Produkt o kodzie CORE_I5-2400 został wycofany z oferty.
Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.
Opis Intel Core i5-2400 3,1 GHz 6MB cache s. 1155 Box
Intel Core i5-2400 to topowy procesor z rodziny Sandy Bridge. Ma cztery rzeczywiste rdzenie. Standardowo taktowany zegarem 3.1 GHz, a technologia Turbo Boost drugiej generacji pozwala na osiągnięcie maksymalnego taktowania 3.4 GHz. Wyposażony w 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu (L3).
Nowa architektura Sandy Bridge
Architektura Sandy Bridge (32nm), to przede wszystkim niespotykana do tej pory wydajność i możliwości ! Największą zmianą względem starszych architektur Nehalem i Westmere jest układ graficzny zintegrowany z procesorem (Intel HD Graphics 2000/3000).
Turbo Boost 2.0
Technologia Intel Turbo Boost automatycznie i inteligentnie zwiększa wydajność procesora, dynamicznie dostosowując ją do obciążenia, aby w razie potrzeby zapewnić użytkownikowi natychmiastowy wzrost efektywności pracy.
Intel Clear Video
Filmy w HD odmieniły zdecydowanie realia współczesnej rozrywki. Technologia Intel Clear Video pozwala nam na wykorzystanie możliwości, jaki oferuje wideo wysokiej rozdzielczości. Wraz z zestawem rozszerzeń wideo, które są wbudowane w podsystem grafiki z technologią Intel Graphics sprawia, że odtwarzanie wideo będą posiadały większą jakość odtwarzania, wyostrzony obraz i nasycone kolory. Technologia Intel Clear Video ułatwia nie tylko oglądanie filmów na ekranie komputera, ale także oglądanie cyfrowego obrazu na najnowszych telewizorach.
Intel Advanced Vector Extension
Procesory te jako pierwsze obsługują instrukcje Intel Advanced Vector Extension (Intel AVX). Intel AVX przyspiesza technologię w kierunku obliczeń zmiennopozycyjnych w zastosowaniach ogólnych, takich jak przetwarzanie obrazu, wideo i audio, jak również w zastosowaniach inżynieryjnych, łącznie z modelowaniem i analizą 3D, symulacją naukową oraz analityką finansową. Ma ona znacznie przyspieszyć wydajność uruchamianego oprogramowania, które korzysta z rozszerzeń SSE.
Cechy produktu Intel Core i5-2400 3,1 GHz 6MB cache s. 1155 Box
Typ
Intel Core i5
Złącze
Socket 1155
Ilość rdzeni
4
Wersja
Pudełkowa z chłodzeniem
Częstotliwość procesora
3100 MHz
Częstotliwość magistrali
100 MHz
Wydzielana moc
95 W
Producent
Intel
Model procesora
2400
Intel Virtualization Technology
Tak
Turbo Boost 2.0
Tak
Wątki
4
Zintegrowana grafika HD2000
1100 MHz
Proces technologiczny
32 nm
Pojemność pamięci cache L1
4 x 32 kB
Pojemność pamięci cache L2
4 x 256 kB
Pojemność pamięci cache L3
6 MB
Dostępność w salonach
Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:
Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
Podobne produkty
Intel Core i5-2400 3,1 GHz 6MB cache s. 1155… - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 5.77 / 6 - 13 opinii
Tomek · procesor ten zakupiłem w tym sklepie.
mialem wziasc 2500k, ale po co.... ten 2400 jest az nadto, coz za wydajnosc, amd to cienizna, temperatura 27 stopni, w stresie max 50.
polecam, bo po co przepłaca, no chyba ze ktos jest maniakiem podkrecania, ale ten i5 2400 ma zapas na kilka ładnych lat.
Kupiec · Procesor zupełnie dobry. Nawet można podkręcić mnożnikiem o 500 Mhz ... ale akurat ten model nie jest kierowany dla podkręcających.
Co do temperatur - te 27 st. celsjusza to na jakim chłodzeniu kolega ma? ... ile RPM wentylatora i jest to średnia temp. wszystkich rdzeni, czy temp. najzimniejszego?
Tomek · witam ponownie,
silentium fortis i zalozylem wiatrak na niego cooler master, ustawilem tryb silent w biosie i max w stresie na 1050 obrotow, w idle około 700 obrotow.
w biosie po paru godzinach siedzenia w necie jak uruchomie ponownie kompa temperatura cpu wskazuje 29-31 stopni
a jak moge podkrecic i5 2400 na plycie gigabyte GA-H67M-D2 B3 H67 ?
