produkty 3C stały się integralną częścią współczesnego życia, a ich efektywność i wydajność to kluczowe elementy, które są brane pod uwagę przez konsumentów. Czynnikiem o największym znaczeniu stała się szybkość transmisji danych między telefonami komórkowymi, komputerami i urządzeniami pamięci, w związku z czym nieustannie wprowadzane są nowe produkty i technologie. Wybór odpowiedniego produktu może dla przeciętnego konsumenta okazać się zagmatwany i niejasny. Intuicja będzie podpowiadać, aby zdecydować się na produkt, zapewniający najszybszą transmisję danych. Dla konsumentów faktyczna szybkość transmisji może jednak nie być wystarczająco duża lub mogą się oni czuć zdezorientowani faktem, iż rzeczywiste szybkości transmisji są mniejsze od deklarowanych.

Nowość: zasilacze be quiet! Pure Power 11 FM 1000W i 850W

be quiet! Pure Power 11 FM oferuje teraz do 1000 W mocy ciągłej i maksymalną wygodę dzięki w pełni modularnym przewodom. Dobrze znana niezawodność i certyfikat 80 PLUS Gold sprawiają, że Pure Power 11 FM to zasilacz chętnie wybierany przez użytkowników zwracających uwagę na cenę, którzy konfigurują PC do gier i multimediów z wysokiej klasy kartą graficzną.

25-letni rekord pobity. Przełom w badaniach nad fuzją termojądrową.

Naukowcy z radością ogłosili wczoraj ważny przełom w badaniach nad energią termojądrową. Laboratorium Joint European Torus (JET) z siedzibą w Wielkiej Brytanii pobiło swój własny 25-letni rekord, wytwarzając 59 megadżuli energii w ciągu pięciu sekund - mowa tutaj o równowartości około 14 kilogramów trotylu.

Test AMD Athlon Gold PRO 4150GE, procesor Zen 2 z GPU Radeon Vega

Najnowszy test procesora APU Athlon Gold PRO 4150GE firmy AMD wyciekł do bazy danych. Athlon Gold PRO 4150GE to podstawowy układ APU zaprojektowany z myślą o rynku OEM.

Klawisz w stylu karty graficznej od Asus

Firma ASUS postanowiła stworzyć ASUS ROG Strix TouchStone. Nowa nasadka klawiszy jest kompatybilna z punktami montażowymi w stylu Cherry MX i ma aluminiową obudowę. Kolejnym miłym akcentem nasadki klawiszy ASUS jest odtworzenie ich charakterystycznego opakowania wewnętrznego i zewnętrznego. Firma zrobiła wszystko, aby wyglądało to jak prawdziwy produkt w postaci karty graficznej.

BenQ wprowadza dwa nowe monitory, jeden z motywem Dying Light 2

BenQ wprowadził na rynek swoje najnowsze monitory MOBIUZ EX3410R i EX3210R, z unikalnymi wyświetlaczami 34" i 31,5" o promieniu krzywizny 1000R.

Laptopy z RTX 2050, MX570 i MX550

W grudniu ubiegłego roku NVIDIA wprowadziła na rynek trzy nowe mobilne procesory graficzne: RTX 2050, MX550 i MX570. Podczas gdy MX550 jest wariantem Turing dla NVIDIA, RTX 2050 i MX570 wykorzystują identyczne rdzenie GA107, podobnie jak RTX 3050.

12 przydatnych wskazówek dla MŚP jak zwiększyć cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo powinno być jednym z priorytetów wszystkich firm w 2022 roku. W niektórych małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP), bezpieczeństwo może być postrzegane jako kwestia drugorzędna lub wykraczająca poza ich zasoby lub umiejętności. To ważne, aby dbać o bezpieczeństwo firmy teraz i w przyszłości

Nintendo Switch jest teraz oficjalnie najszybciej sprzedającą się konsolą w historii

Nintendo Switch jest teraz oficjalnie najszybciej sprzedającą się konsolą w historii, która osiągnęła poziom 100 milionów sztuk, pokonując PS4 Sony.

QNAP prezentuje KoiBox, system do wideokonferencji w chmurze

QNAP to producent rozwiązań sieciowych i przechowywania danych, zaprezentował urządzenie do wideokonferencji KoiBox-100W, umożlwiające bezprzewodową projekcję 4K, czterostronną komunikację i lokalną pamięć masową dla większego bezpieczeństwa i prywatności.

