Pomimo wcześniejszych pogłosek i zwiastunów, że Xbox Game Pass może pewnego dnia pojawić się na innych platformach, Microsoft oficjalnie odrzucił ten pomysł w tym tygodniu. Podczas gdy Phil Spencer i jego zespół wcześniej rozważali wprowadzenie zawartości Xbox do konkurencyjnych systemów, pomysł ten został porzucony.

Podczas niedawnego wywiadu z Game Star Spencer omówił plany dotyczące Game Pass i xCloud. Oczywiście pojawiły się plotki o Game Pass lub xCloud, które pojawią się na Nintendo Switch, w dużej mierze z powodu informacji o bliskim partnerstwie między obiema firmami.

Problemy z innymi platformami konsol do gier polega na tym, że nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnego doświadczenia Xbox na tych platformach
- powiedział Spencer.
Wiemy, że kiedy ktoś gra w jedną z naszych gier Xbox, oczekuje się, że ma swoją społeczność Xbox LIVE, ma swoje osiągnięcia, Game Pass jest dla niego opcją, jego własna biblioteka jest całkowicie dostępna
Ponieważ inne platformy niekoniecznie są zainteresowane zezwalaniem na Xbox Live i inne składniki rodziny Xbox na swoich platformach, Game Pass również nie przejdzie.