Qsw M2108 En

Model QSW-M2108-2C wyposażony jest w dwa porty combo 10GbE SFP+/RJ45 oraz osiem portów 2.5GbE RJ45 (łącznie 10 portów), zaś QSW-M2108-2S - w dwa porty 10GbE SFP+ oraz osiem 2.5GbE (łącznie - również 10). QSW-M2108-2C jest kompatybilny z technologiami 10GbE oraz NBASE-T i obsługuje 5 prędkości sieciowych (10Gbps, 5Gbps, 2.5Gbps, 1Gbps oraz 100 Mbps), pozwalając tym samym administratorom na osiąganie wyższych prędkości sieciowych z wykorzystaniem posiadanego okablowania Cat 5e oraz 6a. Przełączniki z serii QSW-M2108 oferują również funkcje zarządzania warstwy 2. (w tym LACP, VLAN, ACL oraz LLDP), dostępne z poziomu przyjaznego dla użytkownika interfejsu webowego, który pozwala wygodnie zarządzać np. opcjami kontroli łącza czy związanymi z bezpieczeństwem.

W małych i średnich firmach stale rośnie zapotrzebowanie na szybkie sieci - urządzenia z serii QSW-M2108 idealnie wpisują się w te potrzeby, oferując użytkownikom nie tylko osiem portów 2.5GbE RJ45, ale również dwa porty 10GbE SFP+ lub porty combo SFP+/RJ45. Nasza nowa seria pozwala użytkownikom elastycznie wykorzystywać swoje zasoby sieciowe i wygodnie kontrolować urządzenia z poziomu przyjaznego interfejsu webowego
- powiedział Frank Liao, Product Manager QNAP. Dodajmy, że przełączniki z serii QSW-M2108 są jednymi z niewielu przełączników typu web-managed, które obsługują protokół Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) i są zgodne ze standardami IEEE 802.3az Energy Efficient Ethernet i IEEE802.3x Flow Control w trybie full-duplex. Użytkownicy mogą wykorzystać urządzenia do budowanie sieci na małą/średnią skalę, obsługujących rozszerzenia, redundancję oraz technologię loop prevention - jednocześnie unikając strat pakietów wynikających z niezbilansowania łącza oraz redukując zużycie energii przez wolne lub nieaktywne połączenia. Dzięki inteligentnemu chłodzeniu, przełączniki z serii QSW-M2108 zapewniają wysokie transfery przy minimalnym poziomie głośności.
Specyfikacja
Zgodne z IEEE 802.3x and IEEE 802.3az; Auto Negotiation; QSW-M2108-2C jest kompatybilny z technologiami 10GbE oraz NBASE-T i obsługuje 5 prędkości sieciowych (10Gbps, 5Gbps, 2.5Gbps, 1Gbps oraz 100Mbps).
O QNAP
Priorytetem dla firmy QNAP, której nazwa stanowi skrót od Quality Network Appliance Provider (dostawca wysokiej jakości urządzeń sieciowych), jest zapewnianie kompleksowych rozwiązań, począwszy od projektowania oprogramowania, przez projektowanie sprzętu, po produkcję własną. Koncentrując się na innowacjach w zakresie pamięci masowej, sieci i inteligentnego wideo, dążymy do stworzenia technologicznego ekosystemu z oprogramowaniem opartym na subskrypcjach i zróżnicowanymi kanałami usług. Według prognoz QNAP serwer NAS będzie czymś więcej niż tylko zwykłą pamięcią masową, dlatego firma stworzyła infrastrukturę sieciową w chmurze, która umożliwia użytkownikom hostowanie i projektowanie systemów analizy w oparciu o sztuczną inteligencję, przetwarzanie brzegowe i integrację danych w swoich rozwiązaniach QNAP.