Kup taniej wysyłkowo... Cena internetowa:
2009,00 zł
Cena detaliczna:
2050,00 zł
Dostępny w magazynie wysyłkowym

Średnia ilośćŚrednia ilość

Procesor Intel Core i9-12900K BX8071512900K

Ocena: Ocena: 5.755.75 / 6 - 4 opinie | Producent: Intel | kod: BX8071512900K | Nr katalogowy: BX8071512900K | Ean: 5032037234641

Opis Procesor Intel Core i9-12900K Alder Lake 3.2GHz LGA1700 Box

Intel i9-12900K należy do najwyższej linii desktopowych procesorów komputerowych Core i9. Jest to przedstawiciel 12-tej generacji CPU Intela o nazwie Alder Lake. Jednostki centrale tego typu przeznaczone są do montażu na podstawce LGA1700. Jest to wersja sprzedawana w wersji BOX, ale bez chłodzenia w zestawie. Procesor posiada 16 rdzeni z czego połowa to rdzenie Performance-core a połowa Efficient-core. Wykorzystany proces produkcji ma nazwę Intel 7 i oznacza litografię 10 nm Enhanced SuperFin (10ESF). Jest to procesor dla entuzjastów oczekujących bardzo wysokiej wydajności i podatny na podkręcanie. Jednak aby pokręcać 12900K niezbędne jest naprawdę wydajne chłodzenie.
Najważniejsze cechy
 • Bazowe taktowanie procesora: 3.2GHz
 • Turbo taktowanie procesora: do 5.2GHz
 • Liczba rdzeni: 16
 • Liczba wątków: 24
 • Typ gniazda: Socket 1700
 • Zintegrowany układ graficzny: UHD Intel 770
 • Odblokowany mnożnik: Tak
 • Dołączone chłodzenie: nie


Poznaj Intel Core Alder Lake i9 12900K

Wybierz procesor Intel Core Alder Lake i9-12900K i korzystaj z jego pełnej mocy obliczeniowej zarówno w najbardziej wymagających grach komputerowych jak i również podczas codziennej pracy z którą przychodzi Ci się zmierzyć. Aż 16 rdzeni i 24 wątki zapewnią Ci odpowiednią moc obliczeniową każdej sytuacji. Moc obliczeniowa Intel Core Alder Lake i9-12900K będzie zawsze gotowa, aby wspólnie z Tobą stawić czoła wszystkim wyzwaniom, a kiedy przyjdą najbardziej wymagające zadania pamiętaj, że dzięki odblokowanemu mnożnikowi możesz w prosty i łatwy sposób podnieść wydajność Intel i9 12900K i wejść tym samym na kolejny nieosiągalny dotąd poziom wydajności

Dostrój moc obliczeniową i wydajność dzięki odblokowanym procesorom Intel Core 12. generacji do komputerów stacjonarnych, które oferują możliwości podkręcania i obsługę Advanced Tuning za pośrednictwem narzędzia Intel Extreme Tuning Utility (XTU). Dzięki tym i innym ulepszeniom platformy będziesz mógł pracować, grać i tworzyć z imponującą kontrolą i pewnością.

Poznaj procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych, stworzone do gamingu nowej generacji. Bezkompromisowe granie i wielozadaniowość umożliwia hybrydowa i bardziej wydajna architektura odblokowanego procesora Intel Core i9-12900K, korzystająca z dwóch rodzajów rdzeni: 8 wysoko wydajnych (Performance Core) i 8 energooszczędnych (Efficient Core).

Intel Alder Lake I9 12900k

Wejdź na najwyższy poziom wydajności

Wydajny procesor to podstawa wydajnego zestawu komputerowego. Zarówno większa ilość rdzeni i wątków jak i również wysokie taktowania połączone z najnowszą dostępną architekturą są gwarancją wysokowydajnego PC. Hybrydowa budowa procesora Intel Core i9-12900K Alder Lake w której w skład wchodzi 8 wydajnych rdzeni P-Core z taktowaniem aż do 5.2 GHz w połączeniu z technologią Hyper-Threading i dodatkowymi 8 rdzeniami E-Core z taktowaniem do 3.9 GHz zapewni Ci najwyższą wydajność we wszystkich zadaniach z którymi przyjdzie Ci się zmierzyć.

Idealny procesor do gier i do pracy

Procesor Intel Core i9-12900K z 16 rdzeniami i 24 wątkami nie bez powodu nazywany jest procesorem gamingowym. Wysokie taktowania rdzeni pozwolą Ci osiągać niesamowite ilości klatek na sekundę zarówno w najbardziej wymagających grach AAA jak i przede wszystkim w grach online i e-sportowych, w których każda sekunda, każdy pojedynczy fps ma znaczenie. Dzięki aż 24 wątkom, Intel Core i9-12900K Alder Lake może być wiernym i wydajnym towarzyszem dla twórców treści. Obróbka i renderowanie grafiki czy też filmów, od dziś staje się o wiele prostsza i szybsza. Wykorzystaj pełną moc wysokowydajnego procesora Intel Core i9-12900K Alder Lake!

Poznaj procesory Intel Core 12 generacji

Procesor Intel Core i9-12900K dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych na nowo definiuje wydajność architektury x86. Przedstawiamy naszą nową wydajną architekturę hybrydową, która łączy w sobie rdzenie typu Performance z rdzeniami typu Efficient, aby umożliwić granie, produktywność i tworzenie na zupełnie nowym poziomie. Te przełomowe procesory pomagają systemowi operacyjnemu w inteligentnym charakteryzowaniu obciążeń roboczych w celu zapewnienia optymalnego przydzielenia rdzeni do wykonywania zadań oraz torują drogę dla przyszłych skoków w konstrukcji procesorów.

Intel Core I9 12900k

Poznaj pełną gamę najnowszych innowacji platformy, takich jak gotowość na pierwsze w branży złącze PCIe 5.0 i pamięć DDR5. Dzięki grafice UHD Intel możesz rozkoszować się zachwycającymi efektami wizualnymi w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz możliwością korzystania z czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są dostępne w licznych wersjach, aby zapewnić maksymalną elastyczność. Możesz więc wybrać wydajność i charakterystykę termiczną potrzebne do grania, pracowania i tworzenia jak nigdy dotąd.

Nowa hybrydowa konstrukcja

Procesory Intel Core i9-12900K dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych wykorzystują przełomowe postępy w zakresie wydajności rdzeni, przez co umożliwiają rewolucyjne podejście do architektury x86. Rdzenie typu Performance - zwane też rdzeniami P - są zoptymalizowane pod kątem pojedynczych, lekko powątkowanych zadań, natomiast rdzenie typu Efficient - zwane rdzeniami E - są zoptymalizowane pod kątem skalowania wielowątkowych obciążeń roboczych.

 • Ilość rdzeni Performance: 8
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Performance: 5.20 GHz
 • Ilość rdzeni Efficient: 8
 • Maksymalna częstotliwość turbo rdzeni Efficient: 3,90 GHz
 • Łączna liczba rdzeni i wątków: 16 rdzeni i 24 wątki
 • Wartość TDP: 125W
 • Wartość MTP: 241W
 • Zintegrowany układ graficzny: UHD Intel 770
 • Odblokowany mnożnik: tak

Intel Thread Director pomaga monitorować i analizować dane dotyczące wydajności w czasie rzeczywistym, aby bezproblemowo umieścić odpowiedni wątek aplikacji na odpowiednim rdzeniu i zoptymalizować wydajność względem mocy. Oznacza to, że gracze, twórcy i profesjonaliści mogą wykorzystać zarówno inteligencję, jak i moc, aby poprawić wrażenia, które mają największe znaczenie.

Technologia Intel Hyper-Threading

Technologia Intel Hyper-Threading to innowacja sprzętowa, która umożliwia działanie więcej niż jednego wątku na każdym rdzeniu. Więcej wątków oznacza więcej pracy, którą można wykonać równolegle. Dzięki technologii CPU Hyper-Threading komputer może przetwarzać więcej informacji w krótszym czasie i wykonywać więcej zadań w tle bez zakłóceń. W odpowiednich warunkach technologia ta pozwala rdzeniom procesora na efektywne wykonywanie dwóch rzeczy naraz. Osoby wykonujące wielozadaniowość, streamerzy i profesjonaliści korzystający z programów z wieloma wątkami mogą zwiększyć swoje wrażenia z korzystania z komputera

Jak działa technologia Intel Turbo Boost?

