Każdy kto choć trochę interesuję się rynkiem IT, wie jak obecnie wygląda sprawa z dostępnością kart graficznych na rynku. Pusto i drogo. Wszystko przez wydobywanie kryptowalut, ale i też przez ogólnoświatową sytuację.

Nv


Nadchodzi ratunek! Mamy kolejny powrót do przeszłości. Wedle ostatnich raportów, NVIDIA ma zamiar zwiększyć produkcję karty GTX 1650. Model ten nie jest tym czego obecnie wszyscy pożądają, ale być może będzie to rozwiązanie idealne dla wielu użytkowników poszukujących na teraz po prostu jakiegokolwiek wyjścia z patowej sytuacji. Zwiększona produkcja tego modelu ma ruszyć niebawem i być może lada dzień zobaczymy większą ilość dostępnych kart na sklepowych półkach. Ciężko jednak zakładać aby w obecnych czasach cena detaliczna była na poziomie pierwotnej - 149 USD. Tylko spora podaż i zapełnienie półek sklepowych po brzegi może się przyczynić do zbicia w dół obecnej - dwu, trzykrotnie wyższej ceny.

GTX 1650 oparty na architekturze Turing posiada na pokładzie 896 jednostek CUDA i 4 GB GDDR6. Model ten ma bardzo niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną dzięki czemu idealnie nadaje się pod modernizację starszych zestawów ze słabym zasilaczem - mowa tutaj o TDP na poziomie 75W.

Różne raporty oraz analizy nie wykluczają, że nastąpi to dopiero w 2022 roku.