Informacje archiwalne

Produkt o kodzie Synology_DS2419+ został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Serwer plików Synology DS2419+ 12-bay, SATA 6G, 2.1GHz quad-core, 4G RAM, 4xGbE LAN, 2x USB 3.0

Dodaj swoją ocenę | kod: Synology_DS2419+

Opis Serwer plików Synology DS2419+ 12-bay, SATA 6G, 2.1GHz quad-core, 4G RAM, 4xGbE LAN, 2x USB 3.0

Wydajny i skalowalny serwer wielkości komputera stacjonarnego, dostosowany do potrzeb małych i średnich firm .Oparty na systemie Synology DSM Interfejs DSM nagradzany system operacyjny z intuicyjnym interfejsem i szeregiem zaawansowanych funkcji. Integracja z chmurą publiczną łatwe tworzenie kopii zapasowych i synchronizacja danych między kontem w chmurze publicznej i serwerem NAS.
Najważniejsze cechy
 • Intel Atom C3538 2,1GHz Quad Core
 • Wysoka wydajność Odczyt sekwencyjny 1 716 MB/s, zapis sekwencyjny 671 MB/s
 • Skalowalność Do 24 dysków przy wykorzystaniu jednego urządzenia DX12151

Elastyczne, niezawodne i wydajne rozwiązanie pamięci masowej

DS2419+ to wysokowydajny i skalowalny serwer NAS z możliwością rozbudowy wolumenów na bieżąco, konfiguracją pamięci z możliwością rozbudowy i zróżnicowanymi opcjami kart dodatkowych, który spełni potrzeby nowoczesnych firm, potrzebujących elastycznych, niezawodnych i wydajnych rozwiązań pamięci masowej.

Zwiększ wydajność pamięci masowej dzięki łatwym do zainstalowania dodatkowym kartom

Wyposażony w gniazdo PCIe 3.0, DS2419+ umożliwia zainstalowanie karty SSD M.2 lub 10GbE NIC z pojemną systemową pamięcią podręczną IOPS oraz ultraszybką transmisją danych.

10gbe


System plików nowej generacji zorientowany na lepszą ochronę danych

System plików Btrfs zapewnia zaawansowane technologie pamięci i zoptymalizowane migawki, zapobiegając uszkodzeniom danych i redukując obciążenia związane z obsługą. Zapewnia integralność danych wysokiego poziomu, a ponadto wykorzystuje elastyczne i skuteczne narzędzia do ich ochrony i odzyskiwania.

 • Elastyczny system folderów współdzielonych/limitów użytkowników daje kompleksową kontrolę nad limitami wszystkich kont użytkowników i folderów współdzielonych.

 • Technologia Snapshot Replication zapewnia planowaną i wydajną ochronę danych dzięki możliwości wykonywania 1024 kopii udostępnianego folderu i 65 000 migawek całego systemu

 • Przywracanie danych na poziomie pliku lub folderu przyspiesza i ułatwia ich odzyskiwanie

 • Funkcja automatycznego "leczenia" plików wykrywa uszkodzenia danych i koryguje je bez ingerencji użytkownika

  Doskonałe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych

  Serwer DS2419+ zawiera różne aplikacje do tworzenia kopii zapasowych, które służą do zabezpieczenia ważnych danych na dowolnym urządzeniu przy użyciu intuicyjnego interfejsu użytkownika oraz wydajnych technologii pamięci masowej.

  Ochrona zasobów cyfrowych

  Oparty na systemie Synology DiskStation Manager (DSM) serwer Synology NAS oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, chroniące przed nagłą utratą danych i potencjalnymi lukami w zabezpieczeniach

  Asset Protection Bg

  W pełni certyfikowane rozwiązania wirtualizacji pamięci masowej

  Pamięć masowa iSCSI firmy Synology obsługuje w pełnym zakresie większość rozwiązań do wirtualizacji, zwiększając wydajność pracy dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi do zarządzania. Integracja VMware vSphere 6 oraz VAAI pozwala zmniejszać obciążenie operacjami i zoptymalizować wydajność obliczeń. Technologia Windows Offloaded Data Transfer (ODX) zwiększa prędkość transferu i szybkość migracji. Obsługa OpenStack Cinder pozwala przekształcić serwer Synology NAS w komponent pamięci oparty o bloki.


