Obudowy Ventum 200 to nowe propozycje od Endorfy. Konstrukcje ATX wykończone w czerni i przystosowane do obsługi wysokowydajnych zestawów komputerowych. Dzięki zapewnionej dobrej cyrkulacji powietrza i zainstalowanym wentylatorom Stratus 120 mm z regulacją PWM (jeden wentylator w wersji Solid i aż 4 wentylatory w wersji Air) sprostają wymagającym konstrukcją. Na chłodzenia procesorów przewidziano 161 mm, na karty graficzne do 315 mm, a i tez bez problemu zamontujecie w nich układy chłodzenia cieczą do 240 mm na górze i aż 360 mm na przodzie.
Endorfy Ventum 200 Solid (EY2A001)
to wersja obudowy bez szkła hartowanego z boku, czyli po prostu w pełni zakryty bok. Wersja ta została wyposażona w jedne wentylatory Stratus 120 mm PWM - zamontowany z tyłu obudowy. Do mniej wydajnych systemów komputerowych taka konfiguracja wentylatorów będzie w zupełności wystarczająca. Jeżeli jednak chcielibyście w tej obudowie postawić średni a a tym bardziej wysoko wydajny zestaw komputerowy, to warto dołożyć kilka sztuk wentylatorów dla zapewniania zdecydowanie lepszego obiegu powietrza. Pamiętajcie, że im im niższe temperatury mają Wasze podzespoły, tym zdecydowanie mniejsza szansa na jakikolwiek "thermal thorttling". Dodatkowo niższe temperatury osiągane przez procesor i kartę graficzną pozwalają wentylatorom pracować na niższych obrotach co dodatkowo obniża poziom generowanego hałasu.
Tylko z drugiej strony po co dokładać, skoro jest wersja Ventum 200 Air?
Endorfy Ventum 200 Air (EY2A002)
Doładowana wersja Ventum w wersji Air posiada bok ze szkła hartowanego dzięki czemu możecie zajrzeć do wnętrza zestawu i podziwiać jego najmocniejsze strony. Jeżeli dodatkowo posiadacie jakiekolwiek podświetlenie ARGB, to przecież okno ze szkła na boku obudowy to wręcz konieczność. Wersja Ventum 200 Air posiada dodatkowo aż 4 wentylatory Stratus 120mm w zestawie - 3 nich zamontowane na przodzie obudowy wciągają zimne powietrze, a jeden umieszczony z tyłu skutecznie wyciąga ciepłe powietrze z obudowy na zewnątrz. Jeżeli połączycie Ventum 200 Air z chłodzeniem Endorfy Spartan 5, Fera czy Fortis 5 (w zależności od tego ile Wasz procesor pobiera prądu i ile generuje ciepła) to za niewielkie pieniądze stworzycie wręcz idealne warunki do pracy dla Waszych podzespołów.
Jedno jest pewne. Obudowy Endorfy Ventum 200 są naprawdę mocnymi pozycjami w niższym budżecie. Zapewniają one naprawdę przyzwoite możliwości przy budowaniu zestawu komputerowego patrząc na to, jakie możliwości oferują w kwestii kompatybilności podzespołów. Niezabudowane konstrukcje mogą zapewniać naprawdę dobry airflow, wystarczający nawet dla wysokowydajnych systemów komputerowych. A co w tym wszystkim najlepsze, zobaczcie ile przyjdzie Wam zapłacić za obudowy Endorfy Ventum 200
Endorfy Ventum 200 Solid (EY2A001)
to wersja obudowy bez szkła hartowanego z boku, czyli po prostu w pełni zakryty bok. Wersja ta została wyposażona w jedne wentylatory Stratus 120 mm PWM - zamontowany z tyłu obudowy. Do mniej wydajnych systemów komputerowych taka konfiguracja wentylatorów będzie w zupełności wystarczająca. Jeżeli jednak chcielibyście w tej obudowie postawić średni a a tym bardziej wysoko wydajny zestaw komputerowy, to warto dołożyć kilka sztuk wentylatorów dla zapewniania zdecydowanie lepszego obiegu powietrza. Pamiętajcie, że im im niższe temperatury mają Wasze podzespoły, tym zdecydowanie mniejsza szansa na jakikolwiek "thermal thorttling". Dodatkowo niższe temperatury osiągane przez procesor i kartę graficzną pozwalają wentylatorom pracować na niższych obrotach co dodatkowo obniża poziom generowanego hałasu.Tylko z drugiej strony po co dokładać, skoro jest wersja Ventum 200 Air?
Endorfy Ventum 200 Air (EY2A002)
Doładowana wersja Ventum w wersji Air posiada bok ze szkła hartowanego dzięki czemu możecie zajrzeć do wnętrza zestawu i podziwiać jego najmocniejsze strony. Jeżeli dodatkowo posiadacie jakiekolwiek podświetlenie ARGB, to przecież okno ze szkła na boku obudowy to wręcz konieczność. Wersja Ventum 200 Air posiada dodatkowo aż 4 wentylatory Stratus 120mm w zestawie - 3 nich zamontowane na przodzie obudowy wciągają zimne powietrze, a jeden umieszczony z tyłu skutecznie wyciąga ciepłe powietrze z obudowy na zewnątrz. Jeżeli połączycie Ventum 200 Air z chłodzeniem Endorfy Spartan 5, Fera czy Fortis 5 (w zależności od tego ile Wasz procesor pobiera prądu i ile generuje ciepła) to za niewielkie pieniądze stworzycie wręcz idealne warunki do pracy dla Waszych podzespołów.Jedno jest pewne. Obudowy Endorfy Ventum 200 są naprawdę mocnymi pozycjami w niższym budżecie. Zapewniają one naprawdę przyzwoite możliwości przy budowaniu zestawu komputerowego patrząc na to, jakie możliwości oferują w kwestii kompatybilności podzespołów. Niezabudowane konstrukcje mogą zapewniać naprawdę dobry airflow, wystarczający nawet dla wysokowydajnych systemów komputerowych. A co w tym wszystkim najlepsze, zobaczcie ile przyjdzie Wam zapłacić za obudowy Endorfy Ventum 200
Obudowa do komputera Endorfy Ventum 200 Air EY2A002
|
Obudowa do komputera Endorfy Ventum 200 Solid EY2A001
|