Produkt o kodzie AC_ACCELERO_X_IV zosta³ wycofany z oferty.
Ogl±dasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostêpny ale poni¿sze informacje mo¿esz potraktowaæ jako swoist± bazê wiedzy technicznej. I nadal mo¿esz linkowaæ do tej karty produktu aby przywo³aæ jego parametry techniczne.
Arctic Accelero Xtreme IV, ch³odzenie karty graficznej
Opis Arctic Accelero Xtreme IV, ch³odzenie karty graficznej
Arctic Cooling to jedna z najbardziej znanych i zas³u¿onych firm na rynku. Jej produkty projektowane s± przez in¿ynierów nie boj±cych siê ¶mia³ych rozwi±zañ i niekonwencjonalnego podej¶cia do znanych problemów. Accelero s± zaprojektowane tak, aby by³y lekkie, ³atwe w monta¿u i wydajne. ARCTIC Accelero Xtreme IV to najnowsze ch³odzenie dla kart graficznych od Arctica zapewniaj±ce doskona³e temperatury przy zachowaniu niskiego poziomu ha³asu.
Najwa¿niejsze cechy
Bardzo dobra wydajno¶æ
Cicha praca
Mechanizm PWM
Monta¿ bez kleju
Szeroka kompatybilno¶æ
ARCTIC Accelero Xtreme IV jest podobny do Xtreme III jednak oferuje kompatybilno¶æ z kilkoma nowymi kartami, p³ytê ch³odz±c± spód karty, oraz monta¿ bez kleju. Ta ostatnia cecha jest do¶æ wa¿na, gdy¿ po demonta¿u nie pozostaj± ¶lady po kleju tak jak w starszych wersjach.
Specyfikacja producenta okre¶la radiator sk³adaj±cy siê z 84 aluminiowych listków po³±czonych 5 rurkami Heatpipe. Sch³adzacz posiada zaaplikowan±, wydajn± pastê termoprzewodz±c± MX-4. Uwaga! Ch³odzenie jest na prawdê du¿e i mierzy 288 (D³.) x 103 (Sz.) x 50 (Wys.). Wymaga ono co najmniej trzech slotów do instalacji. Za cich± pracê odpowiadaj± trzy wentylatory 92mm sterowane przez uk³ad PWM (micro 4-pin).
Wykorzystanie piêciu Heatpipe o ¶rednicy 6mm oraz doskona³ej pasty Arctic pozwala sch³odziæ nawet karty o 300W mocy! Kompatybilno¶æ:
Accelero Xtreme IV jest kompatybilny tylko z kart± graficzn± wykorzystuj±c± standardowy rozmiar p³ytki drukowanej o szeroko¶ci 98 mm. Karty graficzne o innych szeroko¶ci nie bêd± kompatybilne z tym urz±dzeniem. Obejmuje to:
- Karty graficzna o niskim profilu
- Karty graficzne z rozszerzon± p³ytk± drukowan± (takie jak: ASUS DirectCU II R9 290, GTX780-DC2OC-3GD5)
Lista kompatybilno¶ci oparta jest wy³±cznie na uk³adzie p³yty referencyjnej AMD Radeon i NVIDIA.
Cechy produktu Arctic Accelero Xtreme IV, ch³odzenie karty graficznej
Przeznaczenie
Ch³odzenie wodne karty graficznej
Maksymalny poziom ha³asu
23,5 dB
Materia³ radiatora
Aluminium + Mied¼
Wymiary wentylatora
92 mm
Liczba wentylatorów
3 szt
Wymiary radiatora
288 x 54 x 104 mm
Pod¶wietlenie
Brak
Minimalne obroty wentylatora
900 obr/min
Maksymalne obroty wentylatora
2000 obr/min
Ilo¶æ Heatpipe
5 szt
Ilo¶æ kolumn Heatpipe
10 szt
¦rednica Heatpipe Ø
6 mm
Maksymalne TDP
300 W
Producent
Arctic
Dostêpno¶æ w salonach
Centrala Mirków (magazyn wysy³kowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznañ:
Opole:
Dzwoñ: 77 4536349
Trzebnica:
Podobne produkty
Arctic Accelero Xtreme IV, ch³odzenie karty… - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 5.66 / 6 - 38 opinii
Bart · Witam, mam pytanie, czy to ch³odzenie bêdzie pasowaæ do tej karty:
MSI GF GTX780Ti 3GB DDR5 384bit PCI-e Gaming Twin Frozr
czy trzeba kupiæ tak± fabryczn± NVIDII,
i rozumiem ¿e trzeba zdemontowaæ oryginalne ch³odzenie karty (fabryczne)
Lukasz · Kupilem, zalozylem i temp spadly.
Brak radiatorow na pamieci to pomylka.
Rdzen i sekcja zasilania ok. Ram goracy wiec do roboty pomyslalem. Zakupilem 12 radiatorow i tasme dwustronna termoprzewodzaca. Ta folijka to tez smiech, nie da sie jej dociac, chyba ze ktos ma tylko 4 kosci pamieci hahaha. Kolejna sprawabto wtyk wentylatorow ktory nie pasuje do zlacza gpu. Uwazam ze alpenfohn peter 2 byl by rozsadniejszym zakupem. I 2 wentyle 120mm np aab cooling zalatwily by sprawe.
Danek · Widocznie producent robi³ wiêcej ni¿ powiedzenie uwa¿am, tylko obliczyli wydajno¶æ i wysz³o bardzo dobrze. £atwo zza biurka krytykowaæ wiedz±c o termodynamice i przep³ywach tyle co nic... U siebie zamontowa³em zgodne z instrukcj±. Jest zarówno ciszej jak i karta ma ni¿sze temperatury. Dziêki temu czê¶ciej ma wy¿sze zegary (nvidia). Spe³nia swoje zadanie w 110%.
£ukasz · uwa¿am ze danek uwaza ze ja nie mam pojêcia o czym piszê.
A w³a¶nie u mnie temp to priotytet.
Panie danek np fx 8320 u mnie w stresie ma 42 stopnie.
Obudowa idealnie wentylowana. Gigabyte r9 280x na ch³odzeniu windforce osiaga³a 70 stopni,
na accelero xtreme mam max 55 stopni.
denek ja uwazam ze to dobry rezultat ale accelero xtreme nie jest w 100% takie jak opisuj± na stronie, a ja wyzej opisa³em z jakimi problemami mog± siê borykaæ kupuj±cy.
CyVil · Monta¿ do¶æ ³atwy tylko instrukcja mog³a by byæ lepsza. Co do samego ch³odzenia to moja R9 290x ma 61 stopni maxymalnie! Cichutkie przy 100%, wiêc polecam!
Dawid · Jakby kto¶ chcia³ za³o¿yæ na r7 260x(gigabyte) to pasuje. Nie wiedzieæ dlaczego te karty s± bardzo gor±ce.
Co prawda nie zak³ada³em backplate, ale temp teraz to bajka, 30c w spoczynku i max 55c w stresie (battlefield 3) wcze¶niej 34c spoczynek i 76c stres. Tak¿e spe³nia swoj± rolê i jest bezg³o¶ne z moimi 2x noctua 90mm zamiast fabrycznych:)
Je¶li kogo¶ interesuje temperatura podczas ch³odzenia pasywnego, to na tej karcie by³o 100c na rdzeniu wiêc nie bardzo nadaje siê do pasywnego ch³odzenia. Na potwierdzenie Furmark.
Jerry · Mam Gigabyte gtx 1070 FE chcia³em zastosowaæ to ch³odzenie i mam kilka pytañ:
1 Czym sie to ró¿ni od accelero 4 280(x)? Producent podaje ¿e 280(x) te¿ pasuje a jest tañsze.
2 Ch³odzenie od przodu karty jest przy³o¿one tylko na rdzeniu a od ty³u jest jeden wielki radiator. Wystarczy to do sch³odzenia sekcji zasilania i pamiêci tylko z jednej strony? Czy dobrze by by³o do³o¿yæ jakie¶ radiatory chcia³em aluminiowe na pamiêci ale nie znalaz³em takich do sch³odzenia mosfetów? To od thermalright gabarytowo mi nie odpowiada. Mam zamiar podkrêcaæ i nie wiem czy samo accelero x4 sobie z tym poradzi.
Tensamco ja · @Basurek: Do Basurek. Ch³odzenie pasuje do naszej kart grafiki, nie doczeka³em sie odpowiedzi ze strony sklepu wiêc zakupi³em gdzie indziej ale dokup sobie radiatory na ko¶ci ram oraz na sekcje zasilania do naszej karty pasuj± od 290-tki. Po za³o¿eniu wszystkiego temp karty to max 54 stopnie i co najwa¿niejsze jest cichutko.
Marcin Chrobak · Nie mamy jak tego dla Ciebie sprawdziæ. Za to je¿eli karta spe³nia wymogi opisane na karcie Arctic Accelero Xtreme IV, to bêdzie mo¿na je na ni± zamontowaæ.
MRk · Ch³odzenie wczoraj zamówione a dzi¶ siedzi ju¿ w obudowie na GTX980 bez OC; ) Accelero i pasta Gelid gc extreme daje 46-47 stopni w furmark po 10 minutach - wentyle na ~30%. 2h grania w heroes 7 - ~50 stopni/wentyle 30%. Referent mia³ oko³o 80 w wiêkszo¶ci gier/programów. Wied¼min 3 tak samo jak wy¿ej. Ciê¿ko jest dobiæ do 55 stopni, bo zazwyczaj temp oscyluje w granicach 50. Jedyny minus tej konstrukcji to ten radiator na plecach. Maj±c ch³odzenie CPU, które ma 120mm szeroko¶ci zostaje ok ~7mm odstêpu miêdzy kart± a radiatorem CPU. W du¿ym stopniu blokuje to nas i uniemo¿liwia monta¿ jakiego¶ lepszego ch³odzenia z dwiema wie¿ami, bo zazwyczaj szeroko¶æ takiej konstrukcji zaczyna siê od 140mm wzwy¿.
Mimo to POLECAM !
Roger · GTX 1080 FE pasuje idealnie choæ ca³o¶æ zajmuje 5 ¶ledzi i wesz³o mi na styk je¿eli chodzi o d³ugo¶æ temperaturki: 30C/20% obrotów w idlu w strasie 63C 50 - 60% obrotów na ustawieniach 2000hz rdzeñ i 5500 vram, Power Limit ca³y czas powy¿ej 100%, Monta¿ na spokojny wieczór, trochê nie intuicyjne jest przeniesienie odbierania ciep³a (Ram, sekcje zasilania) z frontu karty na ty³.
Ventyll · @Norbert:Vega 56 i 64 maj± GPU zintegrowane z Pamiêciami HBM2 ch³odzenie tylko blok wodny albo Rijantek Morpheus Vega edition. pamiêtaj o tym ¿e sekcja zasialnia musi mieæ radioatory , które s± w zestawie Rijantek