Płyta główna MSI MAG B550 TORPEDO AM4

Ocena: Ocena: 66 / 6 - 1 opinia | Producent: MSI | kod: MAG_B550_TORPEDO | Nr katalogowy: MAG B550 TORPEDO | Ean: 4719072775070

Opis Płyta główna MSI MAG B550 TORPEDO AM4

Płyty główne z serii MAG narodziły się w wyniku rygorystycznych testów jakości i zostały zaprojektowane tak, aby stać się symbolem wytrzymałości i trwałości. Jej konstruktorzy skoncentrowali się na zapewnieniu jak największego komfortu użytkowania, dzięki czemu płyty z serii MAG charakteryzują się prostym procesem instalacji, który, w połączeniu z przyjaznym interfejsem użytkownika, czyni z nich najlepszy wybór dla początkujących graczy.
Najważniejsze cechy
  • Obsługa pamięci DDR4 do 5100+ MHz (overclocking).
  • Wyjątkowa szybkość w grach: PCIe 4.0, Lightning Gen 4 x4 M.2 wraz z M.2 Shield Frozr, AMD Turbo USB 3.2 Gen 2.
  • Ulepszona konstrukcja zasilania: 10+2+1-fazowy układ zasilania zgodny z Duet Rail System, cyfrowy układ regulatora PWM oraz technologie Core Boost i DDR4 Boost.
  • Sieć 2.5G LAN współpracująca z LAN Managerem: Ulepszone rozwiązanie sieciowe do multimedialnego i profesjonalnego użytku. Zapewnia bezpieczne, stabilne i szybkie połączenie sieciowe.
  • Fabrycznie zamontowane osłony złączy We/Wy: Lepsza ochrona przed zakłóceniami EMI i większa wygoda instalacji.
  • Audio Boost: Reward your ears with studio grade sound quality for the most immersive gaming experience.

SPRZĘT KLASY PREMIUM

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, firma MSI wie jak konstruować wysokowydajne płyty główne. Nasi inżynierowie i zespoły badawczo-rozwojowe przetestowali niezliczoną ilość dostępnych na rynku podzespołów, ocenili, które z nich są najwydajniejsze oraz charakteryzują się najwyższą jakością. Na tej podstawie opracowano produkty, które zapewniają najwyższą niezawodność nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

B550 Torpedo Hardwarekv3647586970

SYSTEM CHŁODZENIA PRZEZNACZONY DO OBSŁUGI WIĘKSZEJ LICZBY RDZENI I WYŻSZEJ WYDAJNOŚCI

W przypadku procesorów charakteryzujących się większą liczbą rdzeni, wyjątkowo istotna jest konstrukcja systemu chłodzenia tak, aby mieć pewność, że temperatura CPU utrzymywana będzie na stałym, niskim poziomie. Rozbudowany układ chłodzenia regulatora PWM firmy MSI i ulepszony projekt obwodów elektrycznych sprawiają, że nawet najbardziej zaawansowane procesory na płytach głównych MSI mogą zawsze pracować z pełną prędkości

Extended Mb2346869463

SYSTEM M.2 SHIELD FROZR

Najszybsze na świecie dyski SSD mogą obniżyć swoją wydajność, w chwili, gdy zaczynają się przegrzewać. Część radiatorów znajdujących się na płycie głównej, to radiatory systemu chłodzenia M.2 Shield FROZR, który odpowiedzialny jest za chłodzenie napędów M.2 najnowszej generacji. Zapewnia on dyskom SSD najlepszą ochronę termiczną i jednocześnie pozwala uzyskać im maksymalną wydajność.

M2 Mb2357

MOŻLIWOŚĆ PEŁNEJ KONTROLI Z POZIOMU BIOS-u I OPROGRAMOWANIA

Płyty główne MSI umożliwiają zarządzanie szybkością pracy i związaną z nią temperaturą dla wszystkich systemowych wentylatorów, a także dla wszystkich wentylatorów odpowiedzialnych za chłodzenie procesora. Funkcja Total Fan Control pozwala na monitorowanie podstawowych parametrów pracy systemu przy wykorzystaniu uproszczonego interfejsu graficznego. Możesz również ustawić do 4 wartości temperatury dla CPU i płyty głównej, które będą utrzymywane w zadanym zakresie, dzięki automatycznej regulacji prędkości obrotowej wentylatorów.

Fullyimg Red6793245dsvdfhfyjdgw4368

OPTYMALIZACJA DO CHŁODZENIA WODNEGO

Zaprojektowane do współpracy z najpopularniejszymi rozwiązaniami chłodzącymi typu All-in-One oraz niestandardowymi systemami chłodzenia wodnego dostępnymi na rynku. Dedykowane do współpracy z pompami wodnymi złącze PIN obsługuje urządzenia pobierające prąd o wartości do dwóch amperów, co daje pełną kontrolę nad prędkością pracy pompy wodnej. Wyraźnie zaznaczona strefa dystansowa "keep-out-zone" pozwala na łatwą i bezpieczną instalację i idealne dopasowanie urządzeń.

Pump Bg Red68045624ewsfxfbert6457eg3683

10+2+1-FAZOWY SYSTEM ZASILANIA ZGODNY Z DUET RAIL POWER SYSTEM

Uwolnij moc i ciesz się maksymalną wydajnością, dzięki agresywnej konstrukcji modułu regulatora napięcia VRM, korzystającego łącznie z 10 cyfrowych faz zasilania procesora. Wyjątkowa technologia Core Boost sprawia, że płyty główne z serii MAG są gotowe do tego, aby bez problemu poradzić sobie nawet z najbardziej wymagającymi grami.

Tomahawk Vrm435684652rsdgh4y8454e

TECHNOLOGIA CORE BOOST

Technologia Core Boost, to połączenie przemyślanego, najlepiej jak to tylko możliwe, zaprojektowanego przez inżynierów MSI rozmieszczenia najwyższej klasy komponentów i podzespołów oraz zoptymalizowanej konstrukcji zasilania. Pozwala ona na jeszcze szybsze i niezakłócone dostarczanie z najwyższą precyzją prądu do procesora. Dzięki temu stworzono również idealne warunki do pracy wielordzeniowych procesorów, nawet podczas wykonywania przez nie mocno obciążających, obliczeniowych zadań.

Core Boost 013458593625235dfh47uerh

OVERCLOCKING W SEKUNDĘ!

Funkcja MSI Game Boost umożliwi Ci podkręcenie komputera dosłownie w sekundę. Dziękiniej uzyskasz wzrost wydajności i większą liczbę FPS-ów, których tak bardzo potrzebujesz.

Game Boost Amddge58648346ywsg4r78363

FABRYCZNIE ZAMONTOWANE OSŁONY ZŁĄCZY WE/WY

Zamontowane fabrycznie osłony złączy We/Wy, ułatwiają montaż i zwiększają bezpieczeństwo procesu instalacji. Zgłoszona do opatentowania konstrukcja chroni porty We/Wy, a także zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wyładowaniami elektrostatycznymi, co sprawia, że płyta główna staje się mocnym gamingowym fundamentem komputera.

B550 Torpedo Pre Installed Mbsfdhru57485th56837

ŁATWE ODZYSKIWANIE BIOS-u ZA POMOCĄ PRZYCISKU FLASH BIOS

Wpadłeś w kłopoty podczas aktualizacji BIOS-u? Wystarczy w ciągu kilku minut przywrócić starą wersję BIOS-u za pomocą przycisku Flash BIOS i możesz już bez przeszkód kontynuować grę. Przycisk Flash BIOS działa nawet bez zainstalowanego procesora, pamięci lub karty graficznej!

Flash Img64895494yhgerh4743

ZACISK ROZMIARU XL

Powiększony zacisk PCI-E ułatwia wymianę lub demontaż urządzeń. Sprawia, że gniazdo PCI-E jest mocniejsze i bezpieczniejsze.

Enhancements014568790 0926347468hdjg4

FUNKCJA EZ DEBUG LED

Popadłeś w kłopoty? Diody LED wskażą Ci źródło problemów tak, abyś dokładnie wiedział, gdzie szukać przyczyn nieprawidłowej pracy komputera. W ten sposób będziesz mógł szybko uruchomić go ponownie.

Enhancements02794573gdfjh46478ey5

PRZEŁĄCZNIK EZ LED CONTROL

Wbudowany na płycie głównej przełącznik LED służy do sterowania efektami świetlnymi. Dzięki niemu możesz włączyć/wyłączyć oświetlenie płyty z w ciągu sekundy!

Enhancements03sdg347wt

PŁYTKA DRUKOWANA Z DWOMA UNCJAMI ROZMIESZCZONEJ WARSTWOWO MIEDZI

Ulepszona konstrukcja płytki drukowanej z dwoma uncjami rozmieszczonej warstwowo w laminacie miedzi, zwiększa przewodzenie ciepła, poprawiając tym samym jego odprowadzanie oraz niezawodność działania płyty głównej, szczególnie podczas overclockingu.

2oz Img2jfu468e3rgdtru

UFORTYFIKUJ SWÓJ SYSTEM ZA POMOCĄ SYSTEMU PCI-E STEEL ARMOR

Sloty MSI PCI Express Steel Armor uzbrojone zostały w większą liczbę punktów lutowniczych, które łączą je z płytą główną. Dzięki temu fizyczne połączenie gniazd PCI-E z płytą jest znacznie bardziej wytrzymałe pod względem mechanicznym, co zapobiega możliwości uszkodzenia i wyłamania gniazd po zamontowaniu w nich ciężkich kart graficznych. Kiedy liczy się każdy element przemawiający na korzyść gracza, to Steel Armor odpowiada za ochronę połączeń i kontaktów elektrycznych przed zakłóceniami elektromagnetycznymi.

Steel Armor 3 Rede48364ztseue5s6736

CERTYFIKACJA POD KĄTEM GIER

Płyty główne MSI zostały skonstruowane i dostrojone pod kątem ekstremalnego gamingu. Informacje zwrotne od najlepszych na świecie profesjonalnych graczy i e-sportowców oraz dane uzyskane na podstawie rygorystycznych testów prowadzonych w najbardziej wymagających grach PC zaowocowały płytą główną, która jest nie tylko wydajna, ale również niezawodna.

Certifcation A1 Bgsry358327ysry27wry2

ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ

Wysokowydajne płyty główne MSI charakteryzują się tym, że zaimplementowano na nich szereg zaawansowanych funkcji i najnowszych technologii po to, aby mogły one sprostać każdemu wyzwaniu - niezależnie od tego, czy jesteś graczem, prosumentem czy entuzjastą komputerów PC.

B550 Torpedo Performancekv2134798edget

ZŁĄCZA LIGHTNING GEN 4 M.2

Dzięki temu, że płyty główne z serii MSI B550 przystosowano do obsługi trzeciej generacji procesorów Ryzen, to można je było również wyposażyć w najnowszy standard złączy dla pamięci SSD, Lightning Gen 4 M.2, który to standard zgodny jest ze specyfikacją PCI-E 4.0. Dzięki temu płyta korzysta z najszybszego, dostępnego na rynku rozwiązania pamięci masowej, gdzie prędkość transferu danych może dochodzić do 64 Gbit/s.

B550 Lighting M2awerq262twst246

SZYBKA I PRZYGOTOWANA NA PRZYSZŁOŚĆ PAMIĘĆ MASOWA

Płyty główne z serii MSI B550 obsługują wszystkie najnowsze standardy pamięci masowej, co pozwala użytkownikom na podłączenie do nich dowolnego ultraszybkiego urządzenia pamięci masowej. Większa wydajność ułatwi Ci pracę.

Przechwytywanieqwr362474584586598

PRZETESTOWANE POD WZGLĘDEM WYJĄTKOWEJ STABILNOŚCI I KOMPATYBILNOŚCI

Firma MSI przeprowadza gruntowne testy modułów pamięci najpopularniejszych marek w ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki temu mamy pewność, że system będzie zawsze pracował stabilnie, niezależnie od okoliczności, a nasi partnerzy produkujący moduły pamięci, wśród których wymienić można takie marki jak Corsair, Crucial, Kingston, G.Skill i wiele innych, są w stanie nie tylko zoptymalizować ich konfigurację, ale również poprawić ich overclockerski potencjał.

Z490 Mpg Ddr4 Boostsafdw34736wftgwey37

ŁATWY OVERCLOCKING Z PROFILEM A-XMP

Profile A-XMP, które dostępne są w BIOS-ach płyt głównych MSI, są testowane i certyfikowane przez laboratorium overclockingu firmy MSI. Dzięki automatycznym ustawieniom zwiększającym wydajność, łatwo jest je włączyć i w ten sposób uzyskać najwyższą szybkość i stabilność pracy systemu pamięci.

Axmp Screenshotgew7y3567357urftuer734737

APLIKACJA DRAGON CENTER

Nowy software firmy MSI oferowany pod nazwą Dragon Center łączy dotychczasowy pakiet różnorodnych programów narzędziowych MSI w jedną scentralizowaną aplikację. Przejmij kontrolę nad zaawansowanymi funkcjami płyt głównych i uwolnij ich nieograniczone możliwości.

True Colordqwr243634272372

CLICK BIOS 5

Ciesz się możliwościami pełnego różnorodnych funkcji systemu BIOS, który zaprojektowany został z myślą o łatwej obsłudze. Dostrój płytę główną pod kątem wydajności w grach, efektywności lub overclockingu i bicia rekordów świata!

B550 Ezmoderey468346swry357

APLIKACJA MSI APP PLAYER

Stworzona w ramach wyłącznej współpracy z firmą BlueStacks, aplikacja MSI APP Player pozwala w sposób płynny uruchamiać mobilne gry i aplikacje, przeznaczone dla Androida na komputerach klasy PC. Dzięki temu użytkownicy mobilnych aplikacji mogą skorzystać z niestandardowych funkcji, takich jak podświetlenie klawiatury czy lepsza grafika, a także uruchamiać na raz kilka mobilnych aplikacji w trybie wielozadaniowym.

App Player Mb34648473tgseg246gh

ŁĄCZNOŚĆ

Płyty główne MSI wykorzystują różnego rodzaju złącza komunikacyjne i porty do podłączania urządzeń po to, aby zaspokoić potrzeby graczy i użytkowników. Ulepszony system dźwięku, zaawansowane możliwości sieci LAN, różnorodne złącza USB i podświetlenie Mystic Light sprawiają, że każda gra staje się przyjemnością.

Connectivitykvsdg46387362ewt

OPTYMALIZACJA RUCHU SIECIOWEGO DLA GIER ONLINE POD KĄTEM MAKSYMALNEGO ZMNIEJSZENIA OPÓŹNIEŃ!

MSI LAN Manager automatycznie klasyfikuje i ustala priorytety dla wrażliwych na opóźnienia aplikacji i gier online. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się niskimi czasami opóźnień i najlepszymi wrażeniami podczas sieciowych rozgrywek.

Lanmanagersdfge7e45rswe857rweyrhyeyee

DEDYKOWANY PROCESOR DŹWIĘKU HIGH DEFINITION AUDIO

Możesz mieć pewność, że korzystasz z najczystszej jakości dźwięku, zarówno dźwięku stereofonicznego, jak i dźwięku przestrzennego.

Audioboost1asfsgfghjik54

WYSOKIEJ JAKOŚCI KONDENSATORY AUDIO

Możliwość generowania krystalicznie czystego dźwięku o wysokiej wierności odwzorowania wyprowadzanego sygnału audio. W ten sposób zapewniono studyjną jakość, wyjątkowy realizm i niezwykłą akustykę dźwięku odtwarzanego na słuchawkach.

Audioboost2fw4637356wert

WYSOKIEJ JAKOŚCI ZŁĄCZA AUDIO ORAZ PORT S/PDIF

Generowany dźwięk będzie doskonały dzięki transmisji czystego sygnału cyfrowego.

Spdif46836wgte826wry3w47

ODIZOLOWANE OD RESZTY PODZESPOŁÓW OBWODY AUDIO

System audio działa niczym dedykowana karta dźwiękowa i jest, podobnie jak i ona, fizycznie oraz elektrycznie odizolowany od reszty obwodów płyty głównej.

Isolated1aet23463ywrsg347

ROZDZIELONE WARSTWY AUDIO DLA LEWEGO I PRAWEGO KANAŁU

Wykorzystując oddzielne warstwy na płytce drukowanej dla lewego i prawego toru sygnału audio zapewniono wyjątkowo czystą i nieskazitelną jakość dźwięku dla obu kanałów.

Isolated2g357ydu3w557384t6wfgw46

WZMOCNIJ SWOJE GAMINGOWE WRAŻENIA Z MAGISTRALĄ USB 3.2 GEN 2

Odczytuj i zapisuj swoje pliki korzystając z magistrali USB szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Płyty główne z serii MSI MAG oferują szeroki wachlarz opcji podłączania i przyspieszania urządzeń USB, zapewniając niezwykle szybki transfer danych z szybkością dochodzącą do 10 Gb/s, zarówno za pomocą gniazda USB 3.2 Gen 2 Type-A, jak i złącza Type-C.

B550 Torpedo Usb3 2 Gen 2f347w3tgrwey3w578

PRZEDNIE ZŁĄCZA USB TYPE-C

Gamingowe płyty główne MSI wyposażone są w przednie złącza USB Type-C, które umożliwiają graczom podłączanie do nich najnowszych urządzeń USB. Złóż swój komputer korzystając z obudowy MSI PC, dzięki czemu zapewnisz sobie wysoki komfort jego użytkowania.

Usb1afw247wtg3e578236y4i83576yeyertegetee4t

JRGB

Złącze JRGB zapewnia zasilanie do 3 metrów prądem maks. 3A (12V) dla 5050 taśm LED RGB świecących pojedynczym kolorem.

Jrgbg7uwteryu45874ir89484

Cechy produktu Płyta główna MSI MAG B550 TORPEDO AM4

Gniazdo procesoraAM4
Chipset płyty głównejB550
Liczba banków pamięci4 szt
Typ obsługiwanej pamięciDDR4
Maksymalna prędkość pamięci5100 MHz
Maksymalna ilość pamięci128 GB
Obsługa wielu kart graficznychTak
Obsługa układów graficznych w procesorachTak
Układ audio7,1 Realtek ALC892
Standard płytyATX
Technologia WiFiNie
Technologia BluetoothNie
Kontroler RAIDTak
PodświetlenieTak
Gniazdo M.2Tak
Ilość gniazd M.22
Wsparcie NVMeTak
ProducentMSI
Gwarancja34 miesiące
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):Brak towaruBrak towaru
Kalisz:Brak towaruBrak towaru
Lubin:Brak towaruBrak towaru
Legnica:Brak towaruBrak towaru
Katowice:Brak towaruBrak towaru
Gliwice:Brak towaruBrak towaru
Bytom:Brak towaruBrak towaru
Poznań:Brak towaruBrak towaru
Wrocław:Brak towaruBrak towaru
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:Brak towaruBrak towaru
 

Podobne produkty


NazwaCenaRónicaStanOcena
Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK AM4Płyta główna MSI MAG B550 TOMAHAWK AM4689,-50 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniuOcena: 5
Płyta główna MSI MPG B550 GAMING PLUS AM4Płyta główna MSI MPG B550 GAMING PLUS AM4619,-120 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilośćOcena: 5
Płyta główna ASRock B550M PRO4 AM4Płyta główna ASRock B550M PRO4 AM4449,-290 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniuOcena: 5
Płyta główna MSI B550M-A PRO AM4Płyta główna MSI B550M-A PRO AM4385,-354 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu 
Płyta główna ASRock B550M-HDV AM4Płyta główna ASRock B550M-HDV AM4335,-404 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu 


Akcesoria pasujące do Płyta główna MSI MAG B550 TORPEDO AM4:

Towaru aktualnie brak na stanie magazynowym Centrali we Wrocławiu, w związku z czym realizacja zamówienia internetowego może ulec wydłużeniu. Sprawdź czy towar jest dostępny w naszych oddziałach (tylko w odbiorze osobistym), których stany magazynowe można sprawdzić powyżej pod opcją "Stany magazynowe".

Opinie, komentarzePłyta główna MSI MAG B550 TORPEDO AM4 - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 6 6 / 6 - 1 opinia
Adrian · OpiniaTrzeba przyznać że MSI się postarał, bardzo dobra płyta do domowego komputera. Działa lepiej niż inne płyty
30 Lipiec 2021 · Wysoka OCENA: 5Ocena: 6

Dodaj kolejny komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2022 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.