Sony potwierdza że do marca 2026 r. wyda 10 gier z transmisją na żywo

Podczas dzisiejszego webcastu (02.02.2022r.) dotyczącego zysków za trzeci kwartał 2021 r. Sony potwierdziło, że planuje wydać dziesięć gier z transmisją na żywo do marca 2026 roku. Po wielu latach ścisłej koncentracji na tytułach jednego gracza firma mocno naciska na model biznesowy Game as a Service (GaaS).

Poznaj pozbawionego złączy laptopa

Firma Craob planuje wprowadzić na rynek swój najnowszy laptop koncepcyjny, Craob X. Craob-X to w pełni bezprzewodowy laptop oparty na procesorze Intel Alder Lake i wykorzystujący najnowszą technologię pamięci. Jednak jego najważniejszą cechą jest brak jakichkolwiek portów, co sprawia, że jest on w pełni bezprzewodowy.

Activision Blizzard został przejęty przez Microsoft

Activision Blizzard został przejęty przez Microsoft za prawie 70 miliardów dolarów, dzięki temu Microsoft będzie trzecią co do wielkości firmą zajmującą się grami pod względem przychodów, po Tencent i Sony.

Oficjalny AMD Radeon PRO W6400

AMD wprowadza na rynek dwie podstawowe karty graficzne oparte na 6nm Navi 24 GPU, a Radeon PRO W6400 jest jedną z nich.

RTX 3090 Ti będzie najbardziej prądożernym, pojedynczym układem GPU?

Wszystkie informacje na temat nowych układów NVIDIA RTX 3090 Ti wywołują różne odczucia. O cenie, opłacalności zakupu tego produktu jak i o jego dostępności chyba nawet nie musimy tutaj wspominać. Dodatkową wisienką na torcie może być niesamowicie wysoki pobór prądu przez układy RTX 3090 Ti.

Noctua zapowiada białe wentylatory oraz nową odsłonę NH-D15

W nowej mapie drogowej na stronie Noctua pojawiły się trzy ciekawe produkty, których już teraz nie możemy się doczekać. Mowa dokładnie o planach na Q1 oraz Q4 2022, w których widnieją takie pozycje jak białe wentylatory, Noctua NH D15 nowej generacji, oraz nowe nieznane chłodzenie z dwoma wieżami i wentylatorem bądź wentylatorami 120 mm.

Intel przedstawia aż 22 modele Alder Lake jak i również nowe chłodzenia box

Kluczowe przemówienie Intela na CES 2022 wykazało, że firma wprowadziła pozostałe 22 układy Alder Lake-S, które uzupełnią jej ofertę dla komputerów stacjonarnych, ponieważ chce on umocnić swoją pozycję na szczycie list najlepszych procesorów do gier.

Dyrektorzy generalni AMD oraz NVIDIA na liście Future 50 Tech Awards

Wiodące osoby w dziedzinie technologii są wyróżniane głosami ekspertów, redaktorów z 5 najlepszych światowych portali technologicznych. Future 50 rozpoznaje 50 najbardziej wpływowych osób w dzisiejszych technologiach. Na liście 50 wyróżnionych w dziedzinie technologii znajdują się dyrektor generalny AMD Lisa Su i dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang.

Co ta Noctua? Najpierw chłodzenie GPU a teraz klawiatura!

Zestaw klawiszy pod przełączniki Cherry MX, "Drop MiTo MT3 Noctua", to kolekcja nasadek i zestawów dopasowanych wedle klasycznej kolorystyki najbardziej kultowych fanów Noctua. Beżowe i brązowe klawisze, wpisują się idealnie w kolorystykę marki, a i działać oczywiście będą równie dobrze, jak wszystkie produkty marki Noctua

Pamięci flash - przewodnik zakupowy od Kingston

W 1987 r. firma Kingston wprowadziła na rynek pierwszy produkt. Założyciele firmy, John Tu i David Sun, w momencie poważnego niedoboru montowanych powierzchniowo układów pamięci zaprezentowali moduł, który zmienił definicję standardów branżowych na wiele lat.

Dyski SSD - poradnik dla kupujących od Kingston

W 1987 r. firma Kingston wprowadziła na rynek pierwszy produkt. Założyciele firmy, John Tu i David Sun, w momencie poważnego niedoboru montowanych powierzchniowo układów pamięci zaprezentowali moduł, który zmienił definicję standardów branżowych na wiele lat.

