Produkt o kodzie MSI_MEG_X570_ACE zosta³ wycofany z oferty.
Ogl±dasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostêpny ale poni¿sze informacje mo¿esz potraktowaæ jako swoist± bazê wiedzy technicznej. I nadal mo¿esz linkowaæ do tej karty produktu aby przywo³aæ jego parametry techniczne.
Wyj±tkowa nieskoñczono¶æ i wysokiej klasy z³oty design po³±czone z mocn± specyfikacj± techniczn±. Wygrywaj gry i ustanawiaj rekordy korzystaj±c z cyfrowej mocy zasilania firmy IR obejmuj±cego 12+2+1 faz zasilania, systemu pod¶wietlenia Mystic Light Infinity, trzech z³±czy Lightning M.2 z ch³odzenia Shield Frozr, d¼wiêku Audio Boost HD, technologii Game Boost i dwóch modu³ów sieciowych LAN z gamingow± kart± AN 2.5G i bezprzewodowym modu³em WIFI 6.
Najwa¿niejsze cechy
Obs³uga procesorów AMD Ryzen drugiej i trzeciej generacji, w tym procesorów Ryzen z grafik± Radeon Vega
Obs³uga pamiêci DDR4
System Mystic Light Infinity
Zgodno¶æ z PCIe 4.0, trzy z³±cza Lightning Gen4 x4 M.2 z wbudowanym systemem ch³odzenia M.2 Shield Frozr i obs³ug± technologii StoreMI
Dwie karty sieciowe i zgodno¶æ ze standardem Wi-Fi 6
Radiator Frozr Heatsink
Usprawniony system ciep³owodów Extended Heat-pipe
System d¼wiêkowy Audio Boost HD
Fabrycznie zamontowane os³ony z³±czy We/Wy
MEG X570 ACE
Siêgnij po z³oto z p³yt± g³ówn± MEG X570 ACE. Wygrywaj sieciowe rozgrywki, gdziekolwiek tylko jeste¶ korzystaj±c gamingowej karty sieciowej LAN 2.5G i bezprzewodowego uk³adu WIFI AX. Ustanawiaj rekordy za spraw± systemu ch³odzenia korzystaj±cego z radiatora Frozr Heatsink i prze¶cignij konkurencjê dziêki systemowi pod¶wietlenia Mystic Light Infinity. Gdy stawka jest wysoka, wygrana jest wszystkim czego tak naprawdê chcesz.
Technologia Core Boost
Dziêki po³±czeniu dwóch 8-pinowych z³±czy zasilaj±cych i optymalizacji rozmieszczenia komponentów i ¶cie¿ek na p³ytce drukowanej, p³yty g³ówne z serii ACE s± gotowe do uwolnienia maksymalnej wydajno¶ci.
P³ytka drukowana klasy serwerowej
P³ytka drukowana klasy serwerowej zapewnia wy¿sz± wydajno¶æ, zgodno¶æ ze specyfikacj± PCIe 4.0 i d³ugotrwa³± stabilno¶æ systemu, bez godzenia siê na ¿adne kompromisy.
System M.2 SHIELD FROZR
Mechaniczna os³ona i wbudowany system odprowadzania ciep³a M.2. Zapobiega on pojawianiu siê termicznego efektu d³awienia siê transmisji danych w dyskach SSD M.2, dziêki czemu napêdy te mog± pracowaæ znacznie szybciej.
Cyfrowy uk³ad regulatora IR Digital PWM
Najwy¿szej jako¶ci komponenty, modu³ cyfrowego zasilania firmy IR (International Rectifier), tranzystory mocy DrMOS oraz d³awiki tytanowe Titanium Choke II, zapewniaj± p³ynn± pracê systemu w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Usprawniony system ciep³owodów
Powiêkszona powierzchnia rozpraszania ciep³a. Ciep³owody ³±cz± radiator zamontowany na tranzystorach MOS z radiatorem znajduj±cym siê na chipsecie.
System PCI-E Steel Armor
Ochrona karty graficznej przed zginaniem i zak³óceniami elektromagnetycznymi (EMI), która zwiêksza stabilno¶æ i odporno¶æ p³yty na uszkodzenia mechaniczne
Technologia Zero Frozr
System automatycznego dostrajania prêdko¶ci wentylatorów, który korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji. Dostosowuje on prêdko¶æ obrotow± wentylatora do temperatury chipsetu i eliminuje ha³as generowany przez wentylatory, zatrzymuj±c je w sytuacji niskiego obci±¿enia.
Radiator Frozr Heatsink
Radiator wspó³pracuje z opatentowanym wentylatorem z dwurzêdowymi ³o¿yskami kulkowymi, który zapewnia najlepsz± wydajno¶æ, niezbêdn± dla zapalonych graczy i prosumentów.
Zgodno¶æ z najnowszym standardem Wi-Fi 6
Najnowsze, zastosowane na p³ycie bezprzewodowe rozwi±zanie obs³uguje zarówno technologiê MU-MIMO, jaki i BSS Color Technology (Basic Service Set Color), dziêki czemu zapewniono szybko¶æ transmisji dochodz±c± do 2400 Mb/s.
Doskona³e rozwi±zanie sieciowe
Na p³ycie zamontowano kartê sieciow± 2,5G plus Gigabit LAN wspó³pracuj±c± z LAN mened¿erem, dziêki czemu zapewniono najlepsze wra¿enia z gier online.
Technologia DDR4 Boost z systemem Steel Armor
W pe³ni izolowane i ekranowane z³±cza DIMM pozwalaj± uzyskaæ niczym niezak³ócone sygna³y przesy³u danych, dziêki czemu u¿ytkownicy mog± cieszyæ siê najlepsz± wydajno¶ci± i stabilno¶ci± komputera w grach i podczas overclockingu.
Rozwi±zanie Lightning Gen4
W celu uzyskania maksymalnej prêdko¶ci transferu zapewniono zgodno¶æ z technologi± Gen4 PCI-E, która umo¿liwia wydajn± wspó³pracê z najnowszymi urz±dzeniami peryferyjnymi i pamiêci± masow± M.2, zapewniaj±c tym samym przepustowo¶æ dochodz±c± do 64GB/s
POD¦WIETLENIE MYSTIC LIGHT INFINITY
Spersonalizuj swój komputer za pomoc± 16,8 miliona kolorów i 29 efektów animacji ¶wiat³a korzystaj±c z systemu pod¶wietlenia Mystic Light RGB LED. Pod¶wietleniem tym mo¿esz sterowaæ za pomoc± jednego klikniêcia z poziomu aplikacji Mystic Light APP lub korzystaj±c z urz±dzenia mobilnego.
ROZWI¡ZANIE LIGHTNING GEN4
Zgodno¶æ z technologi± Gen4 PCI-E, która umo¿liwia wydajn± wspó³pracê z najnowszymi urz±dzeniami peryferyjnymi i pamiêci± masow± M.2 i zapewnia przepustowo¶æ dochodz±c± do 64GB/s oraz wsteczn± kompatybilno¶æ ze starszymi urz±dzeniami.
RADIATORY FROZR HEATSINK
Im wy¿sza wydajno¶æ, tym wiêcej ciep³a generuj± poszczególne podzespo³y p³yty g³ównej. Dlatego tak wa¿ny dla chipsetu X570, jest sprawny system ch³odzenia, który jest w stanie odbieraæ i odprowadzaæ ciep³o z najnowszych uk³adów zgodnych ze specyfikacj± PCI-E Gen4. Na p³ytach g³ównych MSI, zastosowano opatentowan± konstrukcjê wentylatora po to, aby zapewniæ najlepsz± wydajno¶æ, która jest niezbêdna dla wszystkich zaawansowanych graczy i prosumentów.
SPRYTNY SPOSÓB STEROWANIA CH£ODZENIEM
Konstrukcja radiatora MSI FROZR Heatsink ³±czy w sobie moc wyj±tkowej technologii ZERO FROZR i systemu automatycznego dostrajania prêdko¶ci wentylatorów, w zale¿no¶ci od temperatury chipsetu, który to system korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji. Mo¿esz tak¿e samodzielnie wybraæ trzy ró¿ne tryby pracy wentylatora (Boost / Balance / Silent - Podkrêcony / Zrównowa¿ony / Cichy) albo z poziomu aplikacji Dragon Center lub korzystaj±c z MSI UEFI BIOS i cieszyæ siê najlepsz± wydajno¶ci±, która osi±gana jest bez ¿adnych kompromisów.
TRZY Z£¡CZA LIGHTNING M.2 Z SYSTEMEM CH£ODZENIA SHIELD FROZR
Ch³odzenie dysku SSD NVMe sprawia, ¿e nie wystêpuje zjawisko termicznego d³awienia wydajno¶ci, co skutkuje wy¿sz± ogóln± wydajno¶ci± napêdu. System ch³odzenia p³yty g³ównej wyposa¿ono w specjalny radiatora, która pomaga unikn±æ pojawienia siê zjawiska termicznego d³awienia wydajno¶ci dysku SSD, oferuj±c tym samym najlepsz± ochronê termiczn±.
TECHNOLOGIA CORE BOOST
Technologia Core Boost, to po³±czenie zoptymalizowanego przez in¿ynierów MSI rozmieszczenia komponentów oraz wyj±tkowej konstrukcji systemu zasilania. Dziêki temu mo¿liwe sta³o siê pewne, pozbawione zniekszta³ceñ, dostarczanie z najwy¿sz± precyzj± pr±du do procesora. Technologia ta obs³uguje nie tylko najbardziej zaawansowane wielordzeniowe procesory, ale tak¿e tworzy idealne warunki do podkrêcania CPU.
FABRYCZNIE ZAMONTOWANE OS£ONY Z£¡CZY WE/WY
Zamontowane fabrycznie os³ony z³±czy We/Wy, u³atwiaj± monta¿ i zwiêkszaj± bezpieczeñstwo procesu instalacji. Opatentowana konstrukcja chroni porty We/Wy, a tak¿e zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wy³adowaniami elektrostatycznymi, co sprawia, ¿e p³yta g³ówna staje siê mocnym gamingowym fundamentem komputera.
P³yta g³ówna MSI MEG X570 ACE AM4 - Recenzje, opinie i komentarze
Ocena: 6 / 6 - 4 opinie
Pawe³ Izdebski · Od kilkunastu lat kupujê zarówno p³yty g³ówne jak i karty graficzne MSI.
Waha³em siê czy pod Ryzena 3700X kupiæ p³ytê z chipsetem X470 czy X570.
Na pocz±tku by³em zdecydowany na X470 Asus ROG CROSSHAIR VII HERO (g³ównie dlatego ¿e MSI X470 GAMING M7 AC z jaki¶ przyczyn jest niedostêpna).
Asusa bra³em pod uwagê jako topow± p³ytê na X470 z wypasionym VRM. Jednak mia³a dla mnie wady - przy pod³±czeniu dwóch dysków M.2 PCI dla grafiki pracuje w trybie x8. Postanowi³em w takim razie kupiæ p³ytê na X570. Jako ¿e do tej pory nie mia³em z produktami MSI ¿adnego problemy to przy zakupie zdecydowa³em siê równie¿ na p³ytê MSI.
I tu wybór pad³ na MSI MEG X570 ACE.
Po paru dniach u¿ytkowania muszê przyznaæ ¿e jedyn± wad± tej p³yty jest jej cena (no ale có¿ za topowe p³yty trzeba zap³aciæ a ni¿sze modele MSI mnie nie zadowala³y)
MEG ACE wybra³em z kilku powodów:
- trzy gniazda M.2 z indywidualnie demontowalnymi radiatorami wiêc mo¿na wsadziæ dyski z radiatorami do³±czonymi przez producenta. Na innych p³ytach przewa¿nie jest jeden du¿y radiator pokrywaj±cy wszystkie 3 M.2 (du¿a p³yta aluminium)
- heatpipe ³±cz±cy VRM z chipsetem (takie rozwi±zanie tylko w MSI) co pozwala na ch³odzenie chipsetu. Nie znalaz³em do tej pory porz±dnej recenzji tej p³yty wiêc trochê siê obawia³em kultury pracy wentylatorka na chipsecie. Po testach (1h w AC Origins) wysz³o mi tak: temp. otoczenia 23stopnie, VRM 56stopni, chipset 67stopni. Przy ustawieniu wentylatora na chipsecie na tryb "silent" (w³±cza siê od 70stopni) - wentylator ca³y czas jest wy³±czony.
- umiejscowienie wentylatora na chipsecie na dole p³yty g³ównej. U innych proucentów zdarza siê ¿e wentylator jest przes³oniêty przez GPU (które dodatkowo podrzewa chipset) i nastêpuje przegrzanie chipsetu.
- nie jestem fanem ledów a tu mamy tylko dyskretne pod¶wietlenie na obudowie VRM z efektem g³êbi. Przyjemnie i ³adnie a nie ¿e ca³a p³yta siê ¶wieci jak choinka.
Po zmontowaniu zestawy z Ryzenem 3700X wszystko uruchomi³o siê i dzia³a bez ¿adnych problemów. Na forach mo¿na siê naczytaæ o ró¿nych problemach z innymi p³ytami a tu problemy mnie omine³y.
Z pozosta³ych pozytywów:
- bardzo dobry VRM wiêc bez problemu obs³u¿y procesory 16/32
- BIOS 32MB wiêc nie bêdzie w przysz³o¶ci problemu z brakiem miejsca w BIOS i konieczno¶ci± wycinania funkcjonalno¶ci
- Wi-FI 6
- przyciski clear CMOS i BIOS flashback na tylnym panelu
- wy¶wietlacz kodów POST i przyciski Power i Reser na p³ycie
Z minusów. Dla kogo¶ mo¿e byæ problemem tylko 4 z³±cza SATA. Ja mam tylko 3 dyski i w przysz³o¶ci mam zamiar przej¶æ na dyski M.2 wiêc dla mnie to nie problem
Podsumowuj±c. P³ytê bardzo polecam.
Pawe³ Izdebski · Od kilkunastu lat kupujê zarówno p³yty g³ówne jak i karty graficzne MSI. Waha³em siê czy pod Ryzena 3700X kupiæ p³ytê z chipsetem X470 czy X570. Na pocz±tku by³em zdecydowany na X470 Asus ROG CROSSHAIR VII HERO (g³ównie dlatego ¿e MSI X470 GAMING M7 AC z jaki¶ przyczyn jest niedostêpna)
Asusa bra³em pod uwagê jako topow± p³ytê na X470 z wypasionym VRM. Jednak mia³a dla mnie wady - przy pod³±czeniu dwóch dysków M.2 PCI dla grafiki pracuje w trybie x8. Postanowi³em w takim razie kupiæ p³ytê na X570. I tu wybór pad³ na MSI MEG X570 ACE.
Po paru dniach u¿ytkowania muszê przyznaæ ¿e jedyn± wad± tej p³yty jest jej cena (no ale có¿ za topowe p³yty trzeba zap³aciæ a ni¿sze modele MSI mnie nie zadowala³y)
MEG ACE wybra³em z kilku powodów:
- trzy gniazda M.2 z indywidualnie demontowalnymi radiatorami wiêc mo¿na wsadziæ dyski z radiatorami do³±czonymi przez producenta. Na innych p³ytach przewa¿nie jest jeden du¿y radiator pokrywaj±cy wszystkie 3 M.2 (du¿a p³yta aluminium)
- heatpipe ³±cz±cy VRM z chipsetem (takie rozwi±zanie tylko w MSI) co pozwala na ch³odzenie chipsetu. Nie znalaz³em do tej pory porz±dnej recenzji tej p³yty wiêc trochê siê obawia³em kultury pracy wentylatorka na chipsecie. Po testach (1h w AC Origins) wysz³o mi tak: temp. otoczenia 23stopnie, VRM 56stopni, chipset 67stopni. Przy ustawieniu wentylatora na chipsecie na tryb "silent" (w³±cza siê od 70stopni) - wentylator ca³y czas jest wy³±czony.
- umiejscowienie wentylatora na chipsecie na dole p³yty g³ównej. U innych proucentów zdarza siê ¿e wentylator jest przes³oniêty przez GPU (które dodatkowo podrzewa chipset) i nastêpuje przegrzanie chipsetu.
- nie jestem fanem ledów a tu mamy tylko dyskretne pod¶wietlenie na obudowie VRM z efektem g³êbi. Przyjemnie i ³adnie a nie ¿e ca³a p³yta siê ¶wieci jak choinka.
Po zmontowaniu zestawy z Ryzenem 3700X wszystko uruchomi³o siê i dzia³a bez ¿adnych problemów. Na forach mo¿na siê naczytaæ o ró¿nych problemach z innymi p³ytami a tu problemy mnie omine³y.
Z pozosta³ych pozytywów:
- bardzo dobry VRM wiêc bez problemu obs³u¿y procesory 16/32
- BIOS 32MB wiêc nie bêdzie w przysz³o¶ci problemu z brakiem miejsca w BIOS i konieczno¶ci± wycinania funkcjonalno¶ci
- Wi-FI 6
- przyciski clear CMOS i BIOS flashback na tylnym panelu
- wy¶wietlacz kodów POST i przyciski Power i Reser na p³ycie
Z minusów. Dla kogo¶ mo¿e byæ problemem tylko 4 z³±cza SATA. Ja mam tylko 3 dyski i w przysz³o¶ci mam zamiar przej¶æ na dyski M.2 wiêc dla mnie to nie problem
Podsumowuj±c. P³ytê bardzo polecam
Mateusz P³óciennik · @Pawe³ Izdebski: mam pytanie - jakie pamiêci RAm wrzuci³e¶ do tej p³yty?
I jeszcze jedno - jak ju¿ wentylator na chipsecie siê za³±czy - jak z jego kultur± pracy?
Pawe³ Izdebski · Pamêci G.Skill Flare X. Chodz± stabilnie na 3600 CL14
W trybie silent w normalnej pracy w windowsie wentylator jest wy³±czony. W czasie d³u¿ej gry jak wzro¶nie temperatura w obudowie chipstet dobija do 72-73 stopni i wentylator pracuje na 1200 obrotów ale go nie s³ychaæ bo zag³uszaj± go wentylatory z GPU