Wyjątkowa nieskończoność i wysokiej klasy złoty design połączone z mocną specyfikacją techniczną. Wygrywaj gry i ustanawiaj rekordy korzystając z cyfrowej mocy zasilania firmy IR obejmującego 12+2+1 faz zasilania, systemu podświetlenia Mystic Light Infinity, trzech złączy Lightning M.2 z chłodzenia Shield Frozr, dźwięku Audio Boost HD, technologii Game Boost i dwóch modułów sieciowych LAN z gamingową kartą AN 2.5G i bezprzewodowym modułem WIFI 6.
Najważniejsze cechy
Obsługa procesorów AMD Ryzen drugiej i trzeciej generacji, w tym procesorów Ryzen z grafiką Radeon Vega
Obsługa pamięci DDR4
System Mystic Light Infinity
Zgodność z PCIe 4.0, trzy złącza Lightning Gen4 x4 M.2 z wbudowanym systemem chłodzenia M.2 Shield Frozr i obsługą technologii StoreMI
Dwie karty sieciowe i zgodność ze standardem Wi-Fi 6
Radiator Frozr Heatsink
Usprawniony system ciepłowodów Extended Heat-pipe
System dźwiękowy Audio Boost HD
Fabrycznie zamontowane osłony złączy We/Wy
MEG X570 ACE
Sięgnij po złoto z płytą główną MEG X570 ACE. Wygrywaj sieciowe rozgrywki, gdziekolwiek tylko jesteś korzystając gamingowej karty sieciowej LAN 2.5G i bezprzewodowego układu WIFI AX. Ustanawiaj rekordy za sprawą systemu chłodzenia korzystającego z radiatora Frozr Heatsink i prześcignij konkurencję dzięki systemowi podświetlenia Mystic Light Infinity. Gdy stawka jest wysoka, wygrana jest wszystkim czego tak naprawdę chcesz.
Technologia Core Boost
Dzięki połączeniu dwóch 8-pinowych złączy zasilających i optymalizacji rozmieszczenia komponentów i ścieżek na płytce drukowanej, płyty główne z serii ACE są gotowe do uwolnienia maksymalnej wydajności.
Płytka drukowana klasy serwerowej
Płytka drukowana klasy serwerowej zapewnia wyższą wydajność, zgodność ze specyfikacją PCIe 4.0 i długotrwałą stabilność systemu, bez godzenia się na żadne kompromisy.
System M.2 SHIELD FROZR
Mechaniczna osłona i wbudowany system odprowadzania ciepła M.2. Zapobiega on pojawianiu się termicznego efektu dławienia się transmisji danych w dyskach SSD M.2, dzięki czemu napędy te mogą pracować znacznie szybciej.
Cyfrowy układ regulatora IR Digital PWM
Najwyższej jakości komponenty, moduł cyfrowego zasilania firmy IR (International Rectifier), tranzystory mocy DrMOS oraz dławiki tytanowe Titanium Choke II, zapewniają płynną pracę systemu w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Usprawniony system ciepłowodów
Powiększona powierzchnia rozpraszania ciepła. Ciepłowody łączą radiator zamontowany na tranzystorach MOS z radiatorem znajdującym się na chipsecie.
System PCI-E Steel Armor
Ochrona karty graficznej przed zginaniem i zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI), która zwiększa stabilność i odporność płyty na uszkodzenia mechaniczne
Technologia Zero Frozr
System automatycznego dostrajania prędkości wentylatorów, który korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji. Dostosowuje on prędkość obrotową wentylatora do temperatury chipsetu i eliminuje hałas generowany przez wentylatory, zatrzymując je w sytuacji niskiego obciążenia.
Radiator Frozr Heatsink
Radiator współpracuje z opatentowanym wentylatorem z dwurzędowymi łożyskami kulkowymi, który zapewnia najlepszą wydajność, niezbędną dla zapalonych graczy i prosumentów.
Zgodność z najnowszym standardem Wi-Fi 6
Najnowsze, zastosowane na płycie bezprzewodowe rozwiązanie obsługuje zarówno technologię MU-MIMO, jaki i BSS Color Technology (Basic Service Set Color), dzięki czemu zapewniono szybkość transmisji dochodzącą do 2400 Mb/s.
