Ponieważ CD Projekt RED pracuje tylko nad dwiema franczyzami (Wiedźmin i Cyberpunk), ten pierwszy prawdopodobnie nie skończy się na średniowiecznym RPG fantasy. Teraz twórcy mówią, że chcieliby zrobić więcej gier ze świata Wiedźmina ... i może się to zdarzyć wkrótce.

"Powszechnie wiadomo, że chcemy stworzyć w firmie wiele tytułów AAA jednocześnie. Wcześniej nie byliśmy w stanie, ale teraz rozwijamy się i być może będziemy to zrobić w przyszłości; przynajmniej mamy taką nadzieję"

Od lat pojawiają się dowody na nową grę o Wiedźminie. Chociaż Wiedźmin 3 to koniec epickiej podróży Geralta, wciąż jest miejsce na eksplorację serii, a CD Projekt RED nie zamierza porzucić lukratywnego IP. Nawet gdy CDPR pracuje nad Cyberpunk 2077 z grafiką nowej generacji, niesamowitą technologią silnika i wciągającą swobodą, studio rozwija również tajemniczą grę RPG AAA. Od samego początku większość spekulowała, że może to być związane z Wiedźminem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostateczny termin wydania w 2021 r., który mocno osadziłby go na konsolach nowej generacji.

Teraz, w ostatnim wywiadzie dla GameSpot na PAX Australia, szef studia CD Projekt RED Kraków John Mamais wyraził zainteresowanie tworzeniem nowych gier o Wiedźminie.

W tym samym czasie Mamais zasugerował, że CDPR może nie być gotowe do wydania niezapowiedzianego RPG do 2021 roku. Firma może nie być w stanie poradzić sobie z opracowaniem nowego RPG, jednocześnie żonglując olbrzymią wagą Cyberpunk 2077.

"Powszechnie wiadomo, że chcemy stworzyć w firmie wiele tytułów AAA jednocześnie. Wcześniej nie byliśmy w stanie, ale teraz rozwijamy się i być może będziemy to zrobić w przyszłości; przynajmniej mamy taką nadzieję" - powiedział Mamais.

"Zobaczymy, jak dobrze poradzi sobie Cyberpunk. Nie mnie oceniać lecz mogę powiedzieć, że lubię Cyberpunk, chciałbym nadal tworzyć gry w uniwersum Cyberpunka."

"Lubię też Wiedźmina, chciałbym nadal tworzyć gry tego typu. Może to być wszystko, nowe IP lub licencjonowane IP. Kto wie? Jeszcze nie zdecydowano".

W 2018 roku dyrektor generalny CD Projekt RED Adam Kiciński powiedział, że studio ma dwa docelowe IP: Cyberpunk i Wiedźmin. Tak więc wszelkie nowe gry będą tworzone w znanych i lubianych uniwersach.

"Nigdy nie mówiliśmy, że nowe AAA RPG to nowe IP. W naszej strategii powiedzieliśmy, że mamy dwie franczyzy - Cyberpunk i Wiedźmin. Na razie tyle. Pracujemy nad dwoma franczyzami, kropka. Więc jeśli będzie inna gra, będzie to Cyberpunk lub Wiedźmin. Nic więcej - powiedział Kiciński w prezentacji Pareto Securities z 2018 roku.

Dobrze jest słyszeć, że kluczowi programiści chcą nadal pracować nad Wiedźminem, zwłaszcza że fani podchodzą do tych informacji z entuzjazmem. Może moglibyśmy zobaczyć prequel rozgrywający się przed oryginalnymi grami Wiedźmina, a może zmieniającą perspektywę historię eksplorującą poboczne wątki?

Cyberpunk 2077 zostanie wydany 16 kwietnia 2020 roku na PlayStation 4, Xbox One i PC.

CD Projekt RED potwierdził również, że gra będzie przystosowana do konsol najnowszej generacji PlayStation 5 i Project Scarlett.