Komputer do gier za 5500 zł

Skoro procesory AMD Ryzen 5000 są obecnie bardzo mocno konkurecyjne cenowo względem procoserów Intel Core, to w budżecie 5500 zł możemy sobie pozowlić na 8-rdzeniowego i 16-wątkowego AMD Ryzen 7 5700X w połączeniu z kartą graficzną Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB GDDR6 LHR. Mocne połączenie do gier zarówno w rozdzielczości 1080p jak i również 1440p. Zestaw ten spisze się bardzo dobrze nie tylko w grach ale też przy zadaniach wielowątkowych więc jeżeli poza grami obrabiacie wideo, grafikę, to może to być dla Was świetny wybór. Reszta zestawu standardowa - 16GB DDR4 w dwóch kościach po 8 GB każda, szybki SSD M.2 NVMe czyli WD Blue SN570 o pojemności 1TB oraz zasilacz Seasonic B12-BC o mocy 750W, który będzie tutaj z ogromną rezerwą pod przyszłe modernizacje. 

Czy dobra obudowa musi być droga?

Sprawdźcie jak wypada obudowa komputerowa ZENPC Mesh Air TG z czterema wentylatorami Arctic P12 PST PWM 120 mm w zestawie, względem droższej konkurencji. Jak się okazuje w testach. aby mieć pojemną i oferującą dobre właściwości chłodzenia obudowę, wcale nie trzeba wydawać całego worka pieniędzy. 

 

Ilość klatek to nie wszystko

Wychodzimy z założenia, że każdy zestaw komputerowy, nawet ten składany niekoniecznie z najdroższych części komputerowych poza swoją wysoką wydajnością musi również oferować wysoki komfort użytkowania - odpowiednie temperatury oraz dobrą kulturę pracy. Dlatego chłodzenie boxowe Intela zmieniamy na Endorfy Fera 5 z 120 mm wentylatorem. Chłodzenie karty graficznej Gigabyte GeForce RTX 3070 Gaming OC 8GB GDDR6 zapewni zarówno niskie temperatury jak i również bardzo dobrą kulturę pracy. Przewiewna obudowa ZENPC Mesh Air TG z czterema wentylatorami 120 mm zadba o optymalny obieg powietrza, oraz o to, aby wewnątrz zawsze było czysto dzięki 3 filtrom przeciwkurzowym. 

 

Szukająć oszczędności oczywiście możecie do tego zestawu wrzucić AMD Ryzen 5 5600. Zaoszczędzicie kilkaset złotych przy praktycznie nieodczuwalnej stracie wydajności, bo jak wiemy, różnica wydajności pomiędzy AMD Ryzen 5 5600 a Ryzen 7 5700X w grach jest bardzo niewielka. 

Oszczędności: 

Rozbudowa:

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością 1920x1080p bądź 2560x1440p wraz wysokim odświeżaniem 144 Hz, które zapewnią Wam bardzo płynny obraz. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.