Firma GoPro wychodzi na przeciw problemom z którymi borykają się praktycznie wszyscy amatorzy nagrywanych klatek. Jak szybko i bezboleśnie stworzyć ciekawy film z terabajtów materiału, który nagraliśmy? Co zrobić, aby uniknąć rozrastającego się archiwum surowych materiałów? Montaż nawet w najprostszym edytorze wideo okazuje się zbyt mozolny i czasochłonny. W odpowiedzi GoPro stworzyło Ekosystem, dzięki któremu stworzenie filmiku nie będzie problemem, a efekt okaże się genialny. Poznaj bezpłatne aplikacje Capture, Quik oraz Splice okiem profesjonalisty, wideofilmowca Artura Jędrzejaka.

Gopro

Na czym montować filmy z GoPro?

Kamery GoPro coraz częściej towarzyszą nam w codziennym życiu, w wielu ważnych momentach. Chcąc utrwalić najważniejsze chwile rejestrujemy gigabajty danych, z którymi do niedawna nie wiadomo było, co zrobić dalej. Treści video na które natrafiamy w sieci, w mediach społecznościowych, przybierają coraz krótsze formy. Filmy, które oglądamy w internecie, są dynamicznymi klipami, które w kilkudziesięciu sekundach zawierają niemal 100 cięć! GoPro musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, jak przeciętny Nowak czy Kowalska może sprostać takiemu wyzwaniu? Mozolny montaż w edytorze wideo, nawet bardzo uproszczonym, przerastał możliwości domorosłego montażysty oraz jego sprzętu, finalnie miliony bajtów pokrywały się kurzem w domowym archiwum. Na szczęście kalifornijski producent kamer przyszedł z gotowymi odpowiedziami na wspomniane problemy, oddając bezpłatnie w ręce użytkowników bardzo skuteczne aplikacje na urządzenia mobilne, jak i na komputery osobiste.

Gopro

Czym jest GoPro Quik?

Dzięki aplikacji Quik nie musimy praktycznie wiedzieć nic na temat montażu, aplikacja nas wyręczy we wszystkim. Jedyne co musimy zrobić to wskazać które z ujęć z naszej kamery chcielibyśmy zawrzeć w naszym klipie. Przez aplikację Capture łączymy się z naszą kamerą GoPro, wybieramy z najciekawsze ujęcia i eksportujemy 5, 10 bądź 30 sekundowe pliki do pamięci naszego telefonu. Po otworzeniu aplikacji Quik będziemy mogli zaznaczyć te klipy w interesującej nas kolejności, a aplikacja zrobi za nas całą brudną robotę z odrobiną magii. Dzięki zapisanym danym telemetrycznym z kamer HERO5 Black aplikacja wybierze za nas najlepsze momenty bazując na takich parametrach jak prędkość, przeciążenie etc. Następnie będziemy mogli wybrać szablon wg. którego zostanie zmontowany nasz film. GoPro to pełen ekosystem dzięki któremu nie tylko nagramy wysokiej jakości filmy, ale też w łatwy sposób pochwalimy się nimi całemu światu.

Przydatne linki z aplikacjami GoPro

Gopro

Sprawdź dostępne produkty GoPro