Informacje archiwalne

Produkt o kodzie SEAGATE_ST2000DM001 został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Dysk Seagate ST2000DM001 2TB sATA III 64MB

Ocena: Ocena: 4.84.8 / 6 - 152 opinii | kod: SEAGATE_ST2000DM001

Opis Dysk Seagate ST2000DM001 2TB sATA III 64MB

Wewnętrzny 3.5-calowy dysk twardy HDD o pojemności 2 TB, wykorzystujący interfejs SATA III z transferem danych 6 GB/s. Wyposażony w 64 MB pamięci podręcznej. Prędkość obrotowa wynosi 7200 obr./min. a średni czas dostępu to 5.08 ms.

Maksymalizuje gęstości zapisu na dysku twardym

Technologia Barracuda 1 TB/dysk zawiera 340 000 unikalnych ścieżek na szerokości jednego cala. Taka niesamowita gęstość zapisu na dysku daje nowe możliwości w zakresie pojemności i obniża całkowite koszty pamięci masowej.

Technologia Seagate AcuTrac umożliwia nową gęstość zapisu dzięki dokładnemu odczytowi i zapisowi na ścieżkach w nanorozmiarach, o szerokości zaledwie 75 nanometrów! To 500 razy mniej niż kropka na końcu tego zdania.

Tam, gdzie liczy się ekologia

Dyski twarde Barracuda o pojemności 1 i 2 TB dysponują teraz zaawansowanymi trybami zasilania pozwalając oszczędzać więcej energii, bez pogarszania wydajności w trybie bezczynności.

Dyski twarde Barracuda do komputerów stacjonarnych są wytwarzane w najbardziej zaawansowanym procesie produkcyjnym w branży, w którym nacisk kładzie się na ochronę środowiska.

Bezproblemowe przejście na sektory 4K

Martwi Cię przejście na technologię zaawansowanego formatowania sektorów 4 kB? Dzięki dyskom Barracuda już tak nie będzie.

Wykrocz poza 2 TB dzięki oprogramowaniu DiscWizard

Pewny sposób, aby uzyskać natywny dostęp do dysków twardych o pojemności większej niż 2 TB ma przyjąć nowy standard BIOS o nazwie UEFI. Jeśli jeszcze Cię tam nie ma, firma Seagate ma alternatywne rozwiązanie.

Bezpłatne oprogramowanie DiscWizard firmy Seagate zapewnia środki, aby skutecznie wykorzystać Twój dysk Barracuda o pojemności 3 TB nawet w systemie Windows XP i używając standardowego systemu BIOS.

Cechy produktu Dysk Seagate ST2000DM001 2TB sATA III 64MB

Format3,5 cali
Pojemność2000 GB
InterfejsSerial ATA III
Prędkość obrotowa7200 rpm
Pamięć Cache64 MB
Technologia przechowywaniaHDD
Poziom hałasu27 dB
Typ łożyskaFluid Dynamic Bearing
Transfer zewnętrzny600 MB/s
Średni czas dostępu5,08 ms
NCQTak
S.M.A.R.T.Tak
Wymiary26,1 x 101,6 x 146,99 mm
Waga0,626 kg
ProducentSeagate
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty





Opinie, komentarzeDysk Seagate ST2000DM001 2TB sATA III 64MB - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 4.8 4.8 / 6 - 152 opinii
K4ptur · Opiniaci goście sami nie wiedzą co sprzedają... powiedziałem magazynierowi, że chcę wersję 2-talerzową a on na to że "wszystkie są 2-talerzowe" i przyniósł mistrzynio 3-talerzowy dysk...
Conqueror · OpiniaLOL! Jak kupuję croissanta, chce żeby miał siedem warstw ciasta a nie osiem! Ośmiu nie cierpię! Kobieta przy kasie patrzy na mnie jak na szaleńca. Magazyn jest od podawania towaru a nie od selekcjonowania, tak samo jak kelner jest od podawania potraw z nie ich przyprawiania. Jak producent ma pod tym samym kodem dysku ST2000DM001 jednostki o różnej ilości talerzy to do niego miej pretensje. A nie wylewasz swoje żale...
K4ptur · Odpowiedź@Conqueror: To można rozróżnić bardzo łatwo po wyglądzie dysku. Nie wiem po co wyjeżdżasz z takimi pierdołami, które nie mają znaczenia a wyobraź sobie że 2-talerzowa wersja jest szybsza o jakieś 40-50 MB/s.
Marcin ww · Odpowiedź@K4ptur: Przeskanuj powierzchnię to okaże się co lepsze: czy szybki ale potencjalnie wadliwy (awaryjny) czy wolniejszy ale bezpieczniejszy dla danych. Ja ze swojego dwutalerzowego wcale nie jestem do końca zadowolony.
Mario70 · OdpowiedźPrzepraszam jakie "skanowanie powierzchni" pozwoli stwierdzić że dysk jest POTENCJALNIE wadliwy ???
Marcin ww · Odpowiedź"rozterki i idiotyzmy" powiadasz.... A ja ci powiem że to pierwszy nowy dysk jaki mi się trafił od kilku lat z tak licznymi sektorami o czasie dostępu powyżej 10ms i jedyny "sprawny" z prawie 1400 sektorami o czasie dostępu 150ms. Działa - owszem. Jest bardzo cichy - zgadza się. Jest szybki - no jest, choc już poprzednie były wystarczająco szybkie (SAMSUNGI 1TB, które to notabene później były brandowane już jako Seagate). Ale to pierwszy dysk, który zdecydowałem się chronic regularną, automatyczną kopią zapasową wrażliwych danych. Zresztą ostatni "raport" awaryjności dysków od Backblaze wyraźnie wskazał na Seagate jako na najsłabszą spośród 3 testowanych marek.
Gacek · OpiniaNie lubie seagate ale jeszcze bardziej nie lubie caviora... ale ten działa stosunkowo dobrze.
Ciekawe jak długo, a swoją drogą ciekawe dlaczego nie ma w Proline w sprzedaży dysków Hitachi ????

Renifer1500 · Odpowiedź@Gacek - może dlatego, że Hitachi nie produkuje już dysków twardych? Zostali przejęci przez WD.
Podobnież oddział produkcji dysków Samsunga został kupiony przez Seagate. Nie lubisz Seagate, nie lubisz WD, ale jesteś skazany na jednego z tych dwóch producentów, gdyż właściwie nie został żaden inny.

Marcin · ProblemPosiadam serwer plików D-LINK DNS-320L, do którego pasują dyski SATA i SATA II, czy ten dysk (SATA III) również będzie pasował, czy może zmieniono też standard gniazd w SATA III w stosunku do SATA II?
Mateusz · OpiniaWiele nie napiszę bo dysk po 3 latach dość intensywnej pracy padł Był zamontowany w oryginalnej obudowie przez producenta jako dysk zewnętrzny USB 3.0.
Mam ten dysk kilka dni platforma AMD A8-
Interman · OpiniaMam ten dysk kilka dni platforma AMD A8-6600 K z 4 giga pamięci i 32 system sata 3 załączam wyniki w teście HD TUNE!
7 Luty 2015 · Wysoka OCENA: 4Ocena: 5
Tomasz · OdpowiedźWitam syn ma zamiar kupi dysk 2tb i myśli o takim lecz nie wiem czy to będzie dobry wybór możecie coś polecić.
23 Luty 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Gontar · 1. Dysk USB będzie zawsze awaryjny. Po pierwsze jest mu za ciepło, a po drugie ciągle ktoś go przesuwa, szturcha, wyłącza/włącza itp. Czasami są klienci którzy w obudowie go nie przykręcą i wisi wisi obijając się o obudowe albo przenoszą komputer na mrozie. Nieważne wówczas jakiej marki jest dysk, bo i tak się zepsuje wcześniej czy później.
2. Z moich 20 letnich obserwacji wynika, że najgorsze dyski produkował Maxtor. WD też często się psuł. Był taki czas, że co drugi dysk WD leciał na serwis. Może to był taki okres pechowy. Wydawało się, że już praktycznie znikną z rynku kiedy nagle ichniejszy marketing zabłysnął udanym hasłem "dyski zaprojektowane specjalnie do stacji NAS". Ludzie zaczeli wtedy kupować, bo jak coś jest specjalnie zaprojektowane to zapewne będzie dobrze działało. Śmiałem się wtedy, że są zaprojektowane do NAS, bo przy gdy jeden się zepsuje to drugi będzie działał dalej :D
Najbardziej zadowolony byłem z dysków Samsung. Z kupionych chyba ani jeden się nie zepsuł, a szacuje że z 40-50 kupiłem w okolicach 2005. Może dlatego, że wybierałem właśnie jednotalerzowe, gdyż na bezawaryjności najbardziej mi zależało. Tak podsumowując myśle, że WD jest ciut gorszy od Seagate. I że seagate święty nie jest, bo też miał swoje nieudane serie notorycznie psujących się dysków.

5 Maj 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Kyle · Odpowiedź@Gontar: 1) Dysk USB będzie miał ciepło, jak ma tandetną plastik-fantastik obudowę, zamiast aluminiowej. 2) Jak dysk szturchasz, to będzie szturchany, a jak ktoś położy dysk w stabilnym, bezpiecznym miejscu, to nie będzie miał takich problemów jak Ty. 3) W ciągu 4 lat dysk USB włączyłem poniżej 200x ... natomiast dysk wbudowany w PC codziennie jest włączany/wyłączany, więc daje to ~1450 cykli w tym samym czasie (PONAD 7x tyle co dysk USB! ) zamiast niecałych 200 - i z czym do ludu? 4) Miałem w domu 4 różne dyski Seagate (~13GB, 320GB, 2x2TB) i żaden się nie zepsuł, miałem też jeden jedyny Samsung i padł - także takie super-pewne Samsungi nie są. W firmie natomiast, faktycznie, statystycznie, WD były najbardziej awaryjne.
User · Odpowiedź@Gontar: Jak chcesz to Ci pokarze Maxtora rocznik 19921 albo 1992 pojemność 40MB i nadal działa. Odnośnie WD tych "NASready" to zabawne że już 3 lata pracują w 3 stacjach po 4 dyski w pełnym cyklu. Prócz pomniejszych operacji raz dziennie przyjmują zrzut delta, a raz w tygodniu pełny. Różnica w dyskach "NASready" od typowego jest w oprogramowaniu kontrolera (mechanicznie nie analizowany był). Są inne zapory czasowe ustawione na wszelkie metody oszczędzania energii związane z hamowaniem dysku, czy trochę przeprojektowana kolejka. Zmiany te miały wpływ na "wydajność mierzoną na forach czy tutaj" ale pozytywny wpływ na eksploatacje w środowisku do którego zostały stworzone. Więc wyobraź sobie że są instytucje, a nie firmy, które kupując coś robią przynajmniej minimalna analizę takiego rozwiązania. I jak się pojawiły dyski "NASready" to do rozwiązań w sumie tieru 4 czy 5 w formie buforów sprawdzają potencjalne rozwiązania obniżające koszty (nie tylko zakupu).
Więc wróć na te swoje stanowisko serwisanta i pracuj, a nie bierz się za analizę rozwiązań z dwóch różnych grup dla których jest różne obciążenie normatywne.
@Kyle: awaryjność wszelkiej maści dysków podłączanych przez USB (a już najczęściej zasilanych z tego źródła) wynika ze specyfiki pracy. Spadki napięcia, piki na zasilaniu, wstrząsy w transporcie, i można by tak jeszcze długo. I rodzaj obudowy można już uznać za pomijalny, bo nawet bezwładność podczas pracy ma istotny wpływ. Stąd spora cześć takich dysków ma inne oprogramowanie które ogranicza prędkość dysku.

