Informacje archiwalne

Produkt o kodzie ADAPTER_IDE_SATA został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Adapter IDE na SATA

Ocena: Ocena: 4.254.25 / 6 - 24 opinii | kod: ADAPTER_IDE_SATA

Opis Adapter IDE na SATA

Nowoczesny adapter IDE na SerialATA. Umożliwia podłączenie dysków SATA do płyt wyposażonych w interface IDE. Pasuje do wszystkich płyt wyposażonych w IDE (ATA33/66/100/13. Element montuje się do portu IDE płyty głównej. Bardzo łatwa instalacja - zajmuje mniej niż pół minuty. Nie ma potrzeby instalowania żadnych sterowników.
Najważniejsze cechy
  • Wysokiej jakości przejściówka IDE - SATA!
  • Zbudowana z wysokiej jakości elementów
  • Zasilanie gniazdo Molex Mini 4-pin (flop)

Cechy produktu Adapter IDE na SATA

Interferjs pierwotnyS-ATA
Interfejs wtórnyIDE
Wymaga sterownikówNie
Załączone akcesoriaBrak
ZasilanieMolex mini 4-pin
ZgodnośćKomputery PC z S-ATA
ProducentOEM
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty





Opinie, komentarzeAdapter IDE na SATA - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 4.25 4.25 / 6 - 24 opinii
Fredzik · OpiniaSprzęt jak najbardziej warty polecenia.
Zbudowany na chipie JMicrona (wiodąca marka w budowie kontrolerów SATA/ATA na PCI).
Odejmuje jeden punkt za konieczność lutowania zworki jeżeli chce się by sprzęt wykrywany był jako taśma 80 żyłowa.
Na seagate 7200.11 i średnim kontrolerze płyty głównej (ATA100) sprawuje się dobrze (transfery około 55-60 MB/s, czas dostępu 10-12ms).

Ciekawy · ProblemFredzik, albo ktoś inny może sprecyzuje jaką zworkę trzeba lutować? Bo na kontrolerze niczego takiego jak zworka nie ma. Chyba że lutować coś na płycie głównej. Wiem, że zworka jest potrzebna jak się ma starszą wersję HDD SATAI, a kupiło się SATAII. Ale żeby lutować zworkę?
Dariusz Podwysocki · OpiniaDysk jest wykrywany jako ATA-33 i pokazuje się komunikat "No 80-pin conductor cable" - czyli to co kolega wcześniej napisał jest prawdą (konieczność lutowania). Waham się :) - rozwiązanie z zasilaniem też lekko nierozgarnięte (wymaga zasilania do flopa) albo mogłaby być dołączona przejściówka z molexa na flop. Poza tym zajmuje 1 kontroler IDE (czyli oba kanały) - bo trzeba to włożyć w płytę główną. Co do transferów nie wypowiadam się póki nie dorobię zwory. Niewątpliwą zaletą jest opcja bootowania z dysku jakby dalej był to dysk ATA. Urządzenie jest całkowicie transparentne dla sprzętu - to też plus. W zestawie dołączono taśmę SATA, jednak jak już powyżej napisałem brak przejściówki z molexa na flopa. Będę badał zworkę.
Ciekawy · ProblemNo ale co trzeba zlutować? Możesz dokładniej sprecyzować? Próbuję to wygooglować, ale na razie z marnym skutkiem. Bo mam takie cudo, więc chciałbym je podłaczyć, gdy będę miał trochę wolnego czasu. Z góry dziekuję za precyzyjną odpowiedź lub jakiegoś linka jak to zrobić.
Fredzik · ProblemPłyty z kontrolerem ATA rozpoznają taśmy 80-żyłowe przez to ze pin nr 34 jest zwarty do masy.
Na tym kontrolerze jest na to miejsce jednak nie ma żadnej zworki, a jedynie 2 punkty lutownicze na opornik.
Jedyne co trzeba zrobić to połączyć te 2 punkty.
Jest jeszcze możliwość połączenia tego przewodu z +zasilania wiec nie pomylcie się :D
P.S. za błędy w tuningu nie biorę odpowiedzialności, u mnie wszystko działa.

Ciekawy · ProblemCzyli jeśli dobrze zrozumiałem to od miejsca przewodu zasilania tej przejściówki - kabelek masowy (zwykle jest chyba czarny, ale nie dam za to głowy) do pinu 34 na wystajacych przewodach wtyczki należy przylutować przewód? No cóż, wg mnie ta przejściówka powinna być zdecydowanie tańsza, bo bez tej zworki to jest ok 3/4 gorsza wydajność. Bo zamiast ata133, będę miał ata33, czyli teoretycznie ok 4x wolniej niż powinno być - wg mnie bez tego kabelka powinni ją sprzedawać 4x taniej :) Nie byłoby problemu, gdybym umiał sam lutować, a że nie umiem, to daję końcową ocenę 2.
Dariusz Podwysocki · ProblemTu macie rozkład wtyczki (i gniazda ATA) - parzyste nóżki są w 1 rzędzie, nieparzyste w drugiej więc można łatwo odnaleźć co trzeba:
pinouts.ru/HD/AtaInternal_pinout.shtml ( dopisać http: )
mozna zewrzeć 34 nóżkę z dowolną inną oznaczoną (Ground) - najbliżej do nóżki nr 30. Widziałem przejściówki innych firm na tym samym chipie, nie wymagające moda i z przejściówką do zasilania molex => flop.

Bartoooooooos · Problemmam pytanie czy jeśli podłącze tą przejścioweczke to bedzie mi dysk ide wykrywało jako sata ??
23 Luty 2009 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Pt@ · OpiniaBrak adapera zasilania sata. Jakbym miał zasilacz z sata to pewnie miałbym także kontroler sata na płycie więc nie potrzebowałbym adaptera, czyli jeśli daje się kabel danych sata to także adapter zasilania. Adapter nie kontaktuje przy maksymalnym wciśnięciu w gniazdo ATA, trzeba go trochę cofnąć, na zauważenie czego straciłem chyba z 2 godziny. Aczkolwiek generalnie działa to to niekontaktowanie właściwie kwalifikuje adapter do wymiany tylko ja sporadycznie potrzebuję, więc nie opłaca mi się fatygować.
Donixs · ProblemDO pt@
mylisz się troche - to że niedołączono kowertera zasilania na sata niejest wymagane gdyż powinieneś mieć nowszy zasilacz z takowym zasilaniem a jeżeli takowego niemasz to już Twój problem.
Do Dariusz
Co do braku kabelka zasilania z molexa na floppy to już jest kpina szczególnie że chamsko pokazują ją na zalaczonym zdjęciu...
Do fredzik
Za brak tego połączenia albo chociaż dodanie nóżek pod podłączenie zwoki daje ocene 1 (gdyż mimo iż potrafie lutować to jednak gdyby nie TY to bym się zastanawiał co to tak wolno chodzi...)

Zwarcie 30 i 34 styku naprawdę działa! Z
Ivanov · ProblemZwarcie 30 i 34 styku naprawdę działa! Zlutowanie tego nie jest wcale takie trudne, wystarczy najzwyklejsza lutownica, jednak potrzeba trochę precyzji. Przed zlutowaniem Menedżer Urządzeń pokazywał tryb pracy UDMA 33, a transfery dysku wynosiły 32MB/s (HD Tach). Po modyfikacji transfer wzrósł do 72MB/s, a Menedżer wykazał UDMA 133. Wprawdzie po normalnym podłączeniu do sATA dysk (WD Caviar Black) ma średni transfer 92MB/s (czyli adapter go jednak nieco spowalnia), ale i tak jest nieźle.
Na zdjęiu adapter po zmoddowaniu. ;D
Pozdrawiam i zachęcam do przeróbek!

Robo · Opinia[...] nie ma kabla zasilania SATA, brakuje niezbędnej przejściówki z molexa na małą wtyczkę jak na flop. [...] To co kupiłem to Gembird. Mało tego - adapter chodzi w trybie ATA33 (UDMA 2), a nie ATA133 (UDMA 6). Kłamstwo w opisie! By chodził pełną para, trzeba posłużyć się lutownicą... By dopełnić sprawy powiem, że można go kupić w innej firmie w komplecie prawie połowę taniej!
3 Luty 2010 · Niska OCENA: 1Ocena: 2
Kpt. Nemo · OpiniaMam podobny z wyglądu adapter+SSD 175MB/s+IDE na płycie. Układ Zastartował z prędkością 32MB. Po zlutowaniu zworki 57MB/s(tyle co przestarzały HDD).
Jako elektronik zadałem sobie pytanie: czemu producent nie lutuje zworki?
ODP. Układ "podrasowany" pracuje na granicy możliwości. Co jakiś czas występują błedy transmisji. U mnie jest to dysk systemu. Po 6 błedach tramsmisji system przerzuca dysk z DMA4 na bezpieczny PIO0... co powoduje transfer na poziomie 2,7MB/s. System startuje już po... kilku minutach a jego "praca"... zwrócono mi uwagę że klnę na głos podczas "pracy" na komputerze.
Na jakiś czas pomaga odinstalowanie kanału primary w mangerze urządzeń i podwójny restart.
Jeśli to ma być systemowy to chyba czas kupić kartę PCI-Sata... 150MB/s.

Kpt. Nemo · OpiniaJestem mile zaskoczony że sklep dodał moja poprzednią opinię.
Ciąg dalszy mojej historii z przejściówką IDE-SATA (od innego producenta!).
Jestem po przesiadce na nową płytę główną.
Albo to czysty przypadek albo wpływ tej przejściówki, w każdym razie 3 dyski przestały działać. Dwa udało się uratować za pomocą recovery z dysku instalacyjnego XP. Trzeci ma uszkodzoną elektronikę - dane udało sie odzyskać ale dysku już nie. Stara płyta głowna chyba padła na jednym kanale IDE.
Na nowej płycie mój SSD ma 170MB/s zamiast 30-60(ze zworką). Komfort pracy znacznie lepszy.
Gdybym miał jeszcze raz kupowac to wybrał bym kartę PCI z portami sata(150MB/s). W tutejszym sklepie jest taka za ...zł- co ważne posiada pamięć FIFO(jako jedyna którą udało mi sie wygoglować) pamięć ta buforuje dane i przyspiesza działanie.
Chciałem tanio 19zł wyszło inaczej 19+700+uszkodzony dysk

1 Lipiec 2010 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Dariusz Podwysocki · OpiniaKarta na czipie JMicron JM20330 i obsługuje Serial ATA w wersji 1.0a - wniosek jest z tego taki że najlepiej przełączyć tryb pracy urządzenia na SATA 1.0. Co do szybkości producent deklaruje 150 MB/s więc tylko najnowsze dyski mogłyby to przytkać. Wiadomo że mostek PATA/SATA może mieć mniejszą wydajność jednak nie jest to wina samego kontrolera.
Na najnowszym kontrolerze mostek wykonuj
Dariusz Podwysocki · ProblemNa najnowszym kontrolerze mostek wykonujemy następująco:
ROUL · OpiniaJak powiedział Joker w "Dark Knight": - "Jeśli jesteś w czymś dobry nie rób tego za darmo", Bogu dzięki Dariusz i ivanov nie podzielają tej doktryny. Adapter działa jak na razie bezbłędnie. Sprawdzone na 2 sztukach a co za tym idzie 2 komputery przeszły w nieco wyższy etap ewolucji. Mnie się trafił nowszy kontroler czyli łączymy pin 4 z 6 i hula na Ultra DMA 6 - 133.
3 Styczeń 2011 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Kosa1337 · Problem@ivanov
mowy o procezji w twoim przypadku nie ma mowy, jeszcze takiego przypadku lutowania nie widzialem

22 Luty 2011 · Wysoka OCENA: 4Ocena: 5
Yorg · ProblemPosiadam nagrywarkę "SATA", ale chcę ją podłączyć do taśmy ATA jako drugie urządzenie. Czy jest to możliwe?
StachuM4 · ProblemCo mam zrobić żeby ta przejściówka wykryła mi dysk Seagate ST3160815A ?? Dysk jest sprawny, działa. ale na tej przejściówce wogóle dysk sie nie włącza...
Man · ProblemNie widzi dysku.
Ja · ProblemWie ktoś w którą stronę wkładać to do gniazda w płycie głównej? Bo da się w obie strony...
I czy błędny montaż może coś spalić?
W sklepie powiedziano mi, że w razie problemów nie można adaptera zwrócić.

Ja · OpiniaW takim razie ciekawe czy mod puści wpis bez komentarza o sklepie...
Jak montować ten adapter, wie ktoś?
Bo można "w obie strony" i w obie strony świecą się 2 czerwone diody na płytce, a system nie wykrywa napędu

Kamil · OdpowiedźTylko do portu IDE ATA! Nie można podłączać odwrotnie tzn. do dysku IDE a potem port w płycie SATA. Możliwe uszkodzenia. Trzeba zakupić sobie dwustronny, albo jedno stronny z urządzeń IDE do płyt głównych z interfejsem Serial ATA (SATA)
6 Luty 2012 · Niska OCENA: 2Ocena: 3

Dodaj kolejny komentarz:



Ocena:
                  







  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2024 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.