Informacje archiwalne

Produkt o kodzie ASUS_M2N32_SLI_DE_W został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi AP nForce 590 SLI

Ocena: Ocena: 5.815.81 / 6 - 16 opinii | kod: ASUS_M2N32_SLI_DE_W

Opis Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi AP nForce 590 SLI

Asus przedstawia nową serię płyt głównych AI Lifestyle - M2N32-SLI Deluxe - która oferuje dwukanałową obsługę pamięci DDR2 na najnowszej platformie AMD AM2, znacząco podnosząc tym samym wydajność sytemu i podsystemu pamięci. Wyposażona w technologię Stack Cool, pasywne chłodzenie oraz 8 fazowy system zasilania, zapewnia ciszę i stabilne działanie całego systemu.

Stworzony dla entuzjastów mocy
Płyta główna ASUS M2N32-SLI Deluxe została wyposażona w dwa sloty PCI Express x16 pracujące non-stop z pełną prędkością. Ich zadaniem jest uwolnienie prawdziwej mocy kart graficznych ograniczanych przez dotychczasowe rozwiązania x8. Płyta ta posiada nie tylko rozwiązania znane już z innych modeli AI Lifestyle (np. AI Gear, 8-fazowy układ zasilania, Stack Cool2 czy chłodzenie z wykorzystaniem ciepłowodu), lecz została wyposażona w całkowite nowości przyczyniające się do cichej pracy całego komputera. Płyta główna ASUS M2N32-SLI Deluxe został wyposażony w zestawie unikatowy podwójny mikrofon i możliwość pracy jako bezprzewodowy punkt dostępu (AP) dla zaspokojenia wszystkich potrzeb klientów. Funkcje te w połączeniu z ekstremalnymi możliwościami overclockingu składają się na obraz idealnego fundamentu Twojego komputera oferującego wyższą wydajność graficzną oraz lepszą jakość obrazu wideo zarówno dziś, jak i jutro. Przygotuj się na nowe wyzwania już dziś!

Płyty główne z serii AI Lifestyle
Płyty główne z serii ASUS AI Lifestyle to idealne połączenie najwyższej mocy obliczeniowej tak potrzebnej w najnowszych aplikacjach i grach 3D, lepszej obsługi cyfrowego dźwięku totalnie odmieniającej poziom odczuć słuchowych z przemyślanym projektem samej płyty pozwalającym na szybkie i łatwe uruchomienie Twojego systemu. Za zapewnienie cichej pracy systemu komputerowego odpowiada kilka nowych i ulepszonych rozwiązań, które obniżają temperaturę i hałas. Nie zmieniaj stylu życia dla komputera - zamiast tego pozwól, aby płyty ASUS z serii AI Lifestyle zajęły się polepszeniem jakości Twojego życia.

Funkcja AI Gear
Dla zapewnienia idealnej równowagi pomiędzy osiągami systemu a cichą jego pracą przydaje się AI Gear, który pozwala użytkownikowi na wybór odpowiedniego do danego zadania profilu z częstotliwością i napięciem pracy procesora minimalizując w ten sposób hałas i zużycie energii. Wszystkie w ustawieniach zmiany są realizowane w czasie rzeczywistym.

ASUS AI Nap
Technologia AI Nap pozwala na natychmiastowe uśpienie komputera bez potrzeby kończenia wszystkich zadań. System podczas nieobecności użytkownika będzie dalej pracował wykazując jednak minimalny poziom zużycia energii i hałasu. Dzięki AI Nap będziesz mógł w nocy kontynuować pobieranie plików lub pracę ważnych aplikacji w najcichszym trybie z możliwych. Pobudka? Wystarczy, że użyjesz myszki lub klawiatury i po kilku sekundach Twój komputer będzie pracował znów z pełną mocą.

WiFi-AP Solo (tylko w wersji Wireless Edition)
WiFi AP Solo umożliwi Ci na osiągnięcie zupełnie nowego poziomu uniwersalności Twojego komputera PC - stworzenie domowej sieci bezprzewodowej pracującej w trybie klienta lub AP to już nie problem. Potyczki w grach sieciowych, dostęp do Internetu, udostępnianie drukarek, korzystanie ze Skype w każdym pokoju mieszkania nawet, gdy Twój komputer będzie pracował w trybie zmniejszonego zużycia energii. WiFi-AP Solo jest zintegrowany na płycie głównej, dzięki czemu nie oszczędzasz pieniądze potrzebne na zakup zewnętrznego punktu dostępu (AP).

ASUS Crystal Sound
Funkcja ta rozszerza możliwości aplikacji, które zostały ukierunkowane na pracę z dźwiękiem (np. Skype, gry online, wideokonferencje, itd.)

Macierz mikrofonowa ASUS
Dołączony podwójny mikrofon Superbeam rejestruje jedynie dźwięk pochodzący z głównego źródła, pomijając dźwięki poboczne. Mechanizm ten pozwala wyeliminować wiele często spotykanych zakłóceń podczas nagrywania (odbicia, itd). Oprócz tego, korzysta on z zaawansowanych technik usuwania odbić, które wpływają pozytywnie na redukcję echa i minimalizację jego wpływu na nagrany materiał.

Filtr szumu
Zaawansowany filtr szumu wykrywa stale powtarzające się zdarzenia generujące zakłócenia w tle (np. wentylatory komputerowe, klimatyzacja, itd) i eliminuje niechciane dźwięki w czasie rzeczywistym, jeszcze przed nagraniem.

Nowatorski pomysł w chłodzeniu komponentów
Inżynierowie firmy ASUS zajęli się szczególnie miejscami, które na płycie głównej nagrzewają się najbardziej. Są nimi okolice procesora, mostka północnego i południowego oraz modułu zasilania. Wykorzystanie radiatorów oraz specjalnie zaprojektowane ułożenie komponentów sprawia, że ciepło odprowadzane jest w najbardziej efektywny sposób.

ASUS Stack Cool 2
Stack Cool 2 to wydajne rozwišzanie chłodzšce pozbawione głownych wentylatorów. Pozwala ono na efektywne rozpraszanie ciepła generowanego przez najbardziej goršce komponenty płyty głównej dzięki zastosowaniu z drugiej ich strony specjalnie zaprojektowanego do tego celu PCB (płytki drukowanej).

8-fazowy układ zasilania
Opracowany przez firmę ASUS, 8-fazowy układ zasilania zapewnia wyższą efektywność pracy generując jednocześnie znacząco mniej ciepła niż rozwiązania konwencjonalne. Pozwala on na redukcję tętnienia prądu wejściowego oraz pulsacji napięcia wyjściowego, co chroni procesor oraz układ zasilania przez możliwymi uszkodzeniami i wydłuża czas ich bezawaryjnej pracy. Do zalet 8-fazowego układu zasilania należy również szybka reakcja na stan nieustalony oraz wyższa stabilność, szczególnie w przypadku, kiedy procesor potrzebuje dodatkowego prądu podczas wykorzystywania 100% jego zasobów lub overclockingu. Dzięki temu, płyta ta jest wręcz stworzona do ekstremalnego przetaktowywania!

Pasywne chłodzenie komponentów płyty - ciepłowody
Wentylatory, najczęściej stosowane w układach chłodzenia, niosą ze sobą spory hałas i prawdopodobieństwo awarii. Zastosowane w płytach ASUS rozwiązanie z wykorzystaniem pasywnego chłodzenia komponentów to gwarancja cichej i niezawodnej pracy. Wykorzystanie ciepłowodu, radiatorów oraz specjalnie zaprojektowane ułożenie komponentów krytycznych sprawia, że ciepło odprowadzane jest w najbardziej efektywny sposób.

Właściwości procesorów AMD
Wsparcie dla procesorów AMD Athlon 64 X2 / Athlon 64 FX / Athlon 64 / Sempron (gniazdo Socket AM2) Ta płyta główna obsługuje procesory AMD przeznaczone dla gniazda Socket AM2: jednordzeniowe Athlon 64/Sempron oraz dwurdzeniowe Athlon 64 X2/Athlon 64 FX, wyposażone w 2MB / 1MB / 512KB pamięci L2 Cache i oparte na 64-bitowej architekturze. Posiada ona także wsparcie dla magistrali HyperTransport 2000 / 1600 MT/s, dwukanałowej architektury niebuforowanej pamięci DDR2 800 oraz technologii AMD Cool 'n' Quiet!.

Obsługa procesorów dwurdzeniowych
Zaawansowana technologia przetwarzania danych łączy dwa fizyczne rdzenie procesorów z dedykowaną każdemu z nich pamięcią L2 Cache dla spełnienia coraz wyższych wymagań stawianych CPU przez najnowsze aplikacje.

Dwukanałowa architektura pamięci DDR2 800
DDR2 to następna generacja standardu pamięci RAM, które wkrótce zastąpią obecnie rozpowszechnione pamięci DDR. Dzięki osiąganiu taktowania do 800MHz, standard DDR2 gwarantują wysoką wydajność w grafice 3D oraz w innych zadaniach wymagających szybkiego dostępu do pamięci.

Właściwości chipsetu NVIDIA
NVIDIA nForce 590 SLI (certyfikat NVIDIA LinkBoost) Układy komunikacyjne i multimedialne zintegrowane w chipsecie NVIDIA nForce 590 SLI MCP są źródłem nowych możliwości i wyższych osiągów mogących zaspokoić wszystkich entuzjastów najwyższej mocy obliczeniowej. W połączeniu z kartami graficznymi ze stajni NVIDIA i innymi wydajnymi komponentami systemu komputerowego, uzyskujesz automatyczny dostęp do wyższej przepustowości szyny systemowej. Bądź gotowy na ekstremalny overclocking i znacznie wyższą prędkość transmisji danych.

Cechy produktu Asus M2N32-SLI Deluxe WiFi AP nForce 590 SLI

 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty

Opinie, komentarzeAsus M2N32-SLI Deluxe WiFi AP nForce 590 SLI - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 5.81 5.81 / 6 - 16 opinii
Mariusz · OpiniaSuper płyta mam ją od miesiąca. Zero zawiech. Co tu pisać. Jestem w pełni zadowolony. Działam na niej z Athlonem 3800+ pamiecia DDR 2x512 dual 800 MHz + grafika GALAXY gefordce 7900gs 256 mb 256 bit zalman muzyka X-Fi game oraz zasilacz chiteca 360 WAT i spokojnie dziala idealnie. Dysk sata raid 16 mb cache 320 giga
17 Luty 2007 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Peny · ProblemWitam, chciałbym się dowiedziec czy na tej płycie spokojnie się wszystko kręci i wogule. Czy płyta się grzeje? Proszę odpowiedziec
5 Listopad 2007 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
BASEQ1 · ProblemTy lepiej nic nie kręć , szkoda takiego sprzętu , z twoim podejściem zajmij sie klockami LEGO !
Reposta · ProblemWitam chciałbym się dowiedzieć czy ta płyta obsługuje procesory Phenom X4
Piti · Problem@reposta - nie, do 4 rdzeniowych jest potrzebna płyta
z Socket AM2+

2 Maj 2008 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Losiek · Problemtak ta płyta obsługuję te procki tylko sprawdz wersję Biosu czasami wymaga update, wszystka masz na stronie asusa w dziale download , masz tam też wypisane obsługiwane CPU i jaką wersję Biosu musi mieć płyta aby bylo ok.. Ja mam M2N32 WS z prockiem Phenom 9850 , bios 1903 i wszystko śmiga , temp w spoczynku ok 42st.
9 Maj 2008 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Kudl4ty · OpiniaRewelacyjna płyta główna. W tym przedziale cenowym trudno dostać lepszą. Nie rozumiem recenzji zamieszczanych w internecie, wszędzie ganią płytę za praktycznie zerowe możliwości O/C tymczasem u mnie po aktualizacji BIOS'u na oryginalnych napięciach osiągnąłem stabilną wartość magistrali na poziomie 292Mhz. Pamięci Geil 2GB DDR2 DC chodzą na 3-3-3-8 przy napięciu 2,1V. Polecam płytę z czystym sercem
23 Maj 2008 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Mariorozpruwacz · ProblemPo aktualizacji BIOSU i na tej płycie ruszy Phenom tylko nie będzie obsługi DDR2 1066 i HT. 3.0
5 Czerwiec 2008 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
RCj · ProblemCzesc mam problem mam nadzieje ze pomozecie mi go rozwiazac niedawno kupilem nowego kompa, na pokladzie ma plyte glowna asus m2n32 sli deluxe ktora ma kodek dzwiekowy adi 1988b DTS soundMax HD. Zainstalowalem stery wszystko ladnie pieknie dziala, panel sterowania soundMax jest ale brakuje jednej zeczy czyli equalizer !!! czytalem na forum ze powinien byc a umnie go niema, a przeciez tam mozna sobie ustawic tony wysokie jak i niskie jest mi to bradzo potrzebne. Bardzo prosze o pomoc. Dzieki
Jest tu ktos posiadajacy ta plyte gluwna kto moglby pomoc lub wrzucic screna jak wyglada u niego equalizer, gdzie go wlaczyc?? mam tylko opcje DTS. Bardzo prosze o pomoc. Dzieki

Baton · Problemwitam kupilem ta plyte i zastanawiaqm sie jakie pamieci oraz grafike do niej kupic, co proponujecie?
1 Lipiec 2008 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Kaziu · Problemmam tą płyte i chce postawi RAID'a, moje pytanie jest następujące za pomoca której metody bedzie lepiej:
- Nvidia MeidaShield raid utility [raid 0,1,5,0+1]
- Silicon Image raid configurations [raid 0,1]
mam takie 2 mozliwości konfiguracji i nie za bardzo wiem która wybrac.

4 Lipiec 2008 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Borg1982 · ProblemMałe pytanko czy złącze External SATA to to samo co eSATA? I w sumie do czego to złącze służy?
Bedney48 · Opiniasuper płyta nie bede sie rozpisywał ile ma zalet bo to jest zbedne,ale dziala super brak jakich kolwiek zawiech,profesjonalisci wiedza o co chodzi w tej materii,poprostu "SUPER" w tej cenie nic sie lepszego nie znajdzie,a ta jest poprostu Cudo.
4 Styczeń 2009 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6
Xepher · OpiniaJa sie na niej niestety zawiodlem... po dwoch miesiacach uzywania poszla mi karta dzwiekowa. plyta w zadnym stopniu nie chce sie poddac windows 7. trzeba dlugo szukac sterownikow... po roku uzywania musialem wymienic na nowa... a nawet nie bawilem sie w zadne podkrecanie... po wymianie niestety dzwiek tez ma duze problemy... zalecam dokupienie karty dzwiekowej...
25 Luty 2010 · Niska OCENA: 2Ocena: 3
Azi · OpiniaPłyta śmiga bez problemów już ponad 2 lata procek Athlon X2 6400+ ramu 2x2 giga Patriota grafa tez Asusa GF 8800 GTX co do dzwięku nie mam pojęcia nigdy nie szedł z płyty bo lece na SoundBlasterze.
Żadnych zawiech związanych z podzespołami chyba że wyśrubuję niektóre programy lub gry wtedy komp działa jako grzejnik ale nadal bez zarzutu :]
Jedynym minusem była w swoim czasie cena (ok ...zł) ale można powiedzieć że już sie to zwróciło.
Jeśli ktoś ma okazję kupić to polecam :)

Cricket · ProblemPłyta Główna działa z procesorami Athlon X4 (bios 5002) Phenom II X4 925,945,955,(bios 1902).
Sam posiadam Phenom II X4 945 4*3Ghz

Dodaj kolejny komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2022 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.