Po przejściu przez TENAA na stronie China Telecom pojawił się Xiaomi Redmi 8, co sugeruje że model jest już blisko swojej premiery. Otrzymał również zezwolenie na sprzedaż od chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT).

Sieć komórkowa China Telecom i MIIT byli na tyle mili, że umieścili te zdjęcia telefonu na białym tle, zamiast zwykłego niebieskiego TENAA. Nawiasem mówiąc, widzieliśmy wcześniej zdjęcia zrobione "z ręki".

Xiaomi Xiaomi Xiaomi Xiaomi Xiaomi

Tak czy inaczej Xiaomi Redmi 8 otrzyma ekran 6,21" 720p z plastikowym korpusem i będzie dostępny w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim i czarnym. Smartfon prawdopodobnie będzie wykorzystywał taki sam układ jak w Redmi 8A, czyli Snapdragon 439. Do dyspozycji będzie on mieć do 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci na pliki czyli dwa razy więcej niż ma wersja "A" (choć dostępne będą również mniejsze pojemności).

Ulepszenia doczekał się również układ optyczny z główną matrycą 12MP i czujnikiem głębi 2MP, a także aparatem selfie o matrycy 8MP. Telefon będzie miał baterię o pojemności aż 5000 mAh i ładowaniem przez USB-C. Jest też gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

Xiaomi

Według danych China Telecom Xiaomi Redmi 8 będzie sprzedawany za 1600 CNY, czyli około 224 USD. Biorąc jednak pod uwagę, że Redmi 8A oferowany jest za nieco mniej niż 100 USD, uważamy, że cena może być błędem. Redmi 7 (6/64 GB) jest obecnie dostępny za znacznie bardziej rozsądną cenę 900 CNY.