Astronauta NASA Mike Hopkins wrócił w weekend z długiego pobytu na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w kapsule SpaceX Crew Dragon.

Astronauta

Ekipa SpaceX wyciągneła go z kapsuły, Hopkins bardzo się ucieszył, poniżej znajduje się filmik, początek wyjścia astronauty: 9:27.
Bezpieczny powrót
Hopkins był pierwszym, który został wydobyty z kapsuły. Astronauta był dowódcą misji załogi-1 NASA i SpaceX, która rozpoczęła się w listopadzie. Hopkins bezpiecznie wrócił ze stacji kosmicznej wraz z astronautami NASA Victor Glover i Shannon Walker, a także Soichi Noguchi z japońskiej agencji kosmicznej w niedzielny poranek.
Dobrze wrócić
Zespół, będący częścią misji NASA i SpaceX Crew-1, wrócił po spędzeniu ponad pięciu miesięcy na pokładzie ISS. Misja ustanowiła nowy rekord najdłuższego czasu spędzonego w kosmosie przez załogę, która wystartowała wewnątrz statku kosmicznego zbudowanego w USA. To już drugi raz, gdy kapsuła bezpiecznie przywróciła ludzi z powrotem na Ziemię. W zeszłym roku astronauci NASA Robert Behnken i Douglas Hurley wrócili po trzech miesiącach na pokładzie stacji. Powrót w ten weekend oznaczał również pierwszy raz od zakończenia misji Apollo 8 ponad 50 lat temu, kiedy astronauci wylądowali w oceanie w nocy.