Kupiec · No to Tomku masz takie temp. jak Ja na Fortis@780RPM w idle (temp. z AIDA: jakieś 31 st. najgorętszy rdzeń i jakieś 24 st. najzimniejszy). Jak podkręcić? - ja akurat mam ASRock Extreme4 - wystarczyło w UEFI po prostu ustawić mnożnik na 36, a jak dałem więcej efekt był ten sam ... czyli 3,6 Ghz.
ps. jeśli masz płytę Gigabyte to dodatkowe opcje u tego producenta, jeśli dobrze pamiętam, uaktywniają się po naciśnięciu ctrl+F1 kiedy jesteś już w BIOS
Kupiec · Aha ... Tomku ... piszesz że masz płytę na H67 . Z tego co pamiętam podkręcić można tylko na płytach P67 (i ew. tych Z68) - jeśli nic nie pokręciłem.
Tomek · WIELKIE DZIEKI kupiec ZA ODPOWIEDZI.
sprawdzilem i rzeczywiscie zeby podkrecic procka musze miec płyte na chipsecie p67 lub z68.
ale powiem szczerze, wydaje mi sie że i tak 3.2 ghz przy obciazeniu 4 rdzeni przy i5 2400 to kupe mocy i starczy mi na kilka lat. Predzej zmienie teraz karte graficzna niz procka, obecnie mam gigabyte gtx 460 1gb oc.
Dobrze mówię jesli nie to mnie poprawcie.
pozdrawiam serdecznie
Kyniu · procesor rewelacja, mocniejszy nie ejst wogóle potrzeby, tarczy na kilka lat tak jak napisał Tomek.
temp: idle:30 stopni, w stresie w grach: 50 stopni
a za kilka lat to wpakuje IVY BRIDGE 22 nm i bedzie gitara.
nie rajcuje mnie podkrecanie, bo komputer mam do pracy i do gier gdzie w zupełnosci ten procek wystarcza.
polecam w 100%!!!
Xrs · @ Kyniu. Ivy Bridge nie wpakujesz na bank, bo CHipzilla na bank wymyśli nowego socketa, po to żebyś jeszcze płytę kupił. Może i te procki wydajne, ale Intel zaczyna się już zachowywać jak monopolista. Żonglowanie podstawkami to typowy przejaw takiej polityki.
Kyle · @Xrs
Intel potwierdził że IvyBridge będzie na tej samej podstawce co SandyBridge. Jedynie chodzą ploty że nie ruszy na najtańszych chipsetach typu H61.
Kilerfcb · Procesor rewelacyjny, bardzo dobra wydajnosc. Jedyne co wypadaloby miec to swoje chlodzenie bo boxowe do bani. Wystarczy cos typu Freezer 7 PRO Rev. 2
Deraxium · @Tomek-AMD cienizna ?
No tak. . Bo każdego stać na złożenia komputera w którym procesor kosztuje 750 zł.
Pomyśl że ktoś może składać tańszy komputer i potrzebuje tańszego i też wydajnego procesora - AMD PHenom II x4 940T o połowe prawie tańszy od tego i5. .
Po 2 :
@Xrs - napisał "Intel zaczyna się już zachowywać jak monopolista. Żonglowanie podstawkami to typowy przejaw takiej polityki"
No właśnie. . Intel cały czas inne podstawki robi.
A AMD ? AMD zrobił podstawkę AM3+ żeby cały czas na tej samej podstawce dawać nowe procesory.
I kto tu bardziej zdziera na kliencie ?
Nie będę dyskutować co jest wydajniejsze (AMD czy INTEL) bo tu można dużo dyskutować.
Jontek · Moze i wpakujesz w 1155 IvyBridge, ale szalu nie bedzie bo Intel zaznaczyl przy tym,
ze na ten slot nie bedzie mocniejszych procesorow niz 4 rdzeniowe ...
W zwiazku z tym, wydajnosc moze rosnac tylko przez wzrost wydajnosci rdzenia, co sprawia ze:
1) Odpadaja "wielo" rdzeniowe procesory - a w tym kierunku obecnie sie rozwijamy i coraz wiecej gier is softu z tego kozysta
2) Odpadaja tez zapewnie wszystkie hybrydowe/innowacyjne architektury.
Najwazniejsze - z tego co slyszalem, IvyBridge ma glownie zwiekszyc energo oszczednosc procesorow intela,
i moze sie okazac, ze roznica pomiedzy lepszymi procesorami opartymi na sandy-bridge a przynajmniej pierwsza generacja Ivy,
jesli idzie o moc obliczeniowa jako taka, nie bedzie bynajmniej dramatyczna...
Kyle · @Jontek - jak widzę jak są pisane aplikacje, to wolę super-szybkie i energooszczędne 4 rdzenie, od powolnych i energożernych 8 rdzeni. 8 rdzeni najwcześniej będzie miało sens przy 14 nm, bo dopiero wtedy nie będą farelkami przy 8 obciążonych szybkich rdzeniach.