Informacje archiwalne

Produkt o kodzie QNAP_ES1640dc-V2-E5-96G został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Serwer plików QNAP ES1640dc-V2-E5-96G 16-Bay,SAS 6Gbps, SAS/SATA 6Gbps, Intel Xeon E5-2420 v2 2.2GHz Six Core, 32GB DDR3 , 2xGbE LAN, RJ45, 2, 2, wit

Dodaj swoją ocenę | kod: QNAP_ES1640dc-V2-E5-96G

Opis Serwer plików QNAP ES1640dc-V2-E5-96G 16-Bay,SAS 6Gbps, SAS/SATA 6Gbps, Intel Xeon E5-2420 v2 2.2GHz Six Core, 32GB DDR3 , 2xGbE LAN, RJ45, 2, 2, wit

ES1640dc v2 to zupełnie nowa linia produktów firmy QNAP do obsługi zadań o znaczeniu krytycznym oraz aplikacji wirtualizacyjnych o wysokim zapotrzebowaniu na zasoby. Dzięki procesorom Intel® Xeon® E5, dwóm aktywnym kontrolerom, systemowi ZFS oraz pełnej obsłudze środowisk wirtualnych ES1640dc v2 zapewnia pamięć masową na potrzeby przetwarzania danych w chmurze klasy biznesowej.
Najważniejsze cechy
 • Dwa aktywne kontrolery, pamięć podręczna NVRAM, dwa kanały mini SAS, gotowość do działania w sieci 40GbE, obsługa SAS 12 Gb/s
 • System operacyjny QES oparty na systemach FreeBSD i ZFS
 • Funkcje deduplikacji i kompresji danych umożliwiają hostowanie ponad 500 VDI w jednym urządzeniu
 • Niemal nieograniczona liczba migawek oraz SnapSync do sprawnego odzyskiwania danych po awariach
 • Pamięć masowa NAS oraz iSCSI/IP-SAN z obsługą środowisk VMware®, Microsoft® Hyper-V, KVM i zaawansowanych funkcji wirtualizacji
 • Pełna obsługa sterownika OpenStack® iSCSI Cinder
 • Gwarancja na cały świat do 5 lat
ES1640dc v2 ma najnowszy system operacyjny QES, który umożliwia tworzenie niemal nieograniczonej liczby migawek, deduplikację danych na poziomie bloków, a także dynamiczne alokowanie i odzyskiwanie przestrzeni dyskowej. Dzięki temu pomaga firmom w budowie najbardziej ekonomicznej platformy VDI oraz pamięci masowej na dane o znaczeniu krytycznym. Serwer ES1640dc v2 zapewnia taki sam komfort obsługi co QNAP NAS z systemem QTS, dlatego użytkownicy biznesowi mogą szybko nauczyć się obsługi nowego modelu i szybko go wdrożyć. Serwer ten nadaje się idealnie dla małych i średnich firm, które mają ograniczone budżety, a także dla dużych działów IT odpowiedzialnych za zadania o znaczeniu krytycznym.


Dwa procesory Intel Xeon E5 z architekturą dwukontrolerową zapewniające wysoką dostępność z niemal zerowym poziomem przestojów


Dual Active Active Esv2

Serwer ES1640dc v2 działa z dwoma procesorami Intel Xeon E5-2400 v2 i ma architekturę z dwoma aktywnymi kontrolerami. W ten sposób firmy mogą niemal całkowicie wyeliminować przestoje, ponieważ zapasowy kontroler może szybko przejąć działanie w razie awarii pierwszego kontrolera. Model ES1640dc v2 łączy się z modułem rozszerzającym (EJ1600 v2) za pośrednictwem dwuścieżkowej architektury mini SAS, podtrzymując ciągłość działania nawet w przypadku odłączenia zewnętrznego kabla JBOD. Serwer ES1640dc v2 opracowano z myślą o nadmiarowości i stanowi on najlepszy przykład niezawodnej pamięci masowej dla firm do nieprzerwanej obsługi zadań o znaczeniu krytycznym oraz usprawniania pracy.


