Informacje archiwalne

Produkt o kodzie QNAP_TBS-453DX-8G został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Serwer plików QNAP TBS-453DX-8G 4-Bay, CeleronJ4115 1,8 GHz, 8 GB RAM, 4x M.2 2280 SATA 6 Gb/s, 1 x 10GBASE-T

Dodaj swoją ocenę | kod: QNAP_TBS-453DX-8G

Opis Serwer plików QNAP TBS-453DX-8G 4-Bay, CeleronJ4115 1,8 GHz, 8 GB RAM, 4x M.2 2280 SATA 6 Gb/s, 1 x 10GBASE-T

Kompaktowy, niemal bezgłośny i wielofunkcyjny serwer plików TBS-453DX NASbook na dyski M.2 SSD doskonale sprawdza się podczas spotkań biurowych i do zastosowań multimedialnych. Przy użyciu funkcji CacheMount możesz mapować wiele pamięci masowych w chmurze i korzystać z pamięci podręcznej podczas pracy z plikami online, równie szybko, jak z plikami lokalnymi w modelu TBS-453DX, uzyskując niezwykłe możliwości pracy hybrydowej z chmurą w celu zapisywania plików, tworzenia kopii danych i ich przywracania
Najważniejsze cechy
 • Cztery wnęki na dyski M.2 2280 SATA SSD zapewniające cichszą pamięć masową o wyższej wydajności
 • Programowafunkcja dodatkowej alokacji nadmiarowej SSD (od 1% do 60%) pozwala na optymalizację prędkości zapisu swobodnego na dysku SSD i wydłuża okres eksploatacji dysku SSD
 • Łączność 10GbE NBASE-T RJ-45 przyspiesza udostępnianie plików pomiędzy zespołami i urządzeniami.
 • Odtwarzanie multimediów 4K i transkodowanie online. Bezpośrednie wyświetlanie na telewizorze/monitorze za pośrednictwem wyjścia HDMI 2.0 (do 4K przy 60 Hz).
 • Migawki zapisują pełny stan systemu oraz danych, umożliwiając ochronę plików i danych przed przypadkowym usunięciem i atakami złośliwego oprogramowania.
 • Montowanie pamięci masowej w chmurze jako dysków lokalnych i możliwość korzystania z pamięci podręcznej podczas pracy z plikami online, równie szybkiej jak z plikami lokalnymi
Qnap Logo Na Strone Umieszczenie

Czterordzeniowy procesor Intel Celeron J4105 o taktowaniu 1,5 GHz (zwiększanym do 2,5 GHz)


Poręczny, cichy i kompaktowy. Stylowe urządzenie do codziennego użytku.
Model TBS-453DX to serwer typu "NASbook", z cienką obudową w formacie B5, który można łatwo ustawić w dowolnym miejscu w biurze, i który dzięki łatwości jednoczesnego dostępu członków zespołu do plików zapisanych w urządzeniu TBS-453DX zapewnia wydajność pracy i spotkań. W porównaniu ze zwykłym serwerem NAS model TBS-453DX jest znacznie mniejszy i cichszy dzięki zastosowaniu dysków M.2 SSD. Pamięć RAM oraz dyski M.2 SSD można łatwo wymieniać i instalować po zdjęciu gumowych podkładek i odkręceniu śrub na spodzie serwera TBS-453DX. Urządzenie TBS-453DX NASbook, zaraz po laptopie i telefonie komórkowym, jest gadżetem technologicznym, który musisz mieć!


Niezwykła wydajność dzięki czterordzeniowemu procesorowi i dyskom M.2 SSD
Model TBS-453DX działa z czterordzeniowym procesorem Intel Celeron J4105 1,5 GHz w technologii 14 nm, który może automatycznie przełączyć się na taktowanie do 2,5 GHz podczas wykonywania zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej. Dwukanałowa pamięć 4 GB/8 GB DDR4 2400 i cztery dyski M.2 SSD do przechowywania plików, zapewniają wysoką wydajność, natomiast 1 gigabitowy port LAN i port 10GBASE-T LAN zapewniają niezrównaną łączność sieciową. Urządzenie TBS-453DX jest także wyposażone w funkcję szyfrowania AES-NI, przeznaczoną dla całych woluminów NAS lub folderów udostępnianych, aby zapewnić poufność danych bez pogorszenia wydajności.

Instalacja pamięci masowej w chmurze zapewnia niezwykłe korzyści rozwiązania hybrydowego z chmurą

Kompaktowy model TBS-453DX obsługuje Cloud Gateway, umożliwiając montowanie ponad 20 usług pamięci masowej w chmurze, zapewniających wygodne i płynne zapisywanie plików, tworzenie kopii zapasowych danych i ich przywracanie. CacheMount to brama na poziomie plików, która niezwykle ułatwia dostęp do plików online, jednocześnie umożliwiając korzystanie z multimediów i funkcji zarządzania plikami, zapewnianych przez QTS, do pracy z plikami online zapisanymi na serwerze TBS-453DX. Chmura VJBOD to brama na poziomie bloków, która montuje przestrzeń w chmurze na serwerze NAS jako pamięć blokową do tworzenia woluminów lub jednostek iSCSI LUN. Przesyłanie dużej liczby małych plików staje się więc wydajniejsze, zapewniając przy tym oszczędne korzystanie z sieci, ponieważ system przesyła tylko zmienione dane.

Uwaga: Usługa Cloud Gateway będzie dostępna od wersji QTS 4.4.1.


Montowanie pamięci masowej w chmurze i pamięci podręcznej lokalnie korzystne dla wydajności


Włącz buforowanie dla CacheMount i chmury VJBOD, aby umożliwić lokalne buforowanie plików z chmury w CacheMount Cache Volume na serwerze TBS-453DX. Zapewnia to dostęp do często używanych plików z najniższym opóźnieniem i pracę z nimi, jakby były zapisane na serwerze TBS-453DX. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w terenie, korzystasz z plików dużego rozmiaru, czy też wielu użytkowników jednocześnie korzysta z pamięci w chmurze, praca z takimi plikami online może być równie szybka, jak praca w sieci LAN.

Uwaga: Usługa Cloud Gateway będzie dostępne od wersji QTS 4.4.1.


Potencjalna możliwość uzyskania wydajności i trwałości na poziomie podobnym do dysków SSD stosowanych klasy enterprise

Model TBS-453DX umożliwia korzystanie z definiowanej przez oprogramowanie dodatkowej alokacji nadmiarowej SSD (OP), która zapewnia przydzielenie dodatkowej przestrzeni (od 1% do 60%) w celu optymalizacji prędkości zapisu swobodnego oraz wydłużenia okresu eksploatacji dysku SSD. Możesz teraz cieszyć się szybszym tworzeniem kopii zapasowych plików, płynniejszym odtwarzaniem multimediów i zoptymalizowanymi aplikacjami do wirtualizacji, uzyskując większą wydajność.

Wydajność 10GbE oparta na Aquantia Multi-Gig IC

Model TBS-453DX obsługuje funkcję wielogigabitowej łączności 10GbE NBASE-T RJ-45 (10G/5G/2,5G/1G/100M) dzięki czemu można osiągać wyższe prędkości sieci przy użyciu istniejących kabli Cat 5e i 6a. Dzięki zastosowaniu różnych ekonomicznych rozwiązań 10GbE firmy QNAP, tworzenie bezbłędnie działającego środowiska sieciowego, usprawniającego pracę zespołową i zwiększającego płynność aplikacji multimedialnych, nigdy wcześniej nie było tak łatwe

Idealne odtwarzanie multimediów dzięki wyjściu HDMI z rozdzielczością 4K, transkodowaniu w czasie rzeczywistym i przesyłaniu strumieniowemu

Model TBS-453DX, wyposażony w układ graficzny Intel UHD Graphics 600, umożliwia konwersję wideo w rozdzielczości 4K na powszechnie stosowane formaty, które można płynnie odtwarzać na wielu urządzeniach*. Możesz także oglądać treści 4K 60 kl./s, odtwarzając je w telewizorze przy użyciu wyjścia HDMI 2.0 urządzenia TBS-453DX, i korzystać z serwera Plex Media Server do strumieniowego przesyłania plików multimedialnych do urządzeń mobilnych i urządzeń do strumieniowania multimediów (w tym DLNA, Roku, Apple TV, Amazon Fire TV i Google Chromecast). Pilot QNAP RM-IR004 (do nabycia osobno) można skonfigurować przy użyciu funkcji QButton. Pozwala ona spersonalizować działanie poszczególnych przycisków, czyniąc obsługę serwera NAS jeszcze wygodniejszą.
*Model TBS-453DX umożliwia sprzętowe dekodowanie, kodowanie i transkodowanie H.264. Na jakość wideo mogą jednak wpływać takie czynniki jak stosowane oprogramowanie do odtwarzania, formaty plików, stopień wykorzystania systemu oraz dostępne pasmo.

Możesz korzystać z odtwarzacza Roon bez komputera

Roon, odtwarzacz muzyczny dla amatorów muzyki, rozpoznaje wszystkie utwory muzyczne zapisane na serwerze NAS, gromadząc je w cyfrowej bibliotece Roon. Przy użyciu aplikacji Roon można przeglądać i odtwarzać utwory muzyczne na dowolnym kompatybilnym urządzeniu, korzystając z wielostrefowego systemu multimedialnego. Urządzenie TBS-453DX obsługuje aplikację Roon Server w QTS App Center i zapewnia wysoką wydajność oraz potencjał pamięci masowej, optymalizując strumieniowe przesyłanie utworów muzycznych, dzięki czemu idealnie nadaje się do zapewnienia optymalnego słuchania muzyki!

Większa efektywność dzięki wielu portom USB

Bezpośrednio podłączane urządzenia pamięci masowej (Direct-attached Storage, DAS), takie jak dyski twarde USB, są bardzo wygodne ze względu na przenośność, ale ustępują serwerom NAS pod względem udostępniania plików oraz funkcjonalności, ponieważ w danej chwili można je podłączać tylko do jednego serwera lub komputera. Po podłączeniu urządzenia DAS do serwera TBS-453DX można łatwo udostępnić jego zawartość innym użytkownikom bez odłączania i przenoszenia go. Serwer TBS-453DX obsługuje także urządzenia USB, takie jak telefony komórkowe, zasilacze bezprzerwowe i drukarki, zwiększając dodatkowo ogólną funkcjonalność.

Pamiętaj, aby zawsze utworzyć kopie zapasowe danych

Model TBS-453DX zapewnia elastyczne rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych po awarii, oraz obsługuje migawki, które w dowolnym czasie rejestrują stan systemu i danych. Przy użyciu migawek lub kopii zapasowych plików można w razie potrzeby w łatwy sposób przywrócić dane z dowolnego momentu.

 • Tworzenie kopii zapasowych w systemie Windows i na komputerach Mac Przy użyciu narzędzia QNAP NetBak Replicator, niewymagającego licencji, można tworzyć kopie zapasowe plików/przywracać pliki z komputerów z systemem Windows. Aplikacja Time Machine jest w pełni obsługiwana przez komputery Mac.

 • Hybrid Backup Sync Łączy w sobie funkcje tworzenia kopii zapasowych, przywracania i synchronizacji (przy użyciu protokołów RTRR, rsync, FTP, CIFS/SMB), umożliwiając łatwe przesyłanie danych do przestrzeni lokalnych, zdalnych i w chmurze w ramach kompleksowego planu magazynowania danych i odzyskiwania po awarii.

 • Ochrona za pomocą migawek Migawki są niezbędne w celu ochrony danych NAS, a ponieważ są tworzone na poziomie bloków, stanowią niezawodną metodę ochrony danych w obliczu wzrastającego zagrożenia atakiem typu ransomware. Model TBS-453DX obsługuje do 256 migawek na wolumin/jednostkę LUN, oraz do 1024 migawek na serwer NAS.


  Wskazówki, jak wydajniej wykorzystać dzień pracy

  Model TBS-453DX zapewnia najbardziej inteligentne rozwiązanie NAS do profesjonalnego zarządzania plikami poprzez zintegrowanie zaawansowanych aplikacji do przechowywania, synchronizacji, wyszukiwania i archiwizowania plików. Można łatwo uzyskać dostęp do plików w różnych urządzeniach (w tym w pamięci masowej USB i telefonach komórkowych), błyskawicznie synchronizować pliki z plikami w urządzeniach znajomych i/lub współpracowników, szybko wyszukiwać określone pliki i automatycznie organizować dokumenty i pliki multimedialne. Serwer TBS-453DX zapewnia oszczędność czasu, wykorzystując go bardziej produktywnie i wydajniej.
 • Cechy produktu Serwer plików QNAP TBS-453DX-8G 4-Bay, CeleronJ4115 1,8 GHz, 8 GB RAM, 4x M.2 2280 SATA 6 Gb/s, 1 x 10GBASE-T

  Liczba zatok na dyski4
  Pojemność pamięci RAM8 GB
  Maksymalna pojemność RAM8 GB
  Rodzaj pamięci RAMDDR4 SODIMM
  Obudowa typuDESKTOP
  Liczba gniazd m.24
  Liczba gniazd USB 3.03
  Liczba gniazd HDMI1
  Liczba gniazd LAN2
  Wspierany stadnard LANGigabit LAN
  Pobór prądu12,38/16,52
  Moc zasilacza65 W
  Zasilacz redundantnyNie
  ProcesorIntel Celeron J4105 quad-core 1,5 GHz, up to 2,5
  GrafikaIntel HD Graphics 600
  Pamięć RAM2x2 GB
  MAX RAM8GB
  Ilość dysków4 M,2 szt
  Typ dyskówM,2 2280 SATA 6 Gbs
  RJ45 Gigabit1 szt
  10GbE LANTAK
  USB 3.03 szt
  PCIe 2.0x24 szt
  HDMI v2.01 szt
  Jack 3.52 szt
  Czujnik podczerwieniRM-IR004
  Wejście na mikrofontak
  Pilot w zestawieNie
  Wymiary30x230x165 mm
  Waga1,7 kg
  Wentylator6 cm
  Sloty wolne-zajęte0/2
  ProducentQNAP
   

  Dostępność w salonach


  Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
  Kalisz:
  Lubin:
  Legnica:
  Katowice:
  Gliwice:
  Bytom:
  Poznań:
  Wrocław:
  Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
  Trzebnica:
   

  Podobne produkty

  Dodaj komentarz:  Ocena:
                    


  Typ komentarza:
                 
    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
  Wstecz  Góra Strony  
  Copyright © 2002-2021 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
  Zamknij / Close

  Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

  Więcej o Newsletterze ProLine


  • Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

  • Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

  • Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami