Produkt o kodzie SCY_MUSASHI został wycofany z oferty.
Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.
Scythe Musashi SCVMS-1000 to chłodzenie kart graficznych przeznaczony do współpracy z niemal wszystkimi modelami kart graficznych firm NVIDIA i ATI dostępnymi na rynku. Konstrukcja tego chłodzenia opiera się o duży, aluminiowy, gęsto ożebrowany radiatora połączony z niklowaną, miedzianą podstawą za pomocą dwóch miedzianych przewodów cieplnych (heatpipe).
Zadanie rozpraszania ciepła z radiatora zostało powierzone dwóm wentylatorom o średnicy 100mm. Warto zaznaczyć, że w przypadku Musashi firma Scythe zadbała o płynną regulację obrotów wentylatorów w zakresie od 800 do 2000 obr/min. Przy maksymalnym ustawieniu generują wtedy hałas na poziomie 29,22dBA, natomiast na minimalny obrotach jedynie 12,50dBA. Tak niski poziom hałasu Scythe Musashi SCVMS-1000 gwarantuje zadowolenie nawet u maniaków wyciszania. Co ciekawe każdy z wentylatorów może być regulowany niezależnie za pomocą podwójnego regulatora umieszczonego na oddzielnym śledziu (w zestawie).
Scythe Musashi SCVMS-1000 dostarczany jest wrazi z zestawem 23 aluminiowych radiatorów przeznaczonych do montażu na kościach pamięci, sekcjach zasilania, mosteka HSI i innych grzejących się elementach karty graficznej.
Scythe Musashi SCVMS-1000 - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 5.68 / 6 - 25 opinii
Mietek · Witam! od dawna czekalem na cos co mi schlodzi mi karte bo orginalny system chlodzenia mialem do bani.A teraz napisze pare slow na temat Musashi i powiem wam ze to rewelacja!!!.Moja karta gr.geforce 8800gt EVGA jak ktos taka ma to niech od razu wywali stare chlodzenie bo jest roznica bardzo duza.Na starym chlodzeniu w spoczynku temp.64 stopni a w stresie nawet do 90 stopni a teraz powalajaca roznica i szisza na Musashi w spoczynku 46 stopni a w stresie 51stopni.Jezeli ktos ma fajna obudowe i przwiewna to temp.powinna jeszcze spasc,powiem tyle same chlodzenie jest super a co do tych radiatorkow na pamieci i uklady zasilajace to dokonca nie jestem przekonany bo jak to przklejalem to mialem wrazenie ze one zaraz odpadna no ale jakos sie trzymaja.Jedna moja uwaga do tych co te chlodzenie kupi to niech sprawdza czy zmiesci sie w obudowie bo ja musialem zmienic dysk gdzie indziej i mam problem jeszcze z kablem ATA od dvd bo mi Musashi zaslonil cale gniazdo.I na koniec powiem ze regolacja do obr.wiatrakow u mnie nie ma znaczenia chodzi na minimum i jest ok.Wielkie brawa dla Scythe Musashi .
Daniel · Hmm...od kiedy macie to chłodzenie, że polecacie? Ja kupiłem w innym sklepie to chłodzenie, ponad pół roku temu i na karty typu HD4870(jak moja) nie polecam. Fakt temperatura rdzenia i pamięci niska, kolo 40-paru stopni, ale co z tego skoro taśma na radiatorkach trzyma do 2 miesięcy i potem sekcja zasilania skacze z temperatura z 50C na 127C.
Dobrze ,że sprawdziłem po pierwszym zwisie temperatury, spaliłbym kartę jak nic, wróciłem do stockowego chłodzenia. Ogólnie polecam...ale....jeśli ktoś sobie będzie zmieniał te taśmy przewodzące temp. na radiatorkach..:), lub ma kartę, której sekcja zasilająca nie ma możliwości skoczyć tak z temeraturą, jak np. ATI(topowe karty). Po tym co się stało z tym chłodzeniem, uznałem , że jedyne chłodzenie jakie bym założył, na tą kartę, to wodne z blokiem zakrywającym tą "diabelną" sekcję zasilania. Może ktoś chce kupić to chłodzenie?.., bo się kurzy w szafce.:).Pozdr.
Korbacz · Na geforce 8800GT EVGA sprawdza sie bardzo dobrze, bo temperatura spadla o 30 stopni. Troche martwi fakt ze radiatorki na pamieci moga sie odkleic i odpasc po 2 miesiacach pracy.
Daniel · Radiatorki nie odpadły, ani się nie odkleiły..poprostu taśma samoprzylepna przewodząca temperaturę na radiatorki straciła swoje własciwości i jeśli chodzi o kości pamieci i rdzeń nie mam zastrzeżeń, jedynie sekcja zasilania nagrzewała sie do 127 stopni, a wcześniej miała po 50 stopni. Hmm...może zmiana na bardziej renomowaną taśmę termoprzewodzącą dała by stały dobry efekt, ale nie chce mi się sparwadzać cały czas temperatury i żyć w stresie, że spalę kartę..to wszystko. :)
BriaN · Wejdzie mi to na radka HD4850 od SAPPhIRE (wersja z okrągłym chłodzeniem takim a'la glaciator)? I jak z wydajnością - lepszy ten scythe czy accelero s1 rev2 + 2x zephyr 120mm?
Star · Ja spaliłem kartę radeon4870, podczas montowania radiatora(ręcznie wykonany) na sekcji zasilania, odrobina pasty arcticsilver5 spaliła kartę a podobno nie przewodzi:/, wszystko dlatego ze żadne dostępne niereferencyjne chłodzenie nie jest wstanie schłodzić sekcji zasilania poniżej 100 stopni.
Jocker · Na gigabyte 9800GTX+ to niebo a ziemia z oryginalnym chłodzeniem od zalmana cisza cisza cisza !!! jeśli ktoś porówna go do Arctic Cooling Accelero Twin Turbo to są podobne wydajńościowo i podobna cisza sprawdzałem u znajomego kwestia tylko gabarytów Artic jest gruby a Scyte chudy jeden włazi aż w miejsce na dyski a drugi zajmuje sporo więcej miejsca pod kartą no i Scyte ma dodatkowe radiatorki na pamięć. Przez 4 godziny pracował z wyłączonymi wentylami jako pasyw i też było ok grałem żadnych niespodzianek obecnie mam wentyle na minimum i słyszę dyski napędy trochę zasilacza coś tam z proca i trochę z karty ale muszę się skoncentrować na wsłuchiwaniu się w kompa przy normalnej pracy i otwartej obudowie dźwięki dochodzące z kompa są pomijalne bo lepiej będzie tylko na wodnym lub wszystko na pasywnym. Lodówka 1 klasa
Lisek · Doskonały produkt !! mam 9800GT od Gigabyte , w stocku miał chłodzenie zalmana z 4 heatpipami i temperatury wyglądają tak - idle scythe -39 , idle zalman 55 // load scythe 49 , load zalman 71 . Dodam że pod zalmanem zaraz po zakupie dałem pastę Arctic silver 5 . Chłodzenie jest ciche i schładza sobą inne komponenty komputera.
Bavar · 4850, katowana furmarkiem (tempy wyższe o 30% niż w grach). idle-32, stress-50 . Nie potrzeba nic dodawać :) . Cena nie jest wysoka biorąc pod uwagę to co się dostaje w zestawie. POLECAM
Gregor · Po zastosowaniu w ATI Sapphire HD 3850 wydajność chłodzenia w stosunku do oryginału wzrosła prawie 2 razy. Z oryginalnym chłodzeniem w stresie temperatura dochodziła pod 80 stopni, po zastosowaniu Scythe temperatura 42 stopnie max!!! Jednak osobom planujacym zakup tego produktu proponuję od razu zaopatrzyć się w markową taśmę termorzewodzącą bo oryginalna zastosowana w radiatorkach sprawia, że odpadają po pewnym czasie.
Brian(H4x0r) · Ciemniaki sorka za wyrażenie ale tu pisze dokładnie pod jaka grafe podejdzie czy to takie trudne ? a ja nie widzę powodu zmiany chłodzenia przy takiej grafice jak HD 5770
Yakamuza · Po zamienieniu hałasującego zalmana z gigabyta 9600gt na to cudeńko temperatura w idle spadła do 31*C z 45*C , a w stresie max 50*C (przy wiatraczkach na minimum) z zalmanem nawet do 80 *C dochodziła i do tego ten hałas...
Chłodzenie warte swojej ceny :)
Thomas80 · witam!
zakupiłem to chłodzenie do radeona HD4850 Gainwarda, a jak już wiadomo karty te (4850) to niezłe grzejniki ;)
na temat- temperatura w idle na fabrycznym chłodzeniu to 83*
w grach rożnie od 100-115*
po założeniu tego chłodzenia, temp. w idle 39*, a w grach dobija do 47-50*, podobnie jest temp. pamięci i faz zasilania.
jedyny minus jaki mogę dać to za mocowanie radiatorów na kościach pamięci, a właściwie za słaba przyczepnosc taśmy która tam jest już nałożoną. musiałem podgrzewać zapalniczka żeby dobrze się przykleiły.
tak wiec radze osobom które chcą kupić to chłodzenie żeby od razu zakupiły porządna taśmę klejącą (termo-przewodzącą) .
Wszystko to na najniższych obrotach wiatraka, gdyż zależy mi na ciszy, wiatraczki praktycznie nie słyszalne, ich "hałas" ginie w cieniu dźwięków wydawanych przez dyski HDD.
Produkt jak najbardziej polecam, dodam ze jest to moje drugie chłodzenie od tego producenta ( na procku mam katane) i jestem mega zadowolony.
Dodam tez ze mam dużą obudowę chiefteca oraz wentyl120x120 wyciągający ciepłe powietrze.
pozdrawiam
Mielcu3 · Chłodzenie bardzo dobrze się spisuje. Bezproblemowy montaż. Jedynie co zalecam od razu to dokupić sobie taśmę termoprzewodzącą akasy żeby przykleić radiatory na pamięciach, bo ten klej który jest fabrycznie to jest porażka. Wreszcie Radeon 4890 jest chłodny. 35-38 stopni w spoczynku, około 65-68 w stresie. Wentylatory skręcone na minimum. No i ta cisza.
Bavar · Założyłem na referencyjnego GTX 465 i jestem zadowolony. To chłodzenie praktycznie pasuje na każdą kartę graficzną. Idle 34C, stres 70C przy katowaniu furmarkiem. W grach max 60C. Po ostrym pokręceniu gryfy temp nie przekracza 80C (furmark). POLECAM!
Swenson · Polecam, to chłodzenie jest rewelacyjne. Mam Zotac 9800GT, w spoczynku ok40 stopni w stresie ok 50 stopni, no i cisza. Przede wszystkim cisza jest w trakcie gry, co na chłodzeniu fabrycznym, strasznie buczał, a na tym chłodzeniu super cisza i to na obrotach minimalnych. Rewelacja polecam każdemu.
K · Witam,
Posiadaczom kart z serii HD6xxx, którzy z nieskrywana przyjemnością mają zamiar wymienić stockowe ''chlodzenie'' - a w szczególności HD6950/70 - zdecydowanie polecam. Sam posiadam HD6950 + shader bios mode, stabilne OC 930/1375 przy 1,175V - Prawdopodobnie można by osiągnąć więcej, pytanie po co, na chwilę obecną nawet stockowe takty są wystarczające.
Różnica temperatur w stosunku do chłodzenia fabrycznego jest...no jest spora, z Musashi - idle 35/37C, stres (wszelakiej maści furmarki oraz pochodne) 75/80C - Naturalnie, po OC temp. podczas testu furmarkiem (40 min.) wzrasta do 90/91C, ale jak już zostało to niejednokrotnie powiedziane, są to temp. osiągane podczas ekstremalnego katowania, podczas normalnego użytkowania (gry), najwyższą temperaturę jaką widziałem, to 54/61C - w zależności od tytułu rzecz jasna -
Reasumując - Chłodzenie może i nie grzeszy urodą, ale co najważniejsze, jest zdecydowanie skuteczne, a i całkowicie kompatybilne z nową serią HD6xxx, na domiar wszystkiego otrzymujemy coś, o co w tym wszystkim chodziło, czyli chłód oraz cisza! - Jednym słowem: POLECAM.