Produkt o kodzie MSI_760GM-P23 został wycofany z oferty.
Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.
Płyta główna w standardzie mATX oparta na chipsecie AMD 760G + SB710 i wyposażona w gniazdo procesora Socket AM3. Płyta obsługuje do 16 GB pamięci RAM DDR3 w architekturze dwukanałowej. Posiada 8-kanałową kartę dźwiękową oraz gigabitową kartę sieciową i kartę graficzną.
Technologia APS przełącza liczbę faz zasilających w zależności od obciążenia procesora. Obsługiwana również z poziomu BIOSu, w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych rozwiązań, jest niezależna od systemu operacyjnego. Kluczową zaletą tego rozwiązania jest redukcja strat energii pobieranej przez płytę główną. Oprócz kontroli zasilania procesora, technologia MSI APS kontroluje dwufazowe zasilanie magistrali QPI oraz dwufazowe zasilanie pamięci chipsetu.
Przełącznik OC pozwala end-userom na zwiększenie taktowania i uzyskanie wysokiej wydajności. Łatwy - szybki - wygodny w obsłudze.
Technologia M-Flash pozwala na łatwe zapisanie kopii BIOS-u na nośniku USB. W przypadku awarii systemu, informacje zapisane na urządzeniu USB pozwolą na powrót do oryginalnych ustawień BIOS-u, gwarantując wygodną i bezpieczną naprawę.
Cool n quiet
Technologia AMD Cool n Quiet to technologia obniżenia zużycia energii przez procesor. Umożliwia zmniejszenie poboru mocy, zmniejszenie kosztów energii i bardziej ekologiczną pracę sprzętu komputerowego.
MSI Live Update 4 to pojedynczy systemowy program narzędziowy, który automatycznie sprawdza BIOS i sterowniki i instaluje je za ciebie, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i ograniczenie ryzyka podczas aktualizacji.
Cechy produktu MSI 760GM-P23 AMD760G+SB710 s.AM3+
Złącze procesora
Socket AM3+
Chipset
AMD 760G
Złącze karty graficznej
PCI Express
Rodzaj pamięci
DDR3
Częstotliwość magistrali pamięci
1333 MHz
Częstotliwość magistrali FSB
5200 MHz
Maksymalna wielkość pamięci
16 GB
Format
Micro ATX
Zintegrowana karta graficzna
Tak
Zintegrowany RAID
Tak
Mostek południowy
AMD SB710
Liczba gniazd pamięci
2
Tryb obsługi pamięci
Dwukanałowy
Interfejsy dysków
6 x SATA 3 Gb/s
Rodzaj slotu VGA
1x PCI-Ex16
Układ dźwiękowy
8- kanałowa karta dźwiękowa Realtek ALC887
Wejścia/Wyjścia audio
6 x analogowe wyjscie, cyfrowe
Karta sieciowa
10 / 100 / 1000 Mbps
Porty zewnętrzne
6 x USB 2,0, 2 x PS/2, VGA, DVI-D, RJ-45, Audio
ATI Hybrid CrossFireX
Tak
Ilość złączy PCI
1 x PCI, 1 x PCI Express x1
Obsługa RAID
0, 1, 10 lub JBOD
Wymiary
244 x 205 mm
Producent
MSI
Dostępność w salonach
Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:
Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
Podobne produkty
MSI 760GM-P23 AMD760G+SB710 s.AM3+ - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 4.57 / 6 - 14 opinii
Tom · Naprawdę fajna płyta! Jak na tę klasę cenową bije na głowę podobne konstrukcje Asusa czy Gigabyte. Przede wszystkim mimo 2-óch gniazd pamięci obsługuje 16 GB pamięci, co jest rozwiązaniem niewątpliwie perspektywicznym. Bezproblemowo działa odblokowywanie "ukrytych" rdzeni procesora (odblokowałem Semprona 140 i Athlona X2 250) a i w podkręcaniu płyta okazuje niezły potencjał. Obecnie współpracuje z podkręconym Phenomem II X4 955 i 8GB pamięci Kingston'a 1333 i jest to niewątpliwie współpraca udana. Komputer pracuje stabilnie jak skała. Istotnych wad nie zauważyłem, no może przydałoby się jeszcze jedno złącze PCI-E x1 . Podsumowując: jestem naprawdę zadowolony i polecam każdemu kto szuka niedrogiej uniwersalnej płyty.
Tom · Fakt. Napisałem z rozpędu o Athlonie X2 a chodziło mi o Phenoma II X2 550. Jak widać z poziomu wypowiedzi lolka wytykanie błędów daje mu wisielczą satysfakcję. Kultura licuje zaś z poziomem wypowiedzi.
Marek · @Heh: Odczep się od Toma, napisał fajną recenzję, użył przy tym rejestru językowego którym posługują się sprzętowcy testujący płyty główne. Widać Tom jest oczytany w tej dziedzinie - jak dla mnie brzmiało to dobrze. Sam napisz coś konstruktywnego, stwórz wartośc dodaną a nie twórz niesmaku łajzo.
Misiołak · Beznadziejna płyta. Od pierwszego zamontowania płyta nie trzymała czasu, choć ustawienia BIOSu zachowywane były poprawnie. Wymiana baterii nie przyniosła skutku. Odblokowywanie ukrytych rdzeni problematyczne. Procesor Sempron 140 działający bezproblemowo na innej płycie jako podkręcony Athlon II X2 4400e odblokował się wprawdzie, ale działał poprawnie... do momentu wyłączenia komputera. Próba ponownego włączenia komputera bezskuteczna. Pomagało jedynie kilkukrotne naciśnięcie przycisku reset lub Clear CMOS. Analogiczna sytuacja w przypadku sprawdzonego na innej płycie Athlona II X3. Dodam, że jeśli już komputer z odblokowanym procesorem się uruchomił to działał bardzo stabilnie mimo kilkugodzinnego grzania Orthosem lub Linx. Niestety po wyłączeniu, znowu rozpoczynała się procedura reset lub czyszczenie biosu. Upgrade BIOSU do najnowszej wersji nic nie pomógł więc płyta powędrowała do serwisu. Po kilku tygodniach oczekiwania otrzymałem nową płytę. Pełen nadziei, że przypadłości związane z odblokowywaniem procesorów związane były z uszkodzeniem poprzedniej płyty przystąpiłem do testów. Płyta trzymała wprawdzie godzinę i wszelkie ustawienia BIOSu ale w kwestii odblokowywania ukrytych rdzeni działała identycznie jak poprzedniczka. Stabilnie, aż do momentu ponownego uruchomienia komputera... Tak więc jeśli ktoś szuka taniej płyty zdolnej do bezproblemowego odblokowywania ukrytych rdzeni - NIE POLECAM! Mimo, że od tak taniej płyty w dodatku ze słabą niechłodzoną sekcją zasilania nie można oczekiwać zbyt wiele, zdecydowałem się na sprawdzenie OC. Niestety tutaj również porażka. Możliwości gorsze niż na starej płycie Asusa M3N-H HDMI, która orłem OC i tak nie była. Maksymalne napięcie procesora możliwe jest do ustawienia na płycie to 1, 35 V. Może to i lepiej bo przy tak słabej sekcji, zaordynowanie wyższego napięcia mogłoby się skończyć zasłoną dymną. Jeśli ktoś szuka płyty do taniego domowo-biurowego komputera i nie będzie odblokowywał rdzeni tudzież podkręcał procesora płyta może się sprawdzić. Należy jednak pamiętać by łączyć ją jedynie z procesorami o max 95W. Potem może pojawić się dym... W przypadku nieco bardziej ambitnych użytkowników, płyta może stać się koszmarem. Najlepiej więc o niej zapomnieć i nie polecać nikomu. Ogólna ocena jest trudna. Na 1 nie zasługuje bo na stockach działa poprawnie. Nie oferuje jednak nic więcej, choć marketing internetowo-pudełkowy obiecuje wiele. Niech będzie więc 2.
Kaszlak · Jak dla mnie rewelacja, cena kosmicznie niska, jakość na najwyższym poziomie, działa bardzo stabilnie, fajnie rozmieszczone komponenty, zwłaszcza wejścia te do dysku twardego, są tak umieszczone że bez problemu długa grafika wchodzi i nie przeszkadza, super !
Olo · @Misiołak: Gratuluję inwencji twórczej. Płyta za 150 - a on owerklokerem się stał :) Czasami ręce opadają, co to ludzie wymagają od płytki za 150PLN Kup sobie Sabertooth'a to sobie poowerklokujesz. Zresztą - widać, że małolat, bo jeszcze nie wiem, że ołverkloakink to zabawa dla dzieciaków :) Może jeszcze zapłaczesz, że phenom 6x 1100T na tym nie pójdzie ... Zadzwoń do MSI :) W sumie nie wiem co tam popisałeś, bo po pierwszym zdaniu się roześmiałem jak dziki. 150 to jak za darmo za tą płytkę.