  W pełni funkcjonalny serwer pocztowy z obsługą POP3, SMTP, IMAP itd.
  Możliwość rozbudowy do 24 dysków przez moduł dodatkowy DX1215
  Macierz może być wykorzystywana w systemach wirtualizacji (połączenia iSCSI lub NFS) i jest w pełni certyfikowana przez VMware, Citrix i Microsoft Hyper-V. Doskonała także jako platforma do monitoringu video (obsługa do 20 kamer sieciowych jednocześnie - Etrovision, Acti, Vivotek, EPCam, Brickom i wiele innych).

  Wybrane funkcje dysku sieciowego Synology

  Serwer plików dla sieci lokalnej

  Synology umożliwia dostęp do danych i wysoką wydajność odczytu i zapisu nawet dla dużej ilości użytkowników, dlatego jest interesującym rozwiązaniem dla firm, biur i domów. Użytkownicy mogą przechowywać dane na serwerze i korzystać z nich podobnie jak z innych zasobów sieciowych poprzez standardowe otoczenie sieciowe (Windows, MacOS, Linux). Połączenia mogą być realizowane poprzez protokoły CIFS / SAMBA / AFP / NFS / FTP.

  Serwer FTP - udostępnij swoje pliki znajomym i Klientom

  Dyski sieciowe Synology wyposażone są w standardowy serwer FTP. Dzięki niemu i łatwemu zarządzaniu użytkownikami można udostępniać dysk jako źródło plików dla Klientów (możliwy zapis, odczyt, modyfikacja - zależne od praw dostępu). Ważne i poufne dane mogą być bez problemów przesyłane przez Internet dzięki SFTP wykorzystującym protokół szyfrowany SSL/TLS. Pełna kontrola pasma i log transferu.

  Twoja własna chmura

  Przy użyciu jednego serwera Synology możesz scentralizować wszystkie dane i pliki, a następnie udostępniać je członkom rodziny za pośrednictwem sieci lokalnej. Jeśli uważasz, że ten sposób zarządzania plikami jest szczególnie przydatny i interesujący, możesz utworzyć osobistą chmurę w celu rozszerzenia zakresu udostępniania na Internet. Zdalny dostęp do serwera Synology z dowolnego miejsca można skonfigurować w ciągu kilku minut, a korzystanie z niego jest naprawdę łatwe. Użytkownikom często podróżującym firma Synology zapewnia użyteczną aplikację DS file do urządzeń iPhone, iPad i z systemem Android.

  Wysoka wydajność transmisji danych.

  Po włączeniu funkcji Link Aggregation serwer Synology pozwala uzyskać znacznie większą szybkość odczytu w konfiguracji RAID 5 w środowisku Windows. Synology to system pamięci masowej o wydajności wymaganej przez aplikacje intensywnie przetwarzające dane, umożliwiający skalowanie pojemności pamięci.

  Gotowość do działania w systemach Unified Storage i do wirtualizacji.

  Serwer Synology działa z nowatorskim systemem operacyjnym Synology DiskStation Manager (DSM), który łączy zapis na poziomie plików i bloków na jednej platformie ujednoliconej pamięci masowej. Umożliwia on w ten sposób proste zarządzanie i zmniejszenie kosztów posiadania.Wszechstronna obsługa protokołów sieciowych (CIFS/SMB, AFP i NFS) umożliwia płynne udostępnianie plików pomiędzy platformami Windows, Mac, i Linux . Obsługiwany jest również interfejs iSCSI stanowiący doskonałą alternatywę dla sieci pamięci masowych (SAN)m przeznaczoną do zastosowań w przedsiębiorstwach. Przystępna cenowo i ekonomiczna technologia iSCSI pozwala dużym przedsiębiorstwom konsolidować pamięć masową w macierze pamięci masowej w centrach danych i udostępniać hosty, z których można korzystać jak z lokalnych dysków twardych. Dzięki obsłudze protokołu iSCSI Synology stanowi bezproblemowe rozwiązanie dla serwerów wirtualizacyjnych, takich jak VMware, Citrix i Hyper-V. Serwer Synology ma także certyfikat zgodności z najnowszą wersją VMware vSphere 5, obsługuje VMFS-5 oraz ma rozszerzone możliwości migracji pamięci masowej, zapewniając większą elastyczność i lepszą wydajność na platformie wirtualizacyjnej VMware. Dla protokołu iSCSI na poziomie plików dostępna jest funkcja Thin Provisioning, umożliwiająca administratorom bezpieczną nadsubskrypcję, a następnie zwiększanie pamięci zależnie od potrzeb. Dzięki funkcji Thin Provisioning użytkownicy mogą maksymalnie wykorzystać dostępną pamięć, aby zmniejszyć całkowity koszt posiadania danego systemu pamięci.

  Bogate aplikacje biurowe.

  Program Synology Web Station z obsługą PHP/MySQL umożliwia udostępnianie na jednym serwerze Synology aż 30 witryn internetowych i aplikacji internetowych innych producentów, np. systemów do zarządzania treścią, systemów do zarządzania relacjami z klientami (CRM) i systemów handlu elektronicznego. Wbudowany Mail Server pozwala przekształcić serwer Synology w dostawcę poczty e-mail, a dodatkowy pakiet, Mail Station 2, zapewnia użytkownikom interfejs internetowy, umożliwiający dostęp do wiadomości e-mail przechowywanych na serwerze Synology+. Dzięki licznym pakietom dodatkowym serwer Synology może zastępować różne urządzenia sieciowe. VPN Server to łatwe w użyciu rozwiązanie VPN, które zmienia serwer Synology w serwer VPN, umożliwiający bezpieczne połączenie zdalne z prywatną siecią LAN. Directory Server umożliwia serwerowi Synology udostępnianie usługi LDAP ze scentralizowaną kontrolą dostępu, uwierzytelnianiem i zarządzaniem kontami, co dodatkowo zwiększa efektywność zarządzania w biurze.

  Pewna i ekonomiczna skalowalność do maksymalnie.

  Gdy pojemność pamięci dyskowej serwera Synology zostanie wyczerpana, można ją łatwo rozszerzyć przy użyciu jednostki rozszerzającej Synology. Serwer Synology można pewnie połączyć z jednostką rozszerzającą Synology za pomocą specjalnie zaprojektowanego kabla transmitującego sygnał w standardzie SATA i zapewniającego maksymalną przepustowość.

  Torrent i RapidShare - automatyczne pobieranie plików

  Zintegrowane oprogramowanie Download Station zamieni serwer w całodobowe centrum pobierania plików. Możliwe jest korzystanie z sieci BitTorrent oraz Rapidshare, HTTP i FTP oraz współpraca z programem Synology Download Redirector. Menedżer plików umożliwia też zdalne zarządzanie transferami poprzez przeglądarkę internetową (w tym zdalnie dodanie zadań do wykonania).

  Serwer multimedialny zgodny z DLNA i UPnP

  Serwery Synology posiadają obecnie zintegrowany i certyfikowany serwer DLNA co umożliwia im poprawna pracę z innymi urządzaniami multimedialnymi (telewizory LCD, systemy audio-video, konsole Sony Playstation 3 czy Microsoft XBox360). Dodatkowo zasoby są automatycznie widziane w sieci jako źródła multimedialne co ułatwia rozrywkę w domu.

  Muzyka prosto z serwera

  Synology może pracować również jako serwer muzyczny. Dzięki temu użytkownicy sieci mogą słuchać muzyki przechowywanej na serwerze bez ściągania plików na własne komputery. Idealne rozwiązanie dla wszystkich użytkowników iPod-ów i komputerów Apple z systemem MacOS. Aplikacje mobilne dla Apple iOS oraz Android zapewniają także dostęp z urządzeń mobilnych. Co więcej - system jest w pełuni zgodny z serwerem iTunes.

