ProLine - Najlepszy sklep komputerowy

Filtr Hoya szary o zmiennej przepuszczalności Variable Density 58mm

Producent: HOYA, Kod: HOYA-VD58P, Nr katalogowy: HOYA-VD58P

Opis Filtr Hoya szary o zmiennej przepuszczalności Variable Density 58mm

Filtr Variable Density to filtr o zmiennej przepuszczalności światła. Wykonany jest z wysokiej jakości szkła optycznego. Jego konstrukcja oparta została na dwóch polaryzatorach, których wzajemne ustawienie za pomocą obrotowego pierścienia pozwala płynnie regulować ilość światła przechodzącą przez filtr. Na oprawce filtra znajdują się dwie wartości oznaczone jako MIN oraz MAX określające zakres pracy filtra.

Przykładowe zdjęcie bez zastosowania filtra Hoya

Hoya Filter Variable Bez Fitra

Z filtrem Hoya Variable Density możemy fotografować używając nawet bardzo jasnych obiektywów, jak np. 50mm f/1.4 z maksymalnie otwartą przysłoną lub korygować czas otwarcia migawki i wydłużyć go o kilka sekund pracują w pełnym słońcu. Dzięki temu możemy np. uzyskać efekt rozmycia ruchu poruszających się obiektów, niemożliwy do osiągnięcia bez filtra. Ustawiając pierścień filtra na pozycji minimalnej, filtr przepuszcza 1/3 światła, co w praktyce odpowiada 1,5 stopnia przysłony. Wybierając położenie pierścienia filtra w jego maksymalnej pozycji, ograniczamy ilość światła aż do 1/400 pierwotnej wartości, co z kolei odpowiada 9 stopniom przysłony. Aby uzyskać najbardziej zadowalające efekty, zaleca się korzystać ze statywu podczas fotografowaniaz długim czasem otwarcia migawki.

Przykładowe zdjęcie po zastosowaniu filtra hoya

Hoya Filter Variable Z Fitrem

UWAGA - filtry o zmiennej przepuszczalności są skonstruowane na bazie dwóch filtrów polaryzacyjnych, z tego powodu są optycznie niekompatybilne z obiektywami szerokokątnymi.

Cechy produktu Filtr Hoya szary o zmiennej przepuszczalności Variable Density 58mm

RodzajPołówkowe i szare
Średnica58 mm
Kolor pierścieniaCzarny
ProducentHOYA
Gwarancja12 miesięcy