Informacje archiwalne

Produkt o kodzie 0000002402 został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Zasilacz Chieftec Core BBS-700S 700W

Dodaj swoją ocenę | kod: 0000002402

Opis Zasilacz Chieftec Core BBS-700S 700W

Chieftec wprowadza na rynek kolejną, nową serię zasilaczy CORE. Zasilacze te posiadają certyfikat 80 PLUS Gold i przekonują stosunkiem atrakcyjnej ceny do jakości. Celem zasilaczy serii CORE jest zaoferowanie połączenia mocy, wydajności i niezawodności bez zbędnych gadżetów. Zasilacze te są dostępne o mocach 500W / 600W / 700W.
Najważniejsze cechy
  • Moc 700 W
  • Certyfikat 80 PLUS Gold
  • Kompaktowy rozmiar tylko z 140mm głębokości
  • Płyta główna, procesor i kabel PCI-E o długości 650 mm
  • Cichy wentylator 120 mm
  • Zabezpieczenia AFC, OPP, OVP, SCP, SIP, UVP


Dlaczego warto wybrać markowy zasilacz do komputera stacjonarnego

Zasilacze markowe są projektowane i testowane pod kątem bezpieczeństwa, aby zapobiec przepięciom, zwarciom i innym problemom, które mogą uszkodzić komputer lub nawet zagrażać bezpieczeństwu użytkownika. Zasilacze tańszych marek mogą być mniej dokładnie przetestowane lub używać tańszych materiałów, co zwiększa ryzyko awarii i uszkodzeń. Markowe zasilacze mają zazwyczaj lepsze osiągi i stabilność niż te tańsze. Oznacza to, że mogą one zapewnić stabilne napięcie, co z kolei może poprawić wydajność komputera. Zasilacze niskiej jakości mogą wprowadzać zakłócenia elektryczne, które mogą prowadzić do niestabilności systemu i spowolnić działanie całego komputera.

Chieftec Core Bbs 700s 700w

Certyfikat 80 Plus Gold

Certyfikat sprawności informuje o tym, jakie jest wykorzystanie energii elektrycznej przez zasilacz. Im wyższa sprawność, tym mniejsze straty energii podczas przetwarzania i tym mniejsze zużycie energii elektrycznej. Oznacza to, że zasilacz zużywa mniej energii elektrycznej, a co za tym idzie, generuje mniej ciepła, co może wpłynąć na wydajność i żywotność innych podzespołów. Certyfikat sprawności zasilacza jest wydawany przez niezależne laboratoria, które przeprowadzają testy wydajności i bezpieczeństwa. Zasilacze, które uzyskują certyfikaty, muszą spełniać wymagania dotyczące jakości, niezawodności i bezpieczeństwa. Oznacza to, że zasilacz o certyfikacie sprawności jest bardziej solidny i trwały, a co za tym idzie, ma większą szansę na bezproblemową pracę w dłuższym okresie czasu. Certyfikat 80 Plus Gold zapewnia 90% sprawności przy 50% obciążeniu. Lepsza wydajność energetyczna prowadzi do mniejszych strat energii, mniej ciepła i hałasu wentylatora.

Schemat okablowania Chieftec Core 700W


Chieftec Core Bbs 700s 700w Spec

Kompaktowy rozmiar

Zasilacz Chieftec Core 700W ma tylko 140 mm głębokości, dzięki czemu można go łatwo zainstalować w dowolnej obudowie bez ograniczeń przestrzennych. Zasilacze Chieftec są projektowane, aby działać z szerokim spektrum komputerów i komponentów, co oznacza, że są bardziej kompatybilne niż tańsze zasilacze, które mogą nie działać ze wszystkimi konfiguracjami.

Liczne zabezpieczenia i certyfikaty

Zasilacz jest jednym z podzespołów komputera, który może generować wysokie napięcia elektryczne, które są niebezpieczne dla użytkownika. Zabezpieczenia w zasilaczu, takie jak bezpieczniki czy przeciążeniowa ochrona, pomagają zapobiec przepięciom i zwarciom, które mogą spowodować uszkodzenie lub zniszczenie komputera. Zasilacz jest jednym z podzespołów komputera, który może być narażony na różnego rodzaju przepięcia, takie jak burze czy awarie sieci energetycznej. Zabezpieczenia w zasilaczu, takie jak regulator napięcia, pomagają zapobiec uszkodzeniom komputera i innych podłączonych urządzeń, które mogą być spowodowane przez przepięcia.

Zasilacze Chieftec z serii Core posiadają następujące zabezpieczenia: AFC (automatyczna kontrola prędkości obrotowej wentylatora), OPP (zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe), OVP (zabezpieczenie przeciwprzepięciowe), SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe), SIP (ochrona przed przepięciami i udarami), UVP (zabezpieczenie podnapięciowe).