Misiołak · @ Olo
Dziecko Neostrady z mało wysublimowanym poczuciem humoru i wypowiedzią na poziomie czytelników portali plotkarskich, zrozum że jeśli producent implementuje w danym produkcie jakieś funkcje i użyteczności to wypada by działały one poprawnie. Niestety w przypadku płyty MSI mimo, że producent chwali się, że płyta posiada odblokowywanie rdzeni i umożliwia overclocking obie funkcje nie działają poprawnie. Mało tego! Płyta miewa humory nawet na stockowych ustawieniach. Czy to takie śmieszne? Z punktu widzenia użytkownika płyty raczej żałosne. Cena 150 zł to może i niewiele, gdy kupujemy produkt pełnowartościowy. Ta płyta jest takim produktem nie jest bo na papierze obiecuje wiele a w rzeczywistości potrafi znacznie mniej niż konkurencja w podobnym przedziale cenowym. Wypociny o śmiechu jak dziki czy "ołverkloakink" jako zabawie dla dzieciaków nie nadają się do komentowania. Świadczą o totalnej ignorancji i niemocy umysłowej piszącego. Czytając to i pozostałe efekty mizernego wysiłku intelektualnego użytkownika Olo nietrudno uwierzyć w to, że gimnazjaliści w tym kraju mają trudności z artykułowaniem swoich myśli i czytaniem ze zrozumieniem.
@ Kaszlak
Fajnie rozmieszczone komponenty? "Bardzo fajnie" szczególnie dla tych szczęśliwców którzy posiadają kartę grafiki PCIE x16 i kartę muzyczną na PCIE x1. Są oczywiście odpowiednie przejściówki które pozwolą obejść problem tym niemniej nie zmienia to faktu, że umieszczenie JEDYNEGO PCIE x1 pod slotem x16 jest fatalnym rozwiązaniem (niestety MSI nie jest wyjątkiem w jego stosowaniu). Lokalizacja gniazda zasilającego 4 pin też "super". Jeszcze fajniej byłoby gdyby była na samym środku płyty głównej prawda?
Konkludując chcę zauważyć, że kilka lub kilkanaście złotych droższe konstrukcje Asusa czy Gigabyte oparte na 760G potrafią więcej. Taki np. Asus M5A78L-M LX3 bezproblemowo odblokowuje rdzenie i pozwala na niezbyt forsowny overclocking. Do tego działa stabilnie i bezproblemowo. Nie da się też nie zauważyć, że ktoś przy rozmieszczaniu gniazd naprawdę pomyślał. Da się? Oczywiście, że tak i to w niewysokiej cenie! MSI 760GM-P23 to nie jest produkt marzeń i odstaje od konkurencji. Trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to produkt opracowany i wypuszczony na rynek na szybko, tylko po to by wypełnić lukę w ofercie i nie zostać w tyle w stosunku do konkurencji.
Pedro_eltoro · ja mam na tej płycie FX zambezi 6100 i z zasilaczem 600W daje rade, oczywiście overclock to raczej dla procesorów co mają 35 -45 TDP, wtedy na tej płycie ma to sens, z tym że sekcja zasilania dla mocniejszego overclocku wymaga wymiany dławików i pokrycia radiatorem, więc zależy co kto oczekuje, jak ktoś oczekuje stock prędkości i nie planuje podkręcania to płyta jest znośna, i nie da się marudzić, ostatni bios wydany przez producenta łata wszystkie mankamenty, ale jak ktoś kręci komponenty, to radze pokryć sekcje zasilania radiatorkami miedzianymi, i wymienić dławiki, bo będzie grillowanko :) Dla standardowego kowalskiego płyta w sam raz.
Pamiętać że na procesorach z 95 TDP nie stosować OC gennie lite, bo procesor w turbo już jest PODKRĘCONY, więc jak jeszcze go pociśniemy to przekroczymy limit mocy na sekcje zasilania, i zgon po losowym upływie czasu zaliczony.
Marcin_s · witam mam ogromny problem.... posiadam powyższą płytę główną i kupiłem do niej kartę graficzną (msi radeon r7 240 4gb DDR3 pci-e 3.0) i nie działa mi wogóle graficzna... w internecie jest napisane że są kompatybilne, zaktualizowalem biosa, zainstalowałem sterowniki i dalej nic..... zasilacz mam 230v więc powinien ją uciągnąć a karta działa na 100% bo jest nowa i sprawdziłem ją u kolegi i z kolei przeniosłem słabszą i też nie działa.... w biosie jest przestawione na pci-e i dalej nic..... system wogóle jej nie wykrywa w menadżerze urządzeń i nie wiem co dalej robić dlatego proszę o pomoc kogoś z prolinu. z góry dziękuję