Po nieudanej próbie wykupienia Discorda przez Microsoft do walki o popularną platformę komunikacyjną dołączyło Sony. Pomimo wysokich kwot (w zależności od źródła od 10 do 12 mld dolarów) jakie padały przy próbie przejęcia Discorda przez Microsoft - Discord postanowił zostać platformą niezależną i odprawił MS z przysłowiowym kwitkiem. Sony najprawdopodobniej przejęło tylko niewielki pakiet mniejszościowy, co zdecydowanie bardziej przypadło do gustu twórcą Discorda.

"W PlayStation nieustannie szukamy nowych sposobów, aby umożliwić graczom z całego świata nawiązywanie kontaktów, nawiązywanie nowych przyjaźni i społeczności oraz dzielenie się zabawnymi doświadczeniami i trwałymi wspomnieniami. W tym duchu z radością ogłaszamy nawiązanie współpracy z Discord, usługą komunikacyjną spopularyzowaną przez graczy i używaną co miesiąc przez ponad 140 milionów ludzi na całym świecie.

Nasze zespoły już ciężko pracują, łącząc Discord z Twoimi doświadczeniami społecznościowymi i grami w PlayStation Network. Naszym celem jest zbliżenie doświadczeń Discord i PlayStation na konsolach i urządzeniach mobilnych od początku przyszłego roku, umożliwiając przyjaciołom, grupom i społecznościom spędzanie czasu, zabawę i łatwiejszą komunikację podczas wspólnego grania w gry." - Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment

Pojawiają się komentarze, że współpraca pomiędzy Sony i Discordem może być czymś więcej niż miało to miejsce w przypadku interakcji z Microsoft Xbox, gdzie na kanale Discord mogliśmy tylko ujrzeć tytuł gry w jaką gra nasz znajomy z kanału. Czyżby na horyzoncie pojawiała się opcja "Rozmawiaj przez Discord" w produktach Sony?