  Galeria zdjęć i blog internetowy

  Aplikacja Photo Station umożliwia łatwe udostępnianie zdjęc przez Internet, kontrolę albumów i troszczy sie o to, aby tylko uprawnieni użytkownicy mieli do nich dostęp. Możliwe jest otrzymywanie na skrzynkę e-mail powiadomień o komentarzach, lub wiadomościach od użytkowników. Dodatkowo wbudowana została aplikacja umożliwiająca stworzenie blogu jednym kliknięciem myszy. Zobacz szczegóły konfiguracji galerii zdjęć tutaj.

  Backup i archiwizacja - pełne rozwiązanie.

  Synology pozwala na prowadzenie bieżącej archiwizacji plików z komputerów podłączonych do sieci komputerowej. Do każdego zestawu dołączone jest bezpłatne oprogramowanie bez limitu ilości instalacji. Możliwy jest również backup danych składowanych na serwerze Synology. Kopia zapasowa może być zapisywana na zewnętrznym dysku twardym podłączonym poprzez port USB, lub eSATA lub na zdalnym urządzeniu Synology lub rsync serwerze.

  System monitoringu video.

  Synology posiada aplikację pozwalającą na wykorzystanie kamer sieciowych do profesjonalnego monitoringu video. Serwer pozwala na zapis, odtwarzanie obrazu z kamer i czuwanie. Obsługuje kamery sieciowe zwykłe i megapixelowe. Powiadamia e-mail o alarmach. System inteligentnej analizy video. Detekcja ruchu, kradzieży, pozostawienia przedmiotów i wiele więcej. Podgląd video sygnału z kamer na żywo przez przeglądarkę.
 • Cechy produktu Serwer plików Synology DS2419+ 12-bay, SATA 6G, 2.1GHz quad-core, 4G RAM, 4xGbE LAN, 2x USB 3.0

  Liczba zatok na dyski12
  Pojemność pamięci RAM4 GB
  Maksymalna pojemność RAM32 GB
  Rodzaj pamięci RAMDDR4
  Obudowa typuDESKTOP
  Liczba gniazd USB 3.02
  Liczba gniazd LAN4
  Wspierany stadnard LANGigabit LAN
  Liczba gniazd PICe1
  Pobór prądu43,96/101,6
  Moc zasilacza500 W
  Zasilacz redundantnyNie
  KolorCzarny
  Waga9,5 kg
  Wymiary270 x 300 x 340 mm
  ProcesorIntel Atom C3538 2,1GHz Quad Core
  RAM4 GB DDR3 RAM, rozbudowa do 6 GB
  Ilość dysków12 x 3,5" lub 2,5" SATA 6Gb/s, SATA 3Gb/s lub SSD
  Dyski w zestawieNie
  LAN4 x Gigabit RJ-45 Ethernet
  Porty2 x USB 3,0, 1 x złącze rozszerzeń
  Głośność22,3 dB
  RAIDSingle Disk, JBOD, RAID 0,1,5,6,10, 5+Hot Spare
  Ilość obsługiwanych kamer IPdo 40 w tym 2 bezpłatne licencje
  ZasilanieZasilacz wbudowany 500W
  ProducentSynology
   

  Dostępność w salonach


  Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
  Kalisz:
  Lubin:
  Legnica:
  Katowice:
  Gliwice:
  Bytom:
  Poznań Ratajczaka:
  Wrocław Biskupia:
  Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
  Trzebnica:
   

  Podobne produkty

  Dodaj komentarz:  Ocena:
                    


  Typ komentarza:
                 
    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
  Wstecz  Góra Strony  
  Copyright © 2002-2021 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Zamknij / Close

  Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

  Więcej o Newsletterze ProLine


  • Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

  • Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

  • Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami