"Pasta termoprzewodząca to najsłabsze ogniwo w procesie odprowadzania ciepła z chłodzonego elementu do radiatora. Celem Thermal Grizzly jest eliminacja tego słabego ogniwa. Prace nad stworzeniem całkowicie nowej gamy materiałów termoprzewodzących o ekstremalnej wydajności trwały przez kilka lat", powiedział Eike Salow naukowiec komputerowy i założyciel Thermal Grizzly.

Jesteśmy w pełni świadomi wysokich oczekiwań wobec najlepszych rozwiązań dotyczących chłodzenia ze strony coraz liczniejszej sceny miłośników podkręcania. Naszą misją jest zaspokajanie przekraczanie stawianych nam oczekiwań. Ze tego względu podczas prac nad Thermal Grizzly współpracowaliśmy z mistrzem ekstremalnego podkręcania, Romanem "red8auer" Hartung.

Ekstremalne


Ze względu na złożoność zagadnienia dotyczącego ekstremalnego chłodzenia, podzieliliśmy nasze prace na kilka drobnych etapów. Pracownicy Thermal Grizzly spędzili rok czas opracowując i klasyfikując różne substancje i mieszaniny chemiczne, oraz porównując je do past termoprzewodzących naszej konkurencji. "Ostatecznie, stworzyliśmy ofertę produktów adresowanych do osób wymagających najlepszego, zarówno pod względem jakości produkcji, jak i osiąganej wydajności. Produkty Thermal Grizzly zostały entuzjastycznie przyjęte przez społeczność overclockerów na całym świecie, co jest dla nas największym komplementem. Jesteśmy bardzo dumni z tego, co osiągnęliśmy w tym roku", kontynuuje Eike Slow.

Nakladanie

Podzespoły elektroniczne wytwarzają ciepło poprzez rozproszenie energii. Z kolei wytwarzanie ciepła skraca żywotność podzespołów i po jakimś czasie obniża ich wydajność. Pasty termoprzewodzące oraz thermopady są wykorzystywane między podzespołem a radiatorem w celu spowolnienia tego zjawiska. Naszym celem jest przeciwdziałanie degradacji wydajności i żywotności podzespołów elektronicznych w oparciu o optymalne substancje termoprzewodzące

Thermal Grizzly Conductonaut

Pasta termoprzewodząca, z dokładniej ciekły metal Thermal Grizzly Conductonaut to płyny amalgamat kilku metali. Ich skład został dobrany w taki sposób, aby zagwarantować najniższe możliwe temperatury bez chodzenia na kompromisy. Conductonaut adresowany jest dla zaawansowanych użytkowników oczekujących produktu o najwyższej wydajności. Oferuje doskonałe rozpraszanie ciepła, jednak sprawdza się wyłącznie przy temperaturach przekraczających 8 °C, co wyklucza ją z zastosowania prze ekstremalnym podkręcaniu za pomocą ciekłego azotu, albo freonu.

 • Ultra wysokie przewodnictwo termiczne
 • Podwyższona zawartość indu
 • Najlepsza wydajność w klasie spoiw termicznych
 • Łatwe nakładanie za pomocą syntetycznej igły

Thermal Grizzly Conductonaut jest termoplastycznym ciekłym metalem na bazie stopu eutektykowego. Specjalna mieszanina metali takich jak cyna, gal oraz ind. Dzięki długim badaniom Conductonaut odznacza się bardzo wysoką przewodnością cieplną i doskonałą stabilnością nawet przy długotrwałym używaniu. Ze względu na swój skład nie może być nakładany na aluminiowe elementy, ponieważ spowoduje ich korozję.

Zastosowanie Conductonaut
Ocena
Przewodnictwo cieplne*******
Ekstremalne podkręcanie*
Podkręcanie*****
Chłodzenie cieczą*****
Chłodzenie powietrzem*****
Wrażliwość na silikon-

Zobacz aktualne ceny na Thermal Grizzly Conductonaut:

Thermal

Thermal Grizzly Kryonaut

Pasta termoprzewodząca Kryonaut została stworzona specjalnie do bardzo wymagających zastosowań i dla spełnienia najwyższych oczekiwań społeczności miłośników podkręcania. W dużym skrócie powstała do ekstremalnego overclockingu, gdzie każdy stopień decyduje o stabilności i zwycięstwie. Kryonaut jest to również pastą rekomendowaną jako najlepszy wybór dla krytycznych systemów chłodzących w instalacjach przemysłowych.

 • Idealna do podkręcania
 • Doskonała przewodność cieplna
 • Nie wymaga utwardzania
 • Wysoka trwałość i stabilność
 • Nie przewodzi prądu
 • Można stosować na aluminium

Wykorzystanie w nazwie "Kryo", czyli greckiego słowa oznaczającego zimno, które znajduje się również w niemieckim słowie oznaczającym kriotechnologię, podkreśla fakt, że pasta ta powstała do zastosowań kriogenicznych. Powstała dla prawdziwych "Kryonautów" w świecie "ekstremalnych overclockerów".

W paście Thermal Grizzly Kryonaut zastosowana została specjalna struktura, zatrzymująca proces wysychania w temperaturach do 80°C. Struktura odpowiada też za utrzymanie równomiernej dystrybucji nanocząsteczek aluminium i tlenku cynku. Dzięki temu pasta Kryonaut zachowuje doskonałe właściwości wyrównywania nierówności procesora lub radiatora, co gwarantuje niezwykły transfer ciepła.

Zastosowanie Kryonaut
Ocena
Przewodnictwo cieplne*****
Ekstremalne podkręcanie*****
Podkręcanie*****
Chłodzenie cieczą*****
Chłodzenie powietrzem*****
Wrażliwość na silikon-

Zobacz aktualne ceny na Thermal Grizzly Kryonaut:

Thermal

Thermal Grizzly Hydronaut

Hydronaut może być stosowany do podkręcania dzięki swojej doskonałej przewodności cieplnej. Jednak przede wszystkim Hydronaut został zaprojektowany specjalnie dla użytkowników z rozbudowanymi rozwiązaniami chłodzącymi, którzy szukają produktu wysokiej jakości z doskonałym stosunkiem ceny do wydajności, na przykład dla systemu chłodzenia cieczą.

 • Nadaje się do podkręcania
 • Doskonała przewodność cieplna
 • Nie wymaga utwardzania
 • Nie zawiera silikonu
 • Nie przewodzi prądu
 • Można stosować na aluminium

Pasta termoprzewodząca Hydronaut zapewnia optymalne możliwości przenoszenia ciepła w przypadku dużych układów chłodzących, takich jak systemy chłodzenia wodą. W swoim składzie nie zawiera silikonu, dzięki czemu jest bardzo lekki, wysoce elastyczny i łatwy do nakładania. Thermal Grizzly Hydronaut osiąga najlepsze wyniki, jeśli jest stosowany w średnich i dużych rozwiązaniach chłodzących. Ten produkt jest zgodny z ROHS dla wymagających użytkowników.

Zastosowanie Hydronaut
Ocena
Przewodnictwo cieplne****
Ekstremalne podkręcanie****
Podkręcanie*****
Chłodzenie cieczą*****
Chłodzenie powietrzem*****
Wrażliwość na silikon*****

Zobacz aktualne ceny na Thermal Grizzly Hydronaut:

Thermal

Thermal Grizzly Aeronaut

Areonaut jest idealnym produktem dla początkujących użytkowników, zapewniającym bardzo dobre wyniki wydajności niezależnie od drobnych błędów podczas aplikacji. Doskonała ochrona smarowanych powierzchni oraz dobre właściwości termotransferowe sprawiają, że Aeronaut jest idealnym wyborem dla użytkowników chcących zoptymalizować wydajność swojego układu chłodzącego w sprytne sposób. Stanowi on alternatywę dla pasty termoprzewodzącej dołączanego do sprzętu, z niezwykłym stosunkiem wydajności do ceny.

 • Bardzo dobra przewodnictwo cieplne
 • Wysoka trwałość
 • Nie wymaga utwardzania
 • Nie przewodzi prądu
 • Można stosować na aluminium

Pomimo tego, że ilość pierwiastków metalicznych w paście Aeronaut jest niższa w porównaniu z innymi produktami, to nadal zapewnia niezawodną, wysoką przewodność cieplną. W badaniach laboratoryjnych Aeronaut wykazywał dużą odporność w wysokich temperaturach i działał również ochronnie na powierzchnię. Po usunięciu pasty termoprzewodzącej Aeronaut stwierdzono powodowanie znacznie mniejszej ilości zarysowań powierzchni smarowanych elementów w porównaniu z innymi produktami.

Zastosowanie Aeronaut
Ocena
Przewodnictwo cieplne***
Ekstremalne podkręcanie*
Podkręcanie**
Chłodzenie cieczą*****
Chłodzenie powietrzem*****
Wrażliwość na silikon-

Zobacz aktualne ceny na Thermal Grizzly Aeronaut:

Thermal

Thermal Grizzly Minus Pad

Thermopady o wysokiej wydajności Thermal Grizzly Minus Pad łączą w sobie doskonałą elastyczność z wysokim przewodnictwem cieplnym. Dzięki temu są w stanie wypełnić nawet najmniejsze przerwy pomiędzy elementami. Minus Pad są dostępne w różnych rozmiarach i grubościach, dzięki czemu łatwo można dopasować je do swoich potrzeb.

Thermopad
 • Wysoka przewodność cieplna
 • Wysoka ściśliwość i elastyczność
 • Izolacja elektryczna elementów
 • Różnorodne wymiary i grubości

Łatwe w obróbce i elastyczne thermopady Thermal Grizzly Minus Pad składają się z różnych składników, opartych na ceramicznym kompleksie krzemowym i nanocząsteczkach tlenku aluminium. Dzięki temu Minus Pad zapewniają stały, optymalny transfer ciepła. W celu prawidłowego nałożenia wystarczy je delikatnie docisnąć do danej powierzchni. Wszystkie warianty Minus Pad są przyjazne dla środowiska i zgodne z RoHS. Produkt dostępny w rozmiarach 30x30mm, 120x20mm, 100x100mm, a także w grubościach 0.5mm, 1mm, 1.5mm, 2mm.

Zastosowanie Minus Pad
Ocena
Przewodnictwo cieplne*****
Ekstremalne podkręcanie*
Podkręcanie***
Chłodzenie cieczą****
Chłodzenie powietrzem****
Wrażliwość na silikon-

Zobacz aktualne ceny na Thermal Grizzly Minus Pad:

Thermal