Defhsehdtmjdtnj

Naukowcy zamieniają ludzkie komórki mózgowe w mikrochipy. "Naszym celem jest uzyskanie niezrównanej mocy obliczeniowej ludzkiego mózgu".

Twórcy sztucznej inteligencji często czerpią inspirację z ludzkiego mózgu podczas projektowania swoich algorytmów lub obwodów, na których działają, ale teraz projekt idzie o krok dalej.

Naukowcy z Aston University w Anglii fizycznie integrują ludzkie komórki macierzyste mózgu z mikroczipami AI, zgodnie z komunikatem prasowym uniwersytetu. Naukowcy twierdzą, że celem jest przesunięcie granic możliwości sztucznej inteligencji poprzez zapożyczenie części zdolności przetwarzania ludzkiego mózgu.

Wzmocnienie neuronowe
Projekt, nazwany Neu-ChiP, brzmi jak tytuł filmu science-fiction klasy B, w którym wszechmocna sztuczna inteligencja wpada w amok. Zazwyczaj projekty takie jak ten w dziedzinie komputerów neuromorficznych lub inspirowanych mózgiem koncentrują się na zwiększaniu wydajności algorytmów sztucznej inteligencji, ale Neu-ChiP ma również na celu uczynienie ich bardziej wydajnymi.

Naszym celem jest wykorzystanie niezrównanej mocy obliczeniowej ludzkiego mózgu do radykalnego zwiększenia zdolności komputerów do pomocy w rozwiązywaniu złożonych problemów" - powiedział w komunikacie matematyk z Aston University David Saad. "Uważamy, że ten projekt może potencjalnie przełamać obecne ograniczenia mocy obliczeniowej i zużycia energii, aby doprowadzić do zmiany paradygmatu w technologii uczenia maszynowego.

Wymyślanie kół na nowo
Zazwyczaj sztuczna inteligencja inspirowana mózgiem opiera się na sztucznych neuronach lub obwodach. Z kolei faktyczne wdrożenie samej komórki biologicznej może zaoszczędzić zespołowi niektórych problemów inżynieryjnych.

W Neu-ChiP nie tylko stworzymy system składający się z wielu niezwykle złożonych komponentów - ludzkich komórek nerwowych - ale postaramy się wyjść daleko poza granice" - powiedział Rémi Monasson, dyrektor badań we francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych i Neu -ChiP współpracownik, powiedział w komunikacie prasowym. "Naszym celem jest doprowadzenie systemu neuronowego do stanu, w którym będzie on w stanie wykonywać nietrywialne obliczenia