Kilka słów wstępu o fotelach dla graczy

Jeżeli spędzasz dużą liczbę godzin przed ekranem komputera to bardzo możliwe, że doświadczasz nieuchronnego bólu kręgosłupa, szczególnie w dolnej jego części. Rozwiązaniem tego problemu jest zaopatrzenie się w wygodny fotel dla gracza. Do najważniejszych korzyści należy bez wątpienia większy komfort, poprawa postawy i co za tym idzie zdrowia. Dodatkową zaletą jest niesamowity wygląd fotela, który bez wątpienia wywrze odpowiednie wrażenie na znajomych.


Fotele Dla Graczy Jak Wybrac

Wybierając odpowiednie dla siebie fotel dla graczy znajdziemy się przed następującym wyborem: zakupić zwykły fotel biurowy czy raczej specjalny, dedykowany dla graczy fotel gamingowy. Obecnie do najbardziej uznanych producentów takich produktów należą między innymi Genesis, Vertagear, Nitro Concepts czy noblechairs.


Podchodząc do kwestii wyboru odpowiedniego fotela gamingowego musimy pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna. Ma na nią wpływ kilka istotnych czynników. W zależności od naszych wymagań oraz posiadanego na ten cel budżetu wybór może być bardzo różny. Podobnie jak w innych przypadkach im wyższa jakość, tym wyższa będzie cena wybranego produktu. Najtańsze fotele dla graczy kosztują kilkaset złotych, jednak markowe fotele dla graczy wykonane z lepszych i trwalszych materiałów to wydatek rzędu nawet 2500 zł w przypadku poszycia wykonanego z prawdziwej skóry...


Jak wybrać dla siebie najlepszy fotel gamingowy?

Z pewnością zgodzisz się, że fotel na którym spędzasz tyle godzin dziennie w domu albo pracy powinien być tak wygodny jak to możliwe. Jeżeli jesteś graczem, to można założyć, że spędzasz mnóstwo czasu siedząc przed komputerem albo ekranem telewizora jeżeli grasz na konsoli. Jeżeli siedzisz wtedy na zwykłym krześle to tracisz naprawdę sporo. Możesz wierzyć albo nie, jednak najlepsze fotele dla graczy mogą wznieść doświadczenie z grania na nowy poziom. Niektóre krzesła gamingowe są tak naszpikowane rozwiązaniami pozwalającymi dostosowanie ich dla siebie, że jeżeli chociaż raz zasiądziesz na dobrym fotelu dla gracza, to nie będziesz już chcieć siedzieć na niczym innym.


Genesis SX77 Black Red, fotel dla graczy, NFG-0751Nitro Concepts C80 Pure, fotel dla graczy, czarny / białynoblechairs EPIC, fotel dla graczy, czarny, złote obszycieVertagear Racing Series, SL4000 fotel dla graczy, czarny/zielony

Zobacz pełną ofertę: Fotele dla graczy
Fotele dla graczy, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Decydując się na zakup idealnego fotela gamingowego, trzeba zwrócić uwagę na szereg jego elementów. Miłośnicy gier komputerowych spędzają bowiem na takim fotelu wiele godzin. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2014 roku przez Nielsen1, przeciętna osoba w wieku powyżej 13 lat, spędza średnio 6.3 godziny w tygodniu przed ekranem. Dane te dotyczą każdego, nie tylko graczy. Jeżeli jesteś nieco bardziej zapalonym graczem to możliwe, że przy komputerze siedzisz dwa a nawet trzy razy dłużej. Częstym scenariuszem jest też siedzenie przez 7-8 godzin dziennie przed komputerem w pracy, a potem dodatkowo 3-4 godziny wieczorem w domu. To z jakich materiałów jest wykonany fotel obrotowy i jakie zastosowano w nim rozwiązania, wpływa nie tylko na komfort i samopoczucie w trakcie rozgrywki, ale także na zdrowie gracza. Jak wybrać idealny fotel dla gracza? Pomocny może być internetowy ranking foteli gamingowych obejmujący różne opinie użytkowników na najciekawsze fotele dla graczy, ale warto jest również skorzystać z informacji, które zawiera ten poradnik. Przed zakupem fotela dla gracza, trzeba przede wszystkim sprawdzić jego oparcie i możliwości regulacji oraz to, jakie materiały zostały wykorzystane w jego obiciu.

Oparcie fotela dla gracza

Niezwykle istotne dla zdrowia gracza jest oparcie fotela gamingowego. Wygodny fotel dla gracza powinien posiadać oparcie przypominające swoim kształtem literę "S" z uwypukleniem w miejscu, w którym zlokalizowany jest u osoby zasiadającej na takim fotelu, odcinek lędźwiowo-krzyżowy kręgosłupa. Bardzo ważny jest także odpowiedni zagłówek, który daje chwilę wytchnienia podczas przerw w grze. Jaki fotel dla gracza spełnia takie wymagania? Wśród foteli, które zapewniają najwyższy poziom wygody kręgosłupowi, na szczególne uznanie zasługuje doskonale wyprofilowane krzesło gamingowe Natec Genesis.

Noblechais Genesis Fotele Dla Graczy
Regulacja fotela gamingowego

Wybierając fotel gamingowy trzeba sprawdzić jakie posiada on możliwości w kwestii jego regulacji. Najlepsze fotele dla graczy umożliwiają regulowanie nie tylko wysokości i odchylenia oparcia czy też wysokości podłokietników, ale także dają pole do manewru w kwestii regulacji profilu oparcia i głębokości siedziska. Regulacja wysokości sprawia, że krzesło dla gracza może być dostosowane do jego wzrostu, regulacja odchylenia i profilu oparcia oraz głębokości siedziska.


Sprawiają, że przy długiej rozgrywce nie będzie się pojawiał ból kręgosłupa, natomiast regulacja wysokości podłokietników zapewnia wysoki komfort rąk i dłoni gracza. Wygodny fotel dla gracza powinien dawać ponadto możliwość swobodnego obracania się na nim o 360 stopni. Przykładem foteli, które spełniają nawet najbardziej wygórowane wymagania w kwestii regulacji, są fotele dla graczy Nitro Concepts oraz noblechairs.

Regulacja fotela gamingowego noblechairs

Materiał w obiciu fotela dla gracza

Fotel do komputera jest dla gracza wygodny jeśli w jego obiciu wykorzystano odpowiednie materiały. W dużym skrócie lista materiałów wykorzystywanych w fotelach gamingowych sprowadza się do następujących materiałów:

  • Skóra naturalna
  • Skóra ekologiczna
  • Alcantara i zamszopodobne
  • Tkaniny
  • Włókna karbonowe
  • Siatka nylonowa

Wśród graczy nie sprawdzą się na pewno fotele z materiałów tekstylnych stosowane powszechnie w biurach. Zdecydowanie najbardziej wygodne będą natomiast takie fotele dla graczy, w produkcji których została wykorzystana skóra naturalna, jak np.: noblechairs. Osoby których nie stać na zakup fotela z obiciem ze skóry naturalnej, może z kolei zainteresować fotel komputerowy z obiciem ze skóry ekologicznej. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują fotele Vertagear. Fotele gamingowe, w których obiciu znajduje się skóra ekologiczna mogą się co prawda szybciej przecierać, ale jednocześnie są bardzo wygodne i proste w czyszczeniu.


Niektóre fotele dla graczy z wyższej półki posiadają elementy wykonane z Alcantary, lub innych zamszopodobnych materiałów. Kolejnym materiałem wykorzystywanym jako obicie foteli dla graczy są różnego rodzaju tkaniny. Zapewnia ono dobre odprowadzanie potu, jednak trudniejsze czyszczenie. Rozwiązanie takie wykorzystane jest na przykład w fotelach Genesis Na koniec bardzo pozostawiamy siatkę nylonową, preferowaną przez część osób ze względu na najlepszą wentylację kosztem mniejszej wytrzymałości. Najczęściej jest ona wykorzystywana jako materiał oparcia ze względu na mniejsze obciążenia.

Materiał w bbiciu Fotela Dla Gracza

Fotele dla graczy a jakość wykonania

Ważnym czynnikiem wpływającym na wygodę i bezpieczeństwo korzystania z fotela gamingowego jest bez wątpienia jakoś wykonania. Składa się na to wiele aspektów. Bez wątpienia obowiązkiem każdego szanującego się producenta jest przygotowanie dobrego projektu, wybór najlepszych podzespołów, staranne wykonanie poszczególnych elementów, kontrola jakości przed spakowaniem. Fotele dla graczy dostarczane są w formie rozłożonej, dlatego bardzo ważnym zadaniem stojącym przed przyszłym użytkownikiem jest dokładne zapoznanie się z instrukcją. Cześć producentów udostępnia instrukcje w postaci filmów ma youtube.


Montaż fotela należy przeprowadzać powoli i dokładnie. Pośpiech zawsze się zemści, czy to w postaci zerwanego gwintu na śrubach mocujących podstawę do siedziska, czy też krzywo wkręconych śrubach łączących podstawę siedziska z oparciem. W tym przypadku staranność jest bez wątpienia gwarancją sukcesu. Ten sukces mierzony jest trwałością fotela przez długi czas. Źle złożony będzie strzelał i skrzypiał.
Najpopularniejsze fotele gamingowe

noblechairs EPIC, fotel dla graczy, czarny.
noblechairs EPIC, fotel dla graczy, naturalna skóra, czarny, czarne obszycie.
noblechairs EPIC, fotel dla graczy, PENTA Sports Edition, czarny / pomarańczowy.
Vertagear Racing Series, SL5000 fotel dla graczy, czarny.
Vertagear Racing Series, SL2000 fotel dla graczy, czarny/biały.
Vertagear Racing Series, SL4000 fotel dla graczy, czarny/karbon.
Genesis SX77 Black Red, fotel dla graczy, NFG-0751.
Nitro Concepts C80 Pure, fotel dla graczy, czarny.
Nitro Concepts C80 Comfort, fotel dla graczy, czarny / czerwony.
Genesis SX33 Black Blue, fotel dla graczy, NFG-0782.

Najpopularniejsi producenci foteli dla graczy

Fotele NoblechairsFotele Genesis Natec
Fotele VertagearFotele Nitro Concepts
Przypisy:
1 - http://www.nielsen.com/us/en/insights/news/2014/multi-platform-gaming-for-the-win.html