Sklep Komputerowy
Koszyk jest pusty

Sklep komputerowy od 1993 roku

Strefa Marek

OsramPhilips LED
GoProMicrosoft
MSIiiyama
LenovoGigabyte
AMDCorsair
AsusSeasonic
QNAPInsERT
HamauRage
Nitro Conceptsnoblechairs

Wszyscy producenci:

 Data: 2014-08-18 

GoPro Hero 4 - Recenzja najnowszej kamery sportowej Point-of-view

GoPro Hero 4 plotki potwierdzone, specyfikacja cena

Kamera GoPro Hero to urządzenie, które zamocowane na kiteboardingu, windsurfingu, kasku lub motocyklu spowoduje większe bicie serca i jeszcze lepsze wspomnienia. Kamery GoPro Hero to swoisty fenomen, wręcz ikona mobilnych kamer typu Point-of-View. Mimo wielu konkurentów, ciągle plasuje się na czele wszystkich produktów tego typu. Po piętach najbardziej firmie GoPro depcze firma Sony z serią kamer Action Cam. A jej najnowszy model HDR-AS100V skutecznie doścignął a w niektórych parametrach, jak stabilizacja obrazu, prześcignął ostatni model GoPro Hero 3 czy Hero 3+.

Lista modeli GoPro HERO z dwuletnią gwarancją:

GoPro Hero 4 HERO4 Black (CHDHX-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Silver (CHDHY-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Session (CHDHS-101)
GoPro Hero+ LCD (CHDHB-101)
GoPro Hero (CHDHA-301)

Recenzja

Jednak firma nie zasypuje gruszek w popiele i od kilku dni możemy się cieszyć nową kolekcją aż 3 nowych kamer spod znaku GoPro Hero. Dwa modele to najwyższa liga oznaczona symbolami GoPro Hero BLACK i Hero SILVER, trzecia do budżetowy, ale ze względu na swoją cenę, również bardzo ciekawy model o oznaczeniu GoPro HERO.

Wszyscy fani urządzeń GoPro z wypiekami na twarzy czekali na zapowiadany już od dłuższego czasu model GoPro Hero 4. Duża część plotek, jakie do nas docierały w ostatnich miesiącach się potwierdziły. Ale jest tez kilka niemałych niespodzianek. Największe to - wbudowany ekran w modelu SILVER i zupełnie osobny model w bardzo niskiej cenie, model GoPro HERO, bez dodatkowych oznaczeń numerycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z recenzją wideo i poznaniem możliwości tych najnowszych kamer.


GoPro Hero 4 BLACK jest zdolny nagrywać filmy 4K już z normalną, użyteczną prędkością 30 klatek na sekundę, a nie jak wcześniej 15 fps. Na dokładkę w najbardziej użytecznym i popularnym trybie FullHD 1080p dostajemy bardzo wysokie klatkowanie 120 fps'ów, co pozwala robić 4-krotny slow motion bez żadnej utraty jakości z pełna płynnością.

Model GoPro Hero 4 SILVER odpowiada mniej więcej poprzedniemu topowemu modelowi Hero 3 Plus BLACK, deje on bardzo dobry obraz, jednak tryb 4K pozostaje z niskim klatkowaniem 15 FPS. Ale za do dostaje ekstra bonus w postaci wbudowanego, dotykowego wyświetlacza.

Gopro Hero 4 Black

Całość napędza nowy chip SoC Ambarella A9 czyli procesor ARM A9 Dual CortexTM - A9 1GHz z akceleratorem FPU.
Sam foto sensor to zupełnie nowy 12 Mega pikselowy układ z funkcjami: multi-ekspozycji, mapowaniem HDR, WDR i elektroniczną stabilizacją obrazu! Ciekawe jak wypadnie w konfrontacji z kamerami Sony?

