W ofercie firmy GoPro pojawiła się kamera sportowa HERO+ LCD, wyposażona w dotykowy ekran. Kamera rejestruje filmy w standardzie Full HD z 60 kl./s, a także zdjęcia w rozdzielczości 8 megapikseli.Nowością w kamerze Hero+ LCD jest przede wszystkim ekran umieszczony z tyłu obudowy. Jest to dotykowy panel znany z kamerki Hero Silver 4. GoPro HERO+ LCD wyposażona została w obudowę pozwalającą zanurzyć kamerę w wodzie na głębokość do 40 metrów. W środku znalazły się również moduły Wi-Fi oraz Bluetooth pozwalające na zdalną pracę z urządzeniem.Wspomniany wcześniej ekran LCD może okazać się atrakcyjny dla początkowych użytkowników. W przeciwieństwie do wersji HERO Silver 4, ekranu nie można odłączyć od kamery. Prawdopodobnie, aby obsłużyć dotykowy ekran, użytkownik będzie musiał otworzyć obudowę kamery.

Ulepszona HERO+ LCD ma również lepsze parametry względem poprzednika. Sprzęcik będzie w stanie rejestrować materiały w jakości 1080p w 60 klatkach (to też usprawnienie względem poprzedników w tym przedziale cenowym), a aparat pstrykać 8-megapikselowe zdjęcia (dla porównania w HERO 2014 było to 5 megapikseli). Bolączką kamery HERO 2014 był brak modułów łączności z urządzeniami zewnętrznymi.W modelu HERO+ mamy już dostępną zarówno łączność Bluetooth i Wi-Fi. W kamerze mamy również rozwiązanie zastosowane w serii HERO 4, HiLight, do oznaczania momentów wartych uwagi. Slot na kartę ma umożliwić wkładanie microSD o maksymalnej pojemności 64GB. SEO GoPro potwierdził, że firma nie chce się skupiać wyłącznie na topowych modelach, ale i dawać coraz szerszej grupie klientów szansę nagrywania filmów we wciąż wysokiej jakości, ale za niższą cenę. Z powodu wprowadzenia nowych funkcji kamera GoPro Hero+ LCD cechuje się skróconą pracą na jednym naładowaniu akumulatora.


Kamera GoPro Hero+ LCD trafi do sprzedaży w lipcu (papierowa premiera 7 czerwca) Producent życzy sobie za nowe urządzenie około 1200 PLN.