Przestroga dla ludzkości przed sztuczną inteligencją ... od sztucznej inteligencji

Czy sztuczna inteligencja jest z natury dobra, zła, czy też wszystko zależy od specyfiki? Studenci z Oxford's Said Business School, którzy studiują etykę w sztucznej inteligencji, próbowali odpowiedzieć na to pytanie, organizując debatę z rzeczywistą sztuczną inteligencją. Jaka była jej odpowiedź?

Naukowiec z MIT twierdzi, że jesteśmy na krawędzi masowego wymierania

Według wielu naukowców nie ma wątpliwości, że obecna sytuacja wygląda strasznie, jeśli chodzi o zmiany klimatyczne - jest też gorsza wiadomość. Naukowiec z Massachusetts Institute of Technology (MIT) twierdzi, że jesteśmy na krawędzi masowego wyginięcia.

Teleskop Jamesa Webba zatankowany i gotowy do startu!

NASA ogłosiła, że Teleskop Jamesa Webba został już zatankowany paliwem, którego użyje do poruszania się na docelowej orbicie za pomocą swoich silników. Silniki te będą miały kluczowe znaczenie, ponieważ Teleskop Jamesa Webba będzie dokonywał precyzyjnych korekt kursu wkrótce po wystrzeleniu, wyznaczonej orbity oraz zmiany kierunku obserwatorium i kontrolowania jego pędu podczas wykonywanych operacji.

Powstaje czarna skrzynka na wypadek wyginięcia naszej cywilizacji

Jeśli cywilizacja ludzka kiedyś upadnie, co po nas pozostanie? Ogólnie rzecz biorąc, może nie pozostać zbyt wiele dowodów na to, co osiągnęła ludzkość, lub co spowodowało (oby nie) jej wyginięcie. Jeden zespół naukowców chce to zmienić. Ich rozwiązanie?

Prezydent Salwadoru chce zbudować "Bitcoin City" czyli raj kryptowalut

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił plany zbudowania pierwszego na świecie w pełni opartego na kryptowalutach "Bitcoin City".

Pobity rekord prędkości maksymalnej przez elektryczny samolot

Elektryczny samolot Rolls-Royce'a Spirit of Innovation właśnie pobił rekord prędkości maksymalnej, lecąc w powietrzu z prędkością 384,4 mil na godzinę (618.6 km/h).

Problem z dostępnością czipów może stać się jeszcze bardziej poważny

Hua Hong Semiconductor, drugi co do wielkości producent chipów kontraktowych w Chinach, poinformował swoich zagranicznych klientów, że musi teraz traktować priorytetowo klientów chińskich.

Szef oprogramowania Pentagonu: USA nie mają szans w walce z Chinami.

W wywiadzie dla Financial Times były dyrektor ds. oprogramowania w Pentagonie powiedział, że zrezygnował w proteście przeciwko powolnym innowacjom technologicznym w Stanach Zjednoczonych i prowokująco wyraził opinię, że Chiny dominują szczególnie w dziedzinie rozwoju zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Ekspert ostrzega: ludzie zaczną być hackowani!

Yuval Harari, światowej sławy filozof społeczny ostrzega: musimy zacząć regulować sztuczną inteligencję, ponieważ w przeciwnym razie duże firmy będą w stanie "hackować" ludzi.

Nastolatek aresztowany za kradzież krytpowaluty wartej ponad 35 milionów dolarów

Kanadyjski nastolatek został aresztowany w zeszłym tygodniu po tym, jak w 2020 roku rzekomo ukradł on kryptowalutę jednej osobie o wartości aż około 36,5 miliona dolarów. Wpadł przez zakup w grze online!

Pozew sądowy przeciwko Tesli. Molestowanie w miejscu pracy.

Jessica Barraza pozwała Teslę po tym, jak rzekomo prawie codziennie doświadczała molestowania seksualnego podczas pracy w firmie, ale nie otrzymała pomocy mimo, że zgłosiła swoje problemy swoim przełożonym i działom kadr.

RGB vs. ARGB?

Dzięki Pure Base 500DX, Silent Loop 2 i zupełnie nowym Light Wings, be quiet! oferuje szeroki wybór produktów ARGB. Ale jaki jest najlepszy sposób na połączenie lśniących produktów?

Pamięć Kingston FURY Beast DDR5

Pamięć Kingston FURY Beast DDR5 oferuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię dla platform do gier nowej generacji. Zapewniając jeszcze większą szybkość, pojemność i niezawodność, pamięć DDR5 oferuje wiele udoskonalonych rozwiązań, takich jak wbudowany układ ECC (ODECC), zapewniający lepszą stabilność przy ekstremalnych szybkościach, dwa 32-bitowe podkanały zwiększające wydajność oraz wbudowany układ zarządzania energią (PMIC), aby zapewniać ją tam, gdzie jest najbardziej potrzebna.

Miliarder ostrzega przed niedoborami energii na świecie i ich skutkami

CEO Blackstone, Stephen Schwartzman, powiedział dla CNN, że wierzy, iż niedobory w przemyśle gazowym i naftowym doprowadzą do kryzysu społecznego w narodach na całym świecie. Obawia się, że wpłynie to również na wieloletnie instytucje polityczne. Obawy Schwartzmana podsycają gwałtowne wzrosty ceny ropy i gazu. W poniedziałek ceny ropy w USA osiągnęła najwyższy od siedmiu lat poziom ponad 85 dolarów za baryłkę. Podobnie, ceny benzyny do pojazdów sięgają średnio prawie 3,40 USD za galon, donosi CNN.

Funkcja Full Self-Driving od Tesli pod ostrzałem amerykańskich urzędników

Nie jest tajemnicą, że funkcja "Full Self-Driving" Tesli, pakiet oprogramowania, który w rzeczywistości nie umożliwia pełnej autonomicznej jazdy, jest niepopularna wśród federalnych organów regulacyjnych. We wtorkowym wywiadzie dla CNBC przewodnicząca Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu Jennifer Homendy nie owijała w bawełnę. Według niej Tesla nie robi wystarczająco dużo, aby zapewnić, że jej pojazdy nie ulegną wypadkom podczas "samodzielnej jazdy".

McDonald's współpracuje z IBM w celu wdrożenia technologii sztucznej inteligencji

McDonald's współpracuje z IBM w celu wdrożenia technologii sztucznej inteligencji w celu przyjmowania zamówień na swoich pasach drive-thru. To prawdopodobnie ostatnia rzecz, jakiej potrzebujemy: rodzaj frustracji, jaką odczuwamy, próbując komunikować się z oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji. Nie wspominając o utracie większej liczby miejsc pracy na rzecz zautomatyzowanych systemów, co jest niepokojącym trendem, który już trwa.

poprzednia12345następnaNa górę
Youtube ProLine.plDołącz do nas na FACEBOOKObserwój Nas na TwitterDołącz do Nas

Darmowy Newsletter

Newsletter Logo ProLine.plNajnowsze wiadomości na Twój E-mail. Newsy ze Świata Internetu i IT.
Więcej
Ocena 5.0 na platformie Ceneo na podstawie ocen klientów

Najczęściej kupowane

Pokaż więcej produktówNotebooki, Laptopy

Laptop Asus E510KA-BR149W 15,6" N6000 256GB-SSD 8GB Win11 HomeLaptop Asus E510KA-BR149W 15,6 N6000 256GB-SSD 8GB Win11 Home

Pokaż więcej produktówKarty graficzne

Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 LHR (GV-N3060EAGLE OC-12GD 2.0)Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC 12GB GDDR6 LHR (GV-N3060EAGLE OC-12GD 2.0)

Pokaż więcej produktówPłyty główne

Płyta główna Gigabyte B550 GAMING X V2 AM4Płyta główna Gigabyte B550 GAMING X V2 AM4

Pokaż więcej produktówDyski twarde

Dysk Lexar SSD NM620 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3 LNM620X001T-RNNNGDysk Lexar SSD NM620 1TB M.2 PCIe NVMe Gen3 LNM620X001T-RNNNG

Pokaż więcej produktówPamięci RAM

Pamięć Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3600 Non-ECC CL17 KF436C17BBK2/16Pamięć Kingston FURY Beast 16GB (2x8GB) DDR4-3600 Non-ECC CL17 KF436C17BBK2 16

Pokaż więcej produktówObudowy komputerowe

SilentiumPC Armis AR1 (SPC173)SilentiumPC Armis AR1 (SPC173)

Pokaż więcej produktówZasilacze komputerowe

Zasilacz Seasonic CORE GM-650 Gold 650W (SSR-650LM)Zasilacz Seasonic CORE GM-650 Gold 650W (SSR-650LM)

Pokaż więcej produktówOprogramowanie

Bitdefender Family Pack 2022 15 stan/1 rokBitdefender Family Pack 2022 15 stan 1 rok

Pokaż więcej produktówNapędy optyczne...

LiteOn nagrywarka zewnętrzna ES1 USB Ultra-Slim CzarnaLiteOn nagrywarka zewnętrzna ES1 USB Ultra-Slim Czarna
Copyright © 2002-2023 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.