20 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 4Ocena: 5
Mietek · OpiniaWitam mogę podzielić się wrażeniami z faktu posiadania tego dysku ja tylko tego nie rozumiem wszyscy tu piszą różne historie ja poprostu chce kupić dysk i żeby mi chodził itp.mam ten dysk od 6-ciu miesiecy i nic się nie dzieje mam różne pojemności segate i też nic sie nie dzieje zajmuje sie komputerami od 20 lat i tylko padł mi dysk segate 500gb i myśle że to z mojej winy bo sam coś kombinowałem.nie moge zrozumieć jak np. może paść dysk nowy, i tu nie ma znaczenia czy to jest dysk segate czy WD, jedni są za segate drudzy za WD.Porobiłem parę testów ale nie bede sie tutaj rozpisywał bo to jest bez sensu bo od tego są konkretne fora na ten temat.
29 Lipiec 2015 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Kkk · OpiniaMam tylko 1 dysk Seagate z 2004 r., pracuje do dziś, to samo mogę powiedzieć o dyskach Samsunga.
Ostatnio kupuję WD bo Seagate ma złą opinie.
Dysk WD Green wytrzymał rok, zaczął szwankować-przeniosłem dane, dysk wymieniłem na WD Red.
Dysk WD Blue od razu miał bad-sektory, też wymieniłem na WD Red.
Więc WD można pewnie instalować tylko w wersji RED, reszta co ma 2 lata gwarancji nie nadaje do ważnych plików.
Seagate ma atrakcyjna cenę, ale i tak system mam na SSD a utrata danych byłaby bolesna.

Kkk · OpiniaMam tylko 1 dysk Seagate z 2004 r., pracuje do dziś, to samo mogę powiedzieć o dyskach Samsunga.
Ostatnio kupuję WD bo Seagate ma złą opinie.
Dysk WD Green wytrzymał rok, zaczął szwankować-przeniosłem dane, dysk wymieniłem na WD Red.
Dysk WD Blue od razu miał bad-sektory, też wymieniłem na WD Red.
Więc WD można pewnie instalować tylko w wersji RED, reszta co ma 2 lata gwarancji nie nadaje do ważnych plików.
Seagate ma atrakcyjna cenę, ale i tak system mam na SSD a utrata danych byłaby bolesna.

Jarek · Odpowiedź@Mietek: sam fakt istnienia gwarancji na dyski oznacza, że nowy dysk może paść. Taka natura elektroniki i mechaniki. Nie ma się co dziwić. W każdej produkcji oznacza się wskaźnik uszkodzeń w okresie gwarancji i na tej podstawie też kształtuje się cena dysku. Oczywiście każda marka dba by ten wskaźnik był niski, ale nigdy nie jest on zerowy.
Wojtek · Opiniapo 313 h pracy dysku żadnych problemów dzieci dalej kopią w obudowę wszystko jest ok crystal disc info nic nie pokazuje żeby się miało stać pozyjemy damy znac :) POZDRAWIAM
Jamahal421 · ProblemCzy ten dysk będzie chodził na płycie ASUS F1A55 ? Wbudowany kontroler Serial ATA i eSATA Chipset: 6x SATA II 3Gb/s - RAID 0.1.10, JBOD.
Andi · OpiniaWitam,
Dysk aktualnie przepracował 724 dni i 8 godzin. Jak do tej pory wszystko gra i śmiga.
SMART Attributes Data Structure revision number: 10
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME FLAGS VALUE WORST THRESH FAIL RAW_VALUE
1 Raw_Read_Error_Rate POSR-- 119 099 006 - 223618272
3 Spin_Up_Time PO---- 097 096 000 - 0
4 Start_Stop_Count -O--CK 100 100 020 - 117
5 Reallocated_Sector_Ct PO--CK 100 100 010 - 0
7 Seek_Error_Rate POSR-- 073 060 030 - 12947857018
9 Power_On_Hours -O--CK 081 081 000 - 17504
10 Spin_Retry_Count PO--C- 100 100 097 - 0
12 Power_Cycle_Count -O--CK 100 100 020 - 127
183 Runtime_Bad_Block -O--CK 100 100 000 - 0
184 End-to-End_Error -O--CK 100 100 099 - 0
187 Reported_Uncorrect -O--CK 095 095 000 - 5
188 Command_Timeout -O--CK 100 100 000 - 0 0 1
189 High_Fly_Writes -O-RCK 036 036 000 - 64
190 Airflow_Temperature_Cel -O---K 070 054 045 - 30 (Min/Max 20/32)
191 G-Sense_Error_Rate -O--CK 100 100 000 - 0
192 Power-Off_Retract_Count -O--CK 100 100 000 - 118
193 Load_Cycle_Count -O--CK 056 056 000 - 88309
194 Temperature_Celsius -O---K 030 046 000 - 30 (0 18 0 0)
197 Current_Pending_Sector -O--C- 100 100 000 - 0
198 Offline_Uncorrectable ----C- 100 100 000 - 0
199 UDMA_CRC_Error_Count -OSRCK 200 200 000 - 3
240 Head_Flying_Hours ------ 100 253 000 - 13563h+24m+09.073s
241 Total_LBAs_Written ------ 100 253 000 - 134744049058
242 Total_LBAs_Read ------ 100 253 000 - 325360539251
;;;;;;_ K auto-keep
;;;;;__ C event count
;;;;___ R error rate
;;;____ S speed/performance
;;_____ O updated online
;______ P prefailure warning

Jacol · Opiniaz ilu talerzy składa się ten dysk?
Szymon · ProblemIle talerzy ma ten dysk?
AbD · Opinia2 albo 3, z dużą wpustką na obudowie ma 2 talerze, z małą 3. W sklepie sprzedawane są obie wersje. Zależy jak się trafi/wybierze (patrz google).
U mnie w serwerze pracuje ponad 3300h, 24h/7, wersja 2 talerzowa. Cichy, nie grzeje się. Wszystko ok, jestem zadowolony.

Luk3z · ProblemBardzo fajny dysk, ciekawe jak będzie działać za 6 lat...
Hub · OpiniaMam ten dysk od 4 lat. Do dziś działa bezawaryjnie na SATA III i oby tak dalej. Będzie działał na SATA II ale wolniej.
Pawel · OpiniaNo niestety, mój po niespełna 4 latach padł i takie klocki pokazał jak na zdjęciu, i co teraz kupić ??
Fnx · Opiniaodradzam ten dysk , mam od 3 lat , bardzo chimeryczny , potrzebuje dużo prądu wbrew temu co pisze na nalepce, radze wybrać WD jakikolwiek a najlepiej dwie jedynki , pamietajce że jak padnie to od razu 2 tera pójdą się, , wydaje mi się że S.. za bardzo redukuje koszty produkcji koszem jakości. A kiedys to były takie dobre dyski
Tommy · OdpowiedźOdnośnie ilości talerzy w tym dysku, czy są 2 czy 3 talerze:
ST2000DM001 --- początkowe S/N: Z1E, W1E, Z1F, W1F
Z1E, W1E = 1TB/platter, 210MB/s - dysk ma 2 talerze - ten dysk jest trochę szybszy
Z1F, W1F = 700GB/platter, ~175MB/s - dysk ma 3 talerze
Nowsza wersja dysku ST2000DM001 to ST2000DM006; gdzie trochę inaczej jest oznakowane ile jest talerzy:
ST2000DM006 --- początkowe S/N: Z4, Z5, W4, W5
Z4, W4 = 1TB/platter - dysk ma 2 talerze - ten dysk jest trochę szybszy
Z5, W5 = 700GB/platter - dysk ma 3 talerze
Jeszcze inaczej można rozpoznać 2 czy 3 talerze w tych 2TB dyskach; wizualnie z przodu na rogu dysku jest taki wpust w głąb dysku; jeśli jest głębszy to są 2 talerze, jeśli jest płytszy to są 3 talerze.

11 Maj 2017 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6

Dodaj kolejny komentarz:



Ocena:
                  







  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2024 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.