Informacje archiwalne

Produkt o kodzie BX8071512600K został wycofany z oferty.

Oglądasz archiwalne informacje o produkcie, jego parametrach i cechach technicznych! Produkt nie jest dostępny ale poniższe informacje możesz potraktować jako swoistą bazę wiedzy technicznej. I nadal możesz linkować do tej karty produktu aby przywołać jego parametry techniczne.

Procesor Intel Core i5-12600K Alder Lake 3.7GHz LGA1700 Box

Ocena: Ocena: 5.55.5 / 6 - 2 opinie | kod: BX8071512600K

Opis Procesor Intel Core i5-12600K Alder Lake 3.7GHz LGA1700 Box

Intel i5-12600K należy do średniej półki cenowej desktopowych procesorów komputerowych z linii Core i5. Jest to przedstawiciel 12-tej generacji CPU Intela o nazwie Alder Lake. Jednostki centrale tego typu przeznaczone są do montażu na podstawce LGA1700. Jest to wersja sprzedawana w wersji BOX, ale bez chłodzenia w zestawie. Procesor posiada 16 rdzeni z 8 to rdzenie Performance-core a drugie 8 to tak zwane Efficient-core. Proces produkcji wykorzystany w tym przypadku ma nazwę Intel 7 i oznacza litografię 10 nm Enhanced SuperFin (10ESF). Jest to procesor dla użytkowników oczekujących dobrej wydajności i możliwości podkręcania. Do pokręcania procesora intel 12600K przyda się wydajne chłodzenie.
Najważniejsze cechy
 • Bazowe taktowanie procesora: 3.7GHz
 • Turbo taktowanie procesora: 4.9GHz
 • Odblokowany mnożnik: Tak
 • Liczba rdzeni: 10
 • Liczba wątków: 16
 • Typ gniazda: Socket 1700
 • Załączone chłodzenie: Nie

Poznaj procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych, stworzone do gamingu nowej generacji. Bezkompromisowe granie i wielozadaniowość umożliwia hybrydowa i bardziej wydajna architektura odblokowanego procesora Intel Core i5-12600K, korzystająca z dwóch rodzajów rdzeni: 6 wysoko wydajnych (Performance Core) i 4 energooszczędnych (Efficient Core).


Intel Alder Lake I5 12600k

Wyższy poziom wydajności

Wydajny procesor to podstawa wydajnego zestawu komputerowego. Zarówno większa ilość rdzeni i wątków jak i również wysokie taktowania połączone z najnowszą dostępną architekturą są gwarancją wysokowydajnego PC. Hybrydowa budowa procesora Intel Core i5-12600K Alder Lake w której w skład wchodzi 6 wydajnych rdzeni P-Core z taktowaniem aż do 4,9 GHz w połączeniu z technologią Hyper-Threading i dodatkowymi 4 rdzeniami E-Core z taktowaniem do 3,6 GHz zapewni Ci najwyższą wydajność we wszystkich zadaniach z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć.Idealny procesor do gier i do pracy

Wyposażony w 10 rdzeni i 16 wątków Intel Core i5 12600K i nie bez powodu nazywany jest procesorem gamingowym. Wysokie taktowania rdzeni pozwolą Ci osiągać niesamowite ilości klatek na sekundę zarówno w najbardziej wymagających grach AAA jak i przede wszystkim w grach online i e-sportowych, w których każda sekunda, każdy pojedynczy fps ma znaczenie. Dzięki aż 16 wątkom, Intel Core i5-12600K Alder Lake może być wiernym i wydajnym towarzyszem dla twórców treści. Obróbka i renderowanie grafiki czy też filmów, od dziś staje się o wiele prostsza i szybsza. Wykorzystaj pełną moc wysokowydajnego procesora Intel Core i5-12600K Alder Lake!


Procesor Core I5 12600k

Poznaj Intel Core i5 12600K

Procesor Core i5-12600K firmy Intel na nowo definiuje wydajność architektury x86. Przedstawiamy naszą nową wydajną architekturę hybrydową, która łączy w sobie rdzenie typu Performance z rdzeniami typu Efficient, aby umożliwić granie, produktywność i tworzenie na zupełnie nowym poziomie. Te przełomowe procesory pomagają systemowi operacyjnemu w inteligentnym charakteryzowaniu obciążeń roboczych w celu zapewnienia optymalnego przydzielenia rdzeni do wykonywania zadań oraz torują drogę dla przyszłych skoków w konstrukcji procesorów.Intel Core I5 12600k

Poznaj pełną gamę najnowszych innowacji platformy, takich jak gotowość na pierwsze w branży złącze PCIe 5.0 i pamięć DDR5. Dzięki grafice UHD Intel możesz rozkoszować się zachwycającymi efektami wizualnymi w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz możliwością korzystania z czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są dostępne w licznych wersjach, aby zapewnić maksymalną elastyczność. Możesz więc wybrać wydajność i charakterystykę termiczną potrzebne do grania, pracowania i tworzenia jak nigdy dotąd.


Nowa hybrydowa konstrukcja

Procesory 12600K z serii i5 wykorzystują przełomowe postępy w zakresie wydajności rdzeni, przez co umożliwiają rewolucyjne podejście do architektury x86. Rdzenie typu Performance - zwane też rdzeniami P - są zoptymalizowane pod kątem pojedynczych, lekko powątkowanych zadań, natomiast rdzenie typu Efficient - zwane rdzeniami E - są zoptymalizowane pod kątem skalowania wielowątkowych obciążeń roboczych. • Ilość rdzeni Performance: 6
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Performance: 4.90 GHz
 • Ilość rdzeni Efficient: 4
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Efficient: 3,60 GHz
 • Łączna liczba rdzeni i wątków: 10 rdzeni i 16 wątków
 • Wartość TDP: 125W
 • Wartość MTP: 150W

Intel Thread Director pomaga monitorować i analizować dane dotyczące wydajności w czasie rzeczywistym, aby bezproblemowo umieścić odpowiedni wątek aplikacji na odpowiednim rdzeniu i zoptymalizować wydajność względem mocy. Oznacza to, że gracze, twórcy i profesjonaliści mogą wykorzystać zarówno inteligencję, jak i moc, aby poprawić wrażenia, które mają największe znaczenie.


Technologia Intel Hyper-Threading

Technologia Intel Hyper-Threading to innowacja sprzętowa, która umożliwia działanie więcej niż jednego wątku na każdym rdzeniu. Więcej wątków oznacza więcej pracy, którą można wykonać równolegle. Dzięki technologii CPU Hyper-Threading komputer może przetwarzać więcej informacji w krótszym czasie i wykonywać więcej zadań w tle bez zakłóceń. W odpowiednich warunkach technologia ta pozwala rdzeniom procesora na efektywne wykonywanie dwóch rzeczy naraz. Osoby wykonujące wielozadaniowość, streamerzy i profesjonaliści korzystający z programów z wieloma wątkami mogą zwiększyć swoje wrażenia z korzystania z komputera


Core I5 12600k Intel


Jak działa technologia Intel Turbo Boost?

Procesory nie zawsze muszą działać ze swoją maksymalną szybkością. Niektóre programy bardziej wykorzystują pamięć, a działanie innych bardziej zależy od procesora. Technologia Intel Turbo Boost to energooszczędne rozwiązanie, które pozwala zrównoważyć ten problem. Pozwala ona procesorowi używać taktowania bazowego przy małych obciążeniach i zwiększać taktowanie procesora przy dużych obciążeniach.Niemal rzeczywiste doznania

Procesory i5-12600K umożliwiają niezakłócone skupienie się na wykonywanej aktywności, niezależnie od tego, czy zagłębiasz się w najnowsze gry, czy korzystasz z zaawansowanych, profesjonalnych aplikacji. Grafika UHD Intel oparta na architekturze Xe otwiera przed Tobą świat nowych, realistycznych doznań dzięki udoskonalonej obsłudze funkcji wizualnych, pozwalającej na odtwarzanie filmów o miliardach kolorów w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz korzystanie z nawet czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie.


Intel I5 12600k

Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są w stanie niwelować zakłócenia przy pomocy udoskonalonego narzędzia Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.0 (GNA), które zapewnia efektywniejsze tłumienie szumów i rozmazanie tła w filmach. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych umożliwiają osiągnięcie stanu głębokiego skupienia, niezbędnego w przypadku zaawansowanych rozgrywek, najwyższej klasy produktywności, swobodnych procesów twórczych i nie tylko.


Sprawdź wydajność procesora Core i5-12600K Alder Lake

Specjalnie dla Was przetestowaliśmy i porównaliśmy procesor Intel Core i5-12600K zarówno w najbardziej wymagających grach jak i również w programach użytkowych. Sprawdźcie sami i przekonajcie się do niesamowitej mocy, która drzemie w tym gamingowym procesorze. Wysoka wydajność oraz mały pobór prądu i niskie temperatury Intel Core i5-12600K tworzą procesor dla wielu wręcz idealny - procesor gamingowy jak i również wydajny procesor dla twórców treści.

Przyspieszamy innowacje platformy

Skorzystaj z najnowszych technologii platformy, które zapewniają niesamowitą jakość grania, pracy i tworzenia. Nasze procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych oferują nawet 20 linii (16 PCIe 5.0 i 4 PCIe 4.0) w celu zapewnienia optymalnej wydajności dedykowanej grafiki i pamięci masowej poprzez umożliwienie wykorzystania punktów połączeń o większej przepustowości. DDR5 zapewnia wysokie prędkości do 4800 MT/s, co pozwala na zwiększenie przepustowości pamięci w porównaniu z poprzednimi generacjami, które używają pamięci DDR4 3200 MT/s.Inte Core I5 12600k

Dostosuj moc obliczeniową i wydajność dzięki odblokowanym procesorom Intel 12600K, które oferują możliwości podkręcania i obsługę Advanced Tuning za pośrednictwem narzędzia Intel Extreme Tuning Utility (XTU). Dzięki tym i innym ulepszeniom platformy będziesz mógł pracować, grać i tworzyć z imponującą kontrolą i pewnością.

Cechy produktu Procesor Intel Core i5-12600K Alder Lake 3.7GHz LGA1700 Box

Rodzina procesorówIntel Core dwunastej generacji
Seria procesoraSeria Intel Core i5
ArchitekturaAlder Lake
Gniazdo procesora (socket)LGA 1700
Proces litograficzny10nm
Liczba rdzeni10
Liczba wątków16
Pamięć podręczna20 MB
Taktowanie rdzenia3,7 GHz
Taktowanie w trybie turbo4,9 GHz
Pobór mocy (TDP)125 W
Zintegrowany układ GPUTak
Model układu GPUIntel UHD 770
Chłodzenie w zestawieNie
Rodzaj obsługiwanej pamięciDDR4, DDR5
ProducentIntel
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):
Kalisz:
Legnica:
Katowice:
Gliwice:
Bytom:
Poznań:
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:
 

Podobne produkty

Opinie, komentarzeProcesor Intel Core i5-12600K Alder Lake… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 5.5 5.5 / 6 - 2 opinie
Marcin · Opiniaprzesiadlem sie z generacji 9 na i5 12600k i roznica jest spora. Mowiac krotko intel pozamiatal ta seria zobaczymy co na to amd.
G2A · OpiniaPrzesiadłem się z Ryzena 5 3600 właśnie na i5 12600K i B660 Gaming X pod CS:GO. Chłodzenie Fortis 5, OC pod 5.0 GHz na rdzeniach wydajnych i lepiej już chyba po postu być nie może. Zadowolony jak nigdy!

Dodaj kolejny komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2024 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.