Serwer NAS z dwoma kontrolerami: wysoka niezawodność i dostępność


Niezawodność to priorytetowa zaleta w przypadku aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym. W modelu ES1640dc v2 zastosowano dwa aktywne kontrolery jako najbardziej niezawodną podstawę działania pamięci masowej dla firm.

Es Hw Framework En Esv2

  1. Dwa aktywne kontrolery
  W razie awarii jednego kontrolera drugi natychmiast przejmuje działanie, zapewniając wysoką dostępność bez przestojów.

  2. 4 wbudowane porty 10GbE SFP+
  Karta sieciowa Intel XL710 zawiera cztery porty 10GbE SFP+ pozwalające spełnić różne wymagania związane z transmisją danych w sieciach iSCSI/NFS/CIFS.

  3. Wstępnie zainstalowana dwuportowa karta sieciowa 10GbE (RJ45)
  W gnieździe PCIe wstępnie zainstalowano kartę sieciową LAN-10G2T-X550 z dwoma portami 10GbE RJ45. Użytkownicy mogą zastąpić ją dwuportową kartą sieciową QSFP+ 40GbE, aby zapewnić ogromny potencjał transmisji danych i uprościć okablowanie sieciowe.

  4. Dysk twardy SAS 12 Gb/s
  Dwukontrolerowa architektura obsługująca dyski SSD / HDD SAS 12 Gb/s i SAS 6 Gb/s

  5-1. NVRAM z funkcją Copy-to-Flash
  Zabezpieczane przy użyciu baterii funkcje ochrony danych zapisywanych w pamięci podręcznej DRAM oraz przyspieszenia odczytu danych z pamięci flash zapewniają przodującą w branży wydajność dostępu losowego, która sprzyja wdrożeniom maszyn wirtualnych.

  5-2. Pamięć DDR3 RAM
  (1) Moduły DDR3 dedykowane na potrzeby pamięci NVRAM - obsługa 16 GB, zasilanie wymagane przez funkcję C2F jest zapewniane przez BBU.
  (2) Dwukanałowa główna pamięć systemowa DDR3 - każdy kanał obsługuje 16 GB/32 GB, zapewniając łącznie pojemność do 32 GB/64 GB.

  5-3. Dysk SSD M.2
  Przechowuje dane pamięci podręcznej zapisywane przez DRAM, aby uchronić dane przed utratą w razie nagłej awarii zasilania.

  6. Dwuścieżkowa architektura JBOD mini SAS 12 Gb/s (EJEJ1600 wer. 2), 6 Gb/s (EJ1600)
  Zwiększa potencjalną pojemność pamięci masowej serwera ES1640dc v2 do ponad 1 PB przy użyciu modułów rozszerzających.

  7. Procesor z serii Intel Xeon E5-2400 v2
  Zapewnia wydajność wymaganą przez definiowaną programowo pamięć masową oraz komercyjne aplikacje o znaczeniu krytycznym.

  8. Część do samodzielnej wymiany
  Częściami do samodzielnej wymiany są nie tylko kontrolery, ale też wentylatory, zasilacze i bateria BBU na potrzeby funkcji C2F (Copy-To-Flash). Umożliwia to ekonomiczną konserwację złożonego systemu i wymianę uszkodzonych części.

Fru Controller Esv2

Pamięć podręczna NVRAM zmniejsza ryzyko utraty danych zapisywanych w pamięci podręcznej


Nvram Esv2

W celu zwiększenia wydajności i niezawodności zapisu losowego ES1640dc v2 zawiera moduły NVRAM (pamięć podręczna do zapisu DRAM z funkcją Copy-to-Flash) do ochrony zapisywanych danych. Kiedy dane są zapisywane w pamięci NVRAM, dedykowane baterie zapasowe chronią zapis w pamięci podręcznej, a dane są jednocześnie replikowane do kontrolera zapasowego w celu zapewnienia 100-procentowej integralności danych. Wspomagana przez NVRAM pamięć podręczna do zapisu w architekturze dwukontrolerowej zapewnia wysoką wydajność i odporność na błędy, a ponadto przyczynia się do zmniejszenia zjawiska wzmożenia zapisu (ang. write amplification) na dysku SSD.

