Czym jest Power Bank i z czym to się je? W tym tekście omówimy pytania często zadawane przez klientów dotyczące Powerbanków.

Spis treści

 • Jakie są różnice między power bankami dostępnymi na rynku?
 • Jakie są rodzaje baterii/akumulatorów w power bankach?
 • Jakie są zalecenia dotyczące ładowania i dlaczego technologie dotyczące środków bezpieczeństwa są ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru power banka?
 • Czy polecacie zakup power banka z akumulatorem litowo-jonowym wysokiej klasy czy ze względu na niższą cenę tańszy odpowiednik?
 • Jak wybrać power bank przed zakupem?
 • Jaka jest różnica między power bankiem zasilanym akumulatorem litowo-polimerowym a baterią litowo-jonową?
 • Jakie są szczegóły, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem power banka?
 • Dlaczego ładowanie power banka trwa dłużej, gdy podłączamy go do komputerowego portu USB w porównaniu do adaptera USB podłączonego do zwykłego gniazdka, mimo że oba generują 5V?
 • Czym jest wartość mAh?
 • Jeśli akumulator smartfona ma pojemność 1600 mAh, czy oznacza to, że power bank z akumulatorem 4800 mAh wystarczy na 3 pełne ładowania telefonu?
 • Czy mogę naładować mój power bank przy użyciu adaptera SAMSUNG i APPLE podłączonego do zwykłego gniazdka elektrycznego?

1. Jakie są różnice między power bankami dostępnymi na rynku?

Użytkownik może czuć się zagubiony wśród różnych marek i typów power banków, które są obecnie dostępne na rynku, tym bardziej, jeśli nie ma wiedzy na temat akumulatorów. Czy wiesz, że power banki mające taką samą pojemność akumulatora różnią się od siebie wieloma elementami. Różnice mogą dotyczyć wymiarów, ceny, zgodności, jakości i klasy akumulatorów a także wewnętrznych obwodów bezpieczeństwa PCB. Z14619221ie Powerbanki Pic1

2. Jakie są rodzaje baterii/akumulatorów w power bankach?

Rodzaje akumulatorów zastosowanych do produkcji power banków mogą się między sobą znacząco różnić. Ze względu na wysoki koszt wytwarzania akumulatorów litowo-polimerowych (porównując je do baterii litowo-jonowych), cena power banka wyposażonego w baterię litowo-polimerową jest zawsze większa, niż w przypadku urządzenia z akumulatorem litowo-jonowym. 14d637d27dec0ecc

3. Jakie są zalecenia dotyczące ładowania i dlaczego technologie dotyczące środków bezpieczeństwa są ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru power banka?

Ponieważ większość użytkowników będzie ładować swoje power banki w nocy, podczas snu, a więc bezpieczeństwo jest istotną kwestią. Niestety niskie klasy akumulatorów zastosowane w tanich power bankach mogą wybuchać, wywołując pożar. Dzieje się tak, gdy zostaną przeładowane. Niestety obecny rynek jest pełen power banków niskiej jakości, które nie mają certyfikatów i zatwierdzonych norm bezpieczeństwa. C82c481f40abb94b7a47f7f4ad99 Powerbank Pozar Pic1 Dlatego wskazane jest, aby użytkownik pomyślał o wyborze power banka z bateriami litowo-polimerowym ze względu na wysokiej jakości podzespoły i zapewnienie bezpieczeństwa. Przecież ostatnią rzeczą, jaką chcielibyśmy ujrzeć w naszym mieszkaniu to power bank, który eksploduje podczas ładowania. TAK, to nie żarty, tanie power banki eksplodują. Za granicą to najczęstsza przyczyna reklamacji.


4. Czy polecacie zakup power banka z akumulatorem litowo-polimerowym czy ze względu na niższą cenę tańszy odpowiednik z akumulatorem litowo-jonowym?

Jak wiadomo, ryzyko wybuchu i pożaru baterii litowo-jonowych to poważna wada tej technologii. Problem ten eliminują ogniwa litowo-polimerowe, jednak są one odpowiednio droższe. Odnotowane mnóstwo przypadków wybuchów i pożarów mieszkań spowodowanych przeładowaniem power banków z akumulatorami litono-jonowymi. Każdy konsument, który nie jest pewien, czy dany model jego power banka posiada atestowaną baterię litowo-jonową wysokiej klasy, ryzykuje własnym majątkiem a nawet życiem. Tanie power banki zazwyczaj nie spełniają norm bezpieczeństwa.
02 Adata X7000

5.Jak wybrać power bank przed zakupem?

