Według MSI procesory AMD Ryzen wkrótce otrzymają nową aktualizację mikrokodu, a nowy BIOS, który będzie wyposażony w ponad 100 funkcji i ulepszeń, zostanie wprowadzony w przyszłym miesiącu. Mikrokod to najniższy poziom zestawu instrukcji procesora, które są ładowane z systemu BIOS - pomyśl o tym jako o oprogramowaniu układowym procesora. Według dyrektora marketingu MSI, Erica van Beurdena AMD wyda nowy mikrokod w listopadzie, który będzie zawierał ponad 100 aktualizacji funkcji i ulepszeń dla procesorów Ryzen.


Podczas pokazu MSI Insider na YouTube powiedziano, że AMD rozpocznie wdrażanie BIOS-u wśród dostawców płyt głównych w tym tygodniu. Nowy BIOS najpierw przejdzie przez producenta, który jest odpowiedzialny za aktualizację kodu, a następnie zostanie przekazany producentom płyt głównych, którzy następnie prawdopodobnie spędzą kilka tygodni na dostosowywaniu systemu BIOS, aby pasował do każdego modelu płyty głównej. Podczas pokazu MSI Insider szczegółowo omówiono również nadchodzącą płytę główną X570 Unify.

Oczekujemy, że BIOS będzie zawierał zaktualizowany mikrokod AGESA 1.0.0.4. Zauważono również na MSI Insider show, że ponad 100 ulepszeń w nowym BIOS-ie dotyczy nie tylko naprawiania problemów, oczekuje się również, że zostaną uwzględnione nowe funkcje i ulepszenia. Jednak nie było żadnych szczegółów na temat tych rewelacji, więc będziemy musieli poczekać na update.

Nowy mikrokod ma być dostępny na początku listopada i będzie oferowany nie tylko przez MSI, ale także przez wszystkich innych producentów płyt głównych. Aktualizacja głosi, że oprócz poprawek do najnowszej serii 3000 wprowadzono poprawki i ulepszenia procesorów Ryzen z serii 1000 i 2000. Jednak w tej chwili jest to nadal niepotwierdzone.

Prawdopodobnie w najbliższych tygodniach pojawią się wersje beta aktualizacji na stronach pomocy technicznej dostawców płyt głównych, zanim pełne wersje będą dostępne w listopadzie. Dokładne daty nowych wydań mikrokodu nie zostały jeszcze potwierdzone.