Produkt o kodzie CORE_I7-3770 został wycofany z oferty.
Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.
Procesor Intel Core i7-3770 3,4 GHz 8MB cache s. 1155
Opis Procesor Intel Core i7-3770 3,4 GHz 8MB cache s. 1155
Procesory Intel Core 3 generacji po raz pierwszy wykorzystują trójbramkowe tranzystory 3-D Tri-Gate i są wykonane w 22-nm procesie litograficznym. Dzięki temu zmniejszeniu uległa nie tylko powierzchnia rdzenia, lecz także pobór energii.
Nowy procesor Intel Core i7 działa szybciej, kiedy tego wymagasz dzięki inteligentnie wykorzystywanej mocy, która wzrasta w przypadku wymagających zadań, takich jak granie w gry i edycja zdjęć. Procesor Intel Core i7 automatycznie przydziela moc tam, gdzie jest wymagana. Niezależnie czy tworzysz wideo HD, komponujesz cyfrową muzykę, edytujesz zdjęcia czy grasz w najbardziej odlotowe gry - dzięki nowemu procesorowi Intel Core i7 Twoja praca wielozadaniowa jest łatwiejsza, co zwiększa Twoją wydajność. Korzystaj w pełni z jeszcze wyższej wydajności wielordzeniowej. Procesory Intel Core i7 zapewniają przełomową wydajność i obsługują najnowsze innowacje w technologiach procesorowych.
Cechy produktu Procesor Intel Core i7-3770 3,4 GHz 8MB cache s. 1155
Samaprawda · Czy to nie są te procki które się tak bardzo grzeją przez zastosowanie silikonu termoprzewodzącego między płytką krzemową procesora a obudową ?
Oops · Z tym odklejaniem się metalu to przesada. Tak, zdarza się to, ale przy przetaktowywaniu. Natomiast jeżeli odklei się ta wierzchnia "skorupa" to wystarczy zdjąć, wyczyścić z pasty środek (rdzeń) i nanieść 1-2tubki dobrej pasty i przykryć rdzeń. Nic wielkiego, każdy technik informatyk lub hobbysta sobie z tym poradzi.
Ja właśnie zamówiłem tutaj ten egzemplarz (bez K czyli bez podkręcania) i niczego nie żałuję. Co prawda dopiero paczka w drodze, ale ie zniechęca mnie to ani trochę, bo nie zamierzam podkręcać go ani trochę, bo po co. VT-x i podkręcanie nie lubią się nawzajem.
Summa summarum, bierzcie Ivy Bridge.
Dawid · Mam ten procesor - nie dość, że wydajny (i bardziej opłacalny niż wersja K - przynajmniej na razie) to jeszcze zimny :)
W d3 = 40*C, w ilde 10 mniej
Ajax · Zigi564 -Phenom kolo tego procesora nawet nie moze stac i porownywac sie czym kolwiek (sama architektura procesora jest calkiem inna)
Wspieranie kart graficznych (wykorzystanie) w programach czy taz grach jest calkiem inne.
Proponuje porobic ewentualnie zobaczyc testy.
Jarek · @Oops : Dawno nie czytałem większych głupot! Procesor się rozpada po lekkim podgrzaniu, do którego dochodzi własnie dlatego, że zamiast normalnego lutowania zastosowano żałosnej jakości silikon, a Ty piszesz, że to nic takiego? ! Może od razu wciśnij sobie pod ten odpadający kapturek keczupu... Sam składam kompy już 16 lat, ale nie dam ponad 1k zł za taki bubel. Sandy 2600/2700K zegar w zegar jest wolniejszy od Ivy tylko 5%, a te same temperatury osiąga przy dużo wyższych częstotliwościach i nic się w nim nie odkleja, nic mu nie odpada. Fakty są takie, że najtańszy silikon w procesorze za tyle kasy to jawna kpina z klientów, ale jak widać, zawsze znajdą się tacy, którzy lubią być traktowani właśnie w taki sposób.