Jeśli użytkownik nie zna się na technologii zasilającej power banki (rodzaje akumulatorów i ich klasy), zaleca się rozważyć zakup urządzenia, które zasilane jest akumulatorem litowo-polimerowym. Takie modele można znaleźć w rozsądnych cenach. 03 Adata X7000 Powerbank Pic1

6. Jaka jest różnica między power bankiem zasilanym akumulatorem litowo-polimerowym a baterią litowo-jonową?

Litowo-polimerowy
* Zalety: najnowsza technologia, odporniejsza na przegrzanie i zapłon; stabilna i bezpieczna.
* Wady: większe fizyczne rozmiary.
Litowo-jonowy
* Zalety: mniejsze fizyczne rozmiary
* Wady: szybko się przegrzewa, łatwopalna i wybuchowa.
** Telefony są zasilane bateriami litowo-jonowymi

Zewn Trzna Bateria 10000 Mah Przeno Ny Li Polimerowa Bateria Mobile Power Banku Przeno Na Adowarka Jpg

7. Jakie są szczegóły, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem power banka?

(a) Jakość:
Kto jest producentem power banka? Czy sprzęt produkowany jest przez profesjonalnego producenta czy podwykonawcę, który korzysta z niskiej jakości części?

(b) Bezpieczeństwo:
Jaki rodzaj zabezpieczeń został wykorzystany podczas projektowania i tworzenia urządzenia, które masz zamiar kupić?

(c) Niezawodność:
Czy obudowa została wykonana ze najlepszej klasy powłoki, która może zapewnić Ci ochronę przed wyciekiem lub uszkodzeniem power banka?

(d) Wygląd:
Czy urządzenie wygląda dobrze, jest małe i ciekawie zaprojektowane oraz czy działa w standardach MICRO USB -> USB i odwrotnie?

(e) Serwis:
Jaki jest okres gwarancyjny i rodzaj gwarancji, którą oferuje producent po zakupie urządzenia?

Luxa2 P Mega

8. Dlaczego ładowanie power banka trwa dłużej, gdy podłączamy go do komputerowego portu USB w porównaniu do adaptera USB podłączonego do zwykłego gniazdka, mimo że oba generują 5V?

Jest to spowodowane portem USB (USB 2.0) w komputerze/laptopie, który dostarcza tylko 0.5 Ampera, a adapter USB do ładowania z gniazdka elektrycznego dostarcza od 1 do 2,1 Ampera. Zazwyczaj power banki wymagają 5V / 1A do optymalnego i szybkiego ładowania. Power Bank Kruger Matz

9. Czym jest wartość mAh?

mAh to skrót od milliAmper na godzinę. Jest to pomiar ilości energii, którą bateria może przechowywać. Power bank z akumulatorem o pojemności 8400 mAh może przechowywać dwa razy więcej energii, niż urządzenie z akumulatorem o pojemności 4200 mAh.


Powerbank 10400 Mi Xiaomi Pic1

10. Jeśli akumulator smartfona ma pojemność 1600 mAh, czy oznacza to, że power bank z akumulatorem 4800 mAh wystarczy na 3 pełne ładowania telefonu?

To zależy, pojemność power banka nie przekłada się bezpośrednio na potrójny czas użytkowania urządzenia przy stosunku 1: 3. Stosunek ten można ustalić przy obliczeniu jednorazowej ilości energii wymaganej do pełnego naładowania telefonu, a ta może być różna w zależności od stanu urządzenia i wielu czynników. 4800 mAh to tylko wskazanie, jak długo urządzenie może zasilać baterię. Długość ładowania zależy od jakości cel, rzeczywistej pojemności akumulatora a także schematu i stanu baterii.


Hykkker Powerbank1

11. Czy mogę naładować mój power bank przy użyciu adaptera SAMSUNG i APPLE podłączonego do zwykłego gniazdka elektrycznego?

To zależy od jakości wbudowanej płytki drukowanej w power banku. Każdy power bank różni się budową i jakością magistrali. Jeśli chodzi o dvaloiPowerstation 5200 mAh i 8400 mAh, testowaliśmy ładowanie obu urządzeń przy użyciu kabla dostarczanego przez producenta i okazało się, że iPowerstations może być z powodzeniem ładowany za pomocą adapterów SAMSUNG i APPLE. Eleosklep Pl Powerbank Piggy 10000mah Na Prezent 7