Produkt o kodzie ASUS_P5G41T-M_LX został wycofany z oferty.
Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.
Dwukanałowa obsługa pamięci DDR3 1333(O/C)/1066/800
Anti- Surge Protection- układ przeciwprzepięciowy ASUS
ASUS Turbo Key - natychmiastowe zwiększenie wydajności systemu, bez przerywania pracy czy rozrywki. Wystarczy tylko jedno jego naciśnięcie!
Obsługa DirectX 10
ASUS Express Gate i EPU - szybki dostęp do Internetu i najlepsze wykorzystanie dostępnej mocy
Konstrukcja P5G41T-M LX powstała na bazie chipsetu Intel G41. Wspiera pamięci DDR3 taktowane zegarem 1066MHz. P5G41T-M LX posiada funkcję ASUS Express Gate - ekskluzywnym systemem operacyjnym stworzonych przez inżynierów ASUS, który umożliwia szybki dostęp do Internetu oraz najważniejszych aplikacji przed uruchomieniem Windows.
Asus Express Gate
Dzięki ekskluzywnej funkcji ASUS Express Gate, możesz zacząć korzystać z komputera w ciągu zaledwie 5 sekund - zamieniając komputer w bramę z błyskawicznym dostępem do sieci. Dzięki natychmiastowemu dostępowi do Internetu, użytkownicy którym ciągle brakuje czasu, mogą w prosty sposób korzystać z materiałów wideo dostępnych w sieci, używać popularnych komunikatorów takich jak MSN, Skype, Google talk, QQ, and Yahoo! Messenger, sprawdzić pogodę lub wysłać i odebrać pocztę elektroniczną zaraz przed wyjściem z domu. Co więcej, wygodna i funkcjonalna przeglądarka zdjęć oferuje kilka trybów pokazu slajdów i można ją dostosować w zależności od wymagań użytkownika. Dodatkowo prosty i przejrzysty interfejs dostępny po uruchomieniu komputera ułatwia korzystanie z funkcji Express Gate.
Ochrona przeciwprzepięciowa ASUS
Ta specjalna konstrukcja zapobiega uszkodzeniu kosztownych urządzeń i płyty głównej w wyniku przepięcia przy przełączaniu zasilania.
Złącze zewnętrzne
4+4x USB 2.0
RJ-45 (LAN)
COM
LPT
klawiatura PS/2
mysz P2/2
VGA (analogowe)
Cechy produktu Asus P5G41T-M LX G41 s.775
Złącze procesora
Socket 775
Chipset
Intel G41
Złącze karty graficznej
PCI Express
Rodzaj pamięci
DDR3
Częstotliwość magistrali pamięci
1333 MHz
Częstotliwość magistrali FSB
1333 MHz
Maksymalna wielkość pamięci
8 GB
Format
Micro ATX
Zintegrowana karta graficzna
Tak
Zintegrowany RAID
Nie
Producent
Asus
Wymiary
201 x 244 mm
Mostek południowy
Intel ICH7
Obsługa technologii CrossFire
Nie
Obsługa technologii SLI
Nie
Dwukanałowa obsługa pamięci
Tak
Ilość gniazd pamięci
2
Złącza PCI-E
1 x PCI-Express x16 , 1 x PCI-Express x1
Ilość złączy PCI
2
Standard kontrolera
4 x Serial ATA II , 1 x ATA/100
Zintegrowana karta sieciowa
10 / 100 / 1000 Mbps
Zintegrowana karta dźwiękowa
ALC887 8-Channel AUDIO CODEC
Kontrolery
USB 2,0
Wtyczka zasilania
24 pin
Gniazdo LPT
Tak
Dostępność w salonach
Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:
Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
Podobne produkty
Asus P5G41T-M LX G41 s.775 - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 5.28 / 6 - 18 opinii
Tomek · Pytanie mam do posiadaczy czy to PCI expres to wersja 2.0 czy 1??
Bandziorchlast · Fajowska płyta - działa z Dual Core 2180 i DDR-1333 od Kingmax - taktuje sobie automatycznie na 800 MHz. A myślałby kto że potrzebny kontroler DDR3 w procku ; ) Poza tym AntiSurge może nieco problematyczny acz może czasami prawidłowo wskazać niedomagający zasilacz. ASUS rządzi w tym segmencie jak widać. Płyta zastąpiła przegrzanego (z czego słynie marka owa) Gigasheeta.
Xeno87 · POMOC POTRZEBNA !
Nie chcę się za bardzo rozpisywac więc przejdę do sedna.. Mam grafikę HD 6770 DC na szynie PCIe 2.0 x16 zamontowanego na płytce ASRock 4Core dual VSTA... płyta ma PCIe jedynie x4... Mam problem z BF3 gdyz po 6 min. gry wywala mnie do Windowsa... Któryś z moich kolegów zaproponował mi zmiane płyty twierdząc że zapycha się bufor, nie mogac odebrać tylu danych ile wysyła mu Radeon, stąd zamrozenie gry i powrót do systemu.. Czy zmiana płyty głównej na tego ASUS'a z PCIe x16 rozwiąże problem, czy szybkość szyny płyty głównej nie ma aż tak wielkiego znaczenia? opinie w srodowisku sa różne, a jeżeli wymiana płyty nie pomoże? to będzie szkoda kasy na nią i nowy ram.. z innymi grami jak SR the third, skyrim, nie mam problemów.. prócz tego, że sie trochę tną na wysokich detalach, może też przez szynę x4 :( Mój komp: Intel QuadCore E6600@2.44,GoodRAM 4GB DDR2 Dual Mode, ASR 4 CoreDual-VSTA v.2.40, Asus EAH6770 DirectCu 1GB DDR5, Chiftec 500W) Aha... przy okazji jaka jest dokładnie róznica między tą płytką a wersją LX3 ? To że LX2 ma DDR2 już wiem, ale LX i LX3 w specyfikacji wydają się bliźniacze.
Alberts · Napisz ja jakich forach dyskutujesz z tym tematem? Co do płyty teoretycznie może Ci to pomóc, nie tyle z przepustowością w/w karty ale z prawidłową obsługą PCI-E 16x, tak się składa ze wymieniony Asrock specyficznie obsługuje pamięci DDR2 (max 667 MHz, ale wbrew temu szybciej chodzą na 533 MHz) i cala magistrale procesora, wiec kupując ta płytę zyskujesz na przyspieszeniu swojego czterordzeniowca, który na Asrocku chodzi z wolniejsza magistrala, wiec nie wykorzystujesz jego potencjału. Generalnie Asrock to dobra płyta, ale jeśli zależy Ci na prawidłowym obsłużeniu magistrali i wykorzystaniu więcej pamięci (tutaj max 8GB) to warto kupić ta płytę.
Xeno87 · dzieki za rozjasnienie.. własciwie już chyba podjąłem decyzje... Czas na zmiane 5 letniej Mobo na młodszy i lepiej doposazony model. Mój ASR nawet po zmodowaniu biosa do fan'owskiej wersji 2.5 z portalu niemieckiego, obsługuje tylko 3,2 GB Ram'u ("pamięć zainstalowana - 4GB, wielkość pamieci uzytkowej 3,2 GB" piszą właściwości Mój komputer). O szynach PCIe czytałem na forach zagranicznych dość losowo.. prosto z google, u niektórych skok w 3DMark był niewielki (2 - 6 fps) z kolei u innych po zmianie płyty na gniazdo x16 dało sie właczyć FSAA i to płynnie.. Cóż pozostaje spróbować i nie żałować, tylko cieszyć sie z 8 Giga ramu i żwawszemu systemowi.. Do ASRocka włoże Core 2 E4300 @1.75 i sprezentuje dziewczynie na miejsce wysłużonego Athlona XP 2500+ na papierze system nie wyglada źle, ale nie mozemy nawet w walentynki filmu w HD puścić bo wszystko klatkuje :P (Ath XP 2.5, 1GB DDR, jakaś stara MSI i GF FX 5500 128Mb - czyli co sie dziwić w dzisiejszych czasach.. Mam nadzieje że mój stary C2 i 4 Giga ramu beda jej służyły.
Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki ; )
Xeno87 · Płytka już zainstalowana.. chodzi jak cudo! ASUS znów pokazał klasę i profesjonalizm. Płytka na stary socket, ale update Biosu ze stycznia 2012 mówi sam za siebie... Pełne wsparcie techniczne, tam gdzie inni producenci zostawili użytkowników z problemami samym sobie. Po przejsciu z Asrocka i PCIe x4 na x16 karta 6770 chodzi stabilnie i wykręca niezłe czasy.. Saints R. III max detal, bez zwiechy, nawet gdy duuuuzo eksplozji na ekranie. BF 3... wreszcie stabilny i nie zawiesza sie.. wszystko na "wysokie" + AA x8 i Anisotrophic x16... Trzeba pamietać, że to płyta microATX.. w niektórych obudowach zwykłych rozmiarów może być problem z podpieciem audio i front USB.. kabelki mocno napięte, ale dały radę.. kabelek zasilania dodatkowego dobrze trzeba zabezpieczyć bo przechodzi tuż nad wentylatorem CPU i może zsostać zgarniety przez łopatki śmigła.. Ale chodzi o to żeby smigało wszytsko.. i jest ekstra.. całkowicie automatyczne wykrywanie komponentów w biosie.. w sumie tylko trzeba wejść żeby ustawić datę i godzinę :D
(Q6600 @2.44GHz, asus hd6770 1GB, DDR3 8GB Kingstone CL9, WD Caviar sATA II 320GB i LG Multi DVD-RW sATA)
dla procków na 775... tylko Asus panowie... dwa Gigabyty już miały wady fabryczne i wylądowały w koszu ze względu na restarty i spadki napięć (Chieftec 500W), ten sam chieftec 500 i płyta asusa... po 6-7 godzin gier na wykręconych detalach i nic... Brawo Asus, brawo Proline ; )
Duio · A oprócz gier, czy w normalnych działaniach na kompie, przeglądanie www, praca z aplikacjami typu office czy obróbka grafiki tez dały jakieś wymierne przyspieszenie? mam tego Asrocka co Ty miałeś, mam 2 GB RAM, chciałem sobie dokupić do 4 GB, ale dziś pamięci DDR2 są drogie, wiec pomyślałem ze wezmę tą płytę i nowe DDR3. Z tym ze ja mam 3 urządzenia na PCI (tutaj są tylko 2 sloty) oraz 4 urządzenia ATA, dwa dyski twarde na IDE i dwie nagrywarki na IDE, mogę mieć chyba z tym kłopot. Chciałbym tez używać FDD którego jeszcze posiadam, a tutaj nie ma takiego wejścia.
Xeno87 · Tak to prawda.. płytka jest wyposazona dość skromnie.. jest jedna szyna na urządzenie IDE np.. dysk twardy, no i 4 gniazda sATA 3.0...
Cały system znacznie przyspieszył.. co do AsRocka to jest i na pewno bedzie dobra i stabilna płyta, szkoda tylko że skończyło się dla niej wsparcie i nowe grafiki PCI są na niej mocno obcinane przez wolne złącze x4...
Pozostaje Ci chyba tylko wymiana dysków i napedu optycznego.. teraz nagrywarki kombo stoją za śmieszne pieniadze, a dane z IDE na sATA mógłbyś zrobić jeszcze na AsRocku.. np.. jakiś dysk sATA 500GB i poprzenosić na partycje to co dla ciebie ważne.. moje partycje zostały zachowane, wiec tylko postawiłem swieży system i smigam z tym co miałem na poprzedniej płycie głównej. Warto się pośpieszyć z zakupem bo są to prawdopodobnie ostatnie płyty na 775 i będzie coraz trudniej je dostać, a zmiana procesora wiadomo jest obecnie kosztowna ; P np w grudniu jak sprawdzałem płytek pod 775 było około 12 modeli.. MSI, Asus, Gigabyte.. teraz widze że zostało jakieś 5.. możliwe że po wakacjach tylko na zamówienie, albo allegro :P
Xeno87 · .. Aha.. co do FDD, jeśli korzystasz, czy chocby czytników kart pamieci co sie je wpinało zamiast dyskietek, to są napędu FDD na kabelkach USB... zasada działania ta sama co przy zewnetrznych czytnikach, dyskach twardych.. wpinamy naped 2,5" z kieszenia na FDD 1,44 do portu USB i już dyskiety chodza.. dodatkowo urzadzenie jest przenośne i może czytać FDD np.w nowszych notebookach. Co do PCI to juz tak różowo nie jest.. nie wiem czy sa zewnetrzne porty PCI, czy chocby trójniki do dniazd PCI.. Z czegos będziesz musiał zrezygnowac... ale w sumie.. Audio i internet to mocne strony tego ASUS'a.. ja zostawiłem swojego X-Fi Xtreme Audio w szafie i nie odczuwam specjalnie różnicy.. dźwięk jest bardzo czysty i pozwala na wiele indywidualnych ustawień... korzystanie z Integry-audio również nie wpływa specjalnie na działanie samego systemu.. buforu jest pod dostatkiem. Pisze bo podejrzewam ze przynajmniej jedna z posiadanych przez Ciebie "urzadzeń" to własnie karta muzyczna, jakiś Tuner TV albo podobne.... w razie czego są tunery TV na USB.. sam posiadam (NOTonlyTV) i sprawuje sie elegancko.. wewnetrzny tuner TV nie był potzrebny a i w "kabinie" jest przez to wiecej miejsca i lepsze wietrzenie.
Nerito · Jeśli on ma wymienić to wszystko co mu przedstawiasz, czyli FDD, dysk twardy, nagrywarkę na SATA, kartę dźwiękowa (przecież ta na płycie to kaszana), tuner TV, a może i np. kartę sieciowa wi-fi to wychodzi powoli koszt nowego komputera, to się po prostu nie opłaca. Moze lepiej rozglądnąć sie za innymi płytami socket 775, które maja więcej możliwości upgrade, a nawet USB 3 i SATA 3. Widziałem takie u Asrocka właśnie, co prawda nie w tym sklepie, ale są, można poszukać. ewentualnie dokupić RAM DDR2 do ASrocka ale z krótkim czasem dostępu rzędu CL4 - CL3 i będzie ten sam efekt... (to wersja ekonomiczna). Albo kupić jednak coś zupełnie nowego, np. ze stajni AMD i ze zintegrowaną grafika na płycie głównej, np. socket FM1