Adapter USB do SERIAL 9PIN (USB na COM) UAS-DB9M-02
Ocena: 5.22 / 6 - 18 opinii |
Producent: OEM | kod: PRZEJ_COM_NA_USB | Nr katalogowy: UAS-DB9M-02 | Ean: 8716309085908
Opis Adapter USB do SERIAL 9PIN (USB na COM) UAS-DB9M-02
Port szeregowy (RS-232) na magistrali USB
zgodny z USB 1.1
złącze RS-232
Urządzenie przeznaczone przede wszystkim dla użytkowników komputerów, które nie są wyposażone w port szeregowy, np. najnowsze modele notebooków. Jest zgodny ze standardem RS-232 jednakże ze względu na specyfikę magistrali USB może nie współpracować z urządzeniami, których oprogramowanie:
wymaga określenia numeru przerwania (IRQ)
odwołuje się bezpośrednio do kontrolera portu COM (układu UART)
Urządzenie tworzy port szeregowy RS-232 z portu USB - nie odwrotnie!
Zgodny z systemami operacyjnymi:
MS Windows 98SE/Me/2000/XP
MacOS 9/X oraz Linux 2.4+
Uwaga!
Kabel działa także na Windows 10!
Cechy produktu Adapter USB do SERIAL 9PIN (USB na COM) UAS-DB9M-02
Interferjs pierwotny
USB
Interfejs wtórny
COM/RS-232 (DB-9)
Załączone akcesoria
Brak
Zasilanie
Bezpośrednio z USB
Zgodność
Windows 98SE/Me/2000/XP, MacOS 9/X oraz Linux 2,4+
Towaru aktualnie brak na stanie magazynowym Centrali we Wrocławiu, w związku z czym realizacja zamówienia internetowego może ulec wydłużeniu. Sprawdź czy towar jest dostępny w naszych oddziałach (tylko w odbiorze osobistym), których stany magazynowe można sprawdzić powyżej pod opcją "Stany magazynowe".
Adapter USB do SERIAL 9PIN (USB na COM)… - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 5.22 / 6 - 18 opinii
Marcin · Witam panstwa.Mam pytanie odnosnie Adapter USB RS232(COM).Otoz dostalem Laptopa od rodziny,jest to nowy Laptop i nie ma wyjscia COM1 ktory jest mi nie zwlocznie potrzebny do pracy z roznymi boxami do programowania telefonow komorkowych.Chcial bym sie zorietowac czy po zakupie tego adapterku podlaczajac go do usb-w komputerze tworzy sie jakis wirtualny PORT COM?Otoz chodzi o to ze program glowny na ktorym pracoje ma tylko do wyboru COM1.COM2,COM3,COM4.Po podlaczeniu tego adapteru trzeba wybrac opcje USB gdzie w tym ptzypadku nie ma?Prosze o porade!
Marcin Sikorski · Witam.
Opiszę rozwiązanie na przykładzie WinXP.
Po podłączeniu adaptera i zainstalowaniu sterowników powinien pojawić się nowy port COM (można to zaobserwować w menadżerze sprzętu - Porty COM i LPT). Klikamy dwukrotnie dany port, zakładka Ustawienia portu, przycisk Zaawansowane. Na dole będzie pole Numer portu COM. Można wybrać dowolny wolny numer portu.
Pozdrawiam.
Robert · Witam mam taki problem - mam stary komputer a chciałbym do niego podłączyć moj odtwarzacz mp3. Powiedzcie mi czy jak kupie przejsciowke ps232 - USB to czy mozna bedzie wtedy przesyłać takim połączeniem pliki muzyczne? Jak to zrobic?
Hawranek6007 · Witam
Po podłączeniu adaptera i zainstalowaniu sterowników powinien pojawić się nowy port COM (można to zaobserwować w menadżerze sprzętu - Porty COM i LPT). Klikamy dwukrotnie dany port, zakładka Ustawienia portu, przycisk Zaawansowane. Na dole będzie pole Numer portu COM. Można wybrać dowolny wolny numer portu.
Wszystko jest tak jak opisuje kolega z jednym wyjątkiem - nie ma żadnej komunikacji z innym "sprzętem" obojętnie czy zainstalowany port to COM3 czy 4 ,5 itd. czy wybrany przez siebie nr COM.
Michał · Witam państwa. Mam pytanie odnośnie Adapter USB RS232(COM). Otóż interesuje mnie takie urządzenie lecz nie wiem czy będzie kompatybilne z Vistą?
Olos47 · Jezeli potrzebujecie ta przejsciowke do podlaczenia np. myszki to jest ok. Jezeli natomiast chcecie ja wykorzystac np do jakichkolwiek interfejsow pracujacych na COM to niestety nie dziala. To samo tyczy sie PCMCIA na RS232.
Mario · Przejściówka bardzo dobrze się sprawuje!!! ,jestem bardzo zadowolony. Należy pamiętać by po instalacji wejść w menadżera urządzeń i odpowiednio dostosować prędkość wybranego portu do prędkości urządzenia. Nadaje się do wszystkiego , ja głównie używam do komunikacji z układami AVR. Ocena 6 ,pozdrawiam. ;)
Sebastian · Przejściówka/adapter z USB do RS232 Gembird UAS111 bazuje na układzie Prolific PL-2303 - do tego trzeba szukać sterowników.
Bez problemu śmiga z innym sprzętem posiadającym RS232 - testowane z użyciem starej myszki, komputerem stacjonarnym (wymiana plików), terminalem oraz do debugowania mikroprocesorów AVR.
Sebastian · Po dłuższych testach Gembirda:
Przejściówka zestawiła stabilne połączenie @ 921, 6kbps (standard UART przewidywał 115, 2kbps) testowałem z płytą główną, która także przeciskała 921, 6kbps na RS232, więc DUŻY PLUS
Układ Prolifica w przejściówce jest oryginalny, a nie jakaś malowanka - jak rodem z urządzeń Logilink, gdzie niby jest prolific, ale tylko specjalne sterowniki działają (a raczej nie działają)
Przy urządzeniach generujących spore zakłócenia (iskry) potrafi przestać działać.
Idę kupić kolejną, jak będzie...