Zespołowi naukowców z University of Sussex w południowej Anglii udało się wykorzystać technologię do stworzenia prototypu o nazwie Multimodal Acoustic Trap Display (MATD). Ten prototyp ma zdolność "jednoczesnego dostarczania treści wizualnych, słuchowych i dotykowych". Odbywa się to za pomocą fal dźwiękowych lub "akustoforezy", które poruszają i manipulują cząstkami w celu utworzenia obrazu.
Zespół opowiadał o swoim osiągnięciu mówiąc: "Nasz system przechwytuje cząstkę akustycznie i oświetla ją czerwonym, zielonym i niebieskim światłem co pozwala na kontrolowanie jej barwy, gdy szybko skanuje obszar projektora". Dzięki opracowanemu systemowi z falami dźwiękowymi pozwala on nie tylko zobaczyć hologram, ale także go usłyszeć i poczuć.


Jeden z naukowców w zespole, Ryuji Hirayama, powiedział, że poczucie "odczuwania" jest niezwykle ważne, aby hologram sprawiał wrażenie prawdziwego. "Nawet jeśli nie jest to dla nas słyszalne, ultradźwięki są nadal falą mechaniczną i przenoszą energię w powietrzu. System kieruje i skupia tę energię, która może następnie stymulować twoją skórę do odczuwania bodźców zewnętrznych "