System operacyjny QES z systemem plików ZFS


Serwer ES1640dc v2 działa z najnowszym systemem operacyjnym QES (QNAP Enterprise Storage) opartym na prostym i wydajnym jądrze systemu FreeBSD oraz systemie plików ZFS, który - jak pokazują lata doświadczeń - jest najbardziej odpowiedni do aplikacji wysokiej klasy w przedsiębiorstwach. System QES obsługuje architekturę z dwoma aktywnymi kontrolerami oraz zdalne odzyskiwanie danych po awariach. Można go zintegrować bezpośrednio z chmurowymi środowiskami OpenStack i jest przeznaczony do intensywnej wirtualizacji oraz uruchamiania aplikacji VDI z optymalną wydajnością. System QES oferuje taki sam sposób obsługi jak system QTS, dzięki czemu użytkownicy biznesowi mogą się go łatwo nauczyć i szybko wdrożyć serwer ES1640dc v2. System ten stanowi najlepsze rozwiązanie do pamięci masowej wraz z obecnymi serwerami QNAP NAS.


ZFS - najlepszy system plików do pamięci masowej na dane biznesowe

Serwer ES1640dc v2 oferuje ZFS - połączenie systemu plików i menedżera woluminów logicznych, które obsługuje różne zaawansowane funkcje biznesowej pamięci masowej wysokiej klasy, takie jak rozszerzanie pamięci masowej na dużą skalę, elastyczne pule pamięci, uproszczone zarządzanie, wysokowydajna pamięć podręczna SSD, niemal nieograniczona liczba migawek i klonowanie, deduplikacja danych, kompresja "w locie" oraz dynamiczne alokowanie przestrzeni dyskowej z odzyskiwaniem umożliwiające optymalne wykorzystanie pamięci masowej na potrzeby maszyn wirtualnych. System ZFS został opracowany pod kątem integralności danych i wykorzystuje na każdym etapie sumy kontrolne w celu wykrywania i korekty ukrytych uszkodzeń danych wynikających z wad sprzętu, oprogramowania firmware oraz błędów metadanych, skutecznie chroniąc dane użytkowników.

Gwarancja na cały świat do 5 lat


5 Years Warranty Gb

Model ES1640dc v2 marki QNAP jest objęty gwarancją na okres do 5 lat, 3-letnią gwarancją na cały świat bez żadnych dodatkowych kosztów. Tak atrakcyjny pakiet gwarancyjny pokazuje jak wielką wagę firma QNAP przykłada do podstawowej potrzeby biznesowej jaką jest niezakłócone działanie i nieprzerwana obsługa klientów.

Cechy produktu Serwer plików QNAP ES1640dc-V2-E5-96G 16-Bay,SAS 6Gbps, SAS/SATA 6Gbps, Intel Xeon E5-2420 v2 2.2GHz Six Core, 32GB DDR3 , 2xGbE LAN, RJ45, 2, 2, wit

Liczba zatok na dyski16
Pojemność pamięci RAM32 GB
Maksymalna pojemność RAM64 GB
Rodzaj pamięci RAMDDR3 ECC
Obudowa typuRACK
Liczba gniazd USB 3.02
Liczba gniazd LAN1
Wspierany stadnard LANGigabit LAN, 10Gigabit SFP+
Liczba gniazd PICe2
Pobór prądu501
Moc zasilacza770 W
Zasilacz redundantnyTak
ProcesorIntel Xeon 6-core Processor E5-2420 v2
16 kieszeni na dyski3,5/2,5/SSD SATA/SAS
NVRAM Copy-to-Flashtak
Dysk SSD M.264GB
RACK3U
ProducentQNAP
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Lubin:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań Ratajczaka:
Wrocław Biskupia:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty

Dodaj komentarz:Ocena:
                  


Typ komentarza:
               
  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2021 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

Więcej o Newsletterze ProLine


• Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

• Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

• Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami