Ori and the Will of the Wisps to jedna z gier z głównych wydań dla ekskluzywnych konsol Microsoftu na rok 2020. Platformówka, która została wydana w marcu, uzyskała powszechne uznanie. Teraz, nieco ponad 3 miesiące później, Microsoft ogłosił, że gra ma ponad 2 miliony graczy, wynik wciąż rośnie.
Oficjalne konto "OriTheGame" na Twitterze opublikowało oświadczenie:
wszystkim, którzy badali, walczyli, uciekali, ścigali się i gromadzili światło w Lesie Niwen, dziękujemy.
Wraz z wiadomością konto opublikowało obraz zawierający wiele statystyk. Najciekawszym z nich był fakt, że gra osiągnęła "ponad 2 miliony graczy i wciąż rośnie". Jest to z pewnością imponująca liczba, szczególnie w przypadku gry wydanej zaledwie 3 miesiące temu. Gra zaczęła się pojawiać na Xbox Game Pass, subskrypcji Microsoft, która niedawno przekroczyła 10 milionów subskrybentów. Byłoby zatem interesujące zobaczyć, ile z tych 2 milionów kupiło grę i ilu z nich grało za darmo za pośrednictwem usługi subskrypcji. Ori jest znana z tego, że jest stosunkowo trudną grą, więc nic dziwnego, że we wszystkich grach odnotowano ponad 240 milionów zgonów. Mimo to 7100 graczy udało się przejść przez całą grę, nie umierając ani razu. Tymczasem mniej niż jedna czwarta wszystkich osób, które grały w tę grę, w ogóle ją pokonała.

Niewiele gier oferuje dogłębne statystyki społeczności, więc zawsze jest interesujące, gdy programista zdecyduje się je udostępnić.