J@M · Mam i smiga a z tym odklejaniem to nie do konca sie zgadza. Moj jest poprostu zimny i nic sie nie odkleja a mam starego poczciwego ciezkiego (750gr) Zalmana CNPS7000C na nim. Zalaczona gra Sniper GW na maxa co da sie wyciagnac z tego procka bo karty zewnetrznej juz nie mam i smiga. Takze duze zaskoczenie z karty HD4000. Troche drogi ale wydaje mi sie super alternatywa dla wersji z "K"
Sedrector · Ja mam ten procesor i sprawuje się świetnie, temperatury w idlu 24-28 stopni, a w stresie dochodzi do 40 więc nie ma na co narzekać. :) Chłodzenie to Fortis HE1225.
Robotron · @Jarek: Sprawdziłeś osobiście? Sądzę, że nie. Spotkałeś się z takimi przypadkami? Myślę, że nie. Na początku ktoś zrobił zamęt i siał fetor wokół IvyBridge, co okazało się totalną bzdurą. Sam mam i5 IvyBridge na boxowym chłodzeniu i w stresie temperatura to max 49 C. Zaraz znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że SandyBridge szedł na 5.0 Ghz, a Ivy tylko 4.6, tylko pytam po co tak kręcić skoro i tak nc nie zyskujemy!
Franko · do kolegi Jarka;
odkąd pamiętam poczynając od P4 na soc. 478, 775 była stosowana szara pasta termo-przewodząca. tak samo w AMD od s. 754 , 939, AM2, AM3.
Sam kiedyś bo w sumie ponad 20 lat w tym siedzę otwierałem AM2 x2 iż były problemy z jego chłodzeniem.procesor chłodził spory Zalman z DUŻYM DOCISKIEM.
Po zdjęciu metalowej blaszki IHS oczywiście ku moim oczu pokazała się szara pasta termo... trochę durnota skoro na moje skromne oko była całkowicie skostniała, pewnie dawno straciła swoje właściwości.
Logicznie myśląc; docisk tego chłodzenia i lekkie przesunięcie go na górnej blaszce, powodowało mikro odstęp i procek przegrzewał się.
Koniec tej historii; czyszczenie, nowa pasta i jak ręką odjął.
Wnioski; ciekawe po co w tym miejscu pasta? Raczej nie trzeba w tym miejscu nic czyścić, nie ma potrzeby otwierania. Nie mogli tego od początku lutować ?
Być może premiera, pierwsze sztuki takie wypuścili.
2 dni temu stałem się posiadaczem I5-3470... po testujemy zobaczymy i coś na pewno odpiszemy :)
Asas · Osobiście zaopatrzyłem się w i7 3770 (*bez k) i jestem bardzo zadowolony. procesorek chodzi jak ta lala, a na mojej płycie asus pz68v lx spokojnie kręce go do 4, 3GHz
I73770(4 3)8mb · Procesor polecam! - raz na 10 gier typu league of legends spotkam szybszy pc ; )
Moze i mają większą temp ale to nic złego do puki nie rusza się napięć.
ten 3770 bez K na płycie z77 mam(4, 3Ghz) mnożnik 43x100 ; )
18yrWithPC · Ludzie mijacie się z celem :) na kiego grzyba chcecie kręcić taki procek?? co wam to daje, poza tym, że napis na ekranie zmieni się z 3, 4GHz na np 3, 8GHz lub inny. Wiecie jaki był cel kręcenia procków?? Kiedy Intel wypuścił odpady produkcyjne po Pentiumie i nazwał je Celeron, były one kilkadziesiąt razy tańsze od swoich "funkcjonalnych braci" przez zablokowanie dostępu do uszkodzonych/niedziałających funkcji. Wtedy to miało sens, bo z takiego procesora można było wykręcić coś duuuuużo lepszego od oryginału z oznaczeniem Pentium, przy znacznie niższym nakładzie finansowym! A tu?? 1k złotków do kręcenia?? Kupcie coś w przedziale cenowym 500-600zł i zróbcie z tego i7 to będzie coś... PS. czy masz 4 rdzenie 3, 4GHz czy 4 rdzenie 4, 3GHz nie zauważysz ŻADNEJ różnicy, a wykonywanie Benchmarków ... to tylko prezentacja liczb, a nie rzeczywistych wyników ; )
Ffff · +18yrWithPC no widzisz a ja w 92 miałem 1 lapka x286 IBM monocolor, a zacząłem już w 6 klasie podstawówki zarabiać na naprawie i modernizacji kompów ( dx 486 - ach sentyment ; ) ) i Tobie powiem tak ... masz racje ; )