Procesory nie zawsze muszą działać ze swoją maksymalną szybkością. Niektóre programy bardziej wykorzystują pamięć, a działanie innych bardziej zależy od procesora. Technologia Intel Turbo Boost to energooszczędne rozwiązanie, które pozwala zrównoważyć ten problem. Pozwala ona procesorowi używać taktowania bazowego przy małych obciążeniach i zwiększać taktowanie procesora przy dużych obciążeniach.

Niemal rzeczywiste doznania

Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych umożliwiają niezakłócone skupienie się na wykonywanej aktywności, niezależnie od tego, czy zagłębiasz się w najnowsze gry, czy korzystasz z zaawansowanych, profesjonalnych aplikacji. Grafika UHD Intel oparta na architekturze Xe otwiera przed Tobą świat nowych, realistycznych doznań dzięki udoskonalonej obsłudze funkcji wizualnych, pozwalającej na odtwarzanie filmów o miliardach kolorów w rozdzielczości nawet 8K HDR oraz korzystanie z nawet czterech wyświetlaczy 4K jednocześnie.

Intel I9 12900k

Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych są w stanie niwelować zakłócenia przy pomocy udoskonalonego narzędzia Intel Gaussian & Neural Accelerator 3.0 (GNA), które zapewnia efektywniejsze tłumienie szumów i rozmazanie tła w filmach. Procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych umożliwiają osiągnięcie stanu głębokiego skupienia, niezbędnego w przypadku zaawansowanych rozgrywek, najwyższej klasy produktywności, swobodnych procesów twórczych i nie tylko.

Przyspieszamy innowacje platformy

Skorzystaj z najnowszych technologii platformy, które zapewniają niesamowitą jakość grania, pracy i tworzenia. Nasze procesory Intel Core dwunastej generacji do komputerów stacjonarnych oferują nawet 20 linii (16 PCIe 5.0 i 4 PCIe 4.0) w celu zapewnienia optymalnej wydajności dedykowanej grafiki i pamięci masowej poprzez umożliwienie wykorzystania punktów połączeń o większej przepustowości. DDR5 zapewnia wysokie prędkości do 4800 MT/s, co pozwala na zwiększenie przepustowości pamięci w porównaniu z poprzednimi generacjami, które używają pamięci DDR4 3200 MT/s.

Intel Core I9Cechy produktu Procesor Intel Core i9-12900K Alder Lake 3.2GHz LGA1700 Box

Rodzina procesorówIntel Core dwunastej generacji
Seria procesoraSeria Core i9
ArchitekturaAlder Lake
Gniazdo procesora (socket)LGA 1700
Proces litograficzny10
Liczba rdzeni16
Liczba wątków24
Pamięć podręczna30 MB
Taktowanie rdzenia3,2 GHz
Taktowanie w trybie turbo5,2 GHz
Pobór mocy (TDP)125 W
Zintegrowany układ GPUTak
Model układu GPUIntel UHD 770
Chłodzenie w zestawieNie
Rodzaj obsługiwanej pamięciDDR4, DDR5
Pobór mocy (MTP)241 W
ProducentIntel
Gwarancja36 miesięcy
 

Dostępność w salonach


Centrala Mirków (magazyn wysyłkowy):Średnia ilośćŚrednia ilość
Kalisz:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Legnica:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Katowice:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Gliwice:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Bytom:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Poznań:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
Opole:Dzwoń: 77 4536349Dzwoń: 77 4536349
Trzebnica:Dostępny w oddziałach - 2-5 dniDostępny w oddziałach - 2-5 dni
 

Podobne produkty


NazwaCenaRónicaStanOcena
Procesor Intel Core i7-13700K Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i7-13700K Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 Box2039,-30 zł drożejŚrednia ilośćŚrednia ilość 
Procesor Intel Core i7-14700K Raptor Lake Refresh 3.4GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i7-14700K Raptor Lake Refresh 3.4GHz LGA1700 Box1975,-34 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilość 
Procesor Intel Core i7-13700KF Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i7-13700KF Raptor Lake 3.4GHz LGA1700 Box1879,-130 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniu 
Procesor Intel Core i7-14700KF Raptor Lake Refresh 3.4GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i7-14700KF Raptor Lake Refresh 3.4GHz LGA1700 Box1855,-154 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilość 
Procesor Intel Core i5-13600K Raptor Lake 3.5GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i5-13600K Raptor Lake 3.5GHz LGA1700 Box1555,-454 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilośćOcena: 5
Procesor Intel Core i5-14600KF Raptor Lake Refresh 3.5GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i5-14600KF Raptor Lake Refresh 3.5GHz LGA1700 Box1385,-624 zł taniejŚrednia ilośćŚrednia ilość 
Procesor Intel Core i5-13600KF Raptor Lake 3.5GHz LGA1700 BoxProcesor Intel Core i5-13600KF Raptor Lake 3.5GHz LGA1700 Box1379,-630 zł taniejBliska wyczerpaniuBliska wyczerpaniuOcena: 5


Akcesoria pasujące do Procesor Intel Core i9-12900K Alder L…:


Opinie, komentarzeProcesor Intel Core i9-12900K Alder Lake… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena: Ocena: 5.75 5.75 / 6 - 4 opinie
HT · OpiniaW "Proces litograficzny" powinno być wpisane Intel 7. Samo 7 sugeruje, że jest to procesor wykonany w litografii 7nm a to nieprawda. Intel zmienił nazwę procesu litograficznego co powoduję błędne zrozumienie. Jest to procesor wykonany w litografii 10nm. Intel 7 dlatego, że tranzystory są gęściej upakowane co jest porównywane do 7nm konkurencji. Mimo wszystko wydajność 10nm INTEL vs 7nm AMD jest zauważalna na korzyść tego pierwszego (co się dziwić jak przez 6 generacji ulepszali 14nm). Zastanawiam się czy kupić ten procesor czy poczekać aż wyjdą Ryzeny Zen 4. Nie powiem ciśnienie jest. Dalej lecę na 6600k...
Jaromir · OpiniaKupiłem to zamiast i7 12-generacji, przewidując przyszłe zapotrzebowanie na większą liczbę rdzeni. Należy wziąć pod uwagę różnicę w cenie. Jak wielu wie, więcej rdzeni niekoniecznie oznacza lepsze. Gry używają maksymalnie 6 rdzeni, chociaż może się to różnić w zależności od gry. Jeśli chcesz po prostu grać, kup serię i7. Mój 4790k służył mi tak dobrze, że nadal jest moją kopią zapasową na moim starym mobo. Minęło co najmniej 5 lat odkąd kupiłem ten niezawodny. Przeszła przez wzburzone morza niezliczonej ilości rozgrywek. Nadszedł czas, by spoczywa w spokoju.
W przypadku i9 pod względem wydajności w grach tylko gry z dużym obciążeniem procesora, takie jak gry RTS, odniosą jakiekolwiek korzyści. Wielozadaniowość również przynosi korzyści, choć ogranicza się to do dysku twardego, na którym pracuje. Mimo to oczekuję, że wraz czasem deweloperzy wykrzesają jeszcze więcej z 12 generacji procesorów.
Opakowanie jest bajecznie piękne, stoi na półce ;d

J. · OpiniaBestia nie procesor, wszystko ma swoją cenę ale jeżeli masz świadomość energochłonności tego procesora po OC oraz konieczności chłodzenia za pomocą custom loop to ciężko o lepsze CPU. Różnica w wydajności w stosunku do 2-3 generacji jest ogromna.
Mewa · OpiniaRewelacyjny procek, co tu wiele pisać.

Dodaj kolejny komentarz:Ocena:
                    Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną  Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Wstecz  Góra Strony  
Copyright © 2002-2023 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij / Close

Newsletter ProLine

Więcej o Newsletterze ProLine

Chcesz wiedzieć wszystko przed innymi?

Zapisz się do newslettera i nie pozwól, by coś cię ominęło!

Nie przegap żadnej promocji, zdobywaj kody rabatowe.

Otrzymuj informacje o okazjach i nowościach w ofercie.