Doskonałe rozwiązanie sieciowe
Na płycie zamontowano kartę sieciową 2,5G plus Gigabit LAN współpracującą z LAN menedżerem, dzięki czemu zapewniono najlepsze wrażenia z gier online.
Technologia DDR4 Boost z systemem Steel Armor
W pełni izolowane i ekranowane złącza DIMM pozwalają uzyskać niczym niezakłócone sygnały przesyłu danych, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się najlepszą wydajnością i stabilnością komputera w grach i podczas overclockingu.
Rozwiązanie Lightning Gen4
W celu uzyskania maksymalnej prędkości transferu zapewniono zgodność z technologią Gen4 PCI-E, która umożliwia wydajną współpracę z najnowszymi urządzeniami peryferyjnymi i pamięcią masową M.2, zapewniając tym samym przepustowość dochodzącą do 64GB/s
PODŚWIETLENIE MYSTIC LIGHT INFINITY
Spersonalizuj swój komputer za pomocą 16,8 miliona kolorów i 29 efektów animacji światła korzystając z systemu podświetlenia Mystic Light RGB LED. Podświetleniem tym możesz sterować za pomocą jednego kliknięcia z poziomu aplikacji Mystic Light APP lub korzystając z urządzenia mobilnego.
ROZWIĄZANIE LIGHTNING GEN4
Zgodność z technologią Gen4 PCI-E, która umożliwia wydajną współpracę z najnowszymi urządzeniami peryferyjnymi i pamięcią masową M.2 i zapewnia przepustowość dochodzącą do 64GB/s oraz wsteczną kompatybilność ze starszymi urządzeniami.
RADIATORY FROZR HEATSINK
Im wyższa wydajność, tym więcej ciepła generują poszczególne podzespoły płyty głównej. Dlatego tak ważny dla chipsetu X570, jest sprawny system chłodzenia, który jest w stanie odbierać i odprowadzać ciepło z najnowszych układów zgodnych ze specyfikacją PCI-E Gen4. Na płytach głównych MSI, zastosowano opatentowaną konstrukcję wentylatora po to, aby zapewnić najlepszą wydajność, która jest niezbędna dla wszystkich zaawansowanych graczy i prosumentów.
SPRYTNY SPOSÓB STEROWANIA CHŁODZENIEM
Konstrukcja radiatora MSI FROZR Heatsink łączy w sobie moc wyjątkowej technologii ZERO FROZR i systemu automatycznego dostrajania prędkości wentylatorów, w zależności od temperatury chipsetu, który to system korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji. Możesz także samodzielnie wybrać trzy różne tryby pracy wentylatora (Boost / Balance / Silent - Podkręcony / Zrównoważony / Cichy) albo z poziomu aplikacji Dragon Center lub korzystając z MSI UEFI BIOS i cieszyć się najlepszą wydajnością, która osiągana jest bez żadnych kompromisów.
TRZY ZŁĄCZA LIGHTNING M.2 Z SYSTEMEM CHŁODZENIA SHIELD FROZR
Chłodzenie dysku SSD NVMe sprawia, że nie występuje zjawisko termicznego dławienia wydajności, co skutkuje wyższą ogólną wydajnością napędu. System chłodzenia płyty głównej wyposażono w specjalny radiatora, która pomaga uniknąć pojawienia się zjawiska termicznego dławienia wydajności dysku SSD, oferując tym samym najlepszą ochronę termiczną.
TECHNOLOGIA CORE BOOST
Technologia Core Boost, to połączenie zoptymalizowanego przez inżynierów MSI rozmieszczenia komponentów oraz wyjątkowej konstrukcji systemu zasilania. Dzięki temu możliwe stało się pewne, pozbawione zniekształceń, dostarczanie z najwyższą precyzją prądu do procesora. Technologia ta obsługuje nie tylko najbardziej zaawansowane wielordzeniowe procesory, ale także tworzy idealne warunki do podkręcania CPU.
FABRYCZNIE ZAMONTOWANE OSŁONY ZŁĄCZY WE/WY
Zamontowane fabrycznie osłony złączy We/Wy, ułatwiają montaż i zwiększają bezpieczeństwo procesu instalacji. Opatentowana konstrukcja chroni porty We/Wy, a także zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wyładowaniami elektrostatycznymi, co sprawia, że płyta główna staje się mocnym gamingowym fundamentem komputera.
Akcesoria pasujące do Płyta główna MSI MEG X570 ACE AM4:
Towaru aktualnie brak na stanie magazynowym Centrali we Wrocławiu, w związku z czym realizacja zamówienia internetowego może ulec wydłużeniu. Sprawdź czy towar jest dostępny w naszych oddziałach (tylko w odbiorze osobistym), których stany magazynowe można sprawdzić powyżej pod opcją "Stany magazynowe".
Płyta główna MSI MEG X570 ACE AM4 - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 6 / 6 - 4 opinie
Paweł Izdebski · Od kilkunastu lat kupuję zarówno płyty główne jak i karty graficzne MSI.
Wahałem się czy pod Ryzena 3700X kupić płytę z chipsetem X470 czy X570.
Na początku byłem zdecydowany na X470 Asus ROG CROSSHAIR VII HERO (głównie dlatego że MSI X470 GAMING M7 AC z jakiś przyczyn jest niedostępna).
Asusa brałem pod uwagę jako topową płytę na X470 z wypasionym VRM. Jednak miała dla mnie wady - przy podłączeniu dwóch dysków M.2 PCI dla grafiki pracuje w trybie x8. Postanowiłem w takim razie kupić płytę na X570. Jako że do tej pory nie miałem z produktami MSI żadnego problemy to przy zakupie zdecydowałem się również na płytę MSI.
I tu wybór padł na MSI MEG X570 ACE.
Po paru dniach użytkowania muszę przyznać że jedyną wadą tej płyty jest jej cena (no ale cóż za topowe płyty trzeba zapłacić a niższe modele MSI mnie nie zadowalały)
MEG ACE wybrałem z kilku powodów:
- trzy gniazda M.2 z indywidualnie demontowalnymi radiatorami więc można wsadzić dyski z radiatorami dołączonymi przez producenta. Na innych płytach przeważnie jest jeden duży radiator pokrywający wszystkie 3 M.2 (duża płyta aluminium)
- heatpipe łączący VRM z chipsetem (takie rozwiązanie tylko w MSI) co pozwala na chłodzenie chipsetu. Nie znalazłem do tej pory porządnej recenzji tej płyty więc trochę się obawiałem kultury pracy wentylatorka na chipsecie. Po testach (1h w AC Origins) wyszło mi tak: temp. otoczenia 23stopnie, VRM 56stopni, chipset 67stopni. Przy ustawieniu wentylatora na chipsecie na tryb "silent" (włącza się od 70stopni) - wentylator cały czas jest wyłączony.
- umiejscowienie wentylatora na chipsecie na dole płyty głównej. U innych proucentów zdarza się że wentylator jest przesłonięty przez GPU (które dodatkowo podrzewa chipset) i następuje przegrzanie chipsetu.
- nie jestem fanem ledów a tu mamy tylko dyskretne podświetlenie na obudowie VRM z efektem głębi. Przyjemnie i ładnie a nie że cała płyta się świeci jak choinka.
Po zmontowaniu zestawy z Ryzenem 3700X wszystko uruchomiło się i działa bez żadnych problemów. Na forach można się naczytać o różnych problemach z innymi płytami a tu problemy mnie omineły.
Z pozostałych pozytywów:
- bardzo dobry VRM więc bez problemu obsłuży procesory 16/32
- BIOS 32MB więc nie będzie w przyszłości problemu z brakiem miejsca w BIOS i koniecznością wycinania funkcjonalności
- Wi-FI 6
- przyciski clear CMOS i BIOS flashback na tylnym panelu
- wyświetlacz kodów POST i przyciski Power i Reser na płycie
Z minusów. Dla kogoś może być problemem tylko 4 złącza SATA. Ja mam tylko 3 dyski i w przyszłości mam zamiar przejść na dyski M.2 więc dla mnie to nie problem
Podsumowując. Płytę bardzo polecam.
Paweł Izdebski · Od kilkunastu lat kupuję zarówno płyty główne jak i karty graficzne MSI. Wahałem się czy pod Ryzena 3700X kupić płytę z chipsetem X470 czy X570. Na początku byłem zdecydowany na X470 Asus ROG CROSSHAIR VII HERO (głównie dlatego że MSI X470 GAMING M7 AC z jakiś przyczyn jest niedostępna)
Asusa brałem pod uwagę jako topową płytę na X470 z wypasionym VRM. Jednak miała dla mnie wady - przy podłączeniu dwóch dysków M.2 PCI dla grafiki pracuje w trybie x8. Postanowiłem w takim razie kupić płytę na X570. I tu wybór padł na MSI MEG X570 ACE.
Po paru dniach użytkowania muszę przyznać że jedyną wadą tej płyty jest jej cena (no ale cóż za topowe płyty trzeba zapłacić a niższe modele MSI mnie nie zadowalały)
MEG ACE wybrałem z kilku powodów:
- trzy gniazda M.2 z indywidualnie demontowalnymi radiatorami więc można wsadzić dyski z radiatorami dołączonymi przez producenta. Na innych płytach przeważnie jest jeden duży radiator pokrywający wszystkie 3 M.2 (duża płyta aluminium)
- heatpipe łączący VRM z chipsetem (takie rozwiązanie tylko w MSI) co pozwala na chłodzenie chipsetu. Nie znalazłem do tej pory porządnej recenzji tej płyty więc trochę się obawiałem kultury pracy wentylatorka na chipsecie. Po testach (1h w AC Origins) wyszło mi tak: temp. otoczenia 23stopnie, VRM 56stopni, chipset 67stopni. Przy ustawieniu wentylatora na chipsecie na tryb "silent" (włącza się od 70stopni) - wentylator cały czas jest wyłączony.
- umiejscowienie wentylatora na chipsecie na dole płyty głównej. U innych proucentów zdarza się że wentylator jest przesłonięty przez GPU (które dodatkowo podrzewa chipset) i następuje przegrzanie chipsetu.
- nie jestem fanem ledów a tu mamy tylko dyskretne podświetlenie na obudowie VRM z efektem głębi. Przyjemnie i ładnie a nie że cała płyta się świeci jak choinka.
Po zmontowaniu zestawy z Ryzenem 3700X wszystko uruchomiło się i działa bez żadnych problemów. Na forach można się naczytać o różnych problemach z innymi płytami a tu problemy mnie omineły.
Z pozostałych pozytywów:
- bardzo dobry VRM więc bez problemu obsłuży procesory 16/32
- BIOS 32MB więc nie będzie w przyszłości problemu z brakiem miejsca w BIOS i koniecznością wycinania funkcjonalności
- Wi-FI 6
- przyciski clear CMOS i BIOS flashback na tylnym panelu
- wyświetlacz kodów POST i przyciski Power i Reser na płycie
Z minusów. Dla kogoś może być problemem tylko 4 złącza SATA. Ja mam tylko 3 dyski i w przyszłości mam zamiar przejść na dyski M.2 więc dla mnie to nie problem
Podsumowując. Płytę bardzo polecam
Mateusz Płóciennik · @Paweł Izdebski: mam pytanie - jakie pamięci RAm wrzuciłeś do tej płyty?
I jeszcze jedno - jak już wentylator na chipsecie się załączy - jak z jego kulturą pracy?
Paweł Izdebski · Pamęci G.Skill Flare X. Chodzą stabilnie na 3600 CL14
W trybie silent w normalnej pracy w windowsie wentylator jest wyłączony. W czasie dłużej gry jak wzrośnie temperatura w obudowie chipstet dobija do 72-73 stopni i wentylator pracuje na 1200 obrotów ale go nie słychać bo zagłuszają go wentylatory z GPU