Kamerę dostajemy wraz z wodoszczelną obudową, atestowaną do 40m z płaską soczewką, która prawidłowo zachowuje się pod wodą nie powodując aberracji sferycznych (co jest częsta przypadłością konkurencyjnych produktów w tym kamer Sony).

Niespełnione nadzieje

Jedna z ważnych różnic w stosunku do plotek, jest brak klatkażu 240fps w jakiś sensownych rozdzielczościach. Będzie on dostępny jedynie w trybie WVGA czyli w mało użytecznej rozdzielczości 848x480px.

Pojawiają się też głosy że najwyższy model czyli BLACK, powinien mieć wszystko czyli również wyświetlacz LCD i pilot zdalnego sterowania, który teraz nie występuje z żadną z kamer.

Duża niespodzianka

Duża niespodzianką jest budżetowa wersja kamery tylko z podstawowymi opcjami GoPro HERO nie wyciągana z obudowy wodoszczelnej z wbudowaną baterią i tylko podstawowymi trybami wideo. Jej cena będzie oscylować w okolicach 550zł. Ta kamera z pewnością zaszachuje rynek najtańszych kamerek, których liczba modeli mnoży się na potęgę. Niestety u większości za niską ceną nie idzie nic więcej. Tanie kamery mają bardzo kiepskiej jakości obraz. Wydaje się ze nowy bohater złamie te zasady i już za nie wielkie pieniądze będziemy mogli się cieszyć przyzwoitymi parametrami obrazu.

Poniżej przedstawiamy już oficjalne dane nowych modeli.Zgodnie z pierwotnymi plotkami w nowym GoPro Hero 4 otrzymamy tryb wideo 4K z klatkażem 30fps'ów i na dodatek wbudowany wyświetlacz. Niestety, obie te funkcje nie będą dostępne w tym samym aparacie. Zamiast tego będą dwa różniące się modele.

Model najbardziej zaawansowany Hero 4 Black da nam nowe i szybkie tryby graficzne. Natomiast wygodny wbudowany wyświetlacz będzie jako standard w modelu Hero 4 Silver.

GoPro Hero 4 Black

Nowy HERO 4 Black działa z siłą nowego procesora, który podwaja wydajność poprzedniego GoPro. Jest on reklamowany jako "najbardziej zaawansowany GoPro Ever", co ma poprawiać jakość obrazu. Nowy model Black przechwyci wideo 4K z prędkością 30 klatek na sekundę w stosunku do maksymalnych 15fps w poprzednich modelach.


Oto dostępne rozdzielczości i częstotliwości odświeżania:
 • 4K przy 30fps,
 • 2,7K w 50fps,
 • 1440p przy 80fps,
 • 1080p, 960p i 720p w 120fps

Tryb klatkażu 240fps dostępny jest w obu modelach jedynie w trybie 480p. Zobacz tabelę na końcu artykułu.

W przypadku obrazów nieruchomych, czyli zdjęć będziesz w stanie ustrzelić do 30 klatek na sekundę w trybie pełnej matrycy 12 Mpx.

Gopro Hero4 Black - Czarny przód Kamery

Przechwytywanie dźwięku audio jest również poprawione. Producent chwali się 2 krotni większym zakresem przechwytywania sygnału.

Z przodu aparatu jest niezwykle szerokokątny szklany obiektyw, który możemy ustawić na trzy różne pola widzenia: Ultra Szeroki (Ultra Wide), Średni (Medium) i Wąski (Narrow).

Dużą nowością są ręczne ustawienia dostępne zarówno do zdjęcia jak i video filmowania. Dostępne mają być ustawienia związane z ekspozycją ustawieniami ISO i więcej.

Aparat jest wodoszczelny tak samo jak wersja Hero3+ czyli do 40 m. Inne wbudowane funkcje to: Wi-Fi, Bluetooth, ustawienia ekspozycji dla nocnego nagrywania, "HiLight Tag" czyli funkcja znakowania kluczowych momentów nagrania, funkcja QuikCapture powoduje włączenie i start, nagrywania za pomocą jednego przyciśnięcia. Nowością też ma być automatyczny tryb Low Light, znany już z wersji Hero 3, ale wtedy trzeba go było ustawiać ręcznie.

Co do zgodności wstecznej, modele Black i Silver będą zgodne z wszystkimi akcesoriami i systemami montowania.

GoPro Hero 4 Silver

Model GoPro Hero 4 Srebrny nie zaoferuje nagrywanie wideo 4K przy 30 klatkach na sekundę (tylko jak poprzednia wersja z klatkażem 15fps), ale za to jest to pierwszy GoPro, który oferuje wygodny i wbudowany wyświetlacz dotykowy.


Sterowanie będzie dostępne za pomocą dotykowego ekranu za pomocą przesuwania po ekranie i tapnięć.

Gopro Hero4 4 Silver z Ekranem

Model Silver będzie w stanie uchwycić obraz:
 • 4K przy 15fps,
 • 2,7K przy 30fps,
 • 1440p przy 48fps,
 • 1080p przy 60fps,
 • 960p przy 100fps
 • 720p w 120fps.

Gopro Hero 4 Silver tył z Ekranem

Model Srebrny może być szczególnie przydatny do fotografii, dzięki wyświetlaczowi mamy wygodę kadrowania, a parametry pozwolą nam na zrobienie 30 zdjęć na sekundę z pełnej rozdzielczości 12 megapikseli.

Pozostałe funkcje, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, HiLight Tag, QuikCapture, wodoodporność są prawie identyczne jak w modelu GoPro Hero 4 Black.

Inne akcesoria

Wraz z nowymi aparatami staną się dostępne nowe akcesoria, między innymi uchwyt na strzelbę/łuk/kuszę, uchwyt na zwierzęta domowe. Pojawi się też nowa technologia łączności z pilotem, oprócz Wi-Fi będzie dostępne także Bloutooch jest też nowy, poręczny, wodoodporny pilot.

Ceny i dostępność

Warto dodać że nowe modele jedynie częściowo zastąpią ofertę. Na rynku pozostaną poprzednie modele GoPro Hero3+ Plus:
Biały (White), Srebrny (Silver) i dochodzi jeszcze nowy budżetowy model, plasowany poniżej GoPro Hero3+ White jego nazwa to po prostu GoPro Hero z ceną: 100 Funtów / 125 Euro.

Ceny topowych modeli to odpowiednio: 480 Euro / 370 Funtów za wersję Black i 380Euro / 290 Funtów za wersję Silver.

Wszystkie modele: Hero3 i Hero4

Specyfikacja Techniczna

Specyfikacja Techniczna

Lista modeli GoPro HERO z dwuletnią gwarancją:

GoPro Hero 4 HERO4 Black (CHDHX-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Silver (CHDHY-401)
GoPro Hero 4 HERO4 Session (CHDHS-101)
GoPro Hero+ LCD (CHDHB-101)
GoPro Hero (CHDHA-301)


Dodaj do Facebooka+ Google+Dodaj do Twitter+ Wykop.pl

Wstecz  

Opinie, komentarzeGoPro Hero 4 - Recenzja najnowszej kamery… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena klientów: 4 / 5 - Ilość recenzji: 62
Zigi · pytacie gdzie kupiłem - GOHERO - całego adresu nie podam, żeby reklamy nie robić w pozycjonowaniu. Sklep mogę polecić - wszystko ok.
9 Styczeń 2015 13:34 · Ocena: 5
Zizuu · Zigi- Twoja kolejna próba kryptoreklamy...
9 Styczeń 2015 16:15 · Ocena: 5
Zigi · Zizuu - szkoda, że mamy takie czasy w necie, że wypowiedź chwalebna dla jakiegokolwiek podmiotu jest traktowana jak kryptoreklama. Kiedyś net służył do dzielenia się opiniami na każdy temat - od opryszczki w miejscu intymnym do obsługi w salonie dawnej IDEI, a dzisiaj? Masz jakiekolwiek podstawy, by mi zarzucać kryptoreklamę?
16 Styczeń 2015 9:04 · Ocena: 5
Zizuu · Zizuu- owszem. Wystawiając swoją opinię dwukrotnie wpisywałeś nazwę sklepu, w którym kupiłeś kamerę. W pierwszym komentarzu, po moderacji, usunięto linka do konkurencyjnej strony, ale takie osoby jak Ty nie odpuszczają- "jak nie drzwiami to oknem". Tym razem bez podawania całego adresu odpowiedziałeś na rzekome zapytania o to gdzie kupiłeś kamerę. Co do swobodnej wymiany zdań- jestem za, ale to nie jest ogólne forum tylko strona konkretnego sprzedawcy, który nie życzy sobie odnośników do innych sklepów internetowych.
17 Styczeń 2015 12:53 · Ocena: 5
Blash · A tak z innej beczki- czy ktoś ma lub wie skąd można pobrać sample plików wypchniętych przez hero4b ? Głownie mi chodzi o jakiś pliczek w 4k@25 oraz 1080@100fps. Chciałbym zobaczyć pliki prosto z kamery, a nie przepuszczone przez konwerter YT czy innego wimeo:)
17 Styczeń 2015 15:26 · Ocena: 3
Peryskop · A porównanie z sony i po temacie.
19 Styczeń 2015 20:36 · Ocena: 3
Indigo · Jak z dźwiękiem w gopro 4 silver?
20 Styczeń 2015 19:20 · Ocena: 2
Zigi · Uuu a to przepraszam - nie wiedziałem, że to sklep :D - wyskakujecie w google z linkiem do recenzji...nie oferty. To po pierwsze. Po drugie - jak ktoś jest zadowolony ze sklepu - chętnie się dzieli. Tym bardziej, jak wcześniej miał złe doświadczenia (którymi też się dzieli - wspomniane EURO i MM, ale tego nie zauważyłeś kolego ZIZUU). Waszego sklepu w takim razie nie oceniam - nie znam Was od strony sprzedaży.
23 Styczeń 2015 16:36 · Ocena: 3
Random · Bloutooch - to jest chyba literowka
28 Styczeń 2015 21:21 · Ocena: 4
MALY · MAM PYTANKO DLA AMATORA TO NAJLEPSZY CHYBA WYBOR GO PRO HERO 3 + BLACK, LU 4 SILVER, ?
5 Luty 2015 0:27 · Ocena: 4
MALY · @MALY: chcialem napisac lub
5 Luty 2015 0:39 · Ocena: 4
Sebastian · Przy 1080p na 48 fps w trybie Super ( GOPRO3+ ) KARTA 16GB ma czas 44:44 minuty.
To jest odpowiedź dla PAWŁA

9 Luty 2015 12:57 · Ocena: 3
Sebastian · Przy 1080p na 48 fps w trybie Super ( GOPRO3+ ) KARTA 16GB ma czas 44:44 minuty.
To jest odpowiedź dla PAWŁA

9 Luty 2015 12:57 · Ocena: 3
HeavyDaisho · Ludzie! Na są na prawdę inne i lepsze alternatywy od G...ro. Jvc, panasonic i polaroid które w kalsie gp2 przwyżają i są zbliżone do parametrów gp3, a cena w okolicach 600/700zł. Wystarczy zagłębić się w temat. Pozdrawiam!
9 Marzec 2015 16:02 · Ocena: 1
PITER · Koledzy chciałbym zakupić kamerkę ale nie wiem jaki model mam wybrać. Proszę o pomoc.
Poniżej przesyłam dwa modele, które biorę pod uwagę:
AEE MagiCam SD21
GoPro HERO 4 SILVER

7 Maj 2015 15:41 · Ocena: 1
Z op.pl · Klatkaż ? Ktoś uciekał z lekcji j.polskiego? Litości
31 Lipiec 2015 11:17 · Ocena: 4
Andrzej Mazur · @Z op.pl: To słowo jest nowe. Ale uznawane za prawidłowe, poprzez analogię do innych jednostek miar, jak metraż itp.
16 Wrzesień 2015 8:23 · Ocena: 5
Andrzej Mazur · @HeavyDaisho: W niższej cenie myślałbym raczej o Sony Action Cam as 20, niż nad tymi wynalazkami.
16 Wrzesień 2015 8:25 · Ocena: 5
Lanzur · Dokładnie. Sony Action AS200 nie dość, że ma stabilizację obrazu to jeszcze nagrywa w stereo. Co prawda to tylko FULL HD ale po co komu jak na razie 4K.
30 Wrzesień 2015 11:42 · Ocena: 1
Qulargol · Powiem tak, miałem sony i już ślicznie za sony dziękuje nigdy więcej. Nie kupisz się nie dowiesz.
6 Listopad 2015 12:00 · Ocena: 5
Qulargol · Powiem tak, miałem sony i już ślicznie za sony dziękuje nigdy więcej. Nie kupisz się nie dowiesz.
6 Listopad 2015 12:01 · Ocena: 5
Mariusz · Panowie zobaczcie co w tej cenie proponuje SONY. Moim zdaniem można kupić tańszy sprzęt o wiele lepszych parametrach i wbudowanym GPS (lokalizacja i aktualna prędkość).
Używam kamerki Sony podczepionej do drona i sprawuje się lepiej niż GOPRO

16 Listopad 2015 19:21 · Ocena: 3
Mariusz · @PITER: SONY hdr-as20 Zywe kolory i piękny obraz 60 klatek przy FullHD
16 Listopad 2015 19:25 · Ocena: 5
Zenek · @MALY: Kup SONY AS20
16 Listopad 2015 19:42 · Ocena: 5
Mariusz · Polska to taki mały skrawek ziemi gdzie albo GOPRO albo nic. Marketing robi swoje a jakość to już zupełnie inna para kaloszy !
16 Listopad 2015 19:46 · Ocena: 3
Wojtek · Mam problem z logowaniem z telefonem i gopro 4 black czy może mi ktoś pomóc
loguję się wpisuje w telefonie hasło goprohero i wyświetla się na czerwono że złe hasło dziękuję z góry za pomoc

1 Styczeń 19:32 · Ocena: 4
Hmm · Dlatego w 2016 roku do aktualności wstawiacie artykuł z połowy 2014 roku?
9 Luty 7:15 · Ocena: 5
Dawid · Witam serdecznie,
Panowie proszę o pomoc w wybraniu modelu GOPRO gdyż od tych opowieści doradców MM czy EURO nie wiem kompletnie nic.To co jest dla mnie ważne to dobra jakość nagrania.Kamera uzywawana typowo rekreacyjnie wakacje z rodziną, nurkowanie, rower itp.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc
Piszcie na master392@wp.pl

7 Marzec 21:47 · Ocena: 5
Ivan · No dobra jak już opisujecie te funkcje kamerek nowych w formie recenzji to gdzie takie informacja jak czas pracy na bateri z ekranem i bez ekranu oraz pojemność nagrania godzinnego w 4k z tymi 30 fpsami ???
5 Sierpień 16:34 · Ocena: 3
Ivan · No dobra jak już opisujecie te funkcje kamerek nowych w formie recenzji to gdzie takie informacja jak czas pracy na bateri z ekranem i bez ekranu oraz pojemność nagrania godzinnego w 4k z tymi 30 fpsami ???
5 Sierpień 16:37 · Ocena: 3
Dodaj kolejny komentarz:
Autor:E-mail (nie wyświetlany) [?]:Ocena:
Dodaj ilustrację:
  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną   Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Copyright © 2002-2016 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

Więcej o Newsletterze ProLine


• Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

• Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

• Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami