Newsletter z dnia: 2009-10-12 · e-mail: andrzej.mazur@proline.pl
Niniejszą pocztę otrzymały osoby, które samodzielnie zamówiły i potwierdziły prenumeratę Newslettera ProLine.
Rezygnacji z subskrypcji prosimy dokonywać na stronie Obsługi Newslettera.
Nie wyświetla Ci się prawidłowo grafika, przeczytaj: Problemy z grafiką w programach pocztowych.


Co z tą cyfryzacją? TVP otwiera się na DVB-T

Jest szansa, że cyfryzacja Polski ruszy z kopyta, a rozpoczęta w październiku przez Emitel emisja testowa pierwszego multipleksu, nie zostanie przerwana na początku listopada. TVP otwiera się na współpracę w zakresie wyboru operatora technicznego. czytaj dalej »

Źródło: Media2
 

Poseł PiS: iTunes dyskryminuje Polaków

Konrad Szymański, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wystąpił do Komisji Europejskiej w sprawie ograniczeń nakładanych przez iTunes dla klientów z Polski. Poseł twierdzi, że brak możliwości kupienia muzyki w Apple jest dyskryminacją i prowadzi do piractwa. czytaj dalej »

Źródło: Media2
 

Grasz w sieciówki? Możesz mieć wirusa

Firma ESET opublikowała raport wyszczególniający zagrożenia atakujące polskich użytkowników sieci we wrześniu 2009. Po raz kolejny liderem rankingu została rodzina koni trojańskich wykradających loginy oraz hasła użytkowników popularnych gier sieciowych. czytaj dalej »

Źródło: Hacking.pl
 

WebGL także w Chrome

Grafika 3D w oknie przeglądarki staje się coraz bardziej realna. Po tym jak nowe API uzyskało wsparcie ze strony silnika WebKit, stało się jasne, że bazujące na nim przeglądarki z czasem doczekają się obsługi WebGL. czytaj dalej »

Źródło: dobreprogramy.pl
 
Creative Aurvana LIVE rekomendowane

Creative Aurvana LIVE rekomendowane

Słuchawki Creative Aurvana LIVE uzyskały rekomendację w recenzji na łamach PCLab.pl. Rewolucyjne słuchawki Creative Aurvana Live! zapewniają wrażenie słuchania muzyki "na żywo'', a ponadto są niezwykle lekkie i ekstremalnie wygodne. Słuchawki Aurvana Live! to strzał w dziesiątkę dla osób poszukujących muzyki "live" najwyższej jakości! Creative Aurvana LIVE »

Źródło: PCLab.pl
 

Porady dentystów na Blipie i Twitterze

Czy w moim wieku mogę wyprostować sobie zęby? Na czym polega leczenie? - wielu pacjentów chciałoby znać odpowiedzi na podobne pytania przed udaniem się do stomatologa. czytaj dalej »

 

Dwa pozwy patentowe przeciwko Facebookowi

Facebook, najpopularniejszy na świecie serwis społecznościowy został pozwany przez dwie firmy, zdaniem których narusza on posiadane przez nie patenty. czytaj dalej »

Źródło: dobreprogramy.pl
 
MSI 770-C45 poddana testom

MSI 770-C45 poddana testom

Płyta główna MSI 770-C45 została poddana szczegółowej analizie na łamach Tygodnika Komputerowego. Model ten obsługuje procesory AM3 Phenom II wykonane w technologii 45 nm oraz pamięci DDR3. Zastosowano m.in. układy DrMOS drugiej generacji oraz technologię APS, czyli aktywnego przełączania faz. MSI AM3 oferuje najwyższą wydajność energetyczną i znacząco redukuje ilość wydzielanego ciepła. MSI 770-C45 »

Źródło: Tygodnik Komputerowy
 
Jak usunąć Śledzika z Naszej-Klasy?

Jak usunąć Śledzika z Naszej-Klasy?

Serwis Nasza-Klasa.pl wprowadził niezbyt lubianą wśród użytkowników funkcję: śledzik. Śledzik ma docelowo stworzyć nowy kanał komunikacji (mikroblogowania) pomiędzy użytkownikami na wzór idei zapoczątkowanej przez znaną i już kultową witrynę Twitter.com, która w Polsce znalazła już wcześniej naśladowców w postaci serwisów Blip.pl i Flaker.pl. Jak usunąć Śledzika »

 

Windows 8 i 9 z obsługą 128-bitowych procesorów?

To, że trwają prace nad Windows 8 i planuje się powoli funkcjonalność Windows 9 nie powinno nikogo dziwić. Ciekawostką jest jednak to, że Microsoft rozważa wprowadzenie obsługi architektury 128-bitowej już w kolejnej po Siódemce wersji Windows. czytaj dalej »

Źródło: dobreprogramy.pl
 

123456 - najpopularniejsze hasło w Hotmail?

Hasła użytkowników poczty Hotmail, Gmail, Yahoo i AOL wyciekły do internetu. Najprawdopodobniej pozyskano je w wyniku ataku phishingowego. Ciekawe są nie tylko okoliczności wycieku, ale również ujawnione hasła. czytaj dalej »

 

Office 2010 Starter za darmo na nowych komputerach

Mała rewolucja w sposobie dystrybucji pakietu Office szykuje się wraz z wersją 2010 - na oficjalnym blogu poświęconym najnowszej odsłonie pakietu biurowego Microsoftu pojawił się interesujący wpis poświęcony możliwościom zdobycia Office 2010 i... bezpłatnej edycji Starter. czytaj dalej »

Źródło: dobreprogramy.pl
 
XBOX 360 Elite Jasper - dla entuzjastów gier i rozrywki

XBOX 360 Elite Jasper - dla entuzjastów gier i rozrywki

Xbox 360 Elite Jasper, nowy model znanej konsoli do gier wideo i rozrywki, wyposażony jest w twardy dysk o pojemności 120 GB, port interfejsu HDMI, oraz kabel HDMI. Nowa konsola Xbox 360 Elite, oraz wszystkie dedykowane jej akcesoria, będą mieć czarne wykończenie wysokiej jakości. Dzięki nowej, 65 nm technologii produkcji procesora graficznego ATI Xenos, zmniejszyło się zużycie prądu. XBOX 360 Elite Jasper »

 

Vista szybsza od Windows 7?

Specjaliści zajmujący się systemami operacyjnymi wylali kubeł zimnej wody na tych zwolenników Microsoftu i systemu Windows 7, którzy chwalili najnowsze oprogramowanie stajni z Redmond. czytaj dalej »

Źródło: Hacking.pl
 
Canon SX20 IS - Doskonałe zdjęcia i jeszcze lepsze wideo

Canon SX20 IS - Doskonałe zdjęcia i jeszcze lepsze wideo

Aparat SX20 IS z szerokokątnym obiektywem, 20-krotnym zoomem i matrycą 12,1 Mpix - oferuje inteligentne fotografowanie i realistyczne video w rozdzielczości HD 720p z funkcją zoomowania i inteligentnym Auto Focus-em. Canon PowerShot SX20 IS »

Źródło: Canon
 
AMD Athlon II X4 620 rekomendowany

AMD Athlon II X4 620 rekomendowany

Procesor AMD Athlon II X4 620 zdobył wysokie oceny w recenzji na łamach FrazPC.pl. Nowy układ jest w wersji czterordzeniowej X4 bazującej na rdzeniu Propus, który oferuje niezwykle atrakcyjny stosunek ceny do możliwości. AMD Athlon II x4 620 dysponuje taktowaniem zegara na poziomie 2,6 GHz, wyposażony jest pamięć podręczną cache L2 4x512 KB. Procesor wykonany jest w 45 nm procesie technologicznym i posiada TDP na poziomie 95 W. Athlon II X4 620 »

Źródło: FrazPC.pl
 
Kingston DataTraveler 410 - transfer danych z prędkością 20 MB/s

Kingston DataTraveler 410 - transfer danych z prędkością 20 MB/s

Zgodnie z zasadą, że przestrzeń na dane i ich transfer nigdy nie są za duże, Kingston wprowadza na rynek nową wersję pamięci flash USB DataTraveler 410. Funkcjonalne i niewielkich rozmiarów pendrive, posiadające wszechstronne zastosowanie. Ruchoma obudowa uwalnia użytkownika od kłopotów związanych ze zgubieniem zatyczki przy częstych zmianach stanowiska pracy. Kingston DataTraveler 410 »

Źródło: 4press
 

Który MacBook jest dla Ciebie?

MacBook ma coś dla każdego. Zaledwie kilka cm grubości i niewielka masa - te parametry sprawiają, że idealnie pasuje do dynamicznego stylu życia. Oferuje znakomitą, wysoce wydajną grafikę umożliwiającą odtwarzanie gier 3D oraz tworzenie albumów zdjęciowych w programie iPhoto i filmów w programie iMovie. Ma wszystkie ważne funkcje oraz świetną cenę Apple MacBook »

 

Lutownica USB

Trudno sobie wyobrazić, aby 5-woltowy port USB był w stanie dostarczyć wystarczającą ilość prądu, aby rozgrzać do 200 stopni Celsjusza urządzenie, które może służyć za lutownicę. Okazuje się jednak, że używając dwóch takich gniazd, USB Soldering Iron może uzyskać temperaturę nawet 300 stopni. czytaj dalej »

Źródło: 4press.pl
 

Telefon dodatkiem do garnituru

Człowiek interesu to nie tylko modny garnitur i idealnie ułożona fryzura. To także elegancki telefon komórkowy. Najlepiej stworzony przez światowej sławy projektanta mody. czytaj dalej »

 

Waga WiFi - zważy, prześle i zanalizuje

Dla osób, które chcą efektywnie kontrolować masę oraz kondycję swojego ciała, powstała WiFi Body Scale - waga umożliwiająca nie tylko wyświetlenie wielu parametrów związanych z ciężarem osoby, która na niej stanie (m.in.współczynnik BMI), ale także wysyłająca poprzez bezprzewodową sieć te wartości do specjalnej witryny, na której będzie można je szczegółowo śledzić i na bieżąco analizować. czytaj dalej »

Źródło: 4press.pl
 
  ProLine Laureat w kategorii Komputery i oprogramowanie
Kanały RSS Feed ProLine
Laptopy Netbooki
Głośniki i słuchawki
Nawigacje GPS

Niniejszą pocztę otrzymały osoby, które samodzielnie zamówiły i potwierdziły prenumeratę Newslettera ProLine.

Copyright 2002-09 © www.ProLine.pl