Jedną z rzeczy, która nigdy mnie nie zaskakuje w przypadku użytkowników iPhone'ów, jest to, jak szybko pobierają i instalują nowe wersje iOS. W niecały miesiąc połowa wszystkich obecnie używanych iPhone'ów korzysta z systemu iOS 13.

Apple Iphone Ios13

Dane opublikowane przez Apple 15 października pokazują, że od czasu wydania iOS 13 jeszcze 19 września zaktualizowany system operacyjny został już pobrany i zainstalowany na 50 procentach wszystkich obecnie używanych iPhone'ów. Z pozostałych urządzeń 41 procent korzysta z iOS 12, a 9 procent ze starszą wersją iOS.

Z iPhone'ów wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat 55 procent korzysta z iOS 13, 38 procent z iOS 12, a 7 procent ze starszej wersji.

iPadOS, który został wydany 24 września, również ma się dobrze, ponieważ działa na 33 procentach wszystkich aktualnie używanych iPadów, 51 procent na iOS 12, a 16 procent na wcześniejszej wersji.

Z iPadów wprowadzonych w ciągu ostatnich czterech lat 41 procent korzysta z iPada, 51 procent z iOS 12, a 8 procent z wcześniejszą wersją.

Biorąc pod uwagę skalę ekosystemu iPhone'a i iPada - w sumie około 1,4 miliarda urządzeń na początku 2019 r., Jest to bardzo szybki wskaźnik adopcji i pokazuje, że nowe wersje iOS są nadal dużym hitem wśród właścicieli iPhone'ów i iPadów.