Kup taniej wysyłkowo... Cena internetowa:
1719,00 zł
Cena detaliczna:
1760,00 zł
Dostępny w wybranych sklepach

Dostępny w oddziałachDostępny w oddziałach

Intel Core i7-12700 BOX BX8071512700

Dodaj swoją ocenę | Producent: Intel | kod: BX8071512700 | Nr katalogowy: BX8071512700 | Ean: 5032037237840

Opis Procesor Intel Core i7-12700 Alder Lake 2.1GHz LGA1700 Box

Korzystaj z procesorów Intel stworzonych dla nowej generacji gamingu, takich jak wyposażony w 12 rdzeni i 20 wątków Intel Core i7-12700. Zapewnia on rewolucyjną wydajność i multitasking, dzięki wykorzystaniu 8 wysoko wydajnych rdzeni (Performance Core) oraz 4 rdzeni energooszczędnych (Efficient Core). Dzięki wysokiemu taktowaniu do nawet 4,9 GHz (dla rdzeni P) oraz przełomowej architekturze będziesz w stanie przenieść swój gaming na nowe wyżyny, a wszystkie aplikacje i system będą działały płynnie.
Najważniejsze cechy
 • Bazowe taktowanie procesora: 3.6GHz
 • Turbo taktowanie procesora: do 4.9GHz
 • Liczba rdzeni: 12
 • Liczba wątków: 20
 • Typ gniazda: Socket 1700
 • Zintegrowany układ graficzny: UHD Intel 770


Poznaj Intel Core Alder Lake i7 12700

Wybierz procesor Intel Core Alder Lake i7-12700 i korzystaj z jego pełnej mocy obliczeniowej zarówno w najbardziej wymagających grach komputerowych jak i również podczas codziennej pracy z którą przychodzi Ci się zmierzyć. 12 rdzeni oraz 20 wątków zapewnią Ci odpowiednią moc obliczeniową każdej sytuacji. Moc obliczeniowa Intel Core Alder Lake i7-12700 będzie zawsze gotowa, aby wspólnie z Tobą stawić czoła wszystkim wyzwaniom.

Poznaj procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych, stworzone do gamingu nowej generacji. Bezkompromisowe granie i wielozadaniowość umożliwia hybrydowa i bardziej wydajna architektura procesora Intel Core i7-12700, korzystająca z dwóch rodzajów rdzeni: 8 wysoko wydajnych (Performance Core) i 4 energooszczędnych (Efficient Core).

Procesor Alder Lake

Wejdź na najwyższy poziom wydajności

Wydajny procesor to podstawa wydajnego zestawu komputerowego. Zarówno większa ilość rdzeni i wątków jak i również wysokie taktowania połączone z najnowszą dostępną architekturą są gwarancją wysokowydajnego PC. Hybrydowa budowa procesora Intel Core i7-12700 Alder Lake w której w skład wchodzi 8 wydajnych rdzeni P-Core z taktowaniem aż do 4.9 GHz w połączeniu z technologią Hyper-Threading i dodatkowymi 4 rdzeniami E-Core z taktowaniem do 3.6 GHz zapewni Ci najwyższą wydajność we wszystkich zadaniach z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć.

Idealny procesor do gier i do pracy

Procesor Intel Core i7-12700 z 12 rdzeniami i 20 wątkami nie bez powodu nazywany jest procesorem gamingowym. Wysokie taktowania rdzeni pozwolą Ci osiągać niesamowite ilości klatek na sekundę zarówno w najbardziej wymagających grach AAA jak i przede wszystkim w grach online i e-sportowych, w których każda sekunda, każdy pojedynczy fps ma znaczenie. Dzięki aż 20 wątkom, Intel Core i7-12700 Alder Lake może być wiernym i wydajnym towarzyszem dla twórców treści. Obróbka i renderowanie grafiki czy też filmów, od dziś staje się o wiele prostsza i szybsza. Wykorzystaj pełną moc wysokowydajnego procesora Intel Core i7-12700 Alder Lake!

Poznaj procesory Intel Core 12 generacji

Procesor Intel Core i7-12700 dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych na nowo definiuje wydajność architektury x86. Przedstawiamy naszą nową wydajną architekturę hybrydową, która łączy w sobie rdzenie typu Performance z rdzeniami typu Efficient, aby umożliwić granie, produktywność i tworzenie na zupełnie nowym poziomie. Te przełomowe procesory pomagają systemowi operacyjnemu w inteligentnym charakteryzowaniu obciążeń roboczych w celu zapewnienia optymalnego przydzielenia rdzeni do wykonywania zadań oraz torują drogę dla przyszłych skoków w konstrukcji procesorów.

Intel Core Alder Lake


Poznaj pełną gamę najnowszych innowacji platformy, takich jak gotowość na pierwsze w branży złącze PCIe 5.0 i pamięć DDR5. Dzięki grafice UHD Intel możesz rozkoszować się zachwycającymi efektami wizualnymi w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz możliwością korzystania z czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są dostępne w licznych wersjach, aby zapewnić maksymalną elastyczność. Możesz więc wybrać wydajność i charakterystykę termiczną potrzebne do grania, pracowania i tworzenia jak nigdy dotąd.

Nowa hybrydowa konstrukcja

Procesory Intel Core i7-12700 dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych wykorzystują przełomowe postępy w zakresie wydajności rdzeni, przez co umożliwiają rewolucyjne podejście do architektury x86. Rdzenie typu Performance - zwane też rdzeniami P - są zoptymalizowane pod kątem pojedynczych, lekko powątkowanych zadań, natomiast rdzenie typu Efficient - zwane rdzeniami E - są zoptymalizowane pod kątem skalowania wielowątkowych obciążeń roboczych.

 • Ilość rdzeni Performance: 8
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Performance: 4.90 GHz
 • Ilość rdzeni Efficient: 4
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Efficient: 3,60 GHz
 • Łączna liczba rdzeni i wątków: 12 rdzeni i 20 wątków
 • Wartość TDP: 65W
 • Wartość MTP: 180W
 • Zintegrowany układ graficzny: UHD Intel 770

Intel Thread Director pomaga monitorować i analizować dane dotyczące wydajności w czasie rzeczywistym, aby bezproblemowo umieścić odpowiedni wątek aplikacji na odpowiednim rdzeniu i zoptymalizować wydajność względem mocy. Oznacza to, że gracze, twórcy i profesjonaliści mogą wykorzystać zarówno inteligencję, jak i moc, aby poprawić wrażenia, które mają największe znaczenie.

Technologia Intel Hyper-Threading

Technologia Intel Hyper-Threading to innowacja sprzętowa, która umożliwia działanie więcej niż jednego wątku na każdym rdzeniu. Więcej wątków oznacza więcej pracy, którą można wykonać równolegle. Dzięki technologii CPU Hyper-Threading komputer może przetwarzać więcej informacji w krótszym czasie i wykonywać więcej zadań w tle bez zakłóceń. W odpowiednich warunkach technologia ta pozwala rdzeniom procesora na efektywne wykonywanie dwóch rzeczy naraz. Osoby wykonujące wielozadaniowość, streamerzy i profesjonaliści korzystający z programów z wieloma wątkami mogą zwiększyć swoje wrażenia z korzystania z komputera

Jak działa technologia Intel Turbo Boost?

Procesory nie zawsze muszą działać ze swoją maksymalną szybkością. Niektóre programy bardziej wykorzystują pamięć, a działanie innych bardziej zależy od procesora. Technologia Intel Turbo Boost to energooszczędne rozwiązanie, które pozwala zrównoważyć ten problem. Pozwala ona procesorowi używać taktowania bazowego przy małych obciążeniach i zwiększać taktowanie procesora przy dużych obciążeniach.

Niemal rzeczywiste doznania

Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych umożliwiają niezakłócone skupienie się na wykonywanej aktywności, niezależnie od tego, czy zagłębiasz się w najnowsze gry, czy korzystasz z zaawansowanych, profesjonalnych aplikacji. Grafika UHD Intel oparta na architekturze Xe otwiera przed Tobą świat nowych, realistycznych doznań dzięki udoskonalonej obsłudze funkcji wizualnych, pozwalającej na odtwarzanie filmów o miliardach kolorów w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz korzystanie z nawet czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie.

Procesor Intel I7 12700

Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są w stanie niwelować zakłócenia przy pomocy udoskonalonego narzędzia Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.0 (GNA), które zapewnia efektywniejsze tłumienie szumów i rozmazanie tła w filmach. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych umożliwiają osiągnięcie stanu głębokiego skupienia, niezbędnego w przypadku zaawansowanych rozgrywek, najwyższej klasy produktywności, swobodnych procesów twórczych i nie tylko.

Przyspieszamy innowacje platformy

Skorzystaj z najnowszych technologii platformy, które zapewniają niesamowitą jakość grania, pracy i tworzenia. Nasze procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych oferują nawet 20 linii (16 PCIe 5.0 i 4 PCIe 4.0) w celu zapewnienia optymalnej wydajności dedykowanej grafiki i pamięci masowej poprzez umożliwienie wykorzystania punktów połączeń o większej przepustowości. DDR5 zapewnia wysokie prędkości do 4800 MT/s, co pozwala na zwiększenie przepustowości pamięci w porównaniu z poprzednimi generacjami, które używają pamięci DDR4 3200 MT/s.


Intel I7 12700Cechy produktu Procesor Intel Core i7-12700 Alder Lake 2.1GHz LGA1700 Box

Rodzina procesorówIntel Core dwunastej generacji
Seria procesoraSeria Core i7
ArchitekturaAlder Lake
Gniazdo procesora (socket)LGA 1700
Proces litograficzny10
Liczba rdzeni12
Liczba wątków20
Pamięć podręczna25 MB
Taktowanie rdzenia2,1 GHz
Taktowanie w trybie turbo4,9 GHz
Pobór mocy (TDP)65 W
Zintegrowany układ GPUTak
Model układu GPUIntel UHD 770
Chłodzenie w zestawieTak
Rodzaj obsługiwanej pamięciDDR4-3200 (PC4-25600) DDR5-4800
Rdzenie Performance8 szt.
Rdzenie Efficient4 szt.
Odblokowany mnożnikNie
Pobór mocy (MTP)180 W
Zastosowane technologieIntel Hyper-Threading Intel Turbo Boost 2,0 Intel Turbo Boost Max 3,0 Intel vPro
ProducentIntel
Gwarancja36 miesięcy
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):Brak towaruBrak towaru
Kalisz:Brak towaruBrak towaru
Legnica:Brak towaruBrak towaru
Katowice:Bliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu
Gliwice:Brak towaruBrak towaru
Bytom:Brak towaruBrak towaru
Poznań:Bliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:Brak towaruBrak towaru
 

Podobne produkty


NazwaCenaRónicaStanOcena
Procesor Intel Core i7-12700F Alder Lake 3.6GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i7-12700F Alder Lake 3.6GHz LGA1700 Box1549,-170 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu 
Procesor Intel Core i5-13600KF Raptor Lake 3.5GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i5-13600KF Raptor Lake 3.5GHz LGA1700 Box1509,-210 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniuOcena: 5
Procesor Intel Core i7-13700KF Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i7-13700KF Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 Box2099,-380 zł drożejŚrednia ilośćŚrednia ilość 
Procesor Intel Core i7-13700K Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i7-13700K Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 Box2149,-430 zł drożejŚrednia ilośćŚrednia ilość 
Procesor Intel Core i5-10500 Comet Lake 3.1GHz LGA1200 BoxProcesor Intel Core i5-10500 Comet Lake 3.1GHz LGA1200 Box1125,-594 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu 
Procesor Intel Core i5-13400F Raptor Lake 2.5GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i5-13400F Raptor Lake 2.5GHz LGA1700 Box1055,-664 zł taniejDuża ilośćDuża ilość 
Procesor Intel Core i5-12400 Alder Lake 2.5GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i5-12400 Alder Lake 2.5GHz LGA1700 Box959,-760 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilość 


Akcesoria pasujące do Procesor Intel Core i7-12700 Alder La…:

Towaru aktualnie brak na stanie magazynowym Centrali we Wrocławiu, w związku z czym realizacja zamówienia internetowego może ulec wydłużeniu. Sprawdź czy towar jest dostępny w naszych oddziałach (tylko w odbiorze osobistym), których stany magazynowe można sprawdzić powyżej pod opcją "Stany magazynowe".

Dodaj komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2023 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.