GoPro Hero 4 plotki potwierdzone, specyfikacja cena

Kamera GoPro Hero to urządzenie, które zamocowane na kiteboardingu, windsurfingu, kasku lub motocyklu spowoduje większe bicie serca i jeszcze lepsze wspomnienia. Kamery GoPro Hero to swoisty fenomen, wręcz ikona mobilnych kamer typu Point-of-View. Mimo wielu konkurentów, ciągle plasuje się na czele wszystkich produktów tego typu. Po piętach najbardziej firmie GoPro depcze firma Sony z serią kamer Action Cam. A jej najnowszy model HDR-AS100V skutecznie doścignął a w niektórych parametrach, jak stabilizacja obrazu, prześcignął ostatni model GoPro Hero 3 czy Hero 3 .

Lista modeli GoPro HERO z dwuletnią gwarancją:

GoPro Hero 4 HERO4 Black (CHDHX-401) GoPro Hero 4 HERO4 Silver (CHDHY-401) GoPro Hero 4 HERO4 Session (CHDHS-101)
GoPro Hero LCD (CHDHB-101)
GoPro Hero (CHDHA-301)

Recenzja

Jednak firma nie zasypuje gruszek w popiele i od kilku dni możemy się cieszyć nową kolekcją aż 3 nowych kamer spod znaku GoPro Hero. Dwa modele to najwyższa liga oznaczona symbolami GoPro Hero BLACK i Hero SILVER, trzecia do budżetowy, ale ze względu na swoją cenę, również bardzo ciekawy model o oznaczeniu GoPro HERO. Wszyscy fani urządzeń GoPro z wypiekami na twarzy czekali na zapowiadany już od dłuższego czasu model GoPro Hero 4. Duża część plotek, jakie do nas docierały w ostatnich miesiącach się potwierdziły. Ale jest tez kilka niemałych niespodzianek. Największe to - wbudowany ekran w modelu SILVER i zupełnie osobny model w bardzo niskiej cenie, model GoPro HERO, bez dodatkowych oznaczeń numerycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją wideo i poznaniem możliwości tych najnowszych kamer.

GoPro Hero 4 BLACK jest zdolny nagrywać filmy 4K już z normalną, użyteczną prędkością 30 klatek na sekundę, a nie jak wcześniej 15 fps. Na dokładkę w najbardziej użytecznym i popularnym trybie FullHD 1080p dostajemy bardzo wysokie klatkowanie 120 fps'ów, co pozwala robić 4-krotny slow motion bez żadnej utraty jakości z pełna płynnością.
Model GoPro Hero 4 SILVER odpowiada mniej więcej poprzedniemu topowemu modelowi Hero 3 Plus BLACK, deje on bardzo dobry obraz, jednak tryb 4K pozostaje z niskim klatkowaniem 15 FPS. Ale za do dostaje ekstra bonus w postaci wbudowanego, dotykowego wyświetlacza.

Gopro
Całość napędza nowy chip SoC Ambarella A9 czyli procesor ARM A9 Dual CortexTM - A9 1GHz z akceleratorem FPU. Sam foto sensor to zupełnie nowy 12 Mega pikselowy układ z funkcjami: multi-ekspozycji, mapowaniem HDR, WDR i elektroniczną stabilizacją obrazu! Ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z kamerami Sony?
Kamerę dostajemy wraz z wodoszczelną obudową, atestowaną do 40m z płaską soczewką, która prawidłowo zachowuje się pod wodą nie powodując aberracji sferycznych (co jest częsta przypadłością konkurencyjnych produktów w tym kamer Sony).

Niespełnione nadzieje

Jedna z ważnych różnic w stosunku do plotek, jest brak klatkażu 240fps w jakiś sensownych rozdzielczościach. Będzie on dostępny jedynie w trybie WVGA czyli w mało użytecznej rozdzielczości 848x480px. Pojawiają się też głosy że najwyższy model czyli BLACK, powinien mieć wszystko czyli również wyświetlacz LCD i pilot zdalnego sterowania, który teraz nie występuje z żadną z kamer.

Duża niespodzianka

Duża niespodzianką jest budżetowa wersja kamery tylko z podstawowymi opcjami GoPro HERO nie wyciągana z obudowy wodoszczelnej z wbudowaną baterią i tylko podstawowymi trybami wideo. Jej cena będzie oscylować w okolicach 550zł. Ta kamera z pewnością zaszachuje rynek najtańszych kamerek, których liczba modeli mnoży się na potęgę. Niestety u większości za niską ceną nie idzie nic więcej. Tanie kamery mają bardzo kiepskiej jakości obraz. Wydaje się ze nowy bohater złamie te zasady i już za nie wielkie pieniądze będziemy mogli się cieszyć przyzwoitymi parametrami obrazu. Poniżej przedstawiamy już oficjalne dane nowych modeli.Zgodnie z pierwotnymi plotkami w nowym GoPro Hero 4 otrzymamy tryb wideo 4K z klatkażem 30fps'ów i na dodatek wbudowany wyświetlacz. Niestety, obie te funkcje nie będą dostępne w tym samym aparacie. Zamiast tego będą dwa różniące się modele.

Model najbardziej zaawansowany Hero 4 Black da nam nowe i szybkie tryby graficzne. Natomiast wygodny wbudowany wyświetlacz będzie jako standard w modelu Hero 4 Silver.

GoPro Hero 4 Black

Nowy HERO 4 Black działa z siłą nowego procesora, który podwaja wydajność poprzedniego GoPro. Jest on reklamowany jako "najbardziej zaawansowany GoPro Ever", co ma poprawiać jakość obrazu. Nowy model Black przechwyci wideo 4K z prędkością 30 klatek na sekundę w stosunku do maksymalnych 15fps w poprzednich modelach.
Oto dostępne rozdzielczości i częstotliwości odświeżania:
  • 4K przy 30fps,
  • 2,7K w 50fps,
  • 1440p przy 80fps,
  • 1080p, 960p i 720p w 120fps
Tryb klatkażu 240fps dostępny jest w obu modelach jedynie w trybie 480p. Zobacz tabelę na końcu artykułu.
W przypadku obrazów nieruchomych, czyli zdjęć będziesz w stanie ustrzelić do 30 klatek na sekundę w trybie pełnej matrycy 12 Mpx.

Gopro
Przechwytywanie dźwięku audio jest również poprawione. Producent chwali się 2 krotni większym zakresem przechwytywania sygnału.
Z przodu aparatu jest niezwykle szerokokątny szklany obiektyw, który możemy ustawić na trzy różne pola widzenia: Ultra Szeroki (Ultra Wide), Średni (Medium) i Wąski (Narrow).

Dużą nowością są ręczne ustawienia dostępne zarówno do zdjęcia jak i video filmowania. Dostępne mają być ustawienia związane z ekspozycją ustawieniami ISO i więcej.

Aparat jest wodoszczelny tak samo jak wersja Hero3 czyli do 40 m. Inne wbudowane funkcje to: Wi-Fi, Bluetooth, ustawienia ekspozycji dla nocnego nagrywania, "HiLight Tag" czyli funkcja znakowania kluczowych momentów nagrania, funkcja QuikCapture powoduje włączenie i start, nagrywania za pomocą jednego przyciśnięcia. Nowością też ma być automatyczny tryb Low Light, znany już z wersji Hero 3, ale wtedy trzeba go było ustawiać ręcznie.

Co do zgodności wstecznej, modele Black i Silver będą zgodne z wszystkimi akcesoriami i systemami montowania.

GoPro Hero 4 Silver

Model GoPro Hero 4 Srebrny nie zaoferuje nagrywanie wideo 4K przy 30 klatkach na sekundę (tylko jak poprzednia wersja z klatkażem 15fps), ale za to jest to pierwszy GoPro, który oferuje wygodny i wbudowany wyświetlacz dotykowy.
Sterowanie będzie dostępne za pomocą dotykowego ekranu za pomocą przesuwania po ekranie i tapnięć.
Gopro
Model Silver będzie w stanie uchwycić obraz:
  • 4K przy 15fps,
  • 2,7K przy 30fps,
  • 1440p przy 48fps,
  • 1080p przy 60fps,
  • 960p przy 100fps
  • 720p w 120fps.
Gopro
Model Srebrny może być szczególnie przydatny do fotografii, dzięki wyświetlaczowi mamy wygodę kadrowania, a parametry pozwolą nam na zrobienie 30 zdjęć na sekundę z pełnej rozdzielczości 12 megapikseli.
Pozostałe funkcje, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, HiLight Tag, QuikCapture, wodoodporność są prawie identyczne jak w modelu GoPro Hero 4 Black.

Inne akcesoria

Wraz z nowymi aparatami staną się dostępne nowe akcesoria, między innymi uchwyt na strzelbę/łuk/kuszę, uchwyt na zwierzęta domowe. Pojawi się też nowa technologia łączności z pilotem, oprócz Wi-Fi będzie dostępne także Bloutooch jest też nowy, poręczny, wodoodporny pilot.

Ceny i dostępność

Warto dodać że nowe modele jedynie częściowo zastąpią ofertę. Na rynku pozostaną poprzednie modele GoPro Hero3 Plus: Biały (White), Srebrny (Silver) i dochodzi jeszcze nowy budżetowy model, plasowany poniżej GoPro Hero3 White jego nazwa to po prostu GoPro Hero z ceną: 100 Funtów / 125 Euro.
Ceny topowych modeli to odpowiednio: 480 Euro / 370 Funtów za wersję Black i 380Euro / 290 Funtów za wersję Silver.

Wszystkie

Specyfikacja Techniczna

Specyfikacja

Lista modeli GoPro HERO z dwuletnią gwarancją:

GoPro Hero 4 HERO4 Black (CHDHX-401) GoPro Hero 4 HERO4 Silver (CHDHY-401) GoPro Hero 4 HERO4 Session (CHDHS-101)
GoPro Hero LCD (CHDHB-101)
GoPro